1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Dhaka Uçak Bileti

Dhaka Para Birimi
Taka (BDT)
Dhaka Zaman Dilimi
GMT +6
Dhaka Şehri En İyileri
Tarihi Yapıtlar, Bangabandu Anıtkabir, Chotpoti
Dhaka Hava Durumu (25 Mayıs) 33°C Gök Gürültülü Fırtına
Dhaka Hava Durumu (26 Mayıs) 34°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Dhaka Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Dhaka
Qatar Airways
23 Haz 2020
Dubai - Dhaka
Gulf Air
23 Haz 2020
Ankara - Dhaka
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Konya - Dhaka
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Antalya - Dhaka
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Gaziantep - Dhaka
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Lefkoşa - Dhaka
Türk Hava Yolları
27 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Dhaka Kalkışlı Uçak Seferleri

Dhaka - İstanbul
Qatar Airways
16 Haz 2020
Dhaka - Ankara
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Dhaka - Konya
Türk Hava Yolları
27 May 2020
Dhaka - Antalya
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Dhaka - Lefkoşa
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Dhaka Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Dhaka Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BD
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Bangalce
Toplu Taşıma Fiyatı
5 BDT
Yemek Fiyatı
150 BDT
Alkolsüz İçecek Fiyatı
7 BDT

Dhaka’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Temmuz
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Dhaka uçak bileti alarak ziyarette bulunan tatilcilerin uzun giyimleri, gitmeden önce de hepatit A-B, Tifo, Tetanos, kuduz, menenjit ve kolera gibi aşıların yaptırılması önerilir. Oldukça sıcak olan kentte içme sularında mikrop olma olasılığı oldukça yüksektir. Sinek ve böcek sokmalarına karşılık uzun giyim önerilir.

Dhaka Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dhaka uçak bileti alarak burada tatil yapmayı planlayan gezginciler, Dakka Hazrat Shahjalal Havalimanından şehir merkezine çok farklı ulaşım araçları ile gitmeleri mümkündür.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 5 BDT

Dhaka Havalimanı terminalinden ayrıldıktan hemen sonra 5 dakikalık yürüme mesafesinden sonra otobüs duraklarına hızlı bir şekilde ulaşım mümkündür. 20 milyon nüfusa sahip şehirde trafik yoğunluğu kaçınılmazdır. Trafiğin yoğun olmadığı saatlerde, şehir merkezine 15 dakikada varmak olasıdır.
Minibüs

Ortalama Fiyatı: 10 BDT

Diğer adı ile motorlu taksiler, bisiklet şeklinde, motorlu ve tempo rikşov adı verilen modelleri ile şehre has bu araçlar yolcu taşımada en fazla kullanılan vasıtalardır. Şehir merkezine 10 Taka ile gitmek mümkündür. Konforlu olmayan bu araçlar ile trafiğe takılmadan şehir merkezine ulaşım sağlanır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 BDT

Dhaka'da iki çeşit taksi bulunur. Siyah ve sarı renkte, sabit ücreti olmayan taksi şoförleri ile kısa bir pazarlık yapmak gerekir. Genellikle 30-40 Taka civarı ücretler karşılığında şehir merkezine gitmek mümkündür.
Araç Kiralama
Havaalanı içinde yer alan ofislerde araç kiralama hizmeti verilir. Dhaka'ya gelen turistler şoförlü araçlar kiralayıp, geziyi daha güvenli bir şekilde gerçekleştirmek istemişlerdir. Havalimanı içerisinde dünya çapında hizmet veren rent a car firmalarını

Dhaka Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Dhaka’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Dhaka uçak bileti ile bölgeye gelmek için birçok sebep bulunuyor. Ülkenin ilk başbakanı olan Rahman, ülkeye lâiklik ilkesini getirmiş ve maalesef 4 yıl sonra askeri bir darbe sonucu öldürülmüştür. Ülkece kahraman kabul edilen başkanın mezar anıtını gezmek ve hayatına yakından tanık olmuş için anıtkabirin içinde olan müzeyi de gezmek gerekir.
 2. Ülkede Pakistan hakimiyetinin boy gösterdiği dönemlerde, Urduca konuşma zorunluluğu vardı. 1951 yılında bu dayatmaya isyan eden binlerce insan anadillerini kullanabilmek için bir mücadeleye girmişlerdir. Bu mücadele esnasında ölen kişilerin saygı ile anılması adına bu anıt yapılmıştır. UNESCO'nun belirlenen "Uluslararası Anadil Günü" olan 21 Şubat'a yerli halk ve yabancı turistler, bu anıtın önüne gelerek çiçek bırakırlar. Önemli ziyaret noktalarından biridir.
 3. 7 ve 12. Yüzyıllarda inşa edilip ibadethane olarak kullanılan bu dini mekan harabeleri, Dhaka 70 km uzaklıkta yer alır. Önemli bir ibadethane olarak kabul edilir, Budist inanışına sahip kişiler hala burada dua etmektedir. Bu tarihi mekana taksi ile ulaşım taksiler ile gerçekleşir. Dakka'ya gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettiği bu mekânın duvarları elde yapılan ve pişirerek elde edilen tuğlalar ile yapılmıştır. Bir kısmı yıkılan tapınağın harabeleri özenle korunur.
 4. 1913 Yılında İskoç Lord Carmichael tarafından, Shahbag ilçesine inşa edilen 20 bin metrekarelik müzeyi gezmek için tam bir gün ayırmak gerekir. Tarih, sanat tarihi, doğa tarihi, etnografya ve Dünya Medeniyetlerine ait eserlerin sergilendiği bu müze, 1983 yılında kadar Dakka Müzesi olarak anılırken, bu tarih itibari ile Bangladeş Ulusal Müzesi olarak isim değiştirmiştir. Dört ana binadan oluşan müzede, laboratuar, kütüphane, gözlem evi ve sergi salonları bulunur. Ülkenin en büyük müzesi unvanına sahiptir.
 5. Hint inanışının önemli merkezlerinden biri olan tapınak, 11. yüzyıldan kalma bir eser olduğu düşünülmektedir. Hint inanışında, Dakka'yı koruyan tanrıçanın burada olduğu ve bu yüzden, tapınağı gezmeye gelen turistlerin çok saygılı olması gerektiğine inanılır. Dakka için önemli bir tarihi ibadethane olan mekan Hintlilerinde en önemli ibadethanesi olarak kabul edilir.

Dhaka Hakkında

Dhaka, diğer adı ile Dakka olan şehir Bangladeş' in başkentidir. Nüfusu ile dünyanın en kalabalık dördüncü şehri olan Dhaka, şehir merkezinde 10 milyondan fazla insan yaşar. Şehrin toplam nüfusu 20 milyon civarıdır. Bu şehir, Bangladeş'in en büyük şehridir. Tarihin önemli merkezlerinden olan Dhaka, Babür İmparatoru döneminde de başkent olarak kullanılmıştır.

Gelişmekte olan ülkenin başkentinde, gelir düzeyi çok düşük insanlar ile çok yüksek olan insanları bir arada görmek mümkündür. Şehrin en zengini ile en fakiri arasındaki gelir farkı uçurum gibidir. Lüks yaşamın yanında şehirde, sefalet içinde yaşayan insanları da görmek oldukça hayret vericidir. Bölgede Babür İmparatorluğunun yıkılması ile birlikte İngilizler yönetimi devralmış ve 100 yıldan uzun bir süre İngilizlerin sömürgesi olmuşlardır.

1947 yılında Hindistan tarafından yönetilen ülke, 1971'de Hindistan ve Pakistan'a karşı verilen mücadele sonucu bağımsızlığını kazanmıştır. O tarihten bugüne Bangladeş'e başkentlik yapan Dakka "Camiler Şehri" olarak anılır. Dhaka, Babür İmparatorluğunun eserlerini barındıran önemli bir destinasyon olmuştur.

Hintler sürekli olarak ülkeyi terk etmekte olmasına rağmen şehirde Hintli, Avrupalı, Çinli, Koreli, Nepalliler yaşar. Hindu, Hıristiyan ve Müslüman inançlarına sahip halk da Müslüman nüfusun yoğunluğu dikkat çeker. Önemli bir ticaret merkezi olan şehirde, tekstil sektörü şehrin ekonomisini belirleyen bir etkendir.

Şehir ekonomik açıdan hızlı bir şekilde gelişmektedir. Hint ve Bengal pazarları da oldukça ünlüdür. Şehir tarihi eserler bakımından oldukça zengindir. Babür Döneminden kalma eserler, camiler, kervansaraylar, pazar yerleri ve tapınaklar kültürel zenginliğin bir kanıtı olarak ziyaretçilerini bekler.

Dhaka Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
37,50 BDT
Taksi
35 BDT/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içinde ulaşım otobüsler ile sağlanır. Güvenlik bakımından sakıncalı olan bu ulaşım araçları, Dhaka şehrinde yerli halk tarafından kullanılır. Taksi ücretleri yüksek olan şehirde insanlar, farklı alternatifler üretmek zorunda kalmışlardır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Rikşov adı verilen motorlu ya da motorsuz bisikletlerin sayısı yaklaşık olarak 400 bindir. 90 bini belediyeye bağlı olarak hizmet verirken diğer 310 bin araç bireysel ya da ticari amaçlarla

Dhaka Vize Şartları

Bangladeş Vize İstiyor mu?
Evet
Bangladeş Vize Ücreti
140 USD
Bangladeş Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri Bangladeş’e yapacakları üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Dhaka’da Gezilecek Yerler

Lalbagh Kalesi
Ahsan Manzil
Parlemento Binası
Yıldız Cami
Lalbagh Kalesi

Dakka'da gezilecek yerler listesinin en üst sırasında olması gereken kale, 17. yüzyılda Babür İmparatorluğu döneminde Kral Muhammet Azam emri ile inşasına başlanmıştır ve tamamlanmamıştır. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan kalede; cami, türbe ve saray bulunur. Kral Azam'ın karısının mezarı, müze bölümü ve üç kubbeli camisi ile dikkat çeken kale Biriganfa Nehrinin yanında yer alır. Kaleye giriş ücreti 20 Taka'dır. Turistlerin en çok gezmek istediği tarihi yapıdır.

Ahsan Manzil

Kraldan sonra vali ve generaller Babür İmparatorluğu için en önemli devlet adamları idi. Ahsen Manzil bu devlet adamları için yapılmış, saraydır. 1859 inşasına başlanan sarayın tamamlanma tarihi 1872 yılı olmuştur. 1879 Dakka'da meydana gelen depremde büyük hasar görmüştür. Saray şimdilerde müze olarak kullanılır. Gotizim ve Hint-Babur mimarisine örnek olan sarayın harika bahçesi ziyaretçileri büyülüyor.

Parlamento Binası

Dış cephesi ile dikkat çeken parlamento binası, Louis Khan tarafından tasarlanmıştır. Kütüphanesi ile dikkat çeken binada 85 bini geçkin kitap arşivi olan kütüphane ülkenin en büyük kütüphanesi unvanını alma hakkını kazanmıştır.

Yıldız Cami

Dhaka'nın İslam mimarisine sahip en önemli ibadethanelerinden biridir. Avlusundaki yıldız şekildeki havuzundan adını alır. Parlayan Cami de denilen ibadethane her gün ziyarete açıktır.

Dhaka’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Chotpoti
Dakka Kebabı
İlish
Misthi Doi
Chotpoti

Dakka' ya özel bir spesiyal olan nohut, patates ve yumurta ile baharatlar ile lezzetlendirilen ülkenin en çok tüketilen yemeğidir. Dhaka uçak bileti ile seyahat eden kişiler bu lezzeti bölgeye geldiğinde tatmaktadırlar.

Dakka Kebabı

Sebze ve sığır etinin mangalda az pişmiş şekilde servis edilen yemeği turistlerin de ilgi odağı olmuştur. Restoran dışında seyyar satıcılar da uygun ücretler karşılığı, Dakka Kebabı yenilebilir.

İlish

Hilsa balığının köri ve hardal sosu ile bekletilip ızgara ya da yağda pişirilmesi ile hazırlanan yemek lezzet bakımından oldukça iyidir.

Misthi Doi

En meşhur tatlılarda biri olan şekerli yoğurdu hemen her yerde bulmak mümkündür.

Konaklama İçin Dhaka Otel Seçenekleri

Ucuz Dhaka uçak bileti ile seyahat eden kişiler bölgede birçok otel ve konaklama seçeneklerinden yararlanabilirler. Bu seçenekler bütçeye göre farklılık göstermektedir.

FARS Hotel & Resorts
4 yıldızlı otelde, klimalı, banyolu ve tv'li odalar mevcuttur. Güler yüzlü personeli ile hizmette kusursuz olan otelde açık yüzme havuzu, bar ve restoran bölümleri de bulunur.
Akram Center, 212 Shahid Syed Nazrul Islam Sharani, Dhaka 1000, Bangladeş
Le Meridien Dhaka
5 yıldıza sahip otel şehrin en gözde mekanlarından biridir. havuzlu bahçesi, klimalı odaları ve lüks mimarisi ile dikkat çeken otelin ücretsiz wifi ağı ve otopark hizmeti bulunur.
79/A Commercial Area, Airport Road, Nikunja 2, Khilkhet, Dhaka 1229, Bangladeş
Hotel De Crystal Crown
Klimalı odaları ve küvetli banyoları olan otelin bazı odalarında mutfak bulunur. ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti ve otopark hizmeti bulunan otelin yemekleri oldukça lezzetlidir. 3 yıldızlı otelde açık yüzme havuzu bulunur. 24 saat oda servisi hizmeti vardır. Ücretsiz kahvaltı ve ücretsiz internet bağlantısı olan tesis de restoran ve bar kısımları da bulunur.
House No 5, Road No 23/A, Gulshan Circle 1, 1212, Bangladeş

Dhaka Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Dhaka 1.433,32 TL 12 Saat 10 Dakika
Ankara - Dhaka 2.492,31 TL 10 Saat 50 Dakika
Konya - Dhaka 4.609,15 TL 12 Saat 45 Dakika
Antalya - Dhaka 4.629,72 TL 10 Saat 40 Dakika
Gaziantep - Dhaka 4.737,58 TL 11 Saat 5 Dakika
Lefkoşa - Dhaka 4.744,79 TL 14 Saat 10 Dakika
Dubai - Dhaka 1.728,35 TL 7 Saat 30 Dakika

Dhaka Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Dhaka uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Gulf Air, Qatar Airways, Srilankan Airlines, Türk Hava Yolları.
 • Dhaka yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Dhaka varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Dhaka olup, bilet fiyatı 1.433,32 TL'dir.
 • Dhaka şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Temmuz ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Dhaka ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Toros Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Toros Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
16 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Konya Rota Uzunluğu: 370 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat Toros Ekspresi Nedir? Toros Ekspresi; Adana’dan başlayıp Konya’da biten tren güzergâhıdır. Toros Ekspresi tr
Nisan Ara Tatili Ne Zaman 2020?
Nisan Ara Tatili Ne Zaman 2020?
28 Şubat 2020
2020 yılının özellikle ilkokul öğrencileri tarafından en çok merak edilen soruları Sömestr Tatili ve “Nisan Ara Tatili ne zaman olacak?”. 2020 Nisan Ara Tatili, 6 Nisan – 12 Nisan tarihleri arasına de
Çocuklarla Yapabileceğiniz Öğretici Hafta Sonu Etkinlikleri (İnfografik)
Çocuklarla Yapabileceğiniz Öğretici Hafta Sonu Etkinlikleri (İnfografik)
09 Eylül 2019
Çocuklu ailelerin özellikle de çoçuğu okula yeni başlamış ailelerin dikkatle okuması ve önem vermesi gereken 'Öğretici Etkinlikler' konusuna Biletall.com yazarları tavsiyelerde bulundu. Sizlerde hafta
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne

Dhaka Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (83)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%85
%15
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
98 Değerlendirme
O*** B***
28 Ekim Pazar
Çok gizemli havası var değişik konuları vaar, bunları gidip çözmem lazım.
E*** E*** P***
7 Ekim Pazar
Merak ve karışık duygular yaşamak istiyorsanız bu şehre gidin derim
İ*** E*** Y***
2 Eylül Pazar
Yolculuk çok keyifli geçti, insanları çok farklı gidilmesi gereken biryer bence
S*** K***
15 Temmuz Pazar
Gerçekten beklediğim gibi değildi neden bilmiyorum ama ben keyiff alamadım
İ*** A*** T***
27 Eylül Perşembe
Sevgilimle gitik, buraya gidipte pişman olmak mümkün mü?
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Dhaka Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 04:58:35 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Dakka, (DAC)
DAC
BD

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678