1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Low Fares, Done Right!"
Frontier Airlines

Frontier Airlines Frontier Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1994
Firma Kısaltması
flyfrontier
Firma Merkezi
Denver
IATA Kodu
F9
Çağrı Merkezi
+1 (801) 401 90 00
Uçak Sayısı
78
Firma Yorum Sayısı
2
Ortalama Kullanıcı Puanı
5/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Frontier Airlines Hakkında

Frontier Airlines firması 1994 yılında bir grup yönetici tarafından kurulmuş bir hava yolu firmasıdır. Colorado eyaletinin Denver kenti merkezli olarak kurulmuştur. İlk başta sadece Amerika içerisinde uçuşlar yapılmıştır. Amerika'nın birçok farklı kentine ve eyaletine uçuşlar gerçekleştirilmiştir. Ancak ilerleyen zamanlarda yurt dışı yolculukları da başlamıştır.

Filosunda birçok uçak barındıran Frontier Hava Yolu firması yurt içi ve yurt dışı 92 farklı noktaya uçuş hizmetleri vermektedir. Filosu çok fazla geniş değildir ancak keyifli ve konforlu yolculuğu sunan bir firmadır. Uçaklar içerisinde birçok hizmetler verilmektedir. Bu hizmetler aynı zamanda ücret verilerek de arttırılabilmektedir. Film izlenebilir, yemek içecek tüketilebilmektedir.

Frontier Airlines uçak bileti almanın en kolay ve en hızlı yollarından biri Biletall.com'a başvurmaktır. Biletall.com ile Türkiye kanalından bilet alınabilmektedir. Frontier Airlines firmasına ait olan her türlü bilet bilgisi kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Frontier Airlines uçak bileti fiyatları konusunda da en doğru ve ayrıntılı bilgiler Biletall.com'da yer almaktadır. Erkenden rezervasyon yapmak isteyenler de Biletall.com'u kullanarak rezervasyon yaptırabilmektedir. Erken rezervasyon yaptırıldığı takdirde daha uygun fiyatlı şekilde bilet alınabilmektedir.

Uçaklar farklı olduğu için uçak içi özellikler de farklılık göstermektedir. Koltukların mesafesi, konforu gibi birtakım noktalar değişebilmektedir. Ancak genel itibari ile rahat koltuklardır. Uyunabilir, yemek yenebilir, kitap okunabilir, dinlenilebilir. Uçak içerisinde yiyecek ve içecek siparişleri de bulunmaktadır. Uçuşun süresine göre menüler farklılık gösterebilmektedir. Frontier Airlines uçak bileti rezervasyon yaptırıldığı takdirde bu imkanların her birinden yararlanmak mümkün olacaktır.

Vermiş olduğu önemli hizmetlerden biri ise kara yolu hizmetleridir. Araç kiralama hizmetleri vermektedir. Talebe göre havalimanına indikten sonra şehir merkezine giderken servis hizmetleri sunulmaktadır. Bu servisler kullanılarak rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Yani hava yolu hizmeti kadar kara yolu hizmetleri de uçmak isteyenlere sunulmaktadır.

Frontier Airlines Online Check - in

Frontier Airlines'dan alınan biletler için mutlaka check-in yaptırmak gerekmektedir. Havalimanına giderek de check-in yaptırılabilmektedir.

Check- in yaptırmak için online seçenekler de bulunmaktadır. Online yoldan koltuk ayarlaması yaptırılabilir, yemek ayarlaması yapılabilir. Frontier Airlines uçak bileti fiyatları ise farklılık göstermektedir. En uygun fiyatlı bileti bulmak için Biletall.com'a girmek gerekmektedir.

 Online Check- in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Online Check- in yaparak havalimanına gitmeden önce bir check-in durumu oluşturulabilmektedir. Bu sayede erkenden koltuk seçimi yapılabilmektedir. Yemek siparişi konusunda ise uçağa bindikten sonra sipariş verilebilmektedir. Bazı kişiler online check-in yapamazlar. 18 yaşından küçük kişiler, hasta ve engelli yolcular yaptıramaz. Bunun dışında bazı ülkelere gidişlerde de Online Check-in yaptırılamaz. Yaptırmadan önce araştırmak oldukça gerekli bir durumdur.

Frontier Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uçak filosunda yer alan uçaklar oldukça gelişmiş modellerdir. Ayrıca son teknolojiye uygundur.
 2. Yiyecek ve içecek servisi doğru şekilde yapılmaktadır.
 3. Planlaması oldukça iyidir, gecikme ve iptal gibi durumlar sık yaşanmaz.
 4. Business özelliğe sahiptir bu açıdan avantajlı bir firmadır.
 5. Aktarmasız uçtuğu birçok nokta bulunmaktadır.
 6. Güvenilirliği fazlasıyla düşünen hava yolu firmasıdır.
 7. Konforlu olması sebebiyle çoğu yolcunun tercihidir.

Frontier Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Bagaj hakkı ve ücretlendirme konusunda değişiklikler olabilmektedir.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: Ücretsiz verilen bagaj hakkı yaklaşık 15 kg'dır. Normal bavul ölçülerinde olmalıdır.

KABİN/ EL BAGAJI: İki parça el bagajı hakkı bulunmaktadır. Kurallara uyulmalıdır.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

YURTİÇİ: Genelde değişiklik göstermektedir. Gidilen şehre göre yük hakkı değişebilir.

YURTDIŞI: Yurt dışı uçuşlarındaki bagaj ücreti kiloya göre belirlenmektedir. Ortalama 40 Dolar talep edilebilmektedir.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Bagajlarda hasar, eksik, kayıp ya da geç teslim durumları söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka müşteri hizmetlerine başvurmak gerekmektedir. Aksi takdirde gerekli işlemler yapılamaz. Talep edildikten sonra görevliler tutanak tutar. Tutanak tutulmasının ardından yaşanılan tüm sorunlara çözüm bulmak için çalışılmaktadır. 30 gün içerisinde gerekli işlemler yapılmaktadır.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Bagaj kısıtlamaları da çeşitli şekilde yapılmaktadır. Bu bagaj kısıtlamalarının asıl sebebi hem can hem de mal sağlığını korumaktadır. Bu sebeple yasaklara uyulmalıdır. Bagaja kesinlikle yanıcı, delici, kesici, radyoaktif eşyalar koyulmamalıdır. Uçak içerisinde patlayıcı olabilecek tüpler kesinlikle alınmamaktadır. Medikal tüpler ise boşsa alınabilmektedir. Kurallara mutlaka uyum sağlanmalıdır.

Frontier Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Frontier Airlines firması yiyecek ve içecek seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca çeşitli ikramlar da bulunmaktadır.

 Economy Class İkramlar

Ekonomi sınıfında verilen birtakım ikramlar bulunmaktadır. Kısa yolculuklarda sandviç ve benzeri atıştırmalıklar sunulurken uzun yolculuklarda menüler oluşturulmaktadır. Menüler ise genelde kızartma, yoğurt, kola benzeri yiyeceklerden oluşmaktadır.

 Business Class İkramlar

Business sınıflarında ek olarak içecek verilebilmektedir. Eğer ücret ödenirse sorunsuz şekilde ikramlar talep edilebilmektedir.

 Özel Yemek Servisi

Özel yemek servisi herkese yapılmamaktadır. Bunun için sipariş vermek gerekmektedir. Ek bir ücret ödenerek bu yiyecekler talep edilebilmektedir.

Frontier Airlines: Business Class

Frontier Airlines firması Business Class imkanını barındıran bir hava yolu firmasıdır.

 Koltuk Diz Mesafesi

Koltuk diz mesafesi uçaktan uçağa farklılık oluşturmaktadır. Ancak ortalama olarak 18 inç şeklinde belirlenmiştir. Bunun dışında koltuklar fazlasıyla rahattır. Keyifli bir yolculuk geçirmek için tercih edilebilmektedir.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

Ek şekilde yiyecek, içecek ve ikram Business yolcularına ücretsiz şekilde sunulmaktadır. Ancak talebe göre ücretli ikramlar da tercih edilmektedir.

CIP Salonu/ CIP Lounge

 Business yolcular için sunulmuş olan bu salonlarda vakit geçirilebilmektedir. Bilet beklerken keyifli şekilde zaman geçirilebilir, işler halledilebilir.

Frontier Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt içi ve yurt dışına birçok şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Frontier Airlines firmasına ait olan biletler alınarak çeşitli şekilde ülkelere, şehirlere gidilebilir ve gezilebilir. Ayrıca uçak filosu geniş olduğu için uçuş yapılacak yere göre uçak tercih edilmektedir. Güvenilir bir yolculuk için doğru güzergah kullanımı da sağlanmaktadır.

 Frontier Airlines Seferleri

Frontier Airlines seferleri konusunda birtakım bilgiler elde edinmek istenebilir. Bunun için ise Biletall.com'a başvurmak gerekmektedir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri eyaletleri arasında da çeşitli seferler düzenlenmektedir. Bu yolculuklar için de Frontier Airlines tercih edilebilmektedir. Seferler hakkında ayrıntılı bilgiler Biletall.com'da yer almaktadır.

 Frontier Airlines Rezervasyon

Rezervasyon yaptırmanın en kolay yollarından biri Biletall.com'a başvurmak olmaktadır. Uygun uçak bileti, koltuk, yiyecek rezervasyonları yaptırmak mümkün olmaktadır. Check-in esnasında da özellikle koltuk tercihi kolaylıkla yapılabilmektedir.

 Frontier Airlines Bilet Al

Frontier Airlines firması bilet konusunda oldukça zengindir. Özellikle Amerika içi seferlerde birçok bilet bulunabilmektedir. Bilet almak için ise Biletall.com'a başvurulabilmektedir. Biletall.com sayesinde ucuz biletler, her yere yapılan seferler, biletler hakkında ayrıntılı bilgiler öğrenilebilmektedir. Ucuz bilet için önceden satın almak gerekebilmektedir.

Frontier Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

Frontier Airlines firması biletler konusunda birçok avantajı sunmaktadır. Biletlerin iadesi, iptali, değişimi gibi imkanlar sunulmaktadır. Ancak bu imkanlardan yararlanmak için uçuş saati gelmeden işlemlerin yapılması gerekmektedir. Ek ücretler alınabilmektedir. Bu durumda müşteri hizmetlerine danışmak gerekebilmektedir.

Frontier Airlines Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

Koltuk özellikleri değişkendir. Alınan bilet sınıfına göre değişebilmektedir, uçakların modeline göre farklılık söz konusu olabilmektedir. 8 ile 18 inç arasında koltuk mesafeleri farklılık gösterebilmektedir. Bunun dışında koltuklar çok rahattır. Dinlenilebilir, kitap okunabilir, yemek yenebilir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuk yolcular da uçağa alınmaktadır. Ancak birtakım kurallar çerçevesinde alınmaktadır. İlk 7 günlük bebekler uçağa alınmamaktadır. Bunun dışında 11 yaşına kadar çocuklar refakatçi eşliği ile uçağa alınmaktadır. Eğer anne ve baba ile yolculuk yapmayacaklarsa kabin görevlilerini kiralayabilirler. Belli ücret ile kiralama yapılabilmektedir. Böylece çocuklar için güvenilir bir yolculuk sağlanmaktadır. 12 yaşından sonra ise çocuklar tek başına uçaklara binebilmektedir.

 Hamile Yolcular

Hamile yolcular uçağa binecekse bunun için de birtakım prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürlere mutlaka sağlık için uymak gerekmektedir. Kadınların hamilelik riski bulunuyorsa uçağa binmesi tavsiye edilmez. Fenalaşma ya da düşük riskine karşı önlem alınmalıdır. Bunun dışında 28 ile 35. haftalar arasında uçağa binilecekse doktordan onaylı sağlık raporu mutlaka alınmalıdır. Erken doğum riski olanlar binmemelidir. 35. haftadan sonra ise hamile kadınlar uçağa alınmamaktadır. Bu durumlara dikkat edilmelidir.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcuların da eksiksiz ve kaliteli bir yolculuk yapmaya hakkı bulunmaktadır. En önemlisi mutlaka firmaya haber vermeleri gerektiğidir. Eğer bildirilirse ücretsiz şekilde imkanlardan yararlanabilme hakkı verilmektedir. Rahat bir yolculuk geçirmesi için her türlü imkanlar verilmektedir. Tekerli sandalye seçenekleri de sunulmaktadır.

 Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar uçağa alınmaktadır. Ancak birtakım kurallara mutlaka uyulması gerekmektedir. Öncelikle hayvanın sağlık raporu, hayvan pasaportu, aşılarının tam olduğuna dair bir kart mutlaka olmalıdır. Sadece iki farklı hayvan taşınabilmektedir. Ayrıca kafesleri içerisinde yer almaları gerekmektedir. Aksi takdirde uçağa alınmaz. Ve belli kilo aralıklarında evcil hayvanlar alınmaktadır. 14 kilo sınır bulunmaktadır.

 Seyahat Sigortası

Seyahat sigortası ise can ve mal güvenliği için oldukça önemlidir. Yaptırılması şart değildir ancak mutlaka yaptırılmalıdır.

Frontier Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Frontier Airlines kaç yılında kuruldu?

  1994 yılında kurulmuştur.
 • Frontier Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Denver şehrindedir.
 • Frontier Airlines IATA kodu nedir?

  F9 uluslar arası IATA kodudur.
 • Frontier Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 (801) 401 90 00

Frontier Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (85)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
85 Değerlendirme
B*** A***
10 Eylül Salı
businnnes uçmak bu firmada gerçek ayrıcalık
Z*** Ö***
25 Nisan Perşembe
havalimanındaki hizmetleri çok iyi
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Frontier Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Frontier Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 15.07.2020 03:48:48 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69158
/ True
69158