1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Hong Kong Uçak Bileti

Para Birimi
Hong Kong Doları (HKD)
Zaman Dilimi
GMT +8
Hong Kong Şehri En İyileri
  • Elektronik
  • Nathan Caddesi
  • Congee
Hong Kong

En Ucuz Hong Kong Varışlı Uçak Seferleri

Bangkok - Hong Kong
Jetstar Asia
17 Tem 2019
Tokyo - Hong Kong
Jetstar Japan
19 Tem 2019
Şangay - Hong Kong
Cathay Pacific Airways
16 Tem 2019
Astana - Hong Kong
Etihad Airways
23 Tem 2019
İstanbul - Hong Kong
Aeroflot Russian Airlines
16 Tem 2019
Antalya - Hong Kong
Aeroflot Russian Airlines
26 Tem 2019
Ankara - Hong Kong
Qatar Airways
18 Tem 2019
İzmir - Hong Kong
Qatar Airways
27 Tem 2019
Kayseri - Hong Kong
Türk Hava Yolları
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Hong Kong Kalkışlı Uçak Seferleri

Hong Kong - Seul
Líneas Aéreas Azteca
07 Ağu 2019
Hong Kong - Bangkok
Flexflıght Aps
24 Tem 2019
Hong Kong - Tokyo
Jetstar Japan
29 Tem 2019
Hong Kong - Şangay
China Southern Airlines
16 Tem 2019
Hong Kong - Antalya
Air Astana
12 Ağu 2019
Hong Kong - İstanbul
Aeroflot Russian Airlines
05 Ağu 2019
Hong Kong - Astana
Aeroflot Russian Airlines
22 Tem 2019
Hong Kong - Kayseri
China Southern Airlines
17 Tem 2019
Hong Kong - İzmir
China Southern Airlines
22 Tem 2019
Hong Kong - Ankara
China Southern Airlines
14 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hong Kong Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Hong Kong Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Hong Kong Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Hong Kong Havaalanları
Ülke Kodu
CN
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Çince
Toplu Taşıma Fiyatı
1,20 HKD
Yemek Fiyatı
20 CNY
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 HKD

Hong Kong’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Hong Kong uçak bileti fırsatları ile şehre gelenler, aradıkları her şeyi fazlası ile bulabiliyorlar, dikkat etmeleri gereken en önemli husus ise geliş maksatları ile seyahat edecekleri mevsimin uyumlu olması.

Hong Kong Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Hong Kong uçak bileti ile indirimli olarak hava limanına inen misafirler, şehir merkezine gitmek için çeşitli imkanlara sahip oluyorlar.

Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 100 HKD

Hava limanından 12 dakikada bir hareket eden ve 20 ile 25 dakika yolculuk süresi olan ve en çok tercih edilen ulaşım aracı olarak tren geliyor ve şehir merkezinden sonra, ücretsiz otobüsler ile otellere yakın bölgelere ulaşım sağlanıyor.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 40 HKD

Hava alanından şehir merkezine 20 dakikada bir kalkan otobüs seferleri bulunuyor.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 300 HKD

Hava limanından, şehir merkezine fiyatları oldukça pahalı olsa da taksi ile de gidilebiliyor.

Otobüs

Özel firmaya ait otobüsler, belirledikleri 100 adet otel için, 140 HDK fiyat karşılığında, 30 dakikada bir seferleri ile hava alanına gelen yolcuları otellerinin kapısına kadar götürüyor.

Hong Kong Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Büfe
Araç Kiralama

Hong Kong Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arası 40 km mesafede ve 30 dk süren konforlu bir sürüşe sahip yollara sahip. Hong Kong uçak bileti alarak, hava limanına gelen yolcuları tüm ihtiyaçlarını fazlası karşılayabilecekleri bir merkez karşılıyor. İç ve dış hatlar terminalleri oldukça modern olan hava limanında, Her türlü mağazadan, sinema ve tıp merkezine kadar birçok tesis bulunuyor.

Hong Kong’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Hong Kong uçak bileti ile şehrin tarihi ve kültürel dokusunu görmek için gelenler, amaçlarının çok üstünde gezilecek yer ve eser bulabiliyorlar.
  2. Çin ve Tayvan’ın kendisine has ve özelliklere sahip yöresel yemekleri için bu şehri ziyaret edenler, bu değişik tatlar ile bölgenin yemek kültüründeki fark ve çeşitliliği keşfediyorlar.
  3. Dünyanın büyük eğlence merkezlerine sahip olan şehirde, özellikle son teknolojinin kullanılarak hazırlandığı mekanlar, bu maksatlar için gelenlerle dolup taşıyor.
  4. Gündüzü ayrı gecesi ayrı yaşanan şehirde gece hayatını sevenler için çok değişik eğlence türleri uygun fiyatlarla sunuluyor.
  5. Tüm dünyanın alışveriş merkezlerinde yaygın olarak bulunan, Çin’in geleneksel kıyafet ve aksesuar gibi malzemeleri, daha çok çeşit ve daha ucuz fiyata şehrin alışveriş mekanlarından temin edilebiliyor.

Hong Kong Hakkında

Çin’in güney kıyısında bulunan Hong Kong şehri, 7.500.000 kişilik nüfusu ile modern ve tarihi mimariye sahip bir yerleşim yeridir. Şehir İngiliz egemenliğinden çıktıktan sonra özerk bir özelik ile Çin’e bağlanmıştır. Halkının tamamı Çin’li olan şehir halkının dini büyük bir oranda Budist’tir. Şehir, tarih olarak birinci yüzyıllara kadar gider, bir ara Japonya’nın işgaline uğrayan şehir, son olarak bir özel anlaşma ile Çin’e bağlanmayı kabul etmiştir.

Şehrin önemli gelir kaynakları arasında; elektronik sanayi, ağır sanayi (gemi inşası ve demir sanayi gibi), sinema endüstrisi ve bankacılıktır. Önemli limanları bulunan şehir, balıkçılıkta da önemli bir yere sahiptir. Şehre gideceklere önemli bir tavsiye olarak mutlaka pazarlık yapmaları önerilir.

Hong Kong Fotoğraf Galerisi

Hong Kong Nerede?

Hong Kong Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
10 HKD
Taksi
8,50 HKD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Sabah 06:00 ile 24:00 arası çalışan ve şehrin her yerine en ucuz ulaşımı sağlayan otobüsler, Hong Kong halkının en çok tercih ettiği ulaşım aracıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehir halkı, otobüslerden sonra yaygın olarak tramvay ve feribotları da öncelikli olarak tercih ediyor, tren ve taksi hizmetleri de ihtiyaçlara bağlı oranlarda kullanılıyor.

Hong Kong Vize Şartları

Çin Vize İstiyor mu?
Evet
Çin Vize Süresi
90 Gün
Çin Vize Ücreti
110 USD
Çin Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları her bir sene için 30 günü aşmaması koşuluyla Çin’e vizesiz girebilmektedir. Çin turistik vize çıkış süresi evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve vize işlemleri sırasında özel bir durum olmaması halinde ortalama 7 iş günüdür.

Hong Kong’da Gezilecek Yerler

Man Mo Tapınağı
Nathan Caddesi
Hong Kong Park
Ladies Market
Disneyland Hong Kong
Muhteşem Bir İbadet Yeri, Man Mo Tapınağı

Edebiyat ve savaş tanrısı figürlerinin ağırlıklı olarak bulunduğu tapınak, şehrin en eski tapınağıdır. 1848 yılında yapılan tapınak, söz konusu tanrıların yaşamları ile ilgili figürlerin muhteşem görsellerle anlatıldığı çok renkli bir ibadet yeridir.

Rengarenk Bir Cadde, Nathan Caddesi

Altın mil olarak da anılan cadde, şehrin hem en eski hem de en renkli caddesidir. Cadde üstünde aranılan her şey mevcut, alışverişten, yemek mekanlarına ve eğlence yerlerine kadar bir çok yerin bulunduğu cadde sürekli olarak neon ışıklarının muhteşem görüntüsü altında en çok gezilen yerler arasında bulunuyor.

Dinlenmenin En güzel Mekanı, Hong Kong Park

Spor merkezi, çay evi, sanat merkezi ve olağan üstü mimarisi ile askeri binaların bulunduğu park, gölü ve göl kenarındaki dinlenme ve yemek yeme yerleri ile yılda 1 milyondan fazla kişinin geldiği, girişi ücretsiz olan bir huzur mekanıdır.

Kadınlar Pazarı, Ladies Market

Kadınlar pazarı olarak da bilinen yer, özellikle takı ve aksesuar çeşitliliği, yöresel kıyafet ve kumaşları, çantaları ve ev eşyası ürünleri ile sadece kadınlara değil her cinse hizmet veren, araçlara kapalı oldukça büyük bir alışveriş bölgesidir.

Eğlencenin Adresi, Disneyland Hong Kong

Ana cadde, macera dünyası, fantastik dünya ve yarının dünyası gibi bölümlerden oluşan eğlence merkezi, masallardan uzay ile ilgili objelere kadar çok değişik ve eğlenceli temalara sahip.

Hong Kong’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pekin Ördeği
Congee
Siu Mei
Xiajiao
Ördeğin En Lezzetli Hali, Pekin Ördeği

Hong Kong uçak bileti alarak şehre gelenlerin yemek menülerinin başında, dünyaca ünlü Pekin ördeği geliyor. Bu bölgede yetişen ve muhteşem bir lezzete sahip eti bulunan ördeğin içi boşaltılıyor ve yöresel pirinç harcı ile doldurularak dikiliyor. Yanına patates, biber ve domates konarak özel bir sosla soslanıp fırına atılıyor ve nar gibi kızartılarak ikram ediliyor. Şehre gelen misafirler, yanlarına ördeğin dondurulmuş halinden alarak memleketlerine dönüyor.

Her Öğün Yenilen Yemek, Congee

Haşlanmış Hong Kong pirincinden yapılan bu yemek, pirincin yaklaşık olarak 10 saat süre ile haşlanması ile oluşturulan bu yemek sabah kahvaltısı da dahil tüm öğünlerde yeniyor.

Soslardan Gelen Lezzet, Siu Mei

Etin közlenmesi ile hazırlanan yemeğin lezzetini, özellikle bal ile yapılan barbekü sosu veriyor. Yavaş yavaş pişirilerek hazırlanan bu geleneksel yemek, pirinç ve patates kızartması gibi bir çok sebze ile birlikte servis ediliyor. Müslümanlar için ise bu yemek kuzu eti ile aynı işlemler yapılarak da hazırlanıyor.

Mantının Karidesle Buluşması, Xiajiao

Yöresel olarak sıklıkla hazırlanan ve özel konuklara ikram edilen bu mantının, bildiğimiz mantıdan farkı ise, içerisine karides konmasıdır. İçerisine isteğe bağlı olarak yeşil soğan, soya sosu, zencefil ve susam yağı da eklenebilen yemeğin buharda pişirilmesi ile sağlıklı oluşundan dolayı çok tercih ediliyor.

Masada Pişen Yemek, Chongqing Huoguo

Genellikle dost buluşmalarında tercih edilen yemek, misafirlerin masasının üstüne konan ocağın üstünde yavaş yavaş et ve sebzelerin pişirilmesi ile oluşuyor, yenirken ise çubuk ile çıkarılan et ve sebzeler suda bekleterek yeniyor ve hiçbir yerde bulunamayacak tatlara sahip.

Konaklama İçin Hong Kong Otel Seçenekleri

Ucuz Hong Kong uçak bileti avantajları ile şehre gelen misafirler için şehir tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek kalite ve çeşitlilikte konaklama imkanları sunuyor.

L'hotel Nina Et Convention Centre

Şehir merkezinde Tsuen Wan bölgesinde bulunan 4 yıldızlı otel, iki adet kuleden oluşuyor ve klimalı lüks odaları ile hizmet veriyor. Otelde, açık yüzme havuzu, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu ve spor salonu bulunuyor ve otelin onuncu katındaki iş merkezinde ise, sekreterlik hizmeti dahil, toplantı ve iş görüşmeleri dahil tüm ihtiyaçları karşılayabilecek teknolojik donanımlar bulunuyor. Hong Kong uçak bileti avantajları ile hava alanına gelen yolcular, hava alanına 30 km mesafede bulunan ve bütün önemli merkezlere yürüyüş mesafesinde oteli konfor ve olanaklarından dolayı ilk sırada tercih ediyor.

8 Yeung Uk Rd, Tsuen Wan
Panda Hotel

Tsim Sha Tsui ve Mong Kok'a ücretsiz servisi olan şehir merkezindeki 4 yıldızlı otel, açık yüzme havuzu, barı, fitness salonu ve 3 ayrı yemek mekanı ve muhteşem manzaraları bulunan modern tasarıma sahip her türlü konfora sahip olan odaları ile hava alanına da 25 dakikalık mesafede bulunuyor. Otel şehirdeki oteller arasında konfor ve hizmetler açısından başlarda yer alıyor.

3 Tsuen Wah St, Tsuen Wan
Dorsett Tsuen Wan Hotel Hong Kong

Dorsett Tsuen Wan, şehrin merkezinde bulunan hareketli Tsuen Wan bölgesinde yer almaktadır. Hong Kong'un Tsim Sha Tsui ve Mong Kok gibi büyük alışveriş ve yemek merkezlerine kolay erişim sağlayan iş ve tatil amaçlı seyahat edenler için elverişli bir konumda bulunur. 4 yıldızlı otel, her biri ücretsiz Wi Fi internet erişimi ve teknoloji odaklı olanaklar dahil olmak üzere çok çeşitli imkanlar sunan 547 modern tarzda döşenmiş oda ve suite sahiptir. Konuklar ayrıca yüzme havuzu, spa ve tam donanımlı spor salonu içeren otelin fitness merkezinden faydalanabilirler.

28 Kin Chuen St, Tsuen Wan

Hong Kong Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Singapur - Hong Kong 717,62 TL 3 Saat 55 Dakika
Bangkok - Hong Kong 811,65 TL 18 Saat 50 Dakika
Phuket - Hong Kong 859,11 TL 16 Saat 30 Dakika
Tokyo - Hong Kong 1.383,14 TL 4 Saat 40 Dakika
Cagayan - Hong Kong 1.497,29 TL 21 Saat 10 Dakika
Şangay - Hong Kong 1.695,86 TL 2 Saat 35 Dakika
Almatı - Hong Kong 1.927,74 TL 29 Saat 30 Dakika
Astana - Hong Kong 2.036,05 TL 14 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Hong Kong ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
11 Ocak 2019
Yılbaşı Gecesi'nde dışarıda olmak bazıları için işkence gibi olabilir. Pahalı, kalabalık ve harika bir gün olması için üzerinde çok fazla baskı var ancak yeni yıla evde oturarak girmek herkese göre de
Dünyanın En Pahalı 10 Caddesi
Dünyanın En Pahalı 10 Caddesi
05 Temmuz 2017
Dünyada farklı pahalı caddeler var ve hepsi kültürlerine ve çevresel koşullara göre değişiyor. Pahalı caddeler çoğunlukla zengin sınıftaki insanların ikamet edebildiği, mülk alabildiği yerler olarak b

Hong Kong Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (4)
İyi (2)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%67
%33
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
6 Değerlendirme
Otelimiz şehir manzaralıydı gerçekten balkondan şehri bile izlemeniz yetiyor insana
İnsana ders verebilecek yerlerden birisi halinize şükretmeyi öğreneceksiniz
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, karım çok keyif aldı
İçecekler konusunda sınıfta kalacak bir ülke aç kaldık desek yeridir
Birbirinden farklı insanlar tanıdım gerçeken çok güzel bir tatildi bizim tatilimiz.
Herşeyi çok güzel, gece hayatı çok güzel
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Hong Kong Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:35:04
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Hong Kong, (HKG)
HKG
HK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948