1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Gence Uçak Bileti

Gence Para Birimi
Azerbaycan Manatı (AZL)
Gence Zaman Dilimi
GMT +5
Gence Şehri En İyileri
İçecekler, Bottle House, Bakla Pilavı
Gence Hava Durumu (2 Haziran) 30°C Açık
Gence Hava Durumu (3 Haziran) 30°C Güneşli

En Ucuz Gence Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Gence
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Moskova - Gence
Azerbaijan Airlines
05 Haz 2020
İzmir - Gence
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Adana - Gence
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Antalya - Gence
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Ankara - Gence
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Gence Kalkışlı Uçak Seferleri

Gence - İstanbul
Türk Hava Yolları
16 Haz 2020
Gence - İzmir
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Gence - Ankara
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Gence - Antalya
Türk Hava Yolları
02 Haz 2020
Gence - Trabzon
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Gence - Samsun
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Gence Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Gence Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Gence Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Azerice
Toplu Taşıma Fiyatı
5 AZL
Yemek Fiyatı
10 AZL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
20 AZL

Gence’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Gence uçak bileti ile kentine gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret etme nedenlerini belirlemeleri gerekmektedir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak için en uygun tercih edilecek zaman dilimi ilkbahar ve yaz aylarıdır. Ancak kış aylarında da kişiler rahat bir şekilde Gence'yi gezme imkanı bulabilirler.

Bu açıdan da en uygun fiyatlardan yararlanabilirler. Kış mevsiminde şehirde turizm sezonu yavaşladığı için ve turist sayısı azaldığından dolayı hem konaklama hem de bazı alternatiflerden dolayı fiyatlar makul seviyelerde olmaktadır.

Gence Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Gence uçak bileti kullanan kişilerin havaalanından şehir merkezine gitmeleri için birçok yol bulunuyor. Farklı sebepler ile Gence hava alanına gelen kişilerin şehir merkezine ulaşım sağlayabilmeleri için birkaç alternatif bulunmaktadır.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 10 AZL

Gence uçak hava alanı şehir merkezine oldukça yakındır. Bu yüzden ulaşım için en çok tercih edilen ise taksiler olmaktadır. Taksiler sayı bakımından her insana yetebilecek bir kapasitededir. Oldukça da makul bir fiyatı bulunmaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 AZL

Bir başka yol ise şehir içi bazı kuruluşların ve gence şehrinin kişilere sunmuş olduğu otobüsleri kullanarak da şehir merkezine ulaşım imkanını bulabilirsiniz. Bu ulaşım alternatifi diğer tercihlere göre daha ucuz bir pozisyondadır.
Araç Kiralama
Gence hava alanından şehir merkezine ulaşımın bir başka alternatifi ise özel araç kiralama seçeneğidir. Hava alanında bulunan araç kiralama ofislerinden birisi ile anlaşma sağlayarak istediğiniz özellikte aracı kiralayabilme imkanı yakalayabilirsiniz. Bu araç kiralama fiyatları sizin tercih ettiğiniz araç özelliklerine veya kiralama sürenize göre değişim göstermektedir.

Gence Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Azerbaycan'ın ikinci büyük kenti olan Gence hava limanıdır. Günümüzde hala aktif olarak Azerbaycan Hava ve Hava Savunma Kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır. Daha önceki dönemlerde ise Sovyet Hava Kuvvetleri tarafından kullanılmıştır. Gence uçak biletleri olanlar için kullanışlı bir havalimanıdır.

Şehir merkezine oldukça yakın bir konumdadır. Yaklaşık olarak merkeze 15 km uzaklıkta 15 dakika gibi kısa bir zamanda ulaşım sağlanmaktadır.

Bu durum araç trafiği vb durumlara göre değişmektedir. İç hatlar ve dış hatlar olmak üzere ayrı ayrı üniteleri bulunmaktadır. Kişilerin o anlık ihtiyaçlarını karşılamak için kafe ve restoran bulunmaktadır.

Aynı zamanda ulaşım imkanı içinde özel araç kiralama acenteleri bulunmaktadır. Ani gelişebilecek olan sağlık durumları için de bir ilk yardım ekibi bulunmaktadır.

Gence’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Gence uçak bileti avantajlarından faydalanarak veya Azerbaycan'a gelip Gence'ye uğramadan gitmenin bir sebebi Sovyet zamanından günümüze kadar gelen tarihi şarap fabrikasını görmektir.
 2. İpek yolu üzerinde bulunan şehir çoğu kültür tarafından tarihi açıdan zengin bir özellik kaydetmektedir.
 3. Gence meydanı şehrin ana merkezi olmakta ve burada her türden insan ile karşılaşma imkanının zevkine varabilirsiniz.
 4. Tarih boyunca farklı kültürleri içinde barındıran şehirde meşhur kutap yemeğini tadabilirsiniz.
 5. Şişe evleri görerek içerisine girip bilgi alıp farklı bir kültürel mirası görebilirsiniz.

Gence Hakkında

Gence kelime anlamı olarak kuyruğu kesilmiş eşek manasındadır. Ancak şehir adını Türk olan büyük şairlerinden 1141 doğumlu nizami Gencevi'den almaktadır. Azerbaycan'ın bir eyaleti olarak kurulmuştur. Bakü'den sonra Azerbaycan'ın en büyük kentidir. Tiflis'e gitmek için yola çıkmış olan kişilerin mutlaka uğrak vermek durumunda veya içinden geçtikleri bir mevkidedir. Şehir ipek yolu üzerine kurulmuştur. O yüzden de ticaret alanında önemli gelişmeler yaşamıştır. Azerbaycan günümüzde büyük uluslu devletler tarafından bir emperyalizm baskısına maruz bırakmaktadır. Bu durumda bu şehirde kültür yozlaşması problemini ortaya çıkarmıştır. Anca Gence bu baskıya direnebilmeyi başarmıştır. Kendinizi bir Azeri kültürünün içerisinde bulmak isterseniz bu ortamı Gence de bulmanız mümkündür. İnsanları oldukça samimi ve sıcakkanlıdır. Türkiye'den İzmir ve Bursa kardeş şehridir.

Gence Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 AZL
Taksi
3 AZL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Gence'de şehir içi ulaşım olarak en çok tercih edilen seçenek şehir içi kullanılan otobüsler olmaktadır. Küçük bir şehir olması ve yeteri kadar nüfus yoğunluğu olmadığından dolayı tramvay sistemi kurulmamaktadır. Kişiler kendi şahsi araçları ve taksiler ile şehir içinde ulaşım imkanını sağlamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir içi ulaşım sağlamak isteyen kişilerin bir başka tercihleri ise bisikletler olmaktadır. Yaz döneminde şehir içinde ilginç seyahat bisikletleri ile karşılaşmanız oldukça muhtemeldir. Sizde Gence şehrini bu bisiklet ile gezme şansını elde edebilirsiniz. Bunun içinde cadde üzerinde bulunan çeşitli bisiklet kiralama ofislerin ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu araç ile ulaşılmaz yerlere ve kısa zamanda daha ucuz bir şekilde gezerek Gence'yi keşfe çıkabilirsiniz.

Gence Vize Şartları

Azerbaycan Vize İstiyor mu?
Evet
Azerbaycan Vize Süresi
60 Gün
Azerbaycan Vize Ücreti
10 USD
Azerbaycan Vize Detayları
Kapıda ve online vize hizmeti vermektedir.

Gence’de Gezilecek Yerler

Nizami Gencevi'nin Anıt Mezarı
Bottle House (Şişe Ev)
Cuma Cami
Han Bağı
Ortaçağ Hamamı Ve Kervansarayı
Kente İsmini Veren Ünlü Şairin Mezarı

Leyla ile mecnun mesnevisinin bilinen en ünlü şairi olan Nizami Gence anıt mezarı bulunmaktadır. Gence kente bu şair ile oldukça özdeşleşmiş bir durumdadır. Bu yüzden dolayı kentin her yerinde bu ismi görmeniz mümkündür. Gerek bir sokak adı olarak gerekse Nizami gence adına dikilen bir anıt olarak ve gerekse çeşitli özelliklerde anıt mezarını görmeniz muhtemeldir. Anıt mezarın kenarlarında ünlü şairin eserlerini tasvir edebilmek adına çeşitli heykeller bulunmaktadır. At, kuş, insan ve ağaç heykellerinin arasında büyülü bir yolda yürüyormuş hissine kapılabilirsiniz. Bu alan mutlaka gidildiğinde görülmesi gereken bir alan olarak gezi rehberinize ekleyebilirsiniz.

 Masalsı Yapıt Bottle House (Şişe Ev)

 Şişe ev yada yöre halkının telaffuzu ile Butilka ev Gence'ye gelen kişilerin görmeden gitmemesi bir yapıttır. Evin yapımında yaklaşık olarak 50 bin adet renkli renkli cam şişeler kullanılmıştır. Ev iki katlı olarak dizayn edilmiştir. Ayrıca evin bir adet balkonu bulunmaktadır. Mimari açıdan bütünlük sağlayabilmesi için renkli taşlar ile döşemeler devam edilmiştir. Bu şirin ev küçükken masal kitaplarında geçen sayfalardan fırlamışçasına insanı büyüleyen bir yapıdadır.

 Geçmişten Günümüze Gelen İbadethane Cuma Cami

Hükümet binası ile han bağı parkının arasında imar edilmiş bir camidir. Kültür mirası açısından mutlaka gelip görülmeye değer bir yapıdadır. Bu durum birçok turist tarafından da fark edilmiş ki birçok kişi tarafından en çok ziyaret edilen yapıtlar arasında yer almaktadır. Yapıt Şah Abbas Cami olarak da anılmaktadır. Kırmızı tuğla yapı malzemesi olarak kullanılan bu cami 17. yüzyıldan beridir günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Caminin içinde köşelere bitişik şekilde idare odaları bulunmaktadır.

Cam külliyesinde eski zamanlardan kalma bir mezarlık, hamam ve o devirlerde öğrenci yetiştirmek için kullanılmış bir medrese bulunmaktadır. Bu medrese günümüzde müze haline getirilmiştir. Caminin hemen yanında ise Cevat Han türbesi bulunmaktadır. Bu türbe de kişiler tarafından ziyaret edilen başlıca yapıtlardandır.

 Kültür Parkı Formatında Han Bağı

Cuma caminin yakınında bulunan kişilerin ailesi ile oturup dinlenme sağlayabilmesi için yapılmış olan yeşil alanların yoğun olduğu bir kültür parkıdır. Camiden ve türbeden sonra dinlenip soluklanmak isteyen kişiler tarafından dinlence mekanı haline gelmiştir.

 Ortaçağ Hamamı Ve Kervansarayı

Gence şehri ipek yolu üzerinde bulunmasından dolayı kervansaraylar o dönemde oldukça ihtiyaç kaynağı yapıtlar idi. Bu yüzden dolayı içlerinde en çok tarih kokusu olan Ortaçağ hamamı ve kervansarayı da dikkatleri çekmektedir. Hamam hala günümüzde de kişiler tarafından aktif bir şekilde kullanıma açıktır.

Gence’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Bakla Pilavı
Biber Dolması
Gürze
Kutab
Gece Atıştırması Bakla Pilavı

Gence'de gezerken kişilerin açlıklarını bastırmak için Türk mutfağının izlerini barındıran izlere rastlamak oldukça mümkündür. Bunlardan birisi de bakla pilavıdır. Pirinç pilavı üzerine bakla ve dereotu ile süslenen bu yemek kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Üzerine ise zeytinyağlı bir sos dökülmektedir. Gence uçak bileti olanaklarından faydalanan kişilerin bu yemeği yemeleri tavsiye ediliyor.

 Türk Mutfağından Biber Dolması

Türk mutfağı adetlerini barındıran Gence mutfağında da biber dolması oldukça önemli bir yere sahiptir ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kişilerin isteklerine göre yoğun bir baharat içeren seçeneği de mevcuttur.

 Gürze Mantısı

Gence'nin meşhur yöresel yemekleri arasında başta gelmektedir. Mantı yemekten vazgeçemeyen kişilerin en çok tercih ettiği seçenekler arasındadır. Alışılmış mantıların aksine daha büyük bir yapıda şekil verilmektedir. Pişirilmeden önce fırınlanma işlemine tabi tutulmaktadır. Yanında özel bir sos ve yoğurt ile servis edilmektedir. İsteğinize göre sade de yemeyi tercih edebilirsiniz.

 Farklı Bir Gözleme Kutab

Gence'nin gözlemesi olarak tercih edilen kutab sabah saatlerinde kahvaltıda tercih edilmektedir. İçerisinde ise yöresel bir peynir kullanılmakta ve sade kızarmadan beyaz bir şekilde pişirilmekte yeşillik otlar ile servis edilmektedir.

 Bakü Baklavası

Yörede yemeklerin üzerine tercih edilen tatlıların başında gelmektedir. İçerisinde yoğun bir ceviz tabakası bulunmaktadır. Yanında ise kaymak ile servis edilmektedir. İçecek olarak ise çay servisi yapılmaktadır. Farklı bir lezzet olan ve oldukça kızarık bir yapıda olan bu baklavayı da tercih edebilirsiniz.

Konaklama İçin Gence Otel Seçenekleri

Ucuz Gence uçak bileti kullanan kişilerin birçok otel ve konaklama seçeneği mevcuttur. Küçük bir şehir olmasından dolayı oteller de yoğun bir yapıda değildir. Bu seçenekler arasında en &cced

Ganja Hotel
Otel sehir merkezine yürüyüş ile yaklaşık 10 dakika kadar kısa bir mesafededir kalitesi ve sunmuş olduğu hizmetlerden dolayı da oldukça tercih edilmektedir.
Geydar Aliev Street 423, Gence, Azerbaycan, AZ2000
Chinar Hotel ve Spa naftalan
Bu orel ise Gence'de bulunan nadir lüks oteller arasındadır. İçerisinde bulunan spa nedeni ile oldukça fazla beğeni almaktadır. Otelin mimarisi ve gece ışıklandırması da kişilerde bir albeni oluşturmaktadır. Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fiyatlara dahildir. Bu nedenlerden dolayı diğer seçenekler arasında biraz fazla bir ücrete tabidir.
4600, ул. Ширван д.12 Нафталан AZ Naftalan AZ, Naftalan
Karvansaray Hotel
Sezonluk havuz hizmet veren bu otelde ücretsiz internet bağlantısı da bulunmaktadır. Bütün otel odalarında olumsuz hava şartlarından korunmak için klima ve düz ekran tv bulunmaktadır. Çift kişilik ve tek kişilik otel odaları oldukça geniş ve yeteri kadar titizlikte ve temizliktedir. Otelin bütün görevlileri Azeri Türkçesi konuşmakta ve recepsion 24 saat boyunca açıktır. Çalışanlar oldukça güler yüzlüdür. Ayrıca otel içerisinde tenis oynamak isteyen kişiler için uygun bir ortam bulunmaktadır. Otel yürüyüş alanı bulunmakta ve burada çeşitli spor aktiviteleri de düzenlenmektedir.
Ganja-Evlahskoe Highwat 1km, AZ2000 Gence, Azerbaycan

Gence Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Gence 710,38 TL 3 Saat 50 Dakika
İzmir - Gence 1.174,90 TL 7 Saat 40 Dakika
Adana - Gence 1.224,23 TL 7 Saat 10 Dakika
Antalya - Gence 1.301,10 TL 6 Saat 40 Dakika
Ankara - Gence 1.309,58 TL 7 Saat 30 Dakika
Moskova - Gence 740,02 TL 3 Saat

Gence Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Gence uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Azerbaijan Airlines, Türk Hava Yolları, Utaır Avıatıon Jsc.
 • Gence yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Gence varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Gence olup, bilet fiyatı 710,38 TL'dir.
 • Gence şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Gence ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
11 Kasım 2019
10 Kasım günü 2020 yılında salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri arasınd
29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
29 Ekim’de Şehirden Kaçış: 7 Öneri
09 Ekim 2019
2019 yılında salı gününe denk gelen 29 Ekim, birçokları için Pazartesi gününü de izin alıp 4 günlük tatil yapmak anlamına geliyor. Peki 29 Ekim tatilini nasıl değerlendirebiliriz derseniz her zevke uy
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M

Gence Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (83)
İyi (14)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%86
%14
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
97 Değerlendirme
O*** K***
11 Ekim Perşembe
Tur ile gtmiştik, şehir gerçekten çok güzel ve kaliteli gidiliğ görülmesi gereken biryer
L*** B***
10 Haziran Pazar
Sizler de doğa ve sakinliği seviyorsanız burası tam size göre.
E*** K***
29 Ağustos Çarşamba
İnsanları biraz korkuttu beni ama olsun yine de keyifliyid
T*** S***
1 Eylül Cumartesi
Burası çok iyi ya her sene bir kere de olsa gidiyoruz
S*** K***
16 Temmuz Pazartesi
Gerçekten çok güzel herşey farklı. İnsanları farklı.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Gence Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 02:28:59 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Gence, (KVD)
KVD
AZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699