1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Bosna Hersek
Uçak Bileti

Nüfus
3 Milyon 500 Bin
Başkent
Saraybosna
Para Birimi
Bosna-Hersek Markı (BAM)
Zaman Dilimi
GMT +2
Telefon Kodu
+387
Resmi Dil
Boşnakça, Sırpça, Hırvatça
Ort. Yemek Fiyatı
10 BAM
Ort. İçecek Fiyatı
4 BAM
İstanbul - Saraybosna Uçuş Süresi
2 Saat
İstanbul - Saraybosna Uçuş Mesafesi
1.357 Km

En Ucuz Türkiye - Bosna Hersek Uçak Seferleri

10 Ağu 2019
18 Ağu 2019
29 Tem 2019
17 Ağu 2019
10 Ağu 2019
23 Tem 2019
Gaziantep - Saraybosna
Türk Hava Yolları
27 Tem 2019
03 Ağu 2019
İstanbul - Mostar
Croatia Airlines
17 Ağu 2019

En Ucuz Bosna Hersek Kalkışlı Uçak Seferleri

08 Ağu 2019
12 Ağu 2019
12 Ağu 2019
11 Ağu 2019
11 Ağu 2019
02 Ağu 2019
Saraybosna - Konya
Türk Hava Yolları
07 Ağu 2019
Saraybosna - Samsun
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Saraybosna - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
02 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Bosna Hersek Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Bosna Hersek Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Bosna-Hersek’e Nasıl Gidilir?

Bosna-Hersek’e, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan çeşitli yerli ve yabancı hava yolu şirketlerinin düzenlediği günlük yaklaşık olarak 5 uçuş bulunuyor. Atatürk Havalimanı’ndan, Bosna-Hersek’e en çok uçuş yapan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Lufthansa ve Onur Air olarak sıralanabilir. Bosna-Hersek’e, havayolu ile ulaşmak isteyenler, yolculukları için gerekli olan Bosna-Hersek uçak bileti için Biletall.com üzerinden biletlerini kolayca temin edebilirler. Biletall.com’da istenilen havayolu şirketi için kolayca Bosna-Hersek uçak bileti rezervasyon işlemleri de gerçekleştirilebilir.

Seyahat edecek olan yolcular, Türk havayolu şirketi olan THY ile seyahat etmek istediklerinde Biletall.com’a Bosna-Hersek uçak bileti THY yazdıklarında birçok seçenek bulabilirler. Biletall.com’da tüm havayolu şirketlerinin, Bosna-Hersek uçak bileti fiyatları ayrıntılı olarak listelenerek aralarından en uygununu seçebilirsiniz.

Bosna-Hersek uçak bileti Pegasus yapılan aramalarda da bu havayolu şirketinin yaptığı uçuşlarla ilgili uçuş saati, yeri ve diğer birçok detay hakkında bilgi alabilirsiniz. Biletall.com’da, Bosna-Hersek Türkiye uçak saatleri de detaylı olarak mevcuttur.

Bosna-Hersek Türkiye uçak seferleri İstanbul, Ankara ve İzmir'den düzenlenmektedir. Bosna-Hersek Türkiye uçak bileti en uygun olarak Biletall.com’dan alınabilir.

Bosna-Hersek Türkiye arası uçakla kaç saat? Uçuş süresi aktarmalı ve aktarmasız olarak değişmektedir. Bosna-Hersek Türkiye uçuş süresi aktarmasız olarak yapılacak uçuşlarda yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Bosna Hersek Vize Şartları Neler?

Bosna Hersek Vize İstiyor mu?
Hayır
Bosna Hersek Vizesiz Kalınabilecek Süre
60 Gün
Bosna Hersek Vize Şartları

Bosna-Hersek’e ucuz Bosna-Hersek uçak bileti ile gitmek isteyenlerin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Bosna Hersek Devleti arasında imzalanan vize anlaşmasına göre vize muafiyet hakkı tanınmaktadır.

Bosna-Hersek’e seyahat edecek yeşil, gri, bordo ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Bosna-Hersek’e vize uygulanmamaktadır. İkamet edecek pasaport sahiplerine 60 güne kadar muafiyet uygulanmaktadır.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan Bosna-Hersek vizesi yoktur.

Bosna Hersek’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Bosna-Hersek’te kış mevsimi, çok soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz mevsimi ise oldukça sıcak ve bunaltıcıdır. Ülkeye seyahat edecek olanların sonbahar ve ilkbahar mevsimlerini tercih etmesi daha doğru olacaktır.

Bosna Hersek Hakkında Bilgiler

Bosna-Hersek, kültür-sanat ve turizm alanlarında da Balkanların önemli merkezleri arasında yer almaktadır. 1992’de Aliya İzzet Begoviç tarafından yapılan referandum sonrasında Bosna-Hersek bağımsızlığını ilan etmiştir. Ülke içerisinde birçok etnik kökenli millet vardır.

Bosna-Hersek’in Başkenti

Bosna-Hersek’in başkenti, tarihi olaylara şahit olmuş olan Saraybosna’dır.

Bosna-Hersek Nüfusu – Bosna-Hersek Resmi Dili

Bosna-Hersek’in nüfusu 3,5 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili ise Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça’dır.

Bosna-Hersek Para Birimi

Bosna-Hersek’in para birimi Bosna-Hersek Markı (BAM)’dır.

Bosna-Hersek’te Saat Kaç?

Bosna-Hersek Türkiye saat farkı +1’dir yani ülkemizden bir saat geridedir. Türkiye’de saat 10:00 iken Bosna-Hersek’te saat 09:00’dur. Bosna-Hersek Türkiye saat farkı çok fazla olmadığı için hemen uyum sağlanabilir.

Bosna-Hersek’te Ne Ucuz? Bosna-Hersek’ten Gelirken Ne Getirilir?

Seyahat ettiğiniz yerlerden hediye almak size güzel anılar bırakacaktır. Bosna-Hersek el işlemeciliği ile yapılan ürünleri kendi kültürlerini yansıtmaktadır. Başçarşı’dan bakır ve gümüş işlemeli ürünler alabilirsiniz. Telali pazarından kıyafet ve müzik aletleri alabilirsiniz. Sirano ve Ciglane pazarlarından el ürünleri, giysi ve gıda ürünleri alınabilir.

Bosna Hersek Nerede?

Bosna Hersek’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Tatil
• Saraybosna
• Mostar Köprüsü
• Boşnak Mutfağı
• Tarih
  1. Ülkenin sahip olduğu tarihi dokusu ile sizlere Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini sunmaktadır.
  2. Saraybosna Bosna-Hersek ülkesinin başkentidir. Müze, cami ve kiliseleri oldukça ünlüdür. Baş Çarşı’sı oldukça ünlü bir pazardır.
  3. Bosna-Hersek’in Mostar şehrinde Neretva nehri üzerinde yer alan Mostar Köprüsü 1566 yılında Osmanlı mimarisinin en güzel örneğidir. Günümüze kadar gelmiş paha biçilemez bir tarihi eserdir.
  4. Ülkenin yemek kültürü oldukça zengin ve her türlü bünyesindeki milletlerin izini taşımaktadır. Boşnak Böreği yapılışı ve lezzetiyle bu alanda tektir.
  5. Bosna-Hersek toprakları uzun yıllar boyunca Osmanlı himayesinde kalarak tarihi olaylara şahitlik etmiştir. Yakın geçmişte yaşadığı savaşın izlerini halen daha sarmaktadır.

Bosna Hersek’in En Güzel Şehirleri

Biletall.com üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz Bosna-Hersek en ucuz uçak bileti aramaları sonucunda, uygun ve en ucuz uçak bileti ile seyahat edebilirsiniz.

Saraybosna

Saraybosna yaşamış olduğu savaşların izini sarmaya çalışmaktadır. 1992 yıldan kalan savaş izlerinin çoğunun onarıldığı görülebilir. Saraybosna insanı oldukça samimi ve misafirperverdir. Suç oranı oldukça düşüktür. Gece hayatı ve festivalleri oldukça renkli ve eğlenceli geçmektedir. Çarşı ve pazarlarında oldukça güzel ürünler bulunabilir. Şehir içi ulaşım şartları oldukça gelişmiştir. Tramvay ve otobüs ulaşımı yerli halk tarafından en çok tercih edilen yöntemdir.

Mostar

Bosna-Hersek’in en büyük şehirlerinden birdir Mostar. Boşnakların yanı sıra Hırvatlar ve Sırplar yaşamaktadır. 2005 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınmıştır. Tarihi Mostar Köprüsü turistlerin en çok ziyaret ettikleri yerler arasında ilk sıradadır. Müzeleri ve camileri ile tarihin derinliklerine sizi götürecektir. Otobüs ağırlıklı bir toplu taşıma kullanılmaktadır. Bisiklet ve yürüyüş yolları oldukça fazladır.

Blagaj

Blagaj, Bosna-Hersek'in Hersek-Neretva Kantonunda, ülkenin güneydoğu bölgesinde yer alan bir şehirdir. Burası Bisce ovasının kenarında bulunan kent Bosna-Hersek’in modern yönünden sıyrılmış kırsal bir kenttir. Ilıman bir iklime sahip olan kentte yer mevsim yeşil renk hakimdir. Ulaşım otobüs ile sağlanmaktadır. Blagal nehri, Blağaj Fort kalesi ve Stari grad Blagaj tarihi kalıntıları en önemli turizm merkezleridir.

 

Bosna Hersek’de Gezilecek Yerler

Ülkeye, Bosna-Hersek ucuz uçak bileti avantajları ile gelecek olan misafirler Bosna-Hersek’in tarihi dokusuyla büyülenip, göz kamaştıran doğasıyla unutulmaz anlar yaşayacaklardır.

Bosna-Hersek’te Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Neum şehri, Bosna-Hersek’in denize kıyısı olan tek şehri olma özelliğine sahiptir. Ülkenin 21 kilometrelik kıyı şeridi Adriyatik Denizi’ne tek çıkış noktasıdır. Şehir yapısı itibariyle dik tepelere ve kumlu plajlara sahiptir. Plajlarda kurulu olan oteller deniz turizmi için gelir kaynağıdır. Sahil kentinin ünlü Venedik’e oldukça benzemektedir. Yazları oldukça kalabalık olan şehir, kışın sessiz ve sakindir.

Bosna-Hersek’ten Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Bosna-Hersek sahip olduğu muhteşem çarşı ve pazarlar ile misafirlerine hediyelik eşyalar için birçok seçenek ve uygun fiyat sunmaktadır. Kültürel izlerin işlendiği bakır ve gümüş el ürünleri, yöresel ve geleneksel Boşnak kıyafetleri bulunmaktadır. Saraybosna ve Mostar kentinde bulunan pazarlar tercih edilebilir. En büyük alış veriş merkezi Baş Çarşı Saraybosna’dadır. Boşnak böreği her kentte aynı lezzette yapılmaktadır.

Bosna-Hersek’in Doğal Güzellikleri

Bosna-Hersek sahip olduğu doğal yapısı ve nehirleri misafirlerine güzelliklerini sunmaktadır. Kaleleri ve tarihi köprüleri yılların geçmesiyle beraber adeta doğa ile iç içe görünmektedir. Saraybosna’nın dağları doğal güzellikleri sergilenmektedir. Treskavica, Bjelasnica, Jahorina, Trebevic ve Igman Dağları muhteşem manzaraları ile misafirlerini ağırlamaktadır.

Bosna-Hersek’te Gezilecek Tarihi Yerler

Bosna-Hersek’te gezilip görülecek oldukça fazla tarihi yer ve mekân vardır. Saraybosna ve Mostar şehirleri karı karış tarih kokmaktadır. Şehirlerin her köşesinden tarihi bir ese bulunmaktadır. Saraybosna, Mostar Köprüsü, Gazi Hüsrev Yadigâr Cami, Nivera Nehri, Nemu, Saraybosna Tüneli, Old Bridge Museum, Muslibegovica evi, Karadjoc Camii, Hersek Tarihi Müzesi, Koski Mehmet Paşa Cami.

Bosna-Hersek Gezi Rehberi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına üç ay boyunca vize istemeyen Bosna-Hersek’e gitmek için havayolu ve kara yolu kullanılabilir. Aynı zamanda kara veya hava yolu ile tren garlarına ulaştıktan sonra tren ile ulaşım imkânı vardır. Aktarmalı ve direk uçuş seçenekleri ülkemizden yapılmaktadır. Belgrad veya Zagreb üzerinden aktarmalı tren yolculuğu da tercihler arasındadır. Bulgaristan sınırından sonra kara yolu ile ulaşım için transit vize alınmalıdır.

Bosna-Hersek’in En ünlü şehri ve başkenti Saraybosna’ya tren, karayolu veya havayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir içinde gelişmiş olan tramvay ve otobüs taşımacılığı kullanılabilir. Kart sistemi geçerli olan şehirde büfe kart merkezlerinden bilet alınabilir.

Nebu kentinin sadece denize kıyısı olması sebebiyle deniz taşımacılığı ülkeler arası yapılmaktadır. Aynı zamanda bazı nehirler üzerinden taşımacılık yapılmaktadır. Deniz taşımacılığı çok gelişmemiştir.

Mostar şehrinde otobüs taşımacılığı yapılmaktadır. Şehir içinde birçok tarihi yere turlar düzenlenmektedir. Havayolu ulaşımı sağlanmaktadır.

Bosna-Hersek ülkesinde şehirlerarası tren ve karayolu taşımacılığı en çok tercih edilen taşımacılıktır. Aynı zamanda bazı büyük şehirlerarasında havayolu ulaşımı bulunmaktadır. Aktarmalı ve aktarmasız ulaşım seçenekleri mevcuttur.

Bosna-Hersek’in tüm tarihi mekanlarını gezmek için tercih edebileceğiniz bir yöntemde araç kiralamaktır. Araç kiralama imkânı hava alanları ve şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Kara yollarını kullanarak ülkenin her yerine rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası gezi yapmak için kullanacağınız yöntemlerde sıkıntı çekmezsiniz. Ulaşım şehir içi ve şehirlerarası oldukça uygundur.

Küçük olan ülkenin küçük şehirlerini yürüyerek keşfetmek daha farklı bir haz verecektir. Etrafı dağlar ile çevrili olan şehirlerin içinde tatlı yokuşlar bulunmaktadır.

Bosna Hersek’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cevapi
Pita
Klepe
Bosanski Lonac

Ülkedeki lezzetleri tatmak için en ucuz Bosna-Hersek uçak bileti alarak ülkeye gelenlerin, tatlarını aslan unutamayacakları birçok yemek vardır.

Saraybosna Usulü Köfte, Cevapi

Normal köftenin daha büyük boyutu ve özel baharatlar ile pişirilerek yapılmış harika bir lezzettir.

Asılda Bir Hamur Çeşidi, Pita

Hamur ile yapılan bir tür yemek olan Pita Tamamıyla Boşnaklara özgüdür.

İtalyan Ravolisine Benzeyen, Klepe

İtalyanların ünlü ravolisine oldukça benzeyen yiyecek, Boşnak kültürüne uyarlanmıştır.

Biraz Sebze Ve Tabi Ki Et, Basanski Lonac

Et yemeği sevmeyenleri sebzeler ile renklendirip tatlandıran isteğe göre farklı pişirme yöntemleri ile hazırlanan bir yemek, Basanski Lonac.

Böylesini Bir Böreği Başka Bir Yerde Yiyemezsiniz, Boşnak Böreği

Boşnak Böreği yapılışı ve lezzeti ile tamamıyla Boşnaklar özgü olan ve taklitlerinin dünyanın her yerinde bulunan bir börektir.

Bosna-Hersek’te Yenecek En Güzel Yemekler

Bosna-Hersek’te yenebilecek en güzel yemekler hamur ve et ile yapılanlardır. Cevapi, Pita, Boşnak Böreği, Klepe, Bey Çorbası, Bosanski lonac, begova çorbası, pleskavitsa, yuhayahni çorbası gibi birçok yemek Boşnaklara özgü yöntemler ile yapılmaktadır.

 

 

Bosna Hersek Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Saraybosna 493,00 TL 1 Saat 55 Dakika
Belgrad - Saraybosna 628,53 TL 55 Dakika
Amsterdam - Saraybosna 674,68 TL 10 Saat 45 Dakika
Ankara - Saraybosna 768,00 TL 4 Saat 40 Dakika
Antalya - Saraybosna 776,00 TL 12 Saat 5 Dakika
Adana - Saraybosna 796,95 TL 7 Saat 45 Dakika
İzmir - Saraybosna 802,00 TL 12 Saat 35 Dakika
Kayseri - Saraybosna 835,95 TL 12 Saat 50 Dakika
Lefkoşa - Saraybosna 837,00 TL 12 Saat 30 Dakika
Trabzon - Saraybosna 928,00 TL 11 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Bosna Hersek ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Başkent Ankara'da Ne Yenir, Ne İçilir?
Başkent Ankara'da Ne Yenir, Ne İçilir?
17 Ağustos 2016
Başkentimiz Ankara, konumu dolayısı ile Türkiye’nin merkezinde bulunur ve bu coğrafi özelliği sayesinde Anadolu yemek kültürünün bin bir çeşit lezzetini içinde barındırır. Döneri, tandırı, kebabı ve y
Türkiye’den 12 Önemli Film Festivali
Türkiye’den 12 Önemli Film Festivali
05 Mart 2016
  Bir toplumun gelişmesinde; insancıl ve yaratıcı bireyler yetiştirmesinde sanatın önemi yadsınamaz. Her çağda duyguların, doğanın, yaşamın en özel biçimlerde dile getirilmesini sağlayan sanat
Üzerinde Yürümek İsteyeceğiniz Muhteşem 15  Köprü
Üzerinde Yürümek İsteyeceğiniz Muhteşem 15 Köprü
14 Ocak 2016
Dünyada keşfedilmeyi bekleyen binlerce yapı ve mekan bulunmaktadır. Hem farklı kültürleri tanımak hem de tarihi havayı solumak için ziyaret edilmesi gereken mekan ve yapılardan ayrı olarak, sizleri he

Bosna Hersek Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Saraybosna
Paramı kaybetmeme rağmen yine de çok güzeldi keyif aldım
Banja Luka
İnsanları biraz korkuttu beni ama olsun yine de keyifliyid
Saraybosna
Hoş bir haftasonu oldu bizim içiin keyifliydi
Banja Luka
Ailece gittik, güzeldi keyif aldık zaten Türkyenin her yeri güzel
Saraybosna
Yeni yılda burayı tercih edeceğiz, güze bir yere benziyor.
Banja Luka
Tur firması ile birlikte gitmiştik herşey çok güzeldi, teşekkür ederiz
Saraybosna
Herşey çok güzeldi ,teşekkür ederiz sevgilimle çok keyif aldık
Banja Luka
İçecekleri falan çok farklı, hiç bizimkilere benzemiyor.
Saraybosna
Bayram tatili için gitmiştik, gerçekten çok güzeldi
Banja Luka
Biz tur ile beraber gitmiştik, ucuza gittik bayada öneririz
Saraybosna
Kurban bayramında oradayım kısmetse.
Banja Luka
haftasonu tatilleri için değerlendirilebilecek bi tatil
2
12
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bosna Hersek Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:37:04
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Saraybosna, (SJJ)
SJJ
BA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948