1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Freebird Airlines Freebird Airlines Uçak Bileti

"Özgür Hisset!"

Freebird Airlines Hakkında Bilgiler

Kuruluş Tarihi
2000
Firma Kısaltması
FHY
Firma Merkezi
İstanbul
IATA Kodu
FHY
Çağrı Merkezi
+90 (212) 663 77 77
Uçak Sayısı
8
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5

Freebird Airlines Hakkında

Free Bird Hava Yolları yerli bir hava yolu şirketidir. Hürkuş Hava Yolları olarak da bilinen şirket, 2000 yılında kurulmuştur. 2001 yılında ise 3 adet MD-83 tipi uçak satın alarak uçuş operasyonlarına başlamıştır. Free Bird Hava Yolları, daha çok uluslararası charter seferleri alanında hizmet vermektedir. Şirket, diğer özel hava yolu şirketleri arasında sağlam altyapı üzerine kurulması ve hızla büyümesi ile dikkat çekiyor

Dünyanın pek çok yerine uçak seferleri düzenleyen Free Bird Hava yolları, üç uçakla başaldığı uçuş operasyonlarına daha sonradan satın aldığı 6 adet Airbus A320 ve 2 adet Airbus A321 uçağıyla devam etmektedir. Bu uçakları ile Avrupa ve Ortadoğu coğrafyasında birçok farklı noktaya seferler düzenlemektedir.

Free Bird Hava Yolları, Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, yolcu / Kargo Taşımacılığı, Bakım Kuruluşu ve Eğitim Kuruluşu olmak üzere 3 ayrı faaliyet alanında yetkilendirilmiştir.

Freebird Airlines Online Check - in

Free Bird Hava Yollarına ait uçak biletlerinin kullanılabilmesi için hava yolu firmasının daha önceden belirtmiş olduğu süreler içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Check-in işlemleri için havalimanındaki makinelere gitmek zorunlu değildir. İsteyen müşteriler check-in işlemlerini çevrimiçi yol ile de kolayca halledebilmektedir. Free Bird Hava Yolları ile uçuşlarını gerçekleştirecek olan yolcular çevrimiçi check-in işlemlerini gerçekleştirmek için sitedeki uygun alanlara bilet bilgilerini girmelidirler. Yolcular soy isimlerini ve bilet (PNR) kodlarını girerek kısa sürede çevrimiçi check-in işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

 • Çevrimiçi Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Free Bird Hava Yolları online check in işlemlerinde müşteriler eğer ki isterler ise seyahat edecekleri koltuklarını da çevrimiçi olarak yapabilmektedir. Aynı şekilde, istedikleri özel bir yemek menüsü var ise yemek siparişlerini de çevrimiçi olarak gerçekleştirebilmektedir.

Freebird Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Free Bird Hava Yolları, 2017 yılı itibariyle dünyanın en güvenlikli hava yolu şirketleri arasındadır. Hava yolu firmasının şimdiye kadar olan uçuş operasyonları göze alınırsa uçak seyahatleri için Free Bird Hava Yolları’nı tercih etmek en doğru seçim olarak görülmektedir.
 2. Yeterli sayıda uçak sayısına sahip olan Free Bird Hava Yolları, birçok noktaya hızlı ve kaliteli uçuş operasyonlarıyla bilinmektedir. Güvenlik konusunda neredeyse hiçbir sıkıntı bulunmayan şirket ayrıca dakik olması ile de biliniyor.
 3. Free Bird Hava Yolları personellerinin hepsi en üst düzey hizmet bilincinde olduğundan hizmet yollu bir sıkıntı oluşması çok düşük bir olasılık olarak gözükmektedir. Personelleri iyi eğitilmiş ve yolcuların her türlü ihtiyacına cevap verebilen yetenekli kişilerden oluşmaktadır. Bu özellikler bütün kabin görevlileri için geçerli olmaktadır.
 4. Free Bird Hava Yolları özellikle erken rezervasyonlu bilet alımlarında yolcularına daha ekonomik yollarla seyahat olanağını sunmaktadır. Yurt içi ya da yurt dışı tüm uçuşlarda birçok farklı merkeze erken bilet avantajlarından yararlanarak çok uygun fiyatlarla uçak bileti alınabilmektedir.
 5. Havayolu şirketi yolcularının seyahat sırasında tüketeceği tüm yemek ve içecek gereksinimlerini karşılamakta ve bu ikramları ücretsiz olarak sunmaktadır. Ayrıca yolcunun isteğine göre istenirse özel menüler de hazırlanabilmektedir. Ancak bu bildirimlerin kalkış saatinden 24 saat önce yapılması önerilmektedir.
 6. Free Bird Hava Yolları engelli yolcuları için özel indirimler sunmaktadır.
 7. Güler yüzlü personelleri ve uçak içi hizmetleriyle ön plana çıkmıştır. Bu sayede yolcuların memnuniyeti artmaktadır.

Freebird Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Free Bird Hava Yolları bagaj hakkı konusunda müşterilerine oldukça iyi hizmetler sunuyor.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Free Bird Hava Yolları, yolcuları için kabin ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı bagaj hakkı tanıyor.

Bagaj: Yolcular Free Bird Hava Yolları ile gerçekleştirdikleri yurt içi ya da yurt dışı fark etmez bütün uçuşlarda Economy sınıfını tercih ettiklerinde 23 kg, Business Class sınıfını tercih ettiklerinde 30 kg bagaj haklarına sahip olmaktadır. Bunun haricinde seyahat güzergahına göre bagaj hakkı belirleyebilmektedir.

Kabin/El Bagajı: Free Bird Hava Yolları yolcularına kabin bagajı olarak 5 kg kadar taşıma olanağı sunmaktadır.

 • Kayıp, Hasarlı Ve Geç Teslim Edilen Bagajlar

Free Bird Hava Yolları, yolcu bagajlarına korumada büyük hassasiyet gösterse de nadiren de olsa çeşitli sıkıntılar oluşabilmektedir. Eşya kaybı gibi durumlarda yapılması gereken işlem Free Bird Hava Yollarına ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurmaktır.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Free Bird Hava Yolları Seyahatlerin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, radyoaktif veya radyasyon içeren cisimler ve sivri uçlu aletler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı, ruhsatsız silah vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcularına ait olan bagajlarda taşınabilmektedir.

Bunun dışında Free Bird Hava Yolları ile uçan yolcuların tabi olduğu bazı sıvı taşıma kısıtlamaları bulunmaktadır. El bagajında 1 litrelik kilitli torba içinde 100 milimetrelik kaplarda sıvı ve jel taşınabilmektedir. Ayrıca her yolcu sadece bir poşet taşıyabilmektedir.

Ayrıca istisnai durumlarda örneğin ilaç kullanımı durumunda ilaca ait reçete veya yolcunun bunu kullanması gerektiğini belirten sağlık raporu gerekmektedir. Bebek mamaları ise seyahat eden bebek yolcu var ise kabul edilir ve en fazla yolculuk sırasında tüketilebilecek kadar taşınabilir. Ancak bu kısıtlamalar check-in bagajlarında uygulanmamaktadır.

Freebird Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Free Bird Hava Yolları müşterilerine uçuş sırasında en üst düzey yemek hizmetleri sunmasıyla biliniyor. Her uçuş sınıfında azami özeni gösteren firma, yolcularına havada da Türk mutfağının lezzetlerini tatma şansı veriyor.

 • Economy Class İkramlar

Free Bird Hava Yolları Economy sınıfı yolcularına uçuşlarında sıcak ya da soğuk sandviç ikram etmektedir. Bunun dışında kek, kurabiye, pasta ya da uçak kalkış saatine göre kahvaltı ve yemek ikramları da bulunmaktadır. İstenirse özel menü de servis edilebilir. (önceden bildirilmek koşulu ile)

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları iç hatlarda ilk olarak içecek servisi yapılmakta olup daha sonra usta aşçılar tarafından hazırlanmış olan Türk mutfağından ait lezzetli yemekler servis edilmektedir.

 • Özel Yemek Servisi

Free Bird Hava Yolları Bebek yemeği, vegan ya da vejetaryen, hazmı kolay yemek ve yarım yağlı yemek gibi farklı menülerde yemek siparişi verilebilmektedir. Çocuk menüsü, glütensiz menü, diyabet menüsü, düşük kalorili veya az yağlı gibi birçok özel menü çeşidi de bulunmaktadır.

Özel yemek servisinin daha iyi yapılabilmesi için menünün ayrıntılı bildirilmesi önerilir. Örneğin yumurta içermeyen, meyve içermeyen ya da laktozsuz gibi.

Free Bird : Business Class

Free Bird Hava Yolları tüm yolcularına azami düzeyde konfor sunmayı garanti etmektedir. Ancak Business Class yolcuları için bu özen en muntazam seviyelere çıkmaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Business Class yolcuları hem masaj özelliği hem de yatırılabilir özellikte olan uçuş koltuklarında seyahat edebiliyor. Bunun dışında koltuklar arasındaki diz mesafesi de Business Class yolcuları için daha geniş olarak belirlenmiştir. Avrupa ve İskandinavya uçuşları için bacak mesafesinin daha geniş olduğu ve uçaktan inişte daha çabuk inme olanağının bulunduğu koltukları ifade eden X-Leg koltuk seçimi yapılabiliyor.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular usta aşçılar tarafından özenle ve taze olarak hazırlanmış ve kişinin isteğine göre yapılmış menülerden yiyebiliyor. Özel yemek bildirimleri için kalkış saatinden en az 24 saat öncesi önerilmekte.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Free Bird Hava Yolları tarafından Business Class yolcularına sunulan hizmetlerden biri ise Lounge hizmetidir. Havalimanlarında bulunan Free Bird Lounge’ları sayesinde yolcular uçuştan önce veya uçuştan sonra fark etmez, duş, yiyecek-içecek ve eğlenceli aktiviteler gibi imkanlardan yararlanabilmektedir.

Freebird Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Türkiye’nin sayılı özel havayolu firmalarından birisi olan Free Bird Hava Yolları bünyesinde her gün yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere yüzlerce sefer düzenlenmektedir. Havayolu firması Almanya, Belçika, Danimarka ve Fransa gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil onlarca ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • Free Bird Hava Yolları Seferleri: Free Bird Hava Yolları her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Havayolu şirketi genelde Ortadoğu ve Avrupa’da birçok farklı ülkenin farklı noktalarına düzenli olarak sefer düzenlemektedir.
 • Free Bird Hava Yolları Rezervasyon: Free Bird Hava Yolları’na ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak rezervasyon yapılabilmektedir.
 • Free Bird Hava Yolları Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de internet üzerinden online bir şekilde yapılmaktadır.

Freebird Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Free Bird Hava Yolları’na ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Havayolu firması Business Class biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha uzun sürede işlem yapılması durumunda %10 kesinti ile iade alır. Uçuşa 1-2 saat kala yapılan iade işlemlerinde ise %30 kesinti yapılmaktadır.

Economy Esnek biletlerinin iadesinde uçuş saatinden 12 saat ya da daha fazla zaman varken işlem yapıldığında ise %20 kesinti ile iade alınmaktadır. Uçuşa 1-2 saat varken yapılan iade ve iptal işlemlerinde ise %40 kesinti yapılmaktadır.

Freebird Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Business yolcularına özel daha konforlu bir koltuk hizmeti sunulmaktadır. Koltukta masaj desteği bulunmakta olup ayrıca okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesidir. Avrupa ve İskandinavya yolculuklarında kullanabilen X-Leg koltuk ile yolcuların uçuş konforunu artıran başka unsurlardan biridir.

 • Seyahat Sigortası

Free Bird Hava Yolları ile seyahat eden yolcular çeşitli sigorta şirketlerinden yolculuklarını belgeleyerek seyahat sigortalarını kolayca yaptırabilmektedir.

Freebird Airlines İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (21)
İyi (5)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%81
%19
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
26 Değerlendirme
D*** K***
30 Temmuz Salı
Aksama olmadı.
T*** A***
9 Temmuz Salı
Hiçbir problem yaşamadık.
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Freebird Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Freebird Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 25.01.2020 03:00:13 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=36788
/
36788