1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Hayderabad Uçak Bileti

Para Birimi
Hint Rupisi (INR)
Zaman Dilimi
GMT +5:30
Hayderabad Şehri En İyileri
  • Doğal Güzellikler
  • Charminar
  • Korma
Hayderabad

En Ucuz Hayderabad Varışlı Uçak Seferleri

Ankara - Hayderabad
Saudi Arabian Airlines
25 Tem 2019
İzmir - Hayderabad
Atlasglobal
29 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Hayderabad Kalkışlı Uçak Seferleri

28 Tem 2019
Hayderabad - Ankara
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hayderabad Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Hayderabad Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Hayderabad Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Hayderabad Havaalanları
Ülke Kodu
IN
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Hintçe
Toplu Taşıma Fiyatı
20 INR
Yemek Fiyatı
150 INR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
50 INR

Hayderabad’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mart

Hayderabad’a en iyi mevsimlerde uçuş sağlamak için THY, Qatar Airways, Emirates gibi firmaların aktarmalı uçuşlarından faydalanabilirsiniz. Genelde Hayderabad İstanbul uçak bileti fiyatları ideal mevsimlerde yüksek olmaktadır ancak sayı olarak iyi mevsimlerde daha fazladır. Fakat şehir genelinde ılıman bir iklim yaşandığından en ucuz ay ile en pahalı ay arasında mevsimsel olarak çok az bir fark olmakta ve yıllık hava sıcaklığı genel itibari ile de 22 derece ortalamalarında ölçülmektedir.

Hayderabad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hayderabad en ucuz uçak bileti satın alındıktan sonra havalimanından şehre ulaşım için aşağıdaki yollar kullanılabilmektedir.

Metro

Ortalama Fiyatı: 15 INR

Tren ve metro kalabalık nüfusa karşılık alınan en büyük toplu taşıma önlemlerinden biridir. Yaygın demir yolu ağı sayesinde otobüsten daha çok tercih edilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Hayderabad İstanbul uçak bileti alındıktan sonra yapacağınız otel rezervasyonlarında eğer mevcut ise otelin havalimanı transfer servisleri de kullanılabilir. Bunları tamamı özel hizmetler olup fiyatlar ve süre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 900 INR

Hindistan genelinde yaygın olarak kullanılan araçlardan birisidir. Havalimanından da şehri bilmeyen turistlere yardımcı olmak için sıklıkla kalkmaktadır.

Hayderabad Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Hayderabad uçak bileti fiyatları arasında karşılaştırma yaparken farklı havayolları ve aktarmalı uçuslar arasında oluşan saat farkı da dikkate alınmalıdır. En ucuz Hayderabad uçak bileti, aktarma sayısı az olan ve uçus sayısı da buna bağlı olarak az olan uçuşlarda olmaktadır. Hayderabad Havalimanı şehirdeki yoğun kalabalıktan ve aynı zamanda bu şehrin başkentlerden biri olması dolayısı ile oldukça büyük ve kapsamlıdır. Bu sebeple de şehir merkezine olan mesafesi fazla olan büyük bir alanda kurulmuştur. Hayderabad uçak bileti rezervasyonu yaparken özellikle iniş noktasındaki havalimanı kodunun kontrol edilmesi gerekir.

Hayderabad’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Hindistan keşfedildiği tarihten itibaren birçok farklı ulusun ve ülkenin yerleşim yeri olmuştur. Zaman içinde bünyesindeki farklı farklı kültürlere hem yuva hem de geçiş noktası olan Hindistan, bir dönem de İngiliz sömürgesi altında bulunmuş ve bu tarihlerde Hint prenslerinin Osmanlı Devleti padişahlarından yardım istemesi üzerine de sömürge esaretinden kurtulup özgürlüğüne kavuşmuştur. Bu sayede Osmanlı kültürünü de içinde bulunduran Hindistan’da yer yer Türk izleri de görmek mümkün olmaktadır. Hayderabad ucuz uçak bileti alarak tatil sürenizi uzatıp bu yoğun tarih birikimi olan kenti uzun süre gezmek faydalı olacaktır. Hayderabad ucuz uçak biletinizi Biletall.com’dan hemen alabilirsiniz.
  2. Alışveriş konusunda Hindistan’ın tercih edilmesinin ise iki sebebi vardır. Hayderabad uçak bileti THY ya da başka firmalardan satın alınırken iki ülke arasındaki uçuş mesafesinden dolayı fiyatlar oldukça yüksek olmasına karşın Hindistan Rupisi’nin Türk Lirası karşısında değerinin az olması sebebi ile de hem tatil harcamaları için hem de alışveriş için ayıracağınız bütçe oldukça düşük olmaktadır. Şehirde ve bağlı olduğu eyalet olan Telanga’da elektronikten giyime aksesuardan hediyelik eşyaya oldukça ucuz seçenekler bulunmaktadır.
  3. Şehirdeki doğal güzellikler büyük Hindistan yarım adasının birçok yerinde de olan derin vadiler, okyanus kıyısındaki muhteşem güzelliğe sahip kumsal ve yamaçlar ve Asya Kıtası’na özgü birçok reliktik bitki türü ile gezginlerin dikkatini çekmektedir.
  4. Hindistan denildiği zaman akla gelen ilk şeylerden birisi de bu ülkenin genelinde hakim olan 72 din ve inanç sisteminin hakim olmasıdır. Ülkede en sık görülen inanç biçimi ise Budizm olup, nüfusu oldukça büyük olan bu ülkede Müslüman halkın sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Hayderabad’da da birbiri ile barış ve huzur içinde yaşayan bu dinlerin bırakmış olduğu çok sayıda mimari ve kültürel eserleri görmek mümkün olmaktadır.
  5. Hayderabad gerek iklimi gerek ise bitki örtüsü ile dünyanın çok az yerinde görülen bir hava tipine sahiptir. Bu durum da birçok mevsimde şehirde güzel aktiviteler yapılmasını sağlamaktadır. Şehirde yetişen meyve sebzeler de bu tropik iklimin etkisinde kaldığı için oldukça çeşitlidir. Fiyatların ucuz olması da bu konuda gezginler için büyük avantajdır. k bazı mevsimlere göre de değişkenlik göstermektedir.

Hayderabad Hakkında

Eyaletlere ayrılmış olan Hindistan’ın Telangana eyaletinin başkenti olan Hayderabad aynı zamanda da bu eyaletin en büyük şehridir. Denizden yüksekliği 520 metre olan şehir, Hindistan’ın da en büyük ve kalabalık beşinci şehri olarak bilinmektedir. Şehrin kalabalık olmasının bir sebebi ve sonucu olarak da şehirde birçok büyük çaplı üniversite bulunmaktadır. Bunlardan bazıları University of Hayderabad, Jawaharlal Nehru Technology University ve Osmania University olarak sayılabilir.

Şehre gerek üniversitede lisans ya da lisansüstü eğitim için gerekse gezi amaçlı gelen turistlerin Hayderabad uçak bileti alarak şehre ulaşımları mümkün olmaktadır. Başlı başına bir kültür mirası olan Hindistan’ın her bir şehrinde gezmeye, görmeye ve eğlenmeye değer birçok yer bulunmaktadır. Buraya yapacağınız geziyi planlamadan önce Hayderabad uçak bileti ile birlikte uygun otel rezervasyonlarınızı yapmanız faydalı olacaktır.

Hayderabad Nerede?

Hayderabad Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
15 INR
Taksi
20 INR/Km
Tramvay
10 INR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Hayderabad İstanbul uçus süresi ve Hayderabad İstanbul arası uçakla kaç saat sürdüğünün cevabı olarak 8 saatin üzerinde denilebilir. Genelde ulaşım metro ile, tren ile ya da tuktuk adı verilen 2-3 kişilik motosikletli araçlar ile yapılmaktadır. Ulaşım planı yapılırken Hayderabad İstanbul arası saat farkı 2,5 saat olarak hesaplanmalıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Popüler araçlar haricinde özel taksiler ulaşım için kullanılabilmektedir.

Hayderabad Vize Şartları

Hindistan Vize İstiyor mu?
Evet
Hindistan Vize Süresi
180 Gün
Hindistan Vize Ücreti
43 USD
Hindistan Vize Detayları
Diplomatik pasaport hariç diğer tüm pasaportlardan vize isteyen Hindistan, vize başvurularınışahsen yapmaktadır. Vize başvurunuz ortalma 2-3 gün içerisinde sonuçlanacaktır.

Hayderabad’da Gezilecek Yerler

Charminar
Golkonda
Hussain Sagar
Remoji Film City
Salar Jung Museum
Anıt Charminar

Şehirde bulunan en büyük anıt mimari örneği olan Charminar bugüne kadar sağlamlığından ve görkeminden bir şey kaybetmemiştir.

Tarih ve Güzellik Bir Arada: Golkonda

Yemyeşil bir alan üzerinde ziyarete açılmış olan bu yapı içerisinde eski saraylar, eski kütüphaneler ve çeşmeler büyük bir titizlik ile restore edilmiştir.

Deniz İçinde Güzellik: Hussain Sagar

Bir anıt olarak tasarlanan bu güzellik zamanla turistlerin ilgisini çeken bir yer olmuştur. Deniz içinde bulunan bu anıta girişler de ücretsizdir.

Nostalji Sineması: Remoji Film City

Ünlü Bollywood sinemasının başladığı yer olan bu stüdyoda birçok eski film kasetleri ve afişleri bulunmaktadır. Hint sinema tarihinde kısa bir tur atmak için burası mutlaka gezilmeli.

Biraz Da Müze Diyenlere: Salar Jung Museum

Bir sanat müzesi olan Salar Jung Museum gün içinde tüm ziyaretçileri cüzi bir ücret ile kabul etmektedir. Müze içerisinde İngilizce rehberlik hizmeti de verilmektedir.

Hayderabad’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sokak Yemekleri
Briyani
Tikka Masala
Naan
Fast Food Niyetine: Sokak Yemekleri

Ayaküstü yenen bu yemeklerin içinde deniz ürünlerinden beyaz ete birçok ızgara seçenek mevcuttur.

Pilav Severlere: Briyani

 Bir tür aromalı pirinçten yapılan bu pilav sosla ya da sade yenilebiliyor.

Gerçek Bir Anayemek: Tikka Masala

Özel sosu ve kanatlı eti ile yapılan bu lezzet hem görüntü hem de yapım şekli açısından Türk yemeklerine benzemektedir.

Ekmeksiz Kalmayın : Naan

Genelde bütün yemeklerin yanında gelen ve kalın bir yufka olan naan sade de tüketilebilir.

Tadı Damağınızda: Paneer

Kızartılarak yenilen bir peynir çeşidi olmakla beraber yemek yanlarında iyi bir tamamlayıcı olarak sunulmaktadır.

Konaklama İçin Hayderabad Otel Seçenekleri

Ucuz Hayderabad uçak bileti aldıktan sonra konaklama için de farklı otel seçeneklerini araştırabilirsiniz. Hayderabad’da her bütçeye hitap eden otel seçenekleri bulunmaktadır.

&nbsp
Novotel Hyderabad Airport

Havalimanına yakınlığı ve muhteşem sosyal tesis kompleksleri ile kısa tatillerinizi dolu dolu yaşamanızı sağlamaktadır.

Airport, Approach Road, Hyderabad, Telangana 500409 Hindistan
Manasarover The Fern, Hyderabad

Daha uygun fiyatlı seçenek arayanların değerlendirebileceği 4 yıldızlı, konforlu bir şehir otelidir.

Chiraan Fort Club U.S. Consulate Lane, Begumpet Secunderabad, Hyderabad, Telangana 500003, Hindistan
Courtyard by Mariott Hyderabad

Havuzu, oda kahvaltısı ve muhteşem şehir manzarası ile şehirde iddialı otellerdendir.

1-3-1024, Lower Tank Bund Rd, Bhagyalaxmi Nagar, Kavadiguda, Hyderabad, Andra Pradesh 500080, Hindistan

Hayderabad Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Ankara - Hayderabad 1.772,99 TL 12 Saat 50 Dakika
İstanbul - Hayderabad 1.911,64 TL 10 Saat 30 Dakika
İzmir - Hayderabad 2.589,65 TL 18 Saat 30 Dakika
Gaziantep - Hayderabad 3.430,00 TL 33 Saat
Adana - Hayderabad 4.156,28 TL 15 Saat 15 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hayderabad ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
12 Temmuz 2019
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
İstanbul Airport Terminal Rehberi
İstanbul Airport Terminal Rehberi
22 Mayıs 2019
İstanbul Airport (İstanbul Havalimanı) hakkında Türk Hava Yolları'nın hazırlamış olduğu giden yolcu katı ve gelen yolcu katı için terminal rehberini sizlerle paylaşıyoruz. İstanbul Havalimanı'na seyah
Dünyanın En Sevilen Ülkelerinin Simgelerini Biliyor Musunuz?
Dünyanın En Sevilen Ülkelerinin Simgelerini Biliyor Musunuz?
09 Mayıs 2019
Biletall.com Blog ekibi olarak mimari özellikleri ve tarihi değerleri ile herkesin bildiği önemli simgeler infografiğini sizler için hazırladık. İşte ülkelerinden bile ünlü olan simgeler!
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
Karadeniz'de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Tarihi Yer!
11 Kasım 2018
Doğanın tüm güzelliklerini en cüretkar biçimde sunduğu Karadeniz’de keşfedecek çok yer var! Tarihi bir perspektif ve aynı zamanda doğal güzellikleri ile bir çok seyahat severin iştahını kabartan bu ye

Hayderabad Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hayderabad Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:24:45
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hyderabad, (Tümü)
HYDT
IN

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948