1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Çongçing Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Bulutlu
31°C
17 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
29°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
29°C
Para Birimi
Çin Yuanı (CNY)
Zaman Dilimi
GMT +8
Çongçing Şehri En İyileri
  • Güveç Festivali
  • Yangtze Nehri
  • Chongqing Hotpot

Çongçing Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
4 CNY
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 CNY

Çongçing’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Chungking İstanbul uçak biletleri alınırken mevsim döngüsüne de bakmak önemlidir. Eyaletin genel iklimi ve döngüsü ülkemiz ile benzerlik gösterdiğinden haziran temmuz ağustos aylarında yaz, aralık ve ocak aylarında da kış mevsimi olarak değerlendirilebilir.

Çongçing Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İnternetten alınan Chungking İstanbul uçak biletleri sonrasında geriye kalan tek şey otel rezervasyonu yapmak ve havalimanından otele hızlı bir geçiş sağlamaktır. Bunun için birçok alternatif mevcuttur. Siz de kalacağınız otelin konumuna göre bu ulaşım yollarından birini tercih edebilirsiniz

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 CNY

Havalimanından kalkan bu servisler hem iç hatlardan hem de dış hatlardan gelen yolcuları eyalet merkezine götürmektedir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 5 CNY

Eyalette en sık kullanılan toplu ulaşım biçimidir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 CNY

Gitmek istediğiniz tam olarak bilmiyorsanız ve otelden sadece adres bilgisi aldıysanız taksi sizin için alternatif bir yoldur. Şehirde sık kullanıldığı için fiyat olarak da uygun olan taksiler havalimanından kalkmaktadır.

Çongçing Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Chungking en ucuz uçak bileti satın almak için biletall.com web sitesinden ya da akıllı telefon uygulamasından yararlanabilirsiniz. Bu uygulamada kalkış ve varış noktaları belirtilerek Chungking İstanbul uçak seferleri de listelenebilir. Havalimanı eyaletin ihtiyaçlarını karşılamak üzere oldukça büyük bir alana inşa edilmiştir ve 24 saat havalimanına ulaşım birçok ulaşım aracı ile sağlanabilmektedir. Kalabalık eyalet nüfusu için kullanılabilecek en uygun toplu taşıma aracı metrodur.

Chungking İstanbul uçak bileti satın alındıktan sonra havalimanına iniş saatine bakılmaksızın kısa süre içinde metroya binmeniz mümkündür. Havalimanında sıklıkla THYQatar Airlines gibi firmaların Türkiye başlangıçlı uçuşları yapılmaktadır. Aktarmalı şekilde yapılan uçuşlar 18 saati bulabilmektedir. Aktarmasız uçuşlarda ise Chungking İstanbul uçuş süresi yaklaşık olarak 7 saattir.

Çongçing’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Çin’in teknolojinin başkenti olmasının yanı sıra Chungking de dahil olmak üzere bir çok eyalette dev ölçekli elektronik marketlere rastlanabilmektedir. Chungking uçak bileti fiyatları yanında kıyaslama yapıldığında oldukça karlı ve uygun fiyatlar ile bu ürünler alınabilmektedir. Eyalette aynı zamanda büyük marketlerin yanı sıra sokak satıcılarında da irili ufaklı birçok hediyelik elektronik eşya bulunabilmektedir.
  2. Çin’in simgesi haline gelen başka bir anahtar kelime de şüphesiz ki Uzakdoğu mutfağıdır. Dünya tarihinin en eski mutfaklarından olan Uzakdoğu mutfağı kökenini coğrafyasından almaktadır. Bu tatlara meraklı biriyseniz ve az bir bütçeniz varsa en ucuz Chungking uçak bileti ile eyalete gelip sokak satıcılarında hem ucuz hem de leziz yiyecekler bulabilirsiniz. Eyalete ilk defa gidecek olanlar ya da daha önce Uzakdoğu mutfağını denememiş olanlar yazının devamında yer alan yemek tavsiyelerini de gözden geçirebilirler.
  3. Çin’in Moğollar ile mücadelesinden bu yana zenginleşen çok köklü ve eski bir tarihi vardır. Bu tarihin hala canlı olan birçok eseri de bulunmaktadır. Sanat galerilerinden müzelere, ören yerlerinden parklarına kadar her noktada bu tarihin izleri görülebilmektedir. Siz de tarihe meraklı iseniz indirimli dönemde yapacağınız Chungking uçak bileti rezervasyonu ile bu keyifli şehre gelebilirsiniz.
  4. Çin çok büyük bir kara parçası olması sebebi ile çok fazla insana eski yıllardan beri yurt olmuştur. Kalabalığın olduğu her ortamda olduğu gibi buralarda da yıllar boyunca farklı inançlar, farklı kültürler ortaya çıkmış ve daha da genişleyen bir ağacın dalları gibi farklılaşıp birbirinden uzaklaşmıştır. Chungking genelde Çin nüfusunun ağırlıklı olduğu bir eyalet olmakla beraber bölgede diğer uzak doğu ülkelerinden gelen yerleşik halklar da çoğunluktadır.
  5. Chungking eyaletinde kalabalık nüfus kentleşmeyi de çok ileri boyutlara taşımıştır. Bu durum zorunlu olarak mimarinin gelişmesini sağlamıştır. Chungking’de yer alan mimari yapılan başında kuleler, köprüler ve taklar gelmektedir.

Çongçing Hakkında

Chungking eyaleti Çin’in güneybatı bölümünde yer almaktadır. 6 şehirden oluşan bu bölge 1997 tarihinde belediye düzeyine yükseltilmiştir. Bu tarihten önce eyalet başka büyük bir bölge olan Sichuan’a bağlı imiş. Yaklaşık olarak 82.300 km karelik bir alanda yer alan şehirde yaşayan insan sayısı ise oldukça fazladır. Chungking uçak bileti satın alarak bu eyaletin en büyük havalimanına iniş yapabilirsiniz. Chungking uçak bileti almadan önce havalimanı ile ilgili edinmeniz gereken bilgileri de yazının devamında bulabilirsiniz.

Çin deyince akla gelen ilk şeylerden biri de burada bulunan teknoloji ve Türkiye’de olmayan ya da yüksek fiyat ile satışa sunulan çok sayıda elektronik eşyalardır. Çok sayıda teknoloji marketin bulunduğu Chungking eyaletinde fiyatların ucuzluğu da dikkat çekmektedir. Chungking ucuz uçak bileti alarak yapacağınız ülke ziyaretinde yanınızda çok sayıda elektronik eşya ile geri dönebilirsiniz. Türkiye’ye döndüğünde satın almış olduğunuz cep telefonu gibi ürünlerin de gümrük kayıtlarını yasal olarak yaptırabilirsiniz. Böylece sadece Chungking ucuz uçak biletiniz değil elektronik eşya alışverişiniz de ucuza gelmiş olur. Çin’in birçok eyaletine olduğu gibi Chungking uçak bileti de thy firması tarafından sağlanabilir.

Çongçing Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
5 CNY
Taksi
3 CNY/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Chungking İstanbul saat farkı dikkate alınmalı ve şehre iniş saati hesaplanarak kullanılacak olan şehir içi ulaşım da buna göre seçilmelidir. Şehirde neredeyse 24 saat ulaşım sağlanabilmektedir. Bu durumda da Chungking İstanbul uçuş süresi önemli olmaksızın istediğiniz yere kolay bir şekilde ulaşmanız da mümkündür. İnternet üzerinden toplu taşıma otobüs ve metro durakları ve güzergahları incelenebilir. Toplu taşıma ücretleri için bütçe ayrılırken Chungking İstanbul uçak bileti fiyatları da hesaba katılmalıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirdeki alternatif ulaşım aracı gidilecek mesafeye göre taksi olabilmektedir.

Çongçing Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Çongçing’de Gezilecek Yerler

Fengdu County Evleri
Fengdu Ghost City
Baidicheng
Three Natural Bridges
Nehir Evi Fengdu County

Bir nehir üstünde kurulu olan bu kentte yer alan evler klasik Çin mimarisinin ve tarihinin en güzel örneklerini barındırmaktadır. Bu yönü ile şehir Chungking’e gelen turistler için ayrı bir gezi alanı olmaktadır.

Tapınakların Şahı Fengdu Ghost City

Chungking eyaletinde bulunan bu büyük tapınak şimdilerde müze ve gezi yeri olarak kullanılmaktadır.

Tarih ve Deniz Bir Arada Baidicheng

Tarihi heykeller ve anıtları bünyesinde bulunduran bu mekan aynı zamanda büyük gezinti teklerinin yanaştığı limanın yakınında yer almaktadır.

Doğa Harikası Three Natural Bridges

Dev bir kanyon içine yapılmış çelik köprüler arasında kalan bu alan Chungking’in turist çeken yerlerinin başında gelmektedir. Bu büyük doğa parkı çocukların ziyareti için de uygundur.

Çongçing’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sokak Lezzetleri
Roast Duck
Shou Zhuafan
Xiajiao

THY, Qatar Airways, Asiana Airways gibi hava yolu firmalarını kullanarak, Chungking ilinin eşsiz lezzete sahip olan mutfağını yakından görebilirsiniz.

Yemeden Dönmeyin: Sokak Lezzetleri

Chungking’de hemen hemen her yerde karşınıza çıkabilecek bu lezzetlerin geneli deniz ürünlerinden oluşmakla birlikte yöresel olarak ördek, kaz, timsah ve benzeri hayvan etleri de olabilmektedir.

Meşhur Lezzet: Roast Duck

Pekin ördeği olarak da bilinen bu yemek fırınlanmış ördek eti demektir.

Adı Zor Kendi Kolay: Shou Zhuafan

Yağsız ve tuzsuz bir pirinç lapasının soya ve et ile tatlandırılmış halidir.

Hem Karides Hem Mantı: Xiajiao

İçine karides doldurulmuş bir hamur bezesinin özel bir yöntemle haşlanmasıyla hazırlanır.

Acısız Olmaz: Chongqing Huogou

Bu yemek genelde kalabalık davetlerde hazırlanır. Pişmiş et parçaları sıcak ve acı bir sosa batırılarak yenir.

Konaklama İçin Çongçing Otel Seçenekleri

Chungking İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonları açısından önemlidir. Uçak biletinizi almadan önce şehirde bulunan farklı otellerden yararlanabilirsiniz.

 
Chungking Mansions

Bölgenin en ucuz konaklama yerlerinden birisi olan otelde küçük odalar ve tek kişilik yataklar mevcuttur.

International Commerce Centre, 1 Austin Road West Hong Kong CN, 91, Hong Kong

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Çongçing ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Seyahat Sırasında Valiz Güvenliği - Biletall Shop Seyahat İpuçları
Seyahat Sırasında Valiz Güvenliği - Biletall Shop Seyahat İpuçları
28 Ocak 2019
 Seyahat sırasında ‘’Ya eşyalarıma bir şey olursa?’’ diye düşündünüz mü hiç? Böyle düşünmenize hiç gerek yok. Bugünkü videomuzda valizlerinizi güvenle taşımanıza yardımcı olacak ürünleri bir ara
İnternetten Ucuza Nasıl Bilet Alınır?
İnternetten Ucuza Nasıl Bilet Alınır?
26 Aralık 2018
Yazıhaneye gidip bilet almak zorunda olduğumuz günler geride kaldı. Artık online bilet alma şansımız olduğundan sıra bekleyip vakit kaybetmeden ve farklı sitelerden karşılaştırarak çok daha ucuza bile
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
23 Ekim 2018
İçerisinde bulunduğumuz 2018 yılının son bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet’imizin 95. yıldönümü bütün yurtta birbirinden coşkulu etkinliklerle kutlanacak. Peki, 29 Ekim özel ve k
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Gezilecek 6 Yer
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Gezilecek 6 Yer
30 Ağustos 2018
30 Ağustos Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlık yapmış olduğu ve galibiyetle sonuçlanan Büyük Taarruzu anmak için kutlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbr

Çongçing Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Çongçing Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:32:49

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948