1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Chimkent Uçak Bileti

Chimkent Para Birimi
Kazakistan Tengesi (KZT)
Chimkent Zaman Dilimi
GMT +6
Chimkent Şehri En İyileri
Türbe, Abaya Parkı, Kazak Mantısı
Chimkent Hava Durumu (6 Haziran) 30°C Açık
Chimkent Hava Durumu (7 Haziran) 26°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Chimkent Varışlı Uçak Seferleri

20 Haz 2020
22 Haz 2020
Kayseri - Chimkent
Türk Hava Yolları
26 Haz 2020
Adıyaman - Chimkent
Türk Hava Yolları
28 Haz 2020
Ankara - Chimkent
Türk Hava Yolları
25 Haz 2020
Konya - Chimkent
Türk Hava Yolları
24 Haz 2020
Adana - Chimkent
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
İzmir - Chimkent
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Chimkent Kalkışlı Uçak Seferleri

30 Haz 2020
Chimkent - Almatı
Air Astana
11 Haz 2020
Chimkent - Bakü
Air Astana
19 Haz 2020
Chimkent - Kiev
Air Astana
30 Haz 2020
Chimkent - Antalya
Air Astana
05 Tem 2020
30 Haz 2020
Chimkent - İzmir
Air Astana
16 Haz 2020
Chimkent - Kayseri
Air Astana
17 Haz 2020
Chimkent - Adana
Air Astana
14 Haz 2020
Chimkent - Ankara
Air Astana
07 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Chimkent Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Chimkent Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Chimkent Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
KZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Kazakça
Toplu Taşıma Fiyatı
50 KZT
Yemek Fiyatı
2.000 KZT
Alkolsüz İçecek Fiyatı
15 KZT

Chimkent’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Chimkent uçak bileti kullanarak bölyege gelecek olan kişi seyahat zamanını iyi belirlemelidir. Yaz ayları sıcak geçen şehirde, bahar ayları ılıman geçer. Kış mevsiminde karasal iklim hakim olan şehir oldukça soğuktur. Chimkent ucak bileti almak isteyenler bahar aylarını tercih etmeleri, gezinin hava koşullarına göre planlanması gerekir.

Chimkent Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Chimkent ucak bileti ile şehri ziyarete gelenler şehir merkezine farklı araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs ağı gelişmiş olan şehirde, tren en çok kullanılan vasıtalar arasında yer alır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 50 KZT

Şehir merkezi yönüne kalkan belediye otobüsleri, Şamal ilçesindeki istasyona gitmektedir. Büyük otobüs istasyonlarından biri de Ayna ilçesinde yer alır. Havalimanı terminal binasından, şehir merkezine 12 numaralı otobüs hattına ait araçlar ile ulaşım gerçekleşir. Ulaşım ücretleri oldukça makul olarak belirlenmiştir.

Minibüs

Ortalama Fiyatı: 50 KZT

Bizdeki adı dolmuş olan araçlar, terminal binasının önünden kalkar ve şehir merkezine doğru yol alır. Bir gün içerisinde sabah saat 06.00'dan gece 24.00'a kadar sefer düzenleyen bi küçük araçlarda otobüsler gibi makul ücretler karşılığında, şehir merkezine ulaşım gerçekleştirir.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2 KZT

Kazakistan'ın üçüncü büyük kenti olan Chimkent'e ulaşım hem şehir içinde hem de şehir dışında tren ile gerçekleşir. Havaalanında bulunan tren istasyonu ile şehir merkezine 1.5 km uzaklıkta olan Kabanbay Batyr İstasyonuna 30 dakikada bir tren kalkmaktadır. Aynı zamanda buradan Kazakistan'ın diğer şehirlerine de tren seferleri bulunur. Tren hattı gelişmiş durumdadır. Sibirya Tren hattı kavşağı Chimkent şehrinde bulunur. Bu bakımdan şehir önemli duraklardan ve aktarma merkezlerinden biridir. Tren ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 50 dakika sürmektedir. Şehir merkezine alınan ücret ise 2 Kazak Tengesidir.

Taksi

Havalimanı terminal binası önünde hazır bekleyen taksiler, ortalama 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlar. Konforlu bir yolculuğu tercih eden yolcular, 10-15 Kazak Tengesi ile şehir merkezine ulaşabilirler.

Chimkent Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Uluslararası Havalimanı olan Chimkent Havalimanı, 1 milyon yolcu kapasitesi ile her yıl binlerce yolcuya ev sahipliği yapar. Chimkent uçak bileti ilehHavalimanına gelen yolcular buradan Tiflis, Bakü, Erivan gibi bölgelere tren yolu ağı ile seyahat etmektedir. Şehir merkezine ulaşım da farklı bir kaç vasıta ile gerçekleşir. Ulaşım ağı konusunda gelişmiş olan şehirde, tren, dolmuş, otobüs ve taksiler hizmet vermektedir.

Chimkent’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Chimkent uçak bileti ile bölgeye gelmek için birçok sebep bulunuyor. Chimkent, en eski tarihi mekanlarından olan Hoca Ahmet Yesevi Türbesi, 1389 yılında Timur tarafından yaptırılmıştır. Osmanlı İmparatorluğu üzerinde etkili olan alimlerden biri Hoca Ahmet Yesevi (1093-1156) Tasavvuf Alimi, 1156 yılında vefat etmiştir. Türk-İslam dünyası için önemli olan bu külliye 1993 yılında, Kazakistan ve Türkiye'nin ortak anlaşması ile Türkiye tarafından yenilenmiştir. 2002 yılında UNESCO tarafından Dünya Tarih Eseri olarak kabul edilmiştir. Chimkent'e gelen turistlerin ilgi odağı olan eser her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapar.
 2. Afgan Savaşı döneminde ölenlerin anısına dikilen anıt, şehir merkezinde konumlanmıştır. Etrafında oteller, restoranlar, mağazalar bulunur. Şehir merkezindeki bu anıt ilk gezilecek yer olarak listelerde yer alır.
 3. Şehir merkezinde yer alan park, dönme dolabı ile şehrin simgesi haline gelmiştir. Kültür Başkenti şehirde, parklar büyük ölçüde turizmi canlandıran mekanlar arasında yer almaktadır. 650 binden fazla nüfusa sahip, şehir doğal parkları ile de dikkat çeker.
 4. Chimkent tarihi en eski yerleşim yerlerinden biridir. Kervansaraylar, ibadethaneler, anıtlar ile bilinir. Hokand ve Buhran Hanlığı, Timur ve Sovyet dönemlerinin eserlerini içinde barındırıyor.
 5. Mega Alış veriş merkezi ile şehrin kalbi burada atmaktadır. Kazak alışverişleri, kazak kültürüne dair eşyaların satıldığı dükkanlar otantik dizaynları ile dikkat çekmektedir.

Chimkent Hakkında

Şive farkından dolayı, "Chimkent", "Şimkent", "Chimkent" olarak da bilinir. Kazakistan Ülkesinin, en büyük 3. kentidir. En çok nüfuslu şehirlerden de biri olan Chimkent, gerek tarihi, gerekse ticari faaliyetleri ile ülkenin en önemli şehirlerinden biridir. Sayram Nehri vadisinde kurulan metropol şehrin yüksekliği 512 metredir.

Yumuşak iklime sahip şehir, Güney Kazakistan' da yer alır. Kazakistan'ın en sıcak bölgesinde yer alan şehir, ilk yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Türkistan-Sibirya Demiryolu kavşağı şehrin sınırları içerisinde yer alır. Almaata'ya 690 km, Taşkent'te ise 120 km uzaklıkta olan şehir, 661, 200 nüfusa sahiptir. Tarihi ile göz dolduran şehir, 12.yy'dan kalma eserleri ile bilinir. İpek Yolu üzerinde yer alan şehir, tarihi konaklama yerleri ile meşhurdur.

Tarihte, Timur Döneminde önemli bir ticaret merkezi olan şehir, 1810 yılında, Hokand Hanlığına bağlı bir bölge iken, 1810 ve 1864 yılları arasında Buhara Hanlığına bağlandı. 1864'te Rus İmparatorluğunun işgali ile Çarlık yönetimine ve daha sonra Sovyet yöntemine kalan şehrin 1914 yılında adı "Chernyaev" değiştirilir.

Sonrasında tekrar eski adını alır. Sovyet yönetiminden 1930 yılına kadar, şehirde çinko, karakul koyunu, tekstil ve eczacılık alanları en önemli sektörlerin başında gelir. Şimdilerde; petrol, orta ölçekli rafineleri, çimento, imalat, kimya ve üretim alanlarında önemli adımlar

Chimkent Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
70 KZT
Taksi
70 KZT/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Otobüs hattı kadar tren hatları da fazlaca kullanılan şehirde, hem şehir içinde hem de şehir dışına yapılan yolculuklar, tren seferleri ile gerçekleşir. Otobüs durakları şehir merkezinde bir çok alana konumlandırılmıştır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Dolmuş olarak bildiğimiz, küçük araçlara Chimkent şehrinde matruşka denir. Şehir merkezindeki kısa mesafeli yolculuklarda, bu araçlar kullanılır. Chimkent'e gelen turistler şoförlü araçlar kiralayabildikleri gibi taksiler ile düşük ücretlerle şehir içi ulaşımı sağlayabilirler.

Chimkent Vize Şartları

Kazakistan Vize İstiyor mu?
Hayır
Kazakistan Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Kazakistan Vize Detayları
Pasaportlarını 5 iş günü içerisinde ikamet ettikleri yerin göçmen bürosuna kayıt ettirerek Kazakistan’da kalacakları süreyi gösteren bir kayıt kartı almaları gerekmektedir.

Chimkent’de Gezilecek Yerler

Abaya Parkı
Mega Alış veriş Merkezi
Politik Baskı Müzesi
Hayvanat Bahçesi
Aksu, Zhabagl
Mega Alışveriş Merkezi

Şehrin en önemli merkezlerinden biridir. Alış veriş yapmak isteyenler, büyük mağazaların yer aldığı bu merkezde gezmek tekstil kenti olan bu şehire ait ürünleri satın almak mümkündür.

Politik Baskı Müzesi

Abay parkında, savaş anıtının karşısında konumlanan müze, Sovyet baskısını anlatmak ve bu baskılarda hayatını kaybedenleri anmak adına yapılmıştır. Baskının ne denli olduğunu gözler önüne seren müzede işkence aletleri ve baskılarda ölenlerin bilgileri sergilenir. Pazartesi günleri kapalı olan müze, hafta ici ve hafta sonu 09.00 - 17.00 arası ziyarete açıktır.

Hayvanat Bahçesi

Şehir merkezine yakın olan Hayvanat Bahçesinde binlerce hayvan türü doğal yaşamlarına benzer ortamlarda yaşarlar. Aile ile gezilecek mekanlardan biri olan Hayvanat Bahçesi genellikle çocuklarının ilgisini çekmektedir.

Aksu, Zhabagly

Şehir merkezine 20 km uzaklıkta olan doğal park, dinlenmek ve doğal güzellikleri görmek isteyenler için eşsiz bir mekan. Yeşil kent olarak bilinen şehirde, yeşilin her tonuna rastlamak ve bol oksijenli havayı solumak mümkündür.

Sayram

Hoca Ahmet Yesevi'nin doğum yeri ve yaşadığı bölge olan Sayram'da ünlü âlimin yaşadığı ev türbe haline dönüştürülmüştür. Burayı ziyaret etmek isteyenler, Kazakistan'ın gelenekçi yapısına ve tarihi değerlere olan ilgilerine şahit olabilirler.

Chimkent’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kazak Mantısı
Kazak Çorbası
Kımız
Beşparmak
Kazak Mantısı

Kazak Mantısı için özel tencereler bulunur. Hamur içerisine kıyma, havuç ve soğan konularak yapılan yemek, buharda pişirilir. Chimkent uçak bileti olanaklarından faydalanan kişilerin  bu lezzetten tatmadan buradan ayrılmamaları yerliler tarafından öneriliyor.

Kazak Çorbası

Et, yoğurt ve pirinç ile hazırlanan lezzetli kazak çorbası, farklı sebzeler ile de yapılır.

Kımız

Kısrak sütünden yapılan, lezzetli geleneksel içeceğe verilen addır.

Beşparmak

Hamur ve et ile birlikte servis edilen yemek, kazak kültüründe koyun etinin önemini gösterir. Az pişmiş hamur ve az pişmiş etin lezzeti paha biçilmez..

Subat

Deve sütünden elde edilen geleneksel tatlı bir içecek.

Bavursak

Tereyağı, hamur mayası ve kaymakla hazırlanan kızgın yağda pişirilen geleneksel bir aperatif.

Dereotlu Pirinç Pilavı

Kazak yemeklerinden biri olan Dereotlu pilavı hemen hemen her restoranda görmek mümkündür.

Lagman

Bir çeşit geleneksel çorba olan yemek, et, lahana, patates, soğan ve havuç ile yapılır. Hem sağlıklı hem de besleyici bir yemek olan Lağman Kazak kültürünün en önemli lezzetleri arasındadır.

Balkaymak

Özel bir tatlı olan Balkaymak, kaymak, un ve baldan yapılır.

Konaklama İçin Chimkent Otel Seçenekleri

Ucuz Chimkent uçak bileti şehre gelen kişilerin birçok otel ve konaklama seçeneği bulunuyor.

Rixos Khadisha Shymkent
5 yıldızlı otel muhteşem mimarisi ile giz doldurur. Avangard tarzda mobilyaları ve dekorasyonu ile dikkat çeken otelin odalarında, klima, tv, banyo mevcuttur. Oda servisi, çamaşır yıkama hizmeti, ücretsiz park yeri ve internet bağlantısı bulunur. Aynı zamanda, spor salonu ve restoranları ile yerli ve yabancı misafirlere hizmet verir.
ул. Желтоксан д.17, Shymkent 160021, Kazakistan
Canvas Otel
4 yıldıza sahip otelin dış cephesi tamamen camdır. Havalimanına 10 dakika mesafede olan tesis, kapalı yüzme havuzu, spor salonu ve çocuk oyun alanları ile hizmet verir. Geniş odalarında, tv, klima ve banyo bulunur.
Bauyrzhan Momyshuly Ave, Shymkent, Kazakistan
Sary Arka Hotel
Şehrin en çok tercih edilen tesislerinden biri olan Sary Arka Hotel, geniş odaları ve güler yüzlü personelleri ile dikkat çeker. Otelin, çamaşır yıkama hizmeti, 24 saat oda servisi hizmetleri bulunur.
Tole Bi Street 16, Shymkent, Kazakistan

Chimkent Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Chimkent 1.477,73 TL 9 Saat 40 Dakika
Antalya - Chimkent 2.112,83 TL 15 Saat 50 Dakika
Kayseri - Chimkent 4.351,92 TL 11 Saat 25 Dakika
Adıyaman - Chimkent 6.399,81 TL 16 Saat 25 Dakika
Ankara - Chimkent 6.443,62 TL 10 Saat 55 Dakika
Konya - Chimkent 6.590,24 TL 35 Saat 15 Dakika
Adana - Chimkent 6.604,01 TL 11 Saat 30 Dakika
İzmir - Chimkent 6.618,03 TL 10 Saat 55 Dakika

Chimkent Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Chimkent uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aeroflot Russian Airlines, Air Astana, Onur Air, Türk Hava Yolları.
 • Chimkent yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Chimkent varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Chimkent olup, bilet fiyatı 1.477,73 TL'dir.
 • Chimkent şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Chimkent ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
30 Mart 2020
Covid-19 nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de insanlar evden dışarı çıkmıyor. Evde çocuklarınızla verimli dakikalar geçirebilmeniz için bu yazıyı sizlere hazırladık. Sanal Hayvanat bahçele
Düzce’de Gezilecek Yerler: Düzce’de Nereye Gidilir?
Düzce’de Gezilecek Yerler: Düzce’de Nereye Gidilir?
17 Şubat 2020
1999 yılından bu yana bir il olan Düzce, Türkiye’nin 81. İli! Karadeniz’in yemyeşil, en şirin şehirlerinden biri ve Batı Karadeniz’in ayakta kalan tek antik kentidir. Düzce’de gezilmesi gereken yerle
Dünya Bayraklarında En Çok Kullanılan Renkler ve Anlamları (İnfografik)
Dünya Bayraklarında En Çok Kullanılan Renkler ve Anlamları (İnfografik)
21 Ekim 2019
Her bir rengin ayrı anlamı, psikolojisi ve simgesi var. Bayrakların ise her ülke için ayrı bir değeri var. Dünya bayraklarında kullanılan renklerin en çoktan en aza doğru sıralaması sizlerle! Kır
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
Antalya'da Gezilecek Yerler Antalya'da Nereye Gidilir?
04 Ekim 2019
Her mevsim ayrı güzel olan şehrimiz Antalya, gezilecek-görülecek yerler bakımından çok zengin! Önemli tarihi yapıları, nefes kesen doğası ve muhteşem sahilleri ile Antalya gezisi planlayanlar bu şehir

Chimkent Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (80)
İyi (17)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%82
%18
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
97 Değerlendirme
G*** P***
3 Ekim Çarşamba
Pazarlık yapmayı seven bir millet güzel pazarlık yapıyorlar satışlarda
Ç*** Z*** S***
28 Eylül Cuma
Motosikletlerimize atlayıp gitmiştiik, güzeldi yolda teker patladı ama olsun
M*** R*** B***
16 Haziran Cumartesi
Ben ilk defa evimden farklı bir yere yolculuk yaptım, muazzam güzeldi
M*** K***
17 Haziran Pazar
Biz çok keyif aldık gerçekten çok farklı çok güzel biryer
T*** H*** S*** Y***
7 Eylül Cuma
Birbirinden farklı yapıyı inceledik gezdik dolaştık.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Chimkent Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:50:48 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Chimkent, (CIT)
CIT
KZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699