1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"El placer de volar "

Conviasa Conviasa Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
2004
Firma Kısaltması
VCV
Firma Merkezi
Maiquetia
IATA Kodu
VO
Çağrı Merkezi
+58 (0500) 266 842 72
Uçak Sayısı
8
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Conviasa Hakkında

Venezuela'daki Simón Bolívar Uluslararası Havalimanı'nda bulunan Conviasa, ülkenin en büyük havayolu şirketidir. %80 Venezuela hükumetine, %20 olarak da Nueva Esparta'ya bağlı olan Conviasa, şu anda hizmette olan 8 uçağa sahiptir. Çoğu rotası yerlidir ve Venezuela odaklı olarak yapılan uçuşlara katılma imkanınız olmaktadır. Yerli olarak çalışması nedeniyle, firmanın bütün uçaklarında yalnızca Economy Class olarak seyahat etme alternatifine sahip olabilmektesiniz. Bazı uluslararası rotalar olarak belli bölgelere de uçuşlar düzenlediği görülmektedir.

Conviasa uçak bileti ile uçuş gerçekleştirebileceğiniz bazı rotalara yer verilmektedir. Bunlar Caracas, Las Piedras, Maracaibo, Barcelona, Maturin, Cumana, Porlamar, La Fria, El Vigia, Puerto Ordaz ve Karayipler'de Havana'dır.

Conviasa uçak bileti fiyatları için farklı rota aramalarınızı Biletall.com'da yapabilmektesiniz. Gideceğiniz rotaya ne amaçla seyahat etmek isterseniz isteyin, size göre en uygun bilet fiyatlarını sunabilen sistemdir.

Firmanın çoğu uçuşu düşük maliyetler çerçevesinde yapıldığından ve sizleri tatil mekanlarına götüreceğinden, tatil yapmak üzere seçeceğiniz rotaları Conviasa'da değerlendirebilirsiniz. Venezuela'dan Küba'ya kadar farklı rotaları bulabileceğiniz Conviasa, size standart ancak rahat uçuşlar sağlayabilecektir. Venezuela'nın en iyi ve en gelişmiş firması olması nedeniyle, yerel uçuşlarınızda Conviasa'yı seçebilirsiniz. Venezuela odaklı olan tüm uçuşlar tarifeli ve aktarmasız yapılabilmektedir. Bu nedenle ülkedeki en gelişmiş ve en iyi firma olarak kabul görmektedir.

Conviasa, Simón Bolívar Uluslararası Havalimanı çıkışlı olarak yaptığı uçuşlarıyla sizi Venezuela'da birçok noktaya, Panama'ya veya Küba'da Havana'ya götürebilmektedir. Caracas'tan başlayan uçuşlar bu nedenle birçok rotayı kapsamaktadır. Firmanın uluslararası uçuşları Panama, Kolombiya ve Küba'ya yapılmaktadır. Diğer uçuşlar Venezuela'da 16 farklı rotaya yapılabilmektedir. Bu nedenle Venezuela'yı veya Küba, Panama, Kolombiya'yı ziyaret etmek konusunda Conviasa'nın uçuş emniyetine güvenebilirsiniz.

Conviasa en ucuz uçak bileti ile katılabileceğiniz kısa veya uluslararası rota olan Küba uçuşlarında Economy Class seyahat edersiniz. Firma, düşük maliyetleri benimseyen operasyonlar yürüttüğünden uçak içi eğlenceler de bulunmamaktadır. Yapacağınız uçuşlarda çevreyi izleyebilir ve Venezuela'nın kısa süren uçuşlarıyla rahat bir yolculuk geçirebilirsiniz. Ayrıca Küba ve diğer uluslararası mesafelere yapılan uçuşlar da genellikle aktarmasız gerçekleştirilebildiğinden, hızlı bir şekilde rotanıza ulaşmış olursunuz.

Conviasa Online Check - in

Conviasa'yla uçmak istediğiniz zaman çevrimiçi olarak check-in işlemlerinden yararlanamamaktasınız. Conviasa uçak bileti fiyatları ile firmanın webde çevrimiçi check-in işlemlerine yer vermediği görülmektedir. Bu nedenle müşteriler firma ile yolculuk yapacakları zaman mutlaka check-in kontuarlarında işlem yaptırmalıdırlar. Böylelikle koltuğunuzu havalimanındaki işlemler dahilinde seçebilirsiniz. Ayrıca firmada yemek siparişi verilememektedir, bu nedenle yapacağınız uçuşlarda ikramlıklar alabilirsiniz.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Conviasa'nın uçuşlarında web üzerinden çevrimiçi check-in işlemleri henüz kullanımda değildir. Bu sebeple firmanın uçuşlarında havalimanında hazır bulunmalı ve check-in işlemleriniz için kontuarları kullanmalısınız. Firmanın uçuşlarındaki koltuğunuzu bu şekilde ayırtabilirsiniz ve yemek siparişi söz konusu olmadığından, sadece koltuk seçebilme imkanınız olacaktır.

Conviasa Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Venezuela'da yerel ve Küba, Panama, Kolombiya'ya uluslararası uçuşlar yapmaktadır.
 2. Günlük 50'ye yakın uçuş operasyonu gerçekleştirebilmektedir.
 3. Uçuşları oldukça konforludur.
 4. Her uçuş emniyetle yapılabilmektedir.
 5. Uçuşlarının birçoğu aktarmasız gerçekleştirilmektedir.
 6. Hızlı ve planlı uçuşlar yapılmaktadır.
 7. Economy Class'la hesaplı uçarsınız.

Conviasa Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Conviasa'da gideceğiniz rota odaklı olarak taşımanıza izin verilen bagajlar belli standartlar çerçevesinde ağırlıklara sahip olabilmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Venezuela'daki iç hat uçuşlarında bir adet 23 kg'lık, Panama'ya olan uçuşlarda iki adet 25 kg'lık, Küba ve Kolombiya'ya olan uçuşlarda iki adet 23 kg'lık bagaj bulundurabilirsiniz.

KABİN/EL BAGAJI: El bagajları yerel veya uluslararası her uçuşta yalnızca bir adet 5 kg'a izin vermektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Venezuela'daki güzergahlarda fazla bagajlarda %1 oranında, uluslararası tüm uçuşlarda %2 oranında ücret ödenmesi gerekecektir. Bu ücret en yüksek tutarlı bilet ücreti üzerinden belirlenmektedir. Bu nedenle ekstra bagajlarınız konusunda, katılacağınız uçuşa dair bilet fiyatları kapsamında ödeme yapacağınızı göz önünde bulundurmalısınız.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Firmanın açıkça sorumlu tutulabildiği hasar, kayıp veya gecikme durumlarında belirli bir ücret alma olanağınız olabilecektir. Fakat bu kapsamların el bagajlarını içermediğini, bu nedenle her yolcunun kendi el bagajından sorumlu olması gerektiği unutulmamalıdır. Kayıp veya hasar durumuyla karşılaştığınızda, firmayı bu konuda bilgilendirmeli ve hak talebinizi gerçekleştirmelisiniz.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Conviasa'nın ulusal ve uluslararası yönetmeliklerde baz aldığı kurallara göre gazlar, patlayıcılar, silahlar, zehirli veya bulaşıcı maddeler, yanıcı katı maddeler, yanıcı sıvılar, aşındırıcı maddeler, radyoaktif maddeler risk grubunda yer almaktadırlar. Bu nedenle firma bu ürünleri içeren bagajları taşımayı reddetmektedir.

Conviasa Yiyecek, İçecek ve İkram

Conviasa'da uluslararası olan Küba, Kolombiya ve Panama uçuşlarında ikramlık ve yiyecek satışı yapılabilmektedir.

 Economy Class İkramlar

Conviasa'nın her uçuş operasyonu Economy Class olarak yapılabilmektedir. Bu nedenle ikramlık veya yiyecek satışı sadece bu sınıf bünyesinde seyahat ettiğiniz için standart olacaktır. İsterseniz kabin ekibine yiyecek siparişi oluşturabilirsiniz isterseniz de ikram edilecek ürünleri tadabilirsiniz. Tercih tamamen size bırakılmıştır.

 Business Class İkramlar

Conviasa'nın yerel olarak veya uluslararası olarak yaptığı uçuş operasyonlarının hiçbiri Business Class imkanları tanımamaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Yerleşik farklı ürünlerin sunulabildiği Conviasa uçuşlarında alabileceğiniz ürünler sınırlı menülerle uçuşlarda yer bulabilmektedir. Bu yüzden özel olarak diyabetik, vejetaryen gibi yemekleri sipariş etme olanağınız olmayacaktır.

Conviasa: Business Class

Business Class uçuşlarının Conviasa'nın kısa ya da uluslararası uçuşlarında bulunması söz konusu değildir.

 Koltuk Diz Mesafesi

Bütün misafirlerin oturabilecekleri koltuklar uçaklar içerisinde standarttır. Conviasa'nın Embaraer 190 uçakları bütün filoyu oluşturduğundan, her koltuğa standart alan sağlanacaktır. 15-16 inç koltuğunuzun genişliği, 29-30 inç ise oturma mesafenizdir.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçuşlar esnasında hangi uçuşa katılıyor olursanız olun belli atıştırmalık veya yiyeceklerden alabilmektesiniz. Ödemelerinizi nakit yapmanız tavsiye edilmektedir. Kabin içerisinde yiyecek veya içecek isteğinizi kabin görevlisine iletmeniz yeterlidir. Yerleşik menülerden size siparişiniz doğrultusunda yiyecekler temin edilecektir. Ayrıca ikramlık olan belli atıştırmalıkları da Economy Class uçuşlarının çoğunda alabilirsiniz.

 CIP Salonu / CIP Lounge

Conviasa'nın uçuş operasyonları dahilinde Business Class özellikleri bulunmamaktadır. Bu yüzden müşterilerin kullanabilecekleri herhangi bir özel salon, firmanın olanakları bünyesinde bulunmamaktadır.

 

Conviasa Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Conviasa havayolları, sizi Venezuela odaklı olmak üzere farklı uluslararası rotalara götürebilmektedir. Venezuela'da gidilebilecek 16 rota ve uluslararası üç rotayı kapsamaktadır. Kolombiya, Panama ve Küba bu uluslararası ağın kapsamındadır. Çoğu tatil mekanı olan bu rotalarda, güzel bir tatil planınızı değerlendirmek için Conviasa'yı seçebilirsiniz. Rahat ve güvenli uçuşlarla sizi ulaşmak istediğiniz rotalara hızlı şekilde götürebilecek bir firmadır. Venezuela'nın en iyi firması olması nedeniyle, uçuşlarınız konforlu olarak geçecektir.

 Conviasa Seferleri

Yerli ve uluslararası uçuşlara, Conviasa uçak seferleri ile kolaylıkla katılabilirsiniz. Firmanın günlük yaptığı onlarca uçak operasyonu bulunmaktadır. Bu da size her güne bilet ayırtabilme şansını tanıyacaktır. İsterseniz bugünden biletinizi ayırtarak ilerleyen dönemlerdeki uçuşlara daha avantajlı fiyatlarla katılabilirsiniz.

 Conviasa Rezervasyon

Biletall.com'da size özel Conviasa uçak bileti seçeneklerini bulabilirsiniz. Kampanyalar, indirimler ve birçok fırsatı biletinizi şimdi ayırtırsanız sizin olacaktır. Kampanyaları ilerleyen dönemlerdeki uçuşlara ayırtacağınız biletler sayesinde elde edebileceksiniz. Böylelikle erken dönem rezervasyonlarının da ayrıcalıklarıyla tanışmış olacaksınız.

 Conviasa Bilet Al

Conviasa'nın kapsadığı uçuş ağları sizi Venezuela'da birçok yere veya Kolombiya, Panama ve Küba'ya götürebilmektedir. Bu özellikli biletleri bulabilmeniz ise, Türkiye'deki misafirlerin hizmetinde olan Biletall.com'la mümkün olabilecektir. Biletinizi hemen ayırtarak Conviasa'nın uçuşlarına kampanyalar ve indirimler elde edebilirsiniz. Zaten düşük maliyetle yapılan seferlere indirimler sayesinde çok daha hesaplı olarak katılabileceksiniz.

Conviasa Bilet İptal/İade Prosedürü

Kullanmadığınız biletinizi Conviasa'dan geri ödeme talep etme hakkına belli koşullar altında sahip olabilirsiniz. Bilet geçerli olduğu sürece iptal ve geri ödemenizi mutlaka talep etmelisiniz. Birden fazla tarifeye sahip olan biletlerde ücret kesintileri daha yüksektir.

Ancak bilet iptal ve iadesinin normal tarifeye yer vermesi durumunda belli kesintilerin sonucunda geri ödeme alabilirsiniz. Conviasa'ya mail adresi üzerinden ulaşarak geri ödeme talep formunu doldurabilirsiniz. Biletinizde isim değişikliği yapmanıza izin verilmeyecektir.

Conviasa Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Bütün misafirler aynı koltukları kullanırlar ve ekstra mesafeli ya da özellikli koltuklar firmada yer almamaktadır. Conviasa'nın filosu Embaraer 190 uçaklarına sahiptir ve 15-16 inç koltuğunuzun genişliği, 29-30 inç oturma mesafeniz olacaktır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

7 yıldan bu yana refakatçisiz çocuklara hizmet veren Conviasa, hem yerel hem de yurt dışı uçuşlarında bu hizmeti sunmaktadır. 7-17 yaş aralığındaki çocuklara verilebilen bu hizmetten başvuruda bulunarak yararlanabilirsiniz. Uluslararası uçuşlarda, iznin noterden alınması gerekmektedir. Ücretlerin kapsamını firmanın çağrı merkezlerinden öğrenebilirsiniz.

 Hamile Yolcular

Hamile bayanlar 28. haftasını doldurmuşlar ise, kontuarlardaki check-in sırasında hamile beyan formunu doldurmalıdırlar. Ayrıca doktordan temin edilen bir sağlık sertifikasının da sunulması gerekmektedir. Bu sağlık sertifikasının tarihi 10 günü geçmemiş olmalıdır.

Hasta ve Engelli Yolcular

Conviasa'nın özel yardımlarına, firmanın çağrı merkezini arayarak ulaşabilir ve talep oluşturabilirsiniz. Firmanın bu şekilde engelli, hasta veya hareket kabiliyeti kısıtlı olan yolcular konusunda bilgilendirilmesi de sağlanmalıdır.

 Evcil Hayvanlar

Buenos Aires, Barselona gibi rotalara evcil hayvan taşınmamaktadır. Bagaj ödenekleri evcil hayvan taşıma çantalarını kapsamamaktadır, bu nedenle ekstra ödeme yapmanız gerekecektir. Rehber köpeklere dair sertifika sunarsanız, yolculuklarına izin verilmektedir. Kafeste bulunan bir evcil hayvan kabinde seyahat edebilmektedir. Kafes boyutlarını ve ekstra ödemeleri Conviasa'nın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortanızı yaptırmanız, uçuşlarda güvenliğiniz için önemlidir. Bu nedenle Conviasa'dan seyahat sigortası talep edebilirsiniz.

Conviasa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Conviasa kaç yılında kuruldu?

  2004 yılında kurulmuştur.
 • Conviasa firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Maiquetia şehrindedir.
 • Conviasa IATA kodu nedir?

  VO uluslar arası IATA kodudur.
 • Conviasa çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +58 (0500) 266 842 72

Conviasa Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (77)
İyi (9)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%90
%10
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
86 Değerlendirme
H*** P***
9 Ekim Çarşamba
değişik şekilde mükemmeldi
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Conviasa sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Conviasa Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.07.2020 02:38:52 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857