1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Doğu Timor Uçak Bileti

Doğu Timor Nüfusu
1.167.242
Doğu Timor Başkenti
Dili
Doğu Timor Resmi Dili
Portekizce, Tetum
Doğu Timor Zaman Dilimi
GMT +9
Doğu Timor Para Birimi
Amerikan Doları (USD)
Ortama Yemek Fiyatı
3 USD
Doğu Timor Telefon Kodu
+670
Ortama İçecek Fiyatı
2 USD
İstanbul - Dili Uçuş Süresi
25 saat
İstanbul - Dili Uçuş Mesafesi
11.175 km

Doğu Timor Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Doğu Timor Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Doğu Timor’a Nasıl Gidilir?

21.yüzyılın en yeni ülkesi olan Doğu Timor, Endonezya takım adalarının en güneydoğu ucunda, Avustralya’nın kuzeybatısında yer almaktadır. Ülke 16.yüzyıldan itibaren Portekiz hakimiyetinde kalmış, 1975 yılında ise Endonezya tarafından işgal edilerek, Endonezya’nın bir bölgesi haline getirilmiştir. 1999 yılında Endonezya’nın bölge üzerindeki iddialarından vazgeçmesi ile birlikte, adada bağımsızlık referandumu yapılmış ve yüksek orandaki oylarla ülke bağımsızlığına kavuşmuştur.

Bu küçük ada ülkesinde hala Portekiz etkileri hissedilmekle birlikte, ülke dünyanın gelişmişlik ve ekonomik yönden en geri kalmış ülkelerinden birisidir.

Ülkemizden seyahat edecek Türk vatandaşlarından vize isteyen Doğu Timor’da Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Ülkeye girmek için almanız gerekmekte olan Doğu Timor vizesini Endonezya-Doğu Timor sınır kapısında alabilirsiniz.

Biletall.com’dan alabileceğiniz Doğu Timor uçak bileti ile ülkeye gitmek mümkündür. Ancak ülkemizden Doğu Timor’a direkt uçak seferleri bulunmamaktadır. Bu yüzden Endonezya’nın bir kenti olan Bali üzerinden aktarmalı olarak Doğu Timor’a geçebilirsiniz.

Doğu Timor Vize Şartları Neler?

Doğu Timor Vize İstiyor mu?
Hayır
Doğu Timor Vize Şartları

Doğu Timor uçak bileti alarak ülkeye seyahat etmeden önce Doğu Timor Vize Şartlarını bilmelisiniz.

Doğu Timor’a seyahat edecek Türk vatandaşlarından vize talep edilmektedir.

Doğu Timor’a girmek için gerekli olan Doğu Timor vizesi ücreti 30 dolar civarındadır.

Doğu Timor’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Eylül

Tropikal iklimin etkili olduğu Doğu Timor’da, sıcak ve nemli hava yıl boyunca hakimdir. Sadece 2 mevsimin yaşandığı bölgede kasım-mayıs arası yağışlı, haziran-ekim arasında ise kurak geçmektedir. Yıl boyunca sıcaklıklar 30 derece civarında seyreder.

Doğu Timor Hakkında Bilgiler

3 tarafı denizle çevrili bir yarımada olan ülke, Dünya’nın en yeni kurulmuş ülkelerinden birisidir.

Doğu Timor Başkenti

Doğu Timor’un başkenti, ülkenin tek kenti diyebileceğimiz Dili’dir.

Doğu Timor Nüfusu – Doğu Timor Resmi Dili

Doğu Timor nüfusu 2015 tahminlerine göre 1.167.242 kişidir. Ülkenin resmi dili Portekizce ve Tetum  olmakla beraber yerel halkların kullandığı 15 farklı dil de mevcuttur.

Doğu Timor Para Birimi

Doğu Timor para birimi Amerikan Doları’dır. Para biriminin uluslararası kodu USD şeklindedir.

Doğu Timor’da Saat Kaç?

Doğu Timor Türkiye saat farkı +6:00’dır. Yani ülkemizde saat 12:00 iken Doğu Timor’da saat 18:00’dir.

Doğu Timor’da Ne Ucuz? Doğu Timor'dan Gelirken Ne Getirilir?

Güneydoğu Asya’nın bu yeni ve gelişmemiş ülkesinde alınabilecek çok çeşitli eşyalar yoktur. Hayatın oldukça pahalı olduğu ve ücretlerin az olduğu bölgenin en meşhur ürünü kahvesidir. Doğu Timur’a kadar gitmişken taze çekilmiş bir kahve içmeden dönmeyin.

Doğu Timor Nerede?

Doğu Timor’a Uçmak İçin 5 Sebep

• Dünyanın En İyi Kahvesi
• Dünyanın En Yeni Ülkesi
• Tasitolu
• Jaco Adası
• Ombai Boğazı
 1. Ülkede dünyanın en kaliteli kahve çekirdekleri üretilmekte ve büyük kahve zincirlerine satılmaktadır. Kahve üretimi Doğu Timor için o kadar önemlidir ki ülkenin petrol dışı ihracat gelirlerinin yüzde 90’ını kahve oluşturmaktadır.
 2. 2000’li yılların başında bağımsızlığını kazanan bu ülkeye gelerek gezdiğiniz yerler arasına “Dünya’nın En Yeni Ülkesi”’ni de ekleyebilirsiniz.
 3. Timor adasının kuzey kıyılarında yer alan bu bölge en çok bataklıkları ile bilinmektedir. Bölge içerisinde harika bir plaj, yürüyüş yolları, parklar, egzotik hayvan ve bitki türleri ve tuz gölü bulunmaktadır.
 4. Ülkenin doğu ucunda yer alan Nino Konis Santana Ulusal Parkı içerisinde yer alan Jaco Adası mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Üzerinde insanların yaşamadığı adada çok çeşitli hayvan ve bitki popülasyonu mevcuttur. Bir tarafında plajlar bulunan adanın diğer tarafı ise uçurumlar ile kaplıdır. 10 dolar karşılığında yerel balıkçıların tekneleri ile adaya ulaşmanız mümkündür.
 5. Banda Denizi ve Savu Denizi’ni birbirinden ayıran Ombai Boğazı iki tarafında Endonezya ve Doğu Timor vatandaşlarının yaşadığı ve sahip olduğu manzarası ile sizleri büyüleyebilecek bir yerdir. Onlarca adayı birbirinden ayıran bu boğaz, mavinin ve yeşilin buluştuğu bir noktadır.

Doğu Timor’un En Güzel Şehirleri

Biletall.com’dan alabileceğiniz en ucuz Doğu Timor uçak bileti sayesinde ulaşabileceğiniz ülkede kent denilebilecek sadece tek bir bölge bulunmaktadır.

Dili

Ülkenin başkenti ve tek kenti diyebileceğimiz Dili, Portekiz sömürgesi döneminden kalma yüzlerce yapıt barındırıyor. Her köşesi tarih ve kahve kokan bu kent görebileceğiniz en farklı destinasyonlardan bir tanesidir.

Doğu Timor’da Gezilecek Yerler

Güneydoğu Asya’nın bu en yeni ve küçük ülkesi sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri ile keşfedilmeyi bekliyor. Biletall.com sayesinde Doğu Timor bir uçak bileti uzağınızda.

Doğu Timor’da Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

3 tarafı denizlerle çevrili bir yarımada olan Doğu Timor, ayrıca onlarca küçük adaya da sahiptir. Ülkenin kuzeyinde yer alan Tasitolu bölgesinde yer alan plaj, deniz turizmi için turistlerin en çok tercih ettikleri yerlerin başında gelmektedir. Biraz daha egzotik bir seçenek isterseniz ülkenin doğusundaki Jaco Adası muhteşem plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Bir diğer seçenek ise ülkenin en popüler plajlarından olan Akrema plajıdır. Atauro bölgesinde yer alan plaj, bembeyaz kumsalı ve mavi temiz suları ile harika bir deniz, kum, tatil üçlüsü sunmaktadır.

Doğu Timor’dan Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Doğu Timor denince akla kahve gelmelidir. Dünyanın en iyi kahve çekirdeklerinin yetiştiği bölgelerden birisi olan Doğu Timor’a gitmişseniz orada taze çekilmiş bir kahve içmeden ve sevdikleriniz için biraz satın almadan ülkeden ayrılmayın.

Doğu Timor’un Doğal Güzellikleri

3 tarafı denizlerle çevrili bir yarımada olan Doğu Timor, sahip olduğu plajları, gölleri, dağları ve adaları ile gerçekten görülmeye değer bir ülke olmaktadır. Bunlara örnek olarak ülkenin kuzeyindeki Tasitolu bölgesi, doğusundaki Jaco Adası, Atauro bölgesindeki Akrema plajı, yine ülkenin kuzeyindeki Atauro Adası, Ombai Boğazı ve 3000 metrelik yüksekliği ile Tatamailau Dağı gösterilebilir.

Doğu Timor’da Gezilecek Tarihi Yerler

Ülkedeki tarihi yapıtların neredeyse tamamı 16. ve 20. yüzyıllar arasında sürmüş Portekiz hakimiyeti döneminden kalmadır. Başkent Dili içerisinde yer alan binalar, kiliseler ülkede gezebileceğiniz tarihi yerler arasında yer almaktadır.

Doğu Timor’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Portekiz ve Endonezya mutfaklarından oldukça fazla etkilenen ülkede, tavuk ve keçi etinin yanı sıra sebzeler de çokça tüketiliyor. Aynı zamanda bölgedeki diğer ülkeler gibi muz, ananas, karpuz ve Hindistan cevizi de bölge halkının olmazsa olmazlarından.

Doğu Timor Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Doğu Timor ülkesine kaç saatlik uçuşla gidilir?
  İstanbul - Dili arası 25 saat uçuş süresi ile ulaşabilirsiniz.
 • Doğu Timor ne zaman gidilmeli?
  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.
 • Doğu Timor başkenti neresidir?
  Başkent Dili şehridir.
 • Doğu Timor para birimi nedir?
  Ülkenin resmi para birimi Amerikan Doları (USD)
 • Doğu Timor nüfusu kaçtır?
  Nüfusu 1.167.242 kişidir.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Doğu Timor ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
2020 Yılında Vizesiz Gidebileceğiniz Asya Ve Avrupa Ülkeleri
29 Ocak 2020
Eğer tatil zamanlarınızı siz de yurt dışında geçirmek niyetindeyseniz ve vize problemi başınızı arıtıyorsa tam da sizin için geldik! Bu yazı ile o hep başınızı ağrıtan, günün sonunda istemsizce ert
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
20 Farklı Dilde Teşekkür Ederim Nasıl Denir? (İnfografik)
26 Kasım 2019
Gün içerisinde en çok söylediğimiz cümlelerden biridir “Teşekkür ederim.” Seyahatlerde de çokça kullanırız bu sözcükleri.Bu sebeple en çok kullanılan dillerde nasıl teşekkür edilir sizler için der
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
Ada Severler Buraya! İşte Türkiye'nin En Güzel 8 Adası!
28 Haziran 2019
Kalem Adası – İzmir Kalem Adası, Türkiye'nin bir Ege adalarından biri. Kalem adası Dikili'nin bir parçası. Turkuaz suları ile ünlü bu ada henüz turistlerin istilasına uğramadı. Bu sebeple huzurlu ve
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
Vize İstemeyen Ülkelerin Tam Listesi
18 Ekim 2016
İnsanoğlu seyahate çıkmadan önce hiçbir engelle karşılaşmak istemez.  Gezerken zorluklarla karşılaşmayacağınız, vize istemeyen ülkeler hangileridir? Liste halinde incelemek isteyebilirsiniz.  Son döne
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Doğu Timor Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:47:45 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678