1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Guadalajara Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Sağanak Yağmur
26°C
17 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
27°C
18 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
26°C
Para Birimi
Meksika Pesosu (MXN)
Zaman Dilimi
GMT -5
Guadalajara Şehri En İyileri
  • Ahşap Sanatı
  • İnstituto Cultural Cabanas
  • Antojitos

Guadalajara Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Guadalajara Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
MX
Priz Voltajı ve Tipi
127v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
40 MXN
Yemek Fiyatı
95,77 MXN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
30 MXN

Guadalajara’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Guadalajara, Meksika'nın sınırları içerisinde bulunduğundan dolayı iklimi genellikle sıcak olarak bilinmektedir. Sıcaklıkların sonbahar mevsiminde dengelenmesi ve yağışların son bulması, bu mevsimlerde turistlerin akın etmesine sebebiyet veriyor. İstanbul Guadalajara arası uçakla kaç saat sorusunun cevabı 16 saatin üzerindedir.

İstanbul Guadalajara uçak biletleri alınacaksa kasım aylarına göz atmak gerekir. İstanbul Guadalajara uçak bileti fiyatları cuma günlerinde ve kasım aylarında düşüş göstermektedir. En iyi mevsim olarak nitelendirilen sonbahar mevsiminde, çeşitli festivallere ve kültürel gezilere katılmak daha kolay bir hal almaktadır. Festivaller de genellikle yağışın son bulduğu dönemlerde düzenlenmektedir.

Guadalajara Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Guadalajara havalimanından, şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek için otobüs, kiralık araç ve taksi gibi ulaşım araçları tercih edilebilir. Guadalajara şehrine gelmek için Lufthansa gibi firmaların tercih edilmesi uygun fiyatla uçuş gerçekleştirmeye yardımcı olmaktadır. Şehir merkezine ulaşım için en ideal yollardan biri otobüslerdir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 40 MXN

Birinci terminalden, şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler yaklaşık 25 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır. Herhangi bir numarası bulunmayan otobüslerin, şehir merkezine gittiğini belirten tabelaların otobüs üzerinde görülmesi mümkündür.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 40 MXN

Şehir içi ulaşım araçları hava limanından şehir merkezine ortalama 25 dakikada ulaşım sağlamaktadır. En az tercih edilen bu ulaşım araçlarının içerisinde minibüs ve metrolar bulunmaktadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 200 MXN

Fazlasıyla ücret isteyen ve konforlu, adrese teslim eden bir ulaşım sağlamaktadır. Şehirde taksilerin farklı araçlarla hizmet verdiğini söylemek gerekir. Yolcu sayısına göre taksi fiyatları artış göstermektedir.
Araç Kiralama
Araç kiralamak, şehrin her bölgesini rahat bir şekilde ve toplu taşımaya maruz kalmadan gezmeyi sağlamaktadır. Uzun bir süre boyunca şehirde kalacak olan kişilere araç kiralama tavsiye edilmektedir.

Guadalajara Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Guadalajara havaalanında zaman geçirebilmek için çok sayıda aktivite gerçekleştirebilmek mümkündür. Sessiz dinleme salonlarında rahatça zaman geçirilebilir. Hava limanının, şehir merkezine olan uzaklığını kapatmak için ortalama 20 dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır. Guadalajara uçak bileti rezervasyonu yaparak uygun fiyatlarla şehre gelebilmek mümkün hale getirilmiştir.

Guadalajara en ucuz uçak bileti alarak hava alanına gelen yolcuların, sabah gelişi sırasında restoranlarda mükemmel Meksika sofrasıyla kahvaltı yapabilmesi mümkündür. Restoranlarda bulunan yemeklerin mükemmel bir şekilde servis edilmesi, hava alanına gelen tüm yolcuların ilgisini çekmiştir. Guadalajara İstanbul uçak bileti alıp, hava limanında araç kiralayan çok sayıda yolcu bulunmaktadır. Araç kiralayarak şehri gezmek daha kolaydır. O yüzden ulaşım olarak birçok kişi araç kiralamayı tercih etmektedir.

Guadalajara’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehir merkezinde bulunan mağazalar, uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Guadalajara ucuz uçak bileti alarak, ekonomik alışverişler yapılabilir. Tüm bunların yanı sıra fazla ücret ödemeden normalde yüksek fiyatlı olan ürünler alınabilir.
  2. Şehrin bazı bölgelerinde yıkımların gerçekleşmesi ve tekrardan inşa edilmesi kültürel manada insanlara bilgi katmaktadır. Guadalajara uçak bileti için THY firması tercih edilirse uygun fiyatlarla uçuş sağlanabilir. Tüm bunların yanı sıra kiralanacak olan araçlarla kültürel gezi yapılabilir.
  3. Şehrin tatil açısından ekonomik olması birçok turistin bölgede uzun süre kalmasını sağlıyor. Guadalajara uçak bileti fiyatları konusunda göz atılırken uygun fiyatlı uçak biletlerini bulmak kolay hale getirilmiştir. Şehrin konaklama, yiyecek ve gezme ücretleri oldukça uygundur.
  4. Şehirde bulunan müzeler ve tarihi mekanlar, şehrin tarihini anlatmaktadır. Müzelerin belli saatler içerisinde ziyaretçi kabul ettiğini de unutmamak gerekir.
  5. Guadalajara mutfağı oldukça zengindir. En ucuz Guadalajara uçak bileti alarak mükemmel tatlarla tanışmak mümkündür. Meksika'nın en güzel yemekleri kentin restoranlarında sunulmaktadır.

Guadalajara Hakkında

Meksika'nın güneyinde yer alan Guadalajara, Meksika'nın en büyük dördüncü şehri olarak biliniyor. İspanya'da aynı isimden olan şehirle bağlantılı olan Guadalajara’nın anlamı Arapça kökenlidir. Anlamı kaya olarak bilinmekte ve şehrin sahip olduğu konum itibariyle turistik bölgelerin çok olduğu söylenmektedir. Guadalajara uçak bileti alarak, mükemmel bir gezi yapılabilir ve uygun fiyatlarla tatil yapılabilmektedir. Şehrin bazı bölgelerinin daha önceden yıkılması ve yeniden inşa edilmesi en bilindik tarihi olaylardan biridir. Guadalajara uçak bileti alarak kalıntıların nasıl olduğuna bakılabilir ve şehrin neden yıkıldığı öğrenilebilir.

Şehirdeki nehirlerin, taşlarla yol haline getirilmesi ortaya muazzam bir görüntü çıkarmaktadır. Guadalajara uçak bileti diğer şehirlerin uçak biletlerine göre biraz daha uygundur. Şehrin doğal yapısı, birçok turistin kenti ziyaret etmesine sebebiyet veriyor. Ayrıca ülkenin Türkiye'ye vize konusunda yardımcı olması, gezileri kolaylaştırmakta ve şehir içerisindeki ulaşımın kolay hale getirilmesi birçok turistin sevinmesine sebebiyet veriyor. Ayrıca şehir içerisinde bisiklet ve diğer araçların kiralanması, şehir merkezinde ulaşımı kaliteli hale getirmektedir. Bu alternatiflerin ve olanakların sunulması, trafiği de rahatlatmaktadır.

Guadalajara Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
40 MXN
Taksi
12 MXN/Km
Tramvay
40 MXN
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Diğer ulaşım araçlarının pahalı olması, insanların otobüse yönelmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla otobüsler en popüler ulaşım araçlarıdır. Taksiler yüksek fiyatlar isterken, otobüsler ortalama 40 MXN ile yolculuğu tamamlar.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvay, taksi, metro ve benzeri ulaşım araçları genellikle fiyat bakımından otobüse göre biraz daha üstündür. Günün her saatinde ulaşım sağlayacak bir araca rastlanabilir.

Guadalajara Vize Şartları

Meksika Vize İstiyor mu?
Hayır
Meksika Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Meksika Vize Detayları
Havayolu ile Meksika'ya gidecek vatandaşlarımızın kısa seyahatlerinde internet üzerinden 30 günlük ücretsiz vize alabilirler.

Guadalajara’da Gezilecek Yerler

Expiatory Temple
Havana Kültür Enstitüsü
Teatro Degollado
Tlaquepaque And Tonala Artisans Tour
Guadalajara Cathedral
Guadalajara'nın En Sevilen Gotik Mimari Katedrali: Expiatory Temple

Gotik mimari tarafından yapılmış ve mükemmel bir atmosfere sahip olması, birçok turistin ilgisini çekmiştir. En büyük kiliselerden biri olarak da nitelendirilmesi, katedralin özellikleri arasındadır.

Kültürün Kalbi: Expiatory Temple

Guadalajara'nın kültür kalbi olarak bilinen bu müzede, şehrin en önemli yapıtları bulunmaktadır. Bünyesinde yüzyıllarca bulundurduğu yapıtlar, Guadalajara'nın önemini anlatmaktadır.

Geçmiş Yılların Gösterilerini Bugüne Taşıyan: Teatro Degollado

Guadalajara'nın eski gösterilerini bugüne taşıyan tiyatroda, mükemmel gösteriler sunuluyor. Tarihi açıdan büyük önem taşıması ve halk tarafından çok ilgi görmesi, tiyatronun sahip olduğu güzellikleri aynı zamanda dış görünümünü ön plana çıkarmaktadır.

Alışverişi ve Müzeyi Bir Araya Getiren: Tlaquepaque and Tonala Artisans Tour

İçerisinde sanat galerilerini bulundurması ve bölgede alışverişin yapılması, turistleri bu bölgeyi ziyaret etmeye zorluyor. Çeşitli sanatsal yapılar satışa sunulmakta ve mükemmel bir anı için bu bölgeye gidilmektedir.

Guadalajara'nın Koloniyel Mirası: Guadalajara Cathedral

Tarihi açıdan büyük önem taşıyan katedral, belli saatler içerisinde ziyarete açıktır. Şehrin geçmişini ön plana çıkarması ve şehrin en önemli miraslarından biri olarak görülmesi, ziyaret edilmesi gereken bir yer olduğunu kanıtlamaktadır.

Guadalajara’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fajita
Quesadilla
Enchilada
Burrito

Guadalajara şehrini acı ve et yemekleriyle bilinmektedir. Guadalajara İstanbul uçuş süresi esnasında akla gelebilecek ve sürekli açlık hissi oluşturacak niteliktedir. Tortilla ekmeğiyle yapılan yemekler, tüm dünyaya yayılmıştır.

Meksika'nın En Ünlü Yemeği: Fajita

Tortilla ekmeğiyle servis edilen Fajita; hem tavukla, hem de etle yapılabilmektedir. Dürüm haline getirilmesi ve eşsiz sosuyla mükemmel bir lezzeti ortaya çıkarmaktadır. Guadalajara'da yemek, daha bir lezzetlidir. Guadalajara restoranlarında sık sık rastlanabilen bir yemek olduğunu söylemek gerekir.

İki İnce Ekmeğin Arasına Serpilen Mükemmel Lezzet: Quesadilla

İki ince ekmeği arasında et veya tavuğun konulması, kremayla tatlandırılması ortaya mükemmel bir lezzet çıkarmaktadır. Türkiye'de de sık sık rastlanan bu yemek, Guadalajara'da daha farklı bir sunumla servis edilmektedir.

Soslarla ve Peynirle Ortaya Çıkan: Enchilada

Tortilla ekmeğini sarıp, arasına et veya tavuğun konulması mükemmel bir lezzet oluşturuyor. Aynı zamanda ekmeğin üzerine eriyen peynirlerin eklenmesi, daha farklı bir tat oluşturuyor.

Protein Kaynağı: Burrito

Dürüm halinde servis edilen Burrito içerisine pilav konulmaktadır. Etlerle veya tavuklarla servis edilmesi, içerisine çeşitli renkli biberlerin konulması doyurucu olduğunu göstermektedir.

Ete Doyuran ve Doyurucu Potansiyeliyle Ön Plana Çıkan: Taco

Tortilla ekmeklerinin arasına bolca etin konulması ve içerisine soğan, biber, diğer çeşitli sebzelerin eklenmesi insanları ete doyurmaktadır. Guadalajara restoranlarının tümünde bu yemeği bulmak mümkündür.

Konaklama İçin Guadalajara Otel Seçenekleri

Guadalajara bölgesinde çok sayıda otel bulunmaktadır. Guadalajara İstanbul uçak saatleri ile konaklama saatleri daima uygunluk göstermektedir. Oteller sosyal yaşamı kısıtlamayacak şekilde hizmet vermekte ve sahi

Holiday Inn & Suites Guadalajara Centro Historico

Klima, restoran, otopark ve spor salonu gibi hizmetler sunan otelin çok sayıda müşterisi bulunmaktadır. Beş yıldız kaliteyle hizmet vermesi ve otel odalarının hijyeninin yüksek olması müşterilerini sevindirmektedir. Fiyatları 470 ile 500 TL arasında değişim gösteriyor.

Av. Juarez : 211,Col. Centro, 44100, Guadalajara, Meksika
Hotel Demetria

Suit odaları bulunan otelde, mükemmel bir dizaynın ön plana çıktığını görmemek mümkün değildir. Banyolarında sıcak su bulunduran otelin, hijyen kurallarına dikkat etmesi tercih edilme sebeplerinden biridir. Fiyatları 900 ile 2000 TL arasında değişim gösteriyor.

Avenida La Paz 2219, JAL 44140, Guadalajara, Meksika,
Hotel Fenix

235 odayla hizmet veren Hotel Fenix, şehir merkezine yakınlığıyla bilinmektedir. Odalarda klimanın bulunması ve konforlu yatakların sunulması, müşterilerin rahatlığını sağlamaktadır. Fiyatları 175 ile 400 TL arasında değişim göstermektedir.

Av Corona 160 Centro Historico, 44100, Guadalajara, Meksika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Guadalajara ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
12 Temmuz 2019
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
Tablo mu Gerçek Hayatı Şekillendirmiş, Gerçek Hayat mı Tabloyu? Seçim Sizde!
19 Haziran 2019
Tarih boyunca sanatçılar çevrelerinden ilham almışlardır. Ancak çoğu kişinin bilmediği gerçek ise bazı mekanlar da ünlü tablolardan esinlenerek şekillenmeye çalışmıştır. Kafe Terasta Gece / Le Café l
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
Efsane Geri Döndü! Game of Thrones’un Çekildiği Şehirleri Merak Ediyor Musunuz?
13 Mayıs 2019
Game of Thrones geçtiğimiz 15 Nisan’da son sezonunun ilk bölümü ile yayına girdi. Beklenen 2 yıl geride kaldı. Muhteşem Westeros’u ise ekranlarımızda son kez izliyoruz. Game of Thrones dünyasına hayat
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
Türkiye Kış Mevsimindeyken Yaz Tatili Yapabileceğiniz 10 Ülke
05 Ocak 2019
Kışın seveni çok olduğu gibi sevmeyeni de çok fazla. Karların bembeyaz masalsı görüntü, sıcak çikolata alıp pencere kenarında manzaraya karşı içmek ve battaniye altında film izlemek size göre değilse

Guadalajara Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Guadalajara Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:17:06

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948