1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Hatay Uçak Bileti

18 Ağustos
Bugün
Parçalı Bulutlu
30°C
19 Ağustos
Yarın
Güneşli
31°C
20 Ağustos
Salı
Sağanak Yağmur
31°C
Para Birimi
Türk Lirası (TRY)
Zaman Dilimi
GMT +3
Hatay Şehri En İyileri
  • Künefe
  • Titus Tüneli
  • Tepsi Kebabı
Hatay

En Ucuz Hatay Yurtiçi Uçak Seferleri

Ankara - Hatay
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
14 Eyl 2019
İzmir - Hatay
Pegasus
09 Eyl 2019
Adana - Hatay
Anadolu Jet
02 Eyl 2019
Gaziantep - Hatay
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Antalya - Hatay
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Erzurum - Hatay
Anadolu Jet
04 Eyl 2019
Kayseri - Hatay
Anadolu Jet
14 Eyl 2019
Trabzon - Hatay
Anadolu Jet
16 Eyl 2019
Nevşehir - Hatay
Türk Hava Yolları
14 Eyl 2019

En Ucuz Hatay Yurtdışı Uçak Seferleri

Hamburg - Hatay
Pegasus
06 Eyl 2019
16 Eyl 2019
16 Eyl 2019
Kuveyt - Hatay
Pegasus
01 Eyl 2019
Riyad - Hatay
Pegasus
09 Eyl 2019
Kiev - Hatay
Ukraine International Airline
04 Eyl 2019
Cidde - Hatay
Pegasus
28 Ağu 2019
Maskat - Hatay
Pegasus
09 Eyl 2019
Doha - Hatay
Pegasus
28 Ağu 2019
Odessa - Hatay
Türk Hava Yolları
21 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hatay Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Hatay Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Hatay Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Hatay Havaalanları
Ülke Kodu
TR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Türkçe
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 TL
Yemek Fiyatı
20 TL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 TL

Hatay’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cumartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Hatay uçak bileti kullanıp, Hatay'a gitmek istemiş olan yolcuların dikkat etmeleri gerektiği en mühim konulardan birisi de seyahat için en uygun vaktin hangisi olduğunu saptamaktadır. Normal koşullarda şehrin güzelliklerini yaşamak için en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Çok soğuk ve çok sıcak olmayan havası ile tarihi yerleri gezmek oldukça keyifli olacaktır.

Hatay Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hatay uçak bileti ile yolculuk yapan yolcular havaalanından kent merkezine gidebilmek için değişik ulaşım vasıtalarından faydalanabilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 50 TL

Havaalanından Hatay kent merkezine ulaşabilmek için seçilecek olan ulaşım vasıtalarından birisi Havaş otobüsleridir. Hatay Havaalanı'na inecek olan bütün uçuşlardan 40 dakika sonra havaalanından şehir merkezinin değişik noktalarına otobüs seferleri düzenlenmekte. Havaş otobüslerinin havaalanından kalkış saatleri ile alakalı detaylı bilgi alabilmek için havaalanının bilgilendirme panosu kontrol edilmelidir.

Minibüs

Ortalama Fiyatı: 2,50 TL

Pac ile havaalanından Hatay şehir merkezine gitmek isteyen yolcular Pac otobüslerinden faydalanarak da havaalanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 TL

Havaalanında şehir merkezine gidilmesi istenen toplu taşıma vasıtalarını kullanmak istemeyip daha rahat biçimde istediği noktaya girmek isteyen yolcular için en uygun alternatiflerden birisi de taksi olarak bilinir. Havaalanından günün her saati kalkıyor olan taksiler ile arzu edilen raddeye daha ufak ve konforlu biçimde ulaşım sağlanmaktadır.

Araç Kiralama

Yukarıda belirtilmiş olan ulaşım alternatiflerinin yanında havaalanına iniş yapmış olan yolcular dış ve iç hatlar terminali içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istedikleri hususiyetler içerisinde de araç ki

Hatay Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Hatay'a hava ulaşımı için kullanılacak olan havaalanı Hatay Havalimanı'dır. Hatay uçak bileti fırsatlarından faydalanarak hava yolu ile yolculuk yapan ve değişik noktalara uçmak isteyen yolcular havaalanını kullanmakta.

Hatay Havalimanı'nın il merkezine olan uzaklığı 25 km olduğundan ötürü havaalanından kent merkezine 40 dakika gibi ufak bir zaman içerisinde ulaşım sağlanabilmektedir.

Havaalanı dış ve iç hatlar olmak üzere iki değişik terminale sahiptir. İç hatlar terminali içerisinde yolcular için cafe, büfeler bulunmakta.

Aynı biçimde dış hatlar terminali içerisinde de sayıları bir tane olmak üzere restoranlar bulunmakta.

Hatay’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Hatay uçak bileti avantajlarından yararlanarak Hatay'a gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörenin geleneksel lezzeti olan künefedir.
  2. Şehir ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de kağıt kebabıdır. Sadece mükemmel yemek için bile Hatay'a gidecek bir sebebiniz bulunmaktadır.
  3. Hatay'ın sembolü olan "Amanos Dağları" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken yerlerinden birisidir
  4. Hatay'ın Samandağ ilçesine bağlı olan Samandağ Denizi dünyanın ikinci uzun sahillerinden birisidir. Denize karşı balık-ekmek yemek oldukça keyif verecektir.
  5. Yöresel yemeklerin arasında; içli köfte, fellah köftesi, biberiye, sürk peyniri, zahter salatası gibi yemekler yer almaktadır.

Hatay Hakkında

Hatay, Akdeniz Bölgesi'nin doğu ucunda olan Lübnan ve Suriye dağlarının arasında bulunan El Bekaa Vadisi'ni içerisine alan Gor Çukurluğu'ndan oluşmuş olan bir sınır ilidir.

Kuzeyden güneybatıya uzanmış olan Nur Dağları bir diğer adı ile Amanos ve Kel Dağı ile Suriye platolarının arasında kalmış olan bu şehrin verimli topraklarına ehil olan Amik Ovası, batıda şerit şeklinde uzanmış olan bir kıyı ovasını oluşturmaktadır.

Şehrin başlıca akarsuları; Karasu, Afrin ve Asi nehirleridir. İki tanesi sulama amacı ile kullanılan baraj bulunmakta. Birisi karasu üzerinde kurulan, Tahtaköprü Barajı, diğeriyse Bohsin Çayı üzerinde kurulmuş olan Yarseli Barajı'dır.

Bitki örtüsü açısından Meşe, Ardıç, Kayın, Çınar, Kavak ağaçlarından oluşmuş olan genişçe ormanlık sahalarının dışında Defne, Kekik, Mersin ve Lavanta bitkileri ile kaplı olan makilik bulunur.

Oldukça renkli bir il olan Hatay'a gidildiği zaman halkın kendi içerisinde birbirlerine hangi kelimelerle hitap ettiklerini nasıl içten insanlar olduklarına tanıklık edebilmek mümkün olacaktır.

Hatay Fotoğraf Galerisi

Hatay Nerede?

Hatay Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 TL
Taksi
3 TL/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hatay içerisinde şehir içi ulaşımda kullanılan en asıl ulaşım belediye otobüsleridir. Şehrin bütün merkezlerine ayrı bir numaralara sahip olan belediye otobüsleri, 2,5 Lira gibi bir ücrete tabidir. Ancak bu yaşlı ve öğrencilere göre farklılık göstermektedir. Ayrıca kent kart adlı kart çıkarıp daha düşük ücret ödemek bireyler adına daha uygun olacaktır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin değişik noktalarına birçok sefer düzenleyen dolmuşlar ile beraber ekonomik bir biçimde yolculuk yapılabilmektedir. Parasal olarak da daha yüksek olsa dahi konfor manasında daha rahat taksi alternatifinin bulunduğu da belirtilmesi gerekir. Bu şekilde ulaşımda bulunmak mantıklı olacaktır.

Hatay’da Gezilecek Yerler

Palladium AVM
Primemall AVM
Arkeoloji Müzesi
St. Pierre Kilisesi
Titus Tüneli
Alışveriş mi? Primemall ve Palladium Alışveriş Merkezi, Uzun Çarşı

Alışveriş severler için Hatay'da birbirinden değişik alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezleri arasında yer alanı ise Primemall ve Palladium'dur. İçinde çok fazla mağaza yer alan bu alışveriş merkezlerinde doyasıya alışveriş yaparak, eğlenilebilir. Aynı zamanda ziyaretçi bireylerin içme ve yeme isteklerini karşılayacak mühim markalara ait olan restoran ve kafeler de bulunmaktadır. Primemall AVM'nin dışarısında bulunan eğlence mekanları ile heyecana heyecan katmak mümkün ve kesindir. Ayrıca Uzun Çarşı içerisinde gezerek, pazarlık yapıp her türlü şeyi en uygun fiyatlara almak kesindir.

Birçok Tarihi Yapıyı Bulunduran Arkeoloji Müzesi

Hatay Arkeoloji Müzesi veya Antakya Arkeoloji Müzesi, antik dönemlere ait olan eserlerin sergilenmiş olduğu sanat müzesidir. 2014 senesi itibarıyla dünya çapındaki en önemli mozaik sergileme sahasına sahip müzedir.

St. Pierre Kilisesi

Hıristiyanların ilk kilisesi olarak bilinen bu kilise, gezilip görülmesi gereken tarihi yerler arasında yer almaktadır.

Simon Manastırı, Titus Tüneli ve Beşikli Mağara

Oldukça değişik yapılar ile yapılmış olan ve değişik çivi yazılarına sahip olan bu yerlerin ilgi çektiğini söylemek kesin ve mümkündür. Akılları karıştıran ve bu tür yapıların kesinlikle görülmesi gerekir.

Habib-i Neccar

Hatay Anadolu içerisinde ilk camisi olan Habib-i Neccar, kesinlikle gezilmesi gereken ve manzarasının görülmesi gereken yerlerden birisidir.

Hıdırbey Musa Ağacı

Oldukça garip bir geçmişe sahip olan Musa Ağacı, 2000 ile 3000 yıl arasında yaşamış olduğu öne sürülmektedir. Çok geniş bir çapı olan ağacın ziyaret edilmesi gerekir.

Hatay’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Künefe
İçli Köfte
Muhammara
Fellah Köftesi
Hatay Denince Akla Gelen İlk Lezzet: Künefe

Hatay denildiği zaman, akla gelen ilk yiyeceklerden birisi künefedir. Künefe, Hatay'a özgü olan şerbetli tatlılardan birisidir. Tel kadayıf, künefe peyniri ve şerbet birleşiminin bir araya gelmesi ile muhteşem tada dönüşen bir tatlı çeşididir.

İçli Köfte

İnce bulgur ile kıymanın birlikte yapılmasından ötürü şekil verilen ve haşlanması ile ıspanakla ya da kızartılması ile hazırlanan bir yemek çeşididir. Bu yemeğin tadına bakmadan Hatay'dan dönmek olmaz.

Fellah Köftesi

Yine ince bulgur ile yapılan ancak küçük bilyeler halinde hazırlanan bir yiyecek olan bu yemekte, sarımsaklı domates sosu ile servis edilmektedir.

Muhammara

Bayat ekmek içi ile hazırlanan bu yemek içerisinde salça, ceviz, baharat ve sarımsak konulmakta.

Tepsi Kebabı

Etin terbiye edilmesi ile beraber tepsi içerisinde pişirilmesiyle yapılmakta olan bir yemek çeşididir. Bu yemeği et severlerin çok beğeneceğini söylemek mümkündür.

Kağıt Kebabı

Kağıt kebabı aynı tepsi kebabında olduğu gibi yapılan ancak ekmek ile sarılıp öyle servis edilen bir yiyecektir. Bunu da et severlerin beğeneceğini söylemek mümkündür.

Konaklama İçin Hatay Otel Seçenekleri

Hatay'da herkesin cebine uygun olan geniş yelpaze içerisinde birçok otel bulunmaktadır.

Hatay Anemon Oteli

Odabaşı Mahallesi'nde olan Anemon Oteli, 5 yıldızlı otel arayan bireyler için en mühim alternatiflerden birisidir. İl merkezine yer alan otel, şehrin mühim noktalarından birisi olan otogara 4.5 km uzaklıktadır. Otel aynı zamanda havaalanına 28 km uzaklıktadır. Geniş hizmetleri ile beraber bilinen

Odabaşı Mahallesi, Atatürk Cd. No:114, 31030 Antakya/Hatay
Çankaya Konakları

Çankaya Konakları tarihi eser havası veren bu otel içerisindeki hizmetler oldukça iyidir. Şehir merkezine 0.5 km uzaklıkta olan bu otel, çarşıya yakın olup, havaalanına uzaklığı 25 km'dir.

Fevzi Çakmak Mahallesi, Kurtuluş Cd. No:14, 31000 Antakya/Hatay
Güngör Ottoman Palace

5 yıldızlı olan otellerden birisi olan Güngör Ottoman Palace Hatay Havalimanı'na 15 km mesafededir. Bu şekilde bu otele ulaşmak oldukça kolaydır. Üyelerine havuz gibi birçok güzel hizmet veren bu otelde kapalı havuz gibi hizmetlerde vardır.

Akçaova Mahallesi, Güngör Uydu Kent, 31000 Antakya/Hatay

Hatay Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Lefkoşa - Hatay 163,50 TL 1 Saat
Ankara - Hatay 176,49 TL 1 Saat 15 Dakika
İstanbul - Hatay 199,49 TL 1 Saat 40 Dakika
Bursa - Hatay 207,80 TL 7 Saat 10 Dakika
Ordu - Hatay 207,80 TL 3 Saat 15 Dakika
İzmir - Hatay 216,49 TL 1 Saat 35 Dakika
Samsun - Hatay 294,45 TL 7 Saat 5 Dakika
Balıkesir - Hatay 297,48 TL 10 Saat 5 Dakika

Hatay İçin Diğer Popüler Ulaşım Seçenekleri

10:30 8-9 Saat
Diyarbakır - Hatay
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 19 Ağu 2019
10:45 4-5 Saat
Mersin - Hatay
Otobüs Bileti
50 TL
İncele 19 Ağu 2019
11:30 5-6 Saat
Şanlıurfa - Hatay
Otobüs Bileti
70 TL
İncele 19 Ağu 2019
16:45 3-4 Saat
Adana - Hatay
Otobüs Bileti
40 TL
İncele 19 Ağu 2019
22:30 3-4 Saat
Ankara - Hatay
Otobüs Bileti
90 TL
İncele 19 Ağu 2019
23:59 6-7 Saat
Kayseri - Hatay
Otobüs Bileti
85 TL
İncele 19 Ağu 2019

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hatay ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
Nisan Ayında Gerçekleşecek Etkinlikler
04 Nisan 2019
İlkbaharın gelmesiyle birlikte dünyayı renklendiren tek şey yeni açan çiçekler olmadı. Dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikler de gezegenimizi renklendirmeye
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
Mart Ayında Dünyada Hangi Festivaller Gerçekleşecek?
06 Mart 2019
Mart ayında dünyada birbirinden farklı ve birbirinden keyifli etkinlikler gerçekleşiyor. İster müzik dinlemek isteyin, isterseniz yeni bir kültür tanımak, isterseniz spor yapmak, mart ayında herkes iç
Çize Çize Dünya Turu: Pablo Lentile
Çize Çize Dünya Turu: Pablo Lentile
21 Şubat 2019
Pablo Lentile, Berlin'de yaşayan ve çalışan bir tasarımcı. Şu anda Volkswagen, Pull & Bear, VisitBerlin ve SAP gibi başarılı müşterilere sahip serbest illüstratör ve hareket tasarımcısı, kariyerin
Yeni Yılı Evde Geçirecekler İçin Yeni Yıl Temalı Filmler
Yeni Yılı Evde Geçirecekler İçin Yeni Yıl Temalı Filmler
12 Aralık 2018
İster yalnız, ister aileniz veya arkadaşlarınızla olun, yılbaşını evde kutlamanın tadı ayrı oluyor. Özellikle de filmlerle geçecek bir gece planlıyorsanız. Eğer siz de sırf yılbaşı olduğu için bir şey

Hatay Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Çok farklıydı gerçekten biz çok keyif aldık muhteşem bir yer
Ailecek tatile gitmiştik, gerçekten çok güzeldi
Karım ile beraber gitmiştik ona doğumdan önce sürpriz yapmak istedim
Herşey çok güzeldi, güzel misafirperver bir ailenin yanında konakladım
Her zaman bodrum, antalyaya gidilmez ya bu haftasonu hataydayız kısmetse
gezilebilecek küçülk ama güzel şehirlerden biri
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hatay Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

18.08.2019 03:47:06
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hatay, (HTY)
HTY
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=42194
/
42194