1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Cuba's Gateway To The World"

Cubana de Aviación Cubana de Aviación Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1930
Firma Kısaltması
Cubana
Firma Merkezi
Havana
IATA Kodu
CU
Çağrı Merkezi
+1 (514) 631 12 40
Uçak Sayısı
14
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,6/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Cubana de Aviación Hakkında

Cubana de Aviacion, Küba’ya ait bayrak taşıyıcı hava yolu firmasıdır. Bu firma tarafından işletilmekte olan uçaklar, pek çok noktaya yılın her günü karşılıklı seferler icra etmektedir. Bu seferlerdeki konfor düzeyi de ortalamanın üstünde olduğundan dolayı yolcular tarafından firma çokça takdir edilmektedir.

Firma, Küba’ya çok yakın bölgelere de sefer düzenlemektedir. Bu yakın bölgelerden bir tanesi de Meksina’nın Cancun şehridir. Aynı zamanda uzun menzilli uçuşlar da aynı şekilde Cubana tarafından gerçekleştirilmektedir. Uzun menzilli rotalar arasında Avrupa’nın Roma, Madrid ve Paris gibi kentleri de yer almaktadır.

Cubana de Aviacion uçak bileti için yolcular her daim en uygun fiyatları Biletall.com sayesinde bulabilecektir. Bununla birlikte yolcuların biletlerini temin etmelerini kolaylaştırmakta olan çok sayıda kampanya da Biletall.com’da yer almaktadır.

Cubana de Aviacion uçak bileti fiyatları son derece geniş seçenekler ile yolculara sunulmaktadır. Bu fiyatlarda tarihler, uçuş mesafesi ve kabin seçeneği gibi unsurlar etkili olmaktadır.

Küba otoriteleri tarafından denetlenmekte olan bu firma, güvenlik bakımından son derece üstün prosedürler uygulamaktadır. Bu nedenle yolculara da bu alanda güvence verilmektedir.

Uçuş destinasyonları son derece geniştir ve bunlar arasında çok uzun mesafeli uçuşlar da yer almaktadır. Keza kısa ve orta menzilli uçuşlar da bulunmaktadır.

Firma tarafından yolculara iki ayrı kabin seçeneği sunulmaktadır. Cubana de Aviacion uçak bileti rezervasyon işlemini gerçekleştirmekte olan yolcular, Business Class ya da ekonomi sınıfı arasından arzu ettiklerine yönelik tercihlerini kullanabilmektedirler.

Cubana de Aviacion filosu diğer hava yolu firmalarından bir miktar daha farklıdır. Bu hava yolunda daha ziyade Antonov ve Tupolev marka uçaklar kullanılmaktadır.

Cubana da Aviacion en ucuz uçak bileti almak isteyen yolcular zaman zaman firma tarafından icra edilmekte olan kampanyaları da takip edebilmektedirler. Bu kampanyalar bağlamında da Biletall.com oldukça makul seçenekler sunmaktadır.

Cubana de Aviación Online Check - in

Cubana de Aviacion, internet üzerinden check-in yapma imkanı tanımaktadır. Ancak bunun için çok da kapsamlı bir altyapı mevcut değildir.

Online check-in, Cubana de Aviacion uçak bileti fiyatları ve koltuk seçimi gibi daha pek çok husus ifade edilmektedir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Koltuk seçimleri, check-in sırasında gerçekleştirilebilmektedir. Buna ek olarak koltuk seçimlerinin yanında şayet mevcut ise yemeklere dair de birtakım talepleri iletilebilmektedir. Ancak firmanın bu alanda yeterli altyapısı olmadığından dolayı hem koltuk seçimi hem de yemek siparişi gibi durumlarda zaman zaman aksaklıklar yaşanabilmektedir. Bu sorunların yaşanmaması adına Biletall.com gereken desteği yolcularına sunmaktadır.

Cubana de Aviación Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uçakları son derece güvenli ve denetim altında çalışmaktadır.
 2. Fiyatları makul seviyelerde seyretmektedir.
 3. Aktarma olmaksızın ulaşım sağladığı pek çok nokta bulunmaktadır.
 4. Business Class seçeneği ile ayrıcalık tadılabilmektedir.
 5. Rötar ve sefer iptalleri çok nadir söz konusu olmaktadır.
 6. Yemekler ve ikramlar yolcular tarafından pek çok zaman takdir edilmektedir.
 7. Uçaklarındaki konfor ve temizlik bariz şekilde hissedilmektedir.

Cubana de Aviación Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Cubana de Aviacion, alışılageldik ve değişken bir bagaj tarifesi uygulamaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Hava yolu firması tarafından sunulan bagaj hakları istikamete göre değişkenlik arz etmektedir. Bu bağlamda en düşük bagaj hakkı iç hatlardadır ve 20 kilogram olarak belirlenmiştir.

KABİN/EL BAGAJI: Yolculara kabin bagajı olarak 23cm x 40cm x 55 cm ölçülerinde, en fazla yedi kilogram ağırlığında bir adet çanta hakkı tanınmaktadır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: İstikamete göre değişkenlik arz etmekle beraber 0.6 CUC ile 1.85 CUC arasında değişmektedir.

YURTDIŞI: İstikamete göre değişkenlik arz etmekle beraber en ucuz tarife 4 USD x bagaj ağırlığıdır. Parça başına ücret talep edilen varış noktaları da mevcuttur.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp bagajların bulunması için alandaki Cubana de Aviacion görevlileri ile iletişime geçilmesi icap etmektedir. Akabinde alan görevlisi bagajın bulunması için gerekeni yapmakta ve yolcuya bir takip numarası sunmaktadır. Bagaj belirli olan süre geçmesine karşın halen daha bulunamamış ise mevcut olan zarar tazmin edilmektedir. Aynı zamanda bagaj bulunana kadar uğranılan zararlar da firma politikaları kapsamında telafi edilmektedir. Hasarlı bagajlar ile ilgili prosedürler de aynı şekilde uluslararası düzenlemeler ve firma politikaları ışığında çözümlenmektedir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları, pek çok hava yolu firmasından aşina olunan türdendir. Bu kısıtlamalar arasında ilk olarak yanıcı ve patlayıcı maddeler yer almaktadır. Bunun yanı sıra bagaj kısıtlamaları arasında radyoaktif maddeler de yer almaktadır. Uçuş güvenliği için bu maddelerin ve materyallerin hem kabin bagajında hem de uçak altı bagajında taşınmasına müsaade edilmemektedir. Bunun yanı sıra kabin bagajındaki sıvı kısıtlamasına dikkat edilmesi ve lityum içerikli pillerin mümkün mertebe kabin bagajında taşınması gerekmektedir.

Cubana de Aviación Yiyecek, İçecek ve İkram

Cubana de Aviacion tarafından yolculara ücretsiz ikram seçenekleri sunulmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında sunulmakta olan ikramlar, sefer süresine göre değişkenlik arz etmektedir. Söz misali kısa mesafeli uçuşlarda atıştırmalık yiyeceklerin yanı sıra içecekler servis edilmekte iken, daha uzun mesafeli uçuşlarda sıcak ve soğuk yemek seçenekleri de sunulmaktadır.

 Business Class İkramlar

Cubana de Aviacion Business Class seçeneğinden yana tercihlerini kullanmakta olan yolculara yemekleri özel yemek takımları ile sunulmaktadır. Aynı zamanda yemeklerin tamamı özel aşçılar tarafından el yapımı olarak hazırlanmaktadır.

 Özel Yemek Servisi

Yolcular uçak içerisinde özel taleplerini kabin görevlilerine iletebilirler. İkramlar ücretsiz olduğundan dolayı kabin görevlileri mümkün olduğunda yolcuların özel taleplerini karşılamaya çalışmaktadır.

Cubana de Aviacion: Business Class

Cubana de Aviacion, yolcularına Business Class kabininde son derece ayrıcalıklı hizmetler arz etmektedir.

 Koltuk Diz Mesafesi

Cubana de Aviacion uçaklarında Business Class kabinindeki koltuk diz mesafesi, 81 cm’den başlamaktadır. Bu mesafe geniş gövdeli uçaklarda bir metreyi dahi aşabilmektedir.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class yolcularına son derece geniş yemek seçenekleri, özel yemek takımlarında sunulmaktadır.

CIP Salonu / CIP Lounge

Yolculara özel salonlar pek çok havalimanında sunulmaktadır. Ancak havalimanlarında yer alan salonların kalitesi değişkenlik arz edebilmektedir.

Cubana de Aviación Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Tatmin edici filosu ve bunun yanı sıra son derce geniş bir uçuş ağı bulunmakta olan Cubana de Aviacion, dünya üzerinde pek çok yere kısa, orta ve uzun menzilli uçuşlar icra etmektedir. Bu uçuşlar için zaman zaman kampanyalar da icra edilmektedir. İşte hem en makul fiyatlı Cubana de Aviacion bilet seçeneklerine hem de bu gibi kampanyalara Biletall.com’dan ulaşabilmek mümkün olabilmektedir.

 Cubana de Aviacion Seferleri

Hava yolu firması, çok sayıda noktaya uçuş düzenlemektedir. Cubana de Aviacion uçak seferleri Meksika, İtalya, İspanya, Kanada, Kolombiya, Arjantin ve Fransa başta olmak üzere çok geniş bir alana yayılmış bulunmaktadır. Bu seferlerin tamamı için Biletall.com’u ziyaret etmek mümkündür.

 Cubana de Aviacion Rezervasyon

Rezervasyon yapmak için Cubana de Aviacion seferlerinin tamamı Biletall.com üzerinden görüntülenebilmektedir. Bunun üzerine en makul fiyatlar bulunabilmekte ve bilet rezervasyonu son derece güvenli bir şekilde icra edilebilmektedir.

 Cubana de Aviacion Bilet Al

Cubana de Aviacion, biletlerin satın alınması için zaman zaman belirli şartlar koyabilmektedir. Söz misali bazı uçuşlar yalnızca uluslararası bir bağlantı olması durumunda rezerve edilebilmektedir. Bu gibi şartlar da mevcut olmaları halinde Biletall.com tarafından ifade edilmektedir.

 

Cubana de Aviación Bilet İptal/İade Prosedürü

Cubana de Aviacion, yolcularına biletlerini iptal ettirme ücret iadesi gibi imkanlar tanımaktadır. İlk olarak, sefer iptali ya da uzun süreli gecikme durumlarında biletin iadesi rahatlıkla sağlanabilmektedir. Diğer durumlarda ise yolcuların Biletall.com müşteri hizmetleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Cubana de Aviación Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Cubana de Aviacion’da koltuk aralıkları uçaktan uçağa değişkenlik arz etmektedir. Koltuk aralıkları, genel olarak 72 cm ile 81 cm arasında bulunmaktadır.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Cubana de Aviacion ile yalnız başına seyahat edecek olan yolcuların en az 5 yaşında olması gerekmektedir. Aynı zamanda yasal temsilcilerin onayı da aranmaktadır. Buna ek olarak iki yaşından küçük çocukların herhangi bir koltuk rezervasyonu yapılmaksızın aileleri ile beraber seyahat etmesi de mümkündür. Ancak iki yaşından büyük olan çocuklar için mutlak suretle koltuk rezervasyonu yapılması da gerekmektedir.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcuların Cubana de Aviacion ile seyahat edebilmesi için ilk olarak bir kabul formu doldurması gerekmektedir. Bu formu doldurmamış olan hamile yolcuların uçağa kabul edilebilmesi de söz konusu olamamaktadır. Akabinde hamile yolcuların hamileliklerinin sekizinci ayını doldurmuş olmaları durumunda geçerli bir doktor raporu sunmaları da gerekmektedir. Bu raporu sunmayanlar uçağa kabul edilmemektedir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolculara firma tarafından özel hizmetler sunulmaktadır. Bu özel hizmetler kapsamında rezervasyonları onaylanmış olan yolculara havalimanından uçağa kadar hizmet sunulmaktadır. Aynı zamanda uçaktan iniş ve uçağa biniş konusunda da destek sağlanmaktadır.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar, Cubana de Aviacion firması tarafından kabinde kabul edilmemektedir. Ancak bunun tek bir istisnası mevcuttur. Bu da Yorkshire cinsi köpeklerdir. Yorkshire köpekleri kabine kabul edilebilmektedir. Keza her ne kadar bir havacılık teamülü olsa dahi rehber hayvanların da kabinde yolculuk yapabilmesi mümkün olabilmektedir. Bunun haricinde evcil hayvanlar özel kutularında ve korunaklı bir biçimde ancak kargo bölümünde seyahat edebilmektedirler. Evcil hayvanların ek bir ücrete tabi olduğu ve bu ek ücretlerin de Cubana de Aviacion firması tarafından destinasyona göre değişkenlik arz ettiği de bilinmektedir.

 Seyahat Sigortası

Yolculara sunulmakta olan seyahat sigortası isteğe bağlı bir sigortadır. Bu sigorta, yolcuların talep etmesi üzerine yapılmaktadır. Ancak Cubana de Aviacion tarafından bu sigortanın yapılması hem can hem de mal güvenliği açısından tavsiye edilmektedir.

Cubana de Aviación Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Cubana de Aviación kaç yılında kuruldu?

  1930 yılında kurulmuştur.
 • Cubana de Aviación firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Havana şehrindedir.
 • Cubana de Aviación IATA kodu nedir?

  CU uluslar arası IATA kodudur.
 • Cubana de Aviación çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 (514) 631 12 40

Cubana de Aviación Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (61)
İyi (35)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%64
%36
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
96 Değerlendirme
S*** M***
24 Haziran Pazartesi
emeği geçenlere teşekkürler
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Cubana de Aviación sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Cubana de Aviación Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.07.2020 04:21:25 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857