1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Chennai Uçak Bileti

21 Kasım
Bugün
Sağanak Yağmur
27°C
22 Kasım
Yarın
Sağanak Yağmur
27°C
23 Kasım
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
28°C
Para Birimi
Hindistan Rupisi (INR)
Zaman Dilimi
GMT +5:30
Chennai Şehri En İyileri
  • Tapınak Mimarileri
  • Bengal Körfezi
  • Parathas

En Ucuz Chennai Varışlı Uçak Seferleri

Doha - Chennai
Srilankan Airlines
27 Kas 2019
28 Kas 2019
Ankara - Chennai
Türk Hava Yolları
27 Kas 2019
Tahran - Chennai
Iran Air
23 Kas 2019
Mumbai - Chennai
Air India
23 Kas 2019
Delhi - Chennai
Air India
27 Kas 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Chennai Kalkışlı Uçak Seferleri

Chennai - Dubai
Srilankan Airlines
23 Kas 2019
Chennai - Male
Srilankan Airlines
23 Kas 2019
Chennai - Doha
Srilankan Airlines
23 Kas 2019
14 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Chennai Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Chennai Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Chennai Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Chennai Havaalanları
Ülke Kodu
IN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hintçe
Toplu Taşıma Fiyatı
50 INR
Yemek Fiyatı
150 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 INR

Chennai’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Chennai şehrinde en fazla sıcaklık yaz aylarında görülmektedir. Yani, mayıs ve haziran aylarında bölgede yüksek sıcaklar hakim olurken, nem değerleri de oldukça yüksektir. Bu dönemlerde en ucuz Chennai uçak bileti fırsatları yakalanarak, bölgede tatil yapılabilir. Şehre genellikle nemli tropikal iklim hakim olduğu için tüm yıl boyunca şehirde nem değerleri yüksektir. Fakat sonbahar mevsiminden sonra yani ocak ayından itibaren sıcaklık değerleri düşüş göstermektedir. Bu dönemlerde ortalama sıcaklık değeri 25 derece olduğu için Chennai uçak bileti rezervasyon işlemleri ocak ayından itibaren yapılırsa, daha iyi bir dönemde tatil yapmış olursunuz.

Şehir sahip olduğu mevsimsel özellikler bakımından oldukça kuraktır. Bu nedenle, yaz mevsimi ile birlikte kuraklıklar artış göstermekte, yağışlar neredeyse hiç görülmemektedir. Chennai en ucuz uçak bileti fiyatları da kuraklığın ve sıcaklığın yüksek olduğu dönemlerde görülmektedir.

Chennai Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanına iniş yapıldığında şehir merkezine ulaşım sağlayan farklı ulaşım araçları kullanılabilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 50 INR

Şehir merkezinin farklı noktalarına ulaşım sağlayan belediye otobüsler havalimanından şehir merkezine toplu taşıma hizmeti sunmaktadır. 18A ve 18E hat numaralı otobüsler havalimanının dış kısmından her 15 dakikada bir yolcu alarak şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 50 INR

Havalimanının hemen dış kısmında bulunan Tirusulam istasyonundan biniş yaparak, şehir merkezini kullanan banliyö trenlerini ulaşım için tercih edebilirsiniz. Trenler yaygın olarak kullanıldığı için özellikle uygun fiyatlı taşımacılık açısından isteğe göre tren yolculuğunu da tercih edebilirsiniz.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 500 INR

Havalimanı çıkış kısmında yer alan Fast Track taksiler ile güvenli ve konforlu bir yolculuk yapılabilir. Genel olarak taksilerin tümü lisanslıdır fakat korsan taksilere ve para tuzaklarına da dikkat edilmelidir.

Araç Kiralama

Konforlu bir yolculuk için havalimanı iç terminal kısmında yer alan 4 farklı araç kiralama firması ile görüşülerek, şehir içi ulaşımda özel araçlar kullanılabilir.

Chennai Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi

Chennai uçak bileti THY yada farklı firmalardan alınarak, Chennai Uluslararası Havaalanı’na ulaşım sağlanabilir. Havalimanı, ülkenin en geniş kapasiteli havalimanları arasında yer almaktadır ve günde ortalama 15 milyon yolcu bu havalimanını kullanmaktadır. Chennai uçak bileti fiyatları dikkate alındığında bölgede turizm mevsiminin açılması ile birlikte fiyatlar da artış göstermektedir. Bu dönemlerde gezi amaçlı havalimanına gelen yolcu sayısı azalsa da sanayi ve ticari açıdan her mevsim şehir turist çekmektedir.

Chennai Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ortalama 30 dakika içerisinde havalimanından şehir merkezine farklı araçlarla ulaşım sağlanabilir. Bu araçlar genel olarak, banliyö trenleri, belediye otobüsleri, taksiler ve transfer araçlarıdır.

Chennai’ye Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Bengal Körfezi’nden uzanan plajı, tapınakları, tarihsel geçmişi ve Tamil gelenekleri ile bölgenin kültür yapısını en iyi yansıtan Chennai şehri, ülkenin kültür yapısı ile en dikkat çeken kentlerinden birisidir.
  2. Hintliler’in giydikleri geleneksel kıyafetler başta olmak üzere bölgeden yöresel hediyelik eşya, mücevher ve farklı baharat alışverişi yapabilirsiniz. George Town semti alışveriş yapmanıza yardımcı olacak en büyük sokaklardan birisidir. Ayrıca, Prince Plaza ve Pondy Pazarı da alışveriş yapılacak ünlü mekanlar arasındadır.
  3. Yıl boyunca şehirde farklı kültürel ve sanatsal festivaller düzenlenir. Chennai ucuz uçak bileti imkanlarından yararlanarak, farklı aylardaki festivale sizlerde katılabilirsiniz. Yeni Yıl, Bağımsızlık Günü, Pongal, Ugadi ve Paskalya festivalleri bunlardan bazılarıdır.
  4. Thali usulü bir yemek yemek istiyorsanız mutlaka Chennai şehrini ziyaret etmelisiniz. Leziz mutfak gelenekleri arasında olan Thali usulü yemekler genellikle öğle ve akşam yemeklerinde tercih edilir. Büyük bir tabağın içerisinde farklı lezzetler ve mezeler koyularak, servis edilen Thali usulü yemekler en fazla turistlerin ilgisini çekmektedir.
  5. Şehrin gece hayatının merkezi Anna Salai ve Alwarpet olarak bilinmektedir. Diğer şehirlere göre gece hayatı biraz daha sönük olsa da yine de kentte farklı canlı müzik sunan bar ve restoranlar bulunabilir.

Chennai Hakkında

Chennai şehri bölgede Madras ismi ile de bilinmektedir. Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinin hem başkenti hem de en büyük şehirlerinden birisidir. Özellikle, sanayi ve ticaret alanlarında büyük gelişme gösteren şehir, nüfus yoğunluğu açısından da ülkenin en büyük 5. kenti özelliğini göstermektedir.

Şehir tarih içerisinde Portekiz ve İngiliz kolonisi altında yer aldığı için şehrin pek çok noktasında farklı dönemlere ait kültürel miraslar bulunmaktadır. Özellikle, müzeler, tapınaklar ve anıtlar bölgenin en değerli tarih ve kültür unsurlarını oluşturmaktadır. Chennai uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, Hindistan'ın en değerli kültür kentine bir gezi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, Chennai uçak bileti imkanları özellikle Türkiye'den her mevsim bulunduğu için istenilen dönemde şehre ayak basabilirsiniz.

 

Chennai Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
50 INR
Taksi
35 INR/Km
Tramvay
60 INR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Şehrin her noktasına ulaşım sağlayan otobüsler, hem uygun fiyatlı hem de oldukça hızlıdır. Taksiler ise genellikle turistler tarafından kullanılmakta ve şehrin her noktasında bulunmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Chennai İstanbul saat farkı dikkate alındığında özellikle uzak kesimlerde banliyö trenlerini kullanmak oldukça avantajlıdır. 30'dan fazla istasyona uğrayan trenler halk tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır.

Chennai Vize Şartları

Hindistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hindistan Vize Süresi
180 Gün
Hindistan Vize Ücreti
43 USD
Hindistan Vize Detayları
Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlardan vize isteyen Hindistan, vize başvurularınışahsen yapmaktadır. Vize başvurunuz ortalma 2-3 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Chennai’de Gezilecek Yerler

Aziz Thomas Bazilikası
Big Mosque
Kapaleeswarar Tapınağı
Hükümet Müzesi
Ulusal Sanat Galerisi
Küçük Bir Kilisede İnşa Edilen Aziz Thomas Bazilikası

Aziz Thomas Bazilikası, Hz İsa'nın 12 havarisinden birisi olan ve Chennai şehrinde hayatını kaybeden Aziz Thomas adına inşa ettirilmiştir. İlk olarak Portekizliler tarafından küçük bir kilise olarak inşa ettirilen bu yer, 1893 yılında Neo Gotik tarz ile şehrin en dini mekanlarından birisi olmuştur. Aziz Thomas Bazilikası her gün 07:00 ile 21:00 saatleri arasında ziyaretçi kabul etmektedir.

Wallajah Cami: Big Mosque

Wallajah Cami olarak da bilinen Big Mosque, 1795 yılında tamamen granit malzemeden inşa edilmiştir. Cami, o dönemlerde bölgede yaşayan Wallajah ailesi tarafından yaptırılmıştır. Cami içerisinde önemli bir filozof olan Maulana Abdul Ali Bahrul Uloom Efendinin de mezarı bulunmaktadır. Cami, her gün ziyaretçi kabul etmektedir.

Güney Hindistan Tapınak Mimarisi ile Yapılan Kapaleeswarar Tapınağı

Bölgede, Hinduizm dinine sahip olmayan kişileri de kabul eden Kapaleeswarar Tapınağı, Güney Hindistan'ın tapınak mimarisi ile inşa edilmiştir. Tapınakta farklı büyüklükteki heykeller ve işlemeler dikkat çekmektedir. Türkiye'den THY, Lufthansa, QATAR gibi hava yolları ile şehre yolculuk yaparak, göz alıcı mimariye ve tapınak içerisinde yapılan geleneksel eğlencelere yakından bakabilirsiniz.

Farklı Alanları ile Hükümet Müzesi

Hükümet Müzesi, 1851 yılında Hindistan'ın koloni zamanında inşa ettirilmiştir. Bina toplamda 6 farklı binadan oluşur ve bina içerisinde 46 sergi salonu bulunur. 250 Rupi ile giriş yapacağınız müze cuma günleri kapalıdır.

Kırmızı Kumtaşlı Ulusal Sanat Galerisi

Kırmızı kumtaşından yapılmış olan Ulusal Sanat Galerisi, Hükümet Müzesi içerisinde yer almaktadır. 1907 tarihinde açılan Ulusal Sanat Galerisi, Hint sanatı ile ilgili pek çok esere sahiptir. 250 Rupi ile giriş yapılan galeri cuma, cumartesi ve pazar günleri kapalıdır.

Chennai’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Biberli Chettinad Tavuğu
Masala Dosa
İdli
Vada

Hint mutfağının zengin tatlarını yakından görmek isterseniz mutlaka Chennai şehrindeki lezzetlerin tadına bakmalısınız:

Çeşnili Biberli Chettinad Tavuğu

Pek çok farklı çeşniden yapılan biberli chettinad tavuğu içerisine, genel olarak kimyon, biber, hindistan cevizi, zencefil ve kişniş ilave edilerek servis yapılır.

Pirinçli Hamur:Masala dosa

 Masala dosa, pirinç ve mercimekten yapılan bir hamur yemeğidir. Hamur içerisine ilave edilen patates, biber, acı sos ve hardal bu lezzete farklı bir tat vermektedir. Bölgede en fazla tüketilen yiyecekler arasındadır.

Hint Kahvaltısı: İdli

İdli, bir Hint kahvaltısı çeşidi olarak tüketilmektedir. İçerisinde ceviz ve domates sosu bulunan bir çeşit ekmek gibidir. Pirinç ve mercimekten yapılır.

Hint Donutu: Vada

Vada, bir Hint donutu olarak bilinmekte ve genel olarak kahvaltılarda tüketilmektedir. Bir hamur kızartması olarak servis edilen ya da genellikle nohut, mercimek, soğan ve kimyon gibi malzemeler ilave edilerek yapılan hamur yiyecektir.

Yöresel Krep: Uttapam

Uttapam, bölgede yöresel kahvaltı ürünüdür. Bir çeşit krep olarak tüketilen bu yiyecek, hamurdan yapılmaktadır. Ama hamur tamamen baklagillerden oluşur ve içerisine acı biber, soğan ve farklı sebzeler ilave edilir.

Konaklama İçin Chennai Otel Seçenekleri

Chennai İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonları için sorulmaktadır. Bölgede farklı özellikteki pek çok otele kolaylıkla ulaşım sağlanarak, rezervasyon işlemleri ya

Fortel
Şehir merkezine 300 metre mesafede bulunan otel, çocuk oyun alanı, oda servisi, restoran gibi imkanlara sahiptir. Odanın günlük konaklama ücreti ise 2300 INR kadardır.
3, Gandhi Irwin Road, Egmore, Chennai, Tamil Nadu 600008, Hindistan
Hotel Ambassador Pallava
Şehir merkezine yaklaşık 1 km mesafede bulunan otel turistler için pek çok imkanı sunmaktadır. Otel içerisinde havuz, klima, dünya mutfağı, bar ve eğlence alanları bulunmaktadır. Chennai İstanbul uçak biletleri alınırken, internet üzerinden otelinizi de ayarlayabilirsiniz. Odanın günlük konaklama ücreti ise 3200 INR kadardır.
Montieth Road, 30, Egmore, Chennai, Tamil Nadu 600008, Hindistan
Courtyard by Marriott
Şehrin en lüks otellerinden olan Courtyard by Marriott, şehre 1 km mesafededir. Otel içerisine çocuk oyun alanı ve bar gibi eğlence imkanları da bulunmaktadır. Chennai İstanbul uçuş süresi ile ilgili bilgiler paylaşıldığında ücretsiz olarak transfer aracınızı da temin edebilirsiniz. Odanın günlük konaklama ücreti ise 3500 INR kadardır.
564, Anna Salai, Teynampet, Thiru Vi Ka Kudiyiruppu, Teynampet, Chennai, Tamil Nadu 600018, Hindistan

Chennai Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Doha - Chennai 990,81 TL 7 Saat 15 Dakika
İstanbul - Chennai 2.114,10 TL 21 Saat 10 Dakika
Ankara - Chennai 2.126,71 TL 13 Saat 30 Dakika
Tahran - Chennai 2.203,98 TL 10 Saat 10 Dakika
Mumbai - Chennai 2.300,61 TL 1 Saat 50 Dakika
Delhi - Chennai 2.950,02 TL 2 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Chennai ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
12 Nisan 2019
Dünyadaki en inanılmaz yerlerden biri olan Antarktika kıtasına gidenlerin aktardığına göre burası, yaşadığınız duyguları kelimelere dökmenin imkansız olduğu bir yer! Yedi kıta arasında ulaşılması b
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
Uçuş Sırasında Kulak Ağrısı Neden Olur? Nasıl Önlenir?
23 Ocak 2019
Daha hızlı olması ve bu sayede zaman tasarrufu sağlaması nedeniyle uçak yolculuğunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün daha da artıyor. Aynı zamanda eğer pencere kenarındaysanız eşsiz bir manzara d
2019 Kayak Sezonu Açıldı: Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri
2019 Kayak Sezonu Açıldı: Türkiye’nin En İyi Kayak Merkezleri
15 Ocak 2019
Karlı havalara alıştığımız bu günlerde, Türkiye’nin dört bir tarafından kayak merkezlerinin açılma haberleri de gelmeye başladı. Yaz tatilinin üzerinden bu kadar vakit geçtikten sonra tekrar tatil yap
İstanbul Havalimanı'nda Wifi Var Mı ?
İstanbul Havalimanı'nda Wifi Var Mı ?
05 Aralık 2018
İlk aşaması 42 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan dünyanın en büyük havaalanının açılışı, herkesin merakla beklediği ve Türkiye’nin gündeminde fazlasıyla duran bir haberdi. Bunda açılışın rekor sürede

Chennai Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
E*** Y***
21 Eylül Cuma
Farklılık arayanlar kesnlikle gitmeli, güzel gezilecek çok yeri var
N*** Ş***
20 Eylül Perşembe
Kendi yemek sorununuzu çözebilirseniz gerçekten çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Chennai Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 21.11.2019 02:23:53 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Madras, (MAA)
MAA
IN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226