1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Here For You, Here For Fiji !"

Fiji Airways Fiji Airways Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1947
Firma Kısaltması
Fiji
Firma Merkezi
Nadi
IATA Kodu
FJ
Çağrı Merkezi
+679 672 08 88
Uçak Sayısı
19
Firma Yorum Sayısı
1
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Fiji Airways Hakkında

Fiji Airways, Fiji Devleti’nin bayrak taşıyıcı hava yolu firmasıdır. Her ne kadar Fiji küçük bir devlet olarak tanınsa dahi bu devletin hava yolu firması eşsiz bir konfor ve üstün kalitedeki uçuş deneyimleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra bu uçuşların tam olarak dakik icra edilmesi ve zamanında kalkış ile zamanında varış bakımından kusursuz oranlar yakalanmış bulunmaktadır.

Fiji, ülke içi ve ülke dışı noktalara sayısız uçuş icra etmektedir. Bu uçuşların pek çoğu uzun menzilli uçuşlar olarak bilinmektedir. Japonya, Güney Kore, Tayland ve Avustralya gibi sayısız ülkeye uçmakta olan bu hava yolu firması tarafından düzenlenmekte olan çeşitli kampanyalar, Biletall.com’dan son derece rahat bir şekilde takip edilebilmektedir.

Fiji Airways uçak bileti temin edebilmek için gezginler Biletall.com’u kullanmaları sayesinde sadece kampanyalı biletler bulmak ile yetinmeyecek, aynı zamanda uçuş saatleri bakımından da son derece geniş seçeneklere ulaşacaklardır.

Fiji Airways uçak bileti fiyatları ile alakalı fırsatlardan çok daha uygun fiyata yararlanabilmek adına gezginler rezervasyonlarını çok daha önceden icra edebilirler. Bu sayede çok daha uygun fiyata bilet bulabilmek mümkün olacaktır. Kaldı ki Fiji Airways hâlihazırda uygun fiyatlı uçuşlar sunmaktadır.

Firma tarafından sağlanmakta olan birden fazla yolculuk sınıfı mevcuttur. Bunlardan en sık tercih edileni fiyatları da en uygun olan ekonomi sınıfıdır. Ancak makul bir ücret farklı karşılığında çok daha konforlu seyahat etmek isteyen gezginler, Fiji Airways Business class hizmetinden de istifade edebilmektedirler.

Gezginlere uçuş sırasında çok sayıda ek imkan da sunulmaktadır. Fiji Airways uçak bileti rezervasyon işlemini tamamlamış olan yolcular, uçak içerisinde özel yemek taleplerinde bulunabilecekleri gibi özel hizmet taleplerini de iletebilmektedirler.

Fiji Airways, her zaman için filosunda en yeni ve en konforlu uçakları barındırmaktadır. Bu sayede yolculuklardan alınan haz ve güven duygusu da ikiye katlanmaktadır.

Firma tarafından zaman zaman çok özel kampanyalar da icra edilebilmektedir. Fiji Airways en ucuz uçak bileti arayışlarını Biletall.com vasıtası ile gerçekleştirmekte olanlar bu kampanyalara da son derece rahat bir şekilde erişebileceklerdir.

Fiji Airways Online Check - in

Fiji Airways’den bileti olan yolcular, diledikleri şekilde check-in işlemlerini icra edebilirler. Bunun için en kolay yöntem uçuştan yirmi dört saat önce açılmakta olan online check-in’dir.

Fiji Airways uçak bileti fiyatları ve koltuk seçimi, yemek seçimi, özel hizmet talebi benzeri işlemlerine şekilde icra edilebileceğine ilişkin detaylara eksiksiz bir şekilde yer verilmiştir.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Fiji Airways, low cost bir hava yolu firması değildir. Hal böyle olunca da son derece kolay bir şekilde online check-in işlemleri sırasında koltuk seçimi yapılmasına müsaade edilmektedir. Uçaktaki koltuklar numaralıdır ve rastgele koltuk yerleşimi benzeri bir uygulama bulunmamaktadır. Buna ek olarak yolcuların bazı özel durumlarına yönelik talepler de mümkün mertebe karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu bağlamda yolcuların dini inanç ve rahatsızlık gibi durumlarından dolayı talepleri doğrultusunda özel yemekler de sunulabilmektedir.

Fiji Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Üstün konfordaki uçakları ile yolcularına kaliteli uçuş deneyimleri vaat etmektedir.
 2. Uçmakta olduğu hatlarda her daim en uygun fiyatları sunmaktadır.
 3. Fiji’ye direkt olarak uçmakta olan en nitelikli firmadır.
 4. Uçak içi eğlence hizmetleri ile keyifli bir yolculuk vaat etmektedir.
 5. Dakik hizmeti sayesinde gecikme riski bulunmamaktadır.
 6. Lezzetli yemekleri ve başarılı içecekleri mevcuttur.
 7. Yeni ve güvenli uçakları ile güvenli hissettirmektedir.

Fiji Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Fiji Airways’de mevcut olan bagaj sisteminin kuralları önceden belirlenmiştir ve bu kuralların dışına istisnai durumlar haricinde çıkılmamaktadır.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Fiji Airways tarafından sunulan ücretsiz check-in bagajı hakkı ekonomi sınıfı uçuşlar için 23 kilogram, Business Class için ise 40 kilogramdır.

KABİN/EL BAGAJI: Kabin bagajı hakkı 7 kilogram ile sınırlandırılmıştır. 7 kilograma kadar olan kabin bagajlarında herhangi bir ücret yaptırımı mevcut değildir. Ancak havalimanında yer alan ölçü cihazına bu bagajın sığması gerekmektedir.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Uçulan rotaya göre bagaj ücretleri değişkenlik arz etmektedir. Bu bağlamda bagaj ücretleri 100 Fiji Doları ile 120 Amerikan Doları arasında değişkenlik arz etmekle birlikte ülkelerin yerel parasında bir ücret talep edilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Fiji Airways; kayıp, hasarlı, eksik ya da geç teslim edilen bagajlar ile ilgili yolcularına havaalanındaki yetkilere bilgi vermelerini tavsiye etmektedir. Bunun üzerine görevliler bagajları bulup alıcısına teslim edemez ise tutanak tutulması gerekmektedir. Bırakılan iletişim bilgileri ile en kısa zamanda müşteri ile iletişime geçilecektir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Fiji Airways, bagaj kısıtlamalarında ağırlıklı olarak uluslararası düzenlemeleri dikkate almaktadır. Bu bağlamda ilk olarak radyoaktif maddelerin, yanıcı, patlayıcı maddelerin, kesici ve delici aletlerin, nihayetinde silah özelliği taşıyan aletlerin bagajlarda taşınması mümkün olamayacaktır. Aynı zamanda kabin bagajı hakkında başta sıvı kısıtlaması olmak üzere mevcut olan diğer düzenlemelere de dikkat edilmesi lazımdır.

 

Fiji Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Fiji Airways ücretsiz ikram servisi uygulamaktadır. Özel taleplere yönelik yemekler ise imkanlar dahilinde yolculara servis edilebilmektedir.

Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında yolculara ikram edilen yiyecek ve içecekler seferin süresine göre değişkenlik arz edebilmektedir. Kısa mesafeli uçuşlarda kola, meyve suyu ve sıcak içeceklerin yanı sıra birtakım atıştırmalık yiyecekler, uzun mesafeli uçuşlarda ise sıcak ve soğuk yemek seçenekleri yolculara ikram edilmektedir.

Business Class İkramlar

Business Class yolcularına özel çok daha farklı ve özel içecekler mevcuttur. Bunlar arasında teze meyve suları da yer almaktadır. Buna ek olarak Business Class yolcularına yönelik özel yemek seçenekleri de son derece geniş bir yelpazede yer almaktadır.

Özel Yemek Servisi

Uçak içerisinde yolcular diledikleri zaman kabin ekibinden atıştırmalık yiyecekler ve içecek çeşitlerini talep edebilmektedirler. Bunlar haricinde ücretli yiyecek ve içecek servisi mevcut değildir.

Fiji Airways Business Class

Fiji Airways, hava yolu firmaları arasında en seçkin Business Class hizmetini sunmakta olan firmalardan bir tanesidir.

Koltuk Diz Mesafesi

Fiji Airways bünyesinde mevcut olan Business Class koltuklarında geniş diz mesafesine ek olarak geniş gövdeli uçaklarda yatak şeklini alabilen koltuklar da mevcuttur. Bu koltuklar yolcuların rahatça uyuyabilmeleri için dizayn edilmiştir.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Fiji Airways, Business Class yolcularına özel yemek seçeneklerini ve özel el yapımı içecek seçeneklerini son derece geniş bir seçenek yelpazesi ile sunmaktadır. Buna ek olarak Business Class yolcularının diledikleri zaman atıştırmalık ve ek ikram seçeneklerinden istifade edebilmesi de mümkün olabilecektir.

CIP Salonu / CIP Lounge

Fiji Airways, ana merkezi olan Nadi Havalimanı bünyesinde bir adet özel salona sahiptir. Business Class yolcular bu salondan rahatlıkla istifade edebileceklerdir. Buna ek olarak diğer hava meydanlarında yolcuların ücretli olarak istifade edebileceği salonlar da yer almaktadır.

Fiji Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Fiji Airways, çok sayıda noktaya uçuş icra etmektedir. Fiji Devleti içerisinde de pek çok noktaya düzenlenen seferler mevcuttur ancak bu seferler daha ziyade yan kuruluş olan Fiji Link tarafından icra edilmektedir. Bunun yanı sıra onlarca ülkede onlarca sefer haftanın her günü karşılıklı olarak gerçekleştirilmektedir.

Fiji Airways Seferleri

Fiji Airways, haftanın yedi günü ulusal ve uluslararası sahada uçuşlar icra etmektedir. Fiji Airways uçak seferleri Uzakdoğu, Amerika, Okyanusya ve Fiji Devleti içerisinde olmak üzere çok sayıda noktaya karşılıklı olarak gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda ortak uçuş anlaşmaları ile Avrupa’ya da seferler aynı firma bünyesinden alınacak biletler ile icra edilebilmektedir.

Fiji Airways Rezervasyon

Rezervasyon yapmak son derece kolaydır. Bunun için hem avantajlı fiyatlardan istifade edebilmek hem de rezervasyonu kolay ve güvenli bir şekilde yapabilmek maksadı ile Biletall.com tercih edilebilmektedir. Buna ek olarak Biletall.com yolcularına rezervasyon sonrasında seyahat edecekleri rota hakkında bilgi de sunmaktadır.

Fiji Airways Bilet Al

Çok daha uygun fiyatlı bilet bulmak için çok önceden rezervasyonu yaptırmak ya da bilet alırken Fiji Airways üyeliğine sahip olmak gerekmektedir. Bu bağlamda Biletall.com ziyaret edilerek en avantajlı fiyatlar elde edilebilmektedir.

Fiji Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Fiji Airways, esnek biletlerinde iptal etme ve değişiklik yapma hakkı sunmaktadır. Ancak alınan biletin tarifesine göre değişkenlik arz etmek ile birlikte zaman zaman bazı cezaların ödenmesi de gündeme gelebilmektedir.

Fiji Airways Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Fiji Airways bünyesinde Business Class ve Ekonomi Sınıfı bünyesinde farklı koltuklar yer almaktadır. Business Class’ta yatma özelliğine sahip koltuklar yer alırken, ekonomi sınıfındaki koltuklarda bu gibi bir özellik mevcut değildir. Aynı zamanda diz mesafesi de ekonomi sınıfında ortalamanın üstünde olmak ile birlikte, Business Class’ta daha fazladır.

Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcular ile alakalı her hava yolu firmasında uygulanmakta olan kurallar Fiji Airways bünyesinde de geçerliliğini sürdürmektedir. Bu bağlamda 24 ay ya da başka bir deyiş ile iki yaşından küçük çocuklar için ayrı bir koltuk rezervasyonu yapılmasına lüzum yoktur. Ancak çocuğun iki yaşından büyük olması durumunda ek koltuk satın alınması icap edecektir. Bu koltuk için de standart ücret talep edilecektir. Bunun yanı sıra kucakta bebek taşınması için sorumluluk kabul edecek olan yolcunun da en az 15 yaşında olması gerekmektedir.

Hamile Yolcular

Hamile yolcuların uçağa kabul edilmesinde uluslararası prosedürler uygulanmaktadır. Bu bağlamda ilk olarak hamile yolcuların hamileliklerinin kaçıncı ayında olduğu bilgisi önemlidir. Hamile yolcular öncelikli hizmet kategorisinde olmakla birlikte, hamileliğin 28. ve 35. haftaları arasında mutlak suretle uçak ile seyahat etmesinde bir mani bulunmadığına dair doktor raporu talep edilmektedir. 35. hafta sonrasında ise hamile yolcunun kural olarak uçağa kabul edilmesi söz konusu olamamaktadır

Hasta ve Engelli Yolcular

Fiji Airways tarafından özel hizmete ihtiyaç duymakta olan hasta ve engelli yolculara havalimanına varıştan uçağa biniş ve tekrardan uçaktan inişe kadar özel destek imkanları sunulmaktadır. Ancak bu hizmetleri için mutlak suretle rezervasyon sırasında talepte bulunulması lazımdır.

Evcil Hayvanlar

Uçakta evcil hayvanların taşınmasına müsaade edilmektedir. Ancak bu evcil hayvanların uygun aşı kartları bulunmalı ve mutlak suretle korunaklı çantalarında ya da kutularında evcil hayvanlar taşınmalıdır. Buna ek olarak evcil hayvanların taşınmasına Fiji Link tarafından işletilmekte olan uçaklarda müsaade edilmemektedir. Bu uçaklar daha ziyade kısa mesafelerde yolcu taşımaktadır.

Seyahat Sigortası

Gezginlerin hem can güvenliği hem de bavul ve benzeri mal güvenliği için seyahat sigortası ya da sitede yer verilen ismi ile “Travel Insurance” yaptırmaları mümkündür. Ancak bu isteğe bağlı ve ek ücrete tabi olan bir seçenektir.

Fiji Airways Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Fiji Airways kaç yılında kuruldu?

  1947 yılında kurulmuştur.
 • Fiji Airways firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Nadi şehrindedir.
 • Fiji Airways IATA kodu nedir?

  FJ uluslar arası IATA kodudur.
 • Fiji Airways çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +679 672 08 88

Fiji Airways Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (83)
İyi (14)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%86
%14
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
97 Değerlendirme
N*** P***
1 Temmuz Pazartesi
bagajımı kaybettim çok ilgilendiler sağolsunlar
2
1
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Fiji Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Fiji Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 03:26:07 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158