1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"You Above All Inspiring Humanity."
jetBlue

jetBlue jetBlue Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1998
Firma Kısaltması
JBU
Firma Merkezi
New York
IATA Kodu
B6
Uçtuğu Şehir Sayısı
7
Çağrı Merkezi
+1 801 449 25 25
Uçak Sayısı
225
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,9/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

jetBlue Popüler Uçak Seferleri

Pittsburgh - İstanbul
Uçak Bileti
04 Ağu 2020
Santo Domingo - İzmir
Uçak Bileti
30 Tem 2020
04 Ağu 2020
Phoenix - İstanbul
Uçak Bileti
31 Tem 2020
Denver - İstanbul
Uçak Bileti
29 Tem 2020
Nashville - İstanbul
Uçak Bileti
04 Ağu 2020
Chicago - Bişkek
Uçak Bileti
08 Ağu 2020
Boston - İstanbul
Uçak Bileti
21 Tem 2020
Houston - İstanbul
Uçak Bileti
16 Tem 2020
Chicago - İstanbul
Uçak Bileti
19 Tem 2020
Las Vegas - Aşkabat
Uçak Bileti
31 Tem 2020
Denver - İzmir
Uçak Bileti
15 Tem 2020
Santo Domingo - Ankara
Uçak Bileti
19 Tem 2020
Quito - Kahire
Uçak Bileti
18 Tem 2020
Guayaquil - Kayseri
Uçak Bileti
15 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

jetBlue Hakkında

JetBlue, 1998 senesinde 'NewAir' adı altında kurulmuştur. İlerleyen zamanlarda birkaç defa kapanan ve yeniden açılan havayolu şirketi, 2000 senesinde resmi olarak ABD onayı almış ve bu sene içerisinde seferlerini başlatmıştır.

Amerika'nın New York eyaleti merkezli olarak kurulan JetBlue havayolu şirketi, düşük maliyetli havayolu şirketi olarak işlemler almaya başlamıştır. Havayolu taşımacılığı konusunda 102 adet varış noktasına güvenli ve düşük maliyetli seferler düzenleniyor.

JetBlue uçak bileti almayı tercih eden yolcular, Biletall.com'un rezervasyon işlemleri yaptırma imkanları ile tanışabilirler. Firmaya ait olan uçak biletlerini Biletall.com'dan bulabilir ve satın alabilirsiniz.

JetBlue uçak bileti fiyatları hakkında Biletall.com'da detaylı olarak arama yapabilir ve erken bilet rezervasyonu yaptırdığınız zaman farklı imkanlardan yararlanabilirsiniz. Bilet için check-in hizmetleri, konforlu ve güvenli bir yolculuk bu imkanlar arasında sayılabilir.

JetBlue havayolu firmasının 225 uçaktan oluşan geniş bir filosu bulunuyor. Bu nedenle dünya genelinde farklı varış noktalarına firmanın imkanları ile kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Uçaklar son model yüksek donanımlara ve özelliklere sahip oldukları için, uçuşlarınızda herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz en aza indirgeniyor.

Yurt dışında 102 farklı noktaya varabilme imkanı sunuyor olması, JetBlue havayolu firmasının tercih edilirliğini arttıran bir etki yaratıyor. Bu nedenle firmanın uçuş ağının son derece geniş olduğu söylenebilir.

Yolcular için verimlilik, yüksek performans ve güvenilirlik sunan uçak konforunu JetBlue uçak bileti rezervasyon işleminizi tamamladıktan sonra birebir deneyimleme imkanına sahip olacaksınız. Uçaklarda kablosuz internet, DIRECTV, filmler ve JetBlue TV gibi özel imkanlar tanınarak yolculuğunuz eğlenceli bir hale getiriliyor.

JetBlue havayolu firmasının ulaşım ağı her yıl istikrarlı bir büyüme gösteriyor ve son yılların verileri göz önünde bulundurulduğu zaman, firmanın 40 milyonu aşan bir yıllık yolcu kapasitesine ulaşabildiği gözlemleniyor.

Dünya çapında havayolu firmaları arasında düşük maliyetli hizmetleri ile ön plana çıkan JetBlue, uçaklarındaki güvenliği ve konforunun yanı sıra, bunları düşük maliyetler ile sunması nedeniyle rakiplerinin bir adım ötesine geçiyor.

Yurt dışındaki seferlerinin 225 uçağa yer veren filoları ile JetBlue en ucuz uçak bileti fırsatlarıyla rahat bir uçuş imkanı sağlayabiliyorsunuz.

jetBlue Online Check - in

JetBlue havayolu firması, check-in avantajını online olarak paylaşıyor ve uçuştan 24 saat sonrasına kadar gerçekleştirilebiliyor.

Online rezervasyonlarınızda, JetBlue uçak bileti fiyatları sizin kendi koltuğunuzu seçme ve konforlu bir şekilde uçağa biniş ve iniş gerçekleştirmeye imkan tanıyacak bir online check-in hizmeti sağlıyor.

 Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

JetBlue havayolu firması, JetBlue online check-in hizmetini internet üzerinde sağlıyor ve yolcular kalkış şehri ve isim soyadı bilgilerini sistemde istenen bilgilere yazarak check-in işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Yolcu programı olan TruBlue ile check-in hizmetlerinde puan kazanma avantajı da sağlanıyor. Bu nedenle firmanın TrueBlue adı verilen bu uçuş hizmetinden yararlanabilirsiniz. Check-in işlemlerinizi online olarak yaptırabileceğiniz en geç zaman dilimi uçuştan 24 saat sonrasına kadar geçerli oluyor. Koltuğunuzu bu aşamada seçmeniz gerekiyor, çünkü uçağa bindiğiniz zaman check-in işlemi yapmayan yolculara herhangi bir koltuk atanabiliyor. İkramlıklar ve içecek servisi yapıldığından, check-in hizmeti aldığınız zaman yemek servisi için talimat veremiyorsunuz. İkramlıklar ve içeceklerin birçoğu firmanın bünyesinde yolculara seyahat sırasında servis ediliyor.

jetBlue Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Uçuşlar konforlu ve güvenilir bir kalkış ve iniş sağlarlar.
 2. Güvenli bir seyahat geçirirsiniz ve JetBlue firması sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini ön planda tutar.
 3. Aktarmasız olarak uçuşlar yapılmaktadır.
 4. Seferlerde iyi bir planlama gerçekleştirildiği için çoğu zaman gecikme yaşamazsınız.
 5. Son model teknolojiyi kullanan uçaklarıyla birlikte filosu oldukça büyüktür.
 6. Filoların büyüklüğü nedeniyle uçak seferi bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız.
 7. Yurt dışındaki birçok noktaya seferler düzenlenmesi nedeniyle ulaşmak istediğiniz hemen hemen her nokta için sefer bulabilirsiniz.

jetBlue Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

JetBlue firmasında bagaj sistemleri standart bir uygulamaya yer veriyor.

 Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

BAGAJ: JetBlue firması tarafından belirlenen ücretsiz bagaj hakkının 50 pound ağırlığı ve 62 inç bagaj boyutunu kapsaması söz konusudur. Toplam ağırlık 30 kilogramı geçmemelidir.

KABİN/EL BAGAJI: JetBlue firmasının kapsamında el bagajları 14 inç genişliği, 22 inç uzunluğu ve 9 inç yüksekliği kapsayan boyutlara sahip olması gerektiği belirtiliyor.

 Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Ücretsiz bagaj sınırı 30 kilogramı aşmayan bagajlar ve belirtilen el bagajları için geçerlidir. Bu nedenle bagaj sınırını aşan ilk bagajda fiyat 25 dolar ve ikinci bagajda 35 dolar olarak ücretlendirilecektir. Bütün bagaj ücretlendirmesinde 150 dolarlık bir fiyat belirlenebiliyor.

 Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kayıp veya hasarlı bagajların havalimanında yer alan JetBlue firma yetkililerine iletilmesi gerekiyor. Havalimanını terk etmeden önce ileteceğiniz bu bilgiler ışığında, öncelikle yetkililer kayıp eşyalarınızı havalimanı içerisinde ve çevresinde arayacaklardır. Hasarlı veya kayıp olan bagajlar konusunda tutanak tutulur ve 30 gün içerisinde sizinle bu konuda irtibata geçilir.

 Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

JetBlue havayolu firması seferlerinde, yolcular en geç 40 dakika öncesinden bagajlarının kontrolünü yaptırmış olmalıdırlar. Bu durumda ateşli silahlar, müzik aletleri ve spor malzemeleri belirli kurallar çerçevesinde taşınabiliyor. Karton kutu taşınması yasaktır ve içerisinde tehlikeli ürünler barındırdığı tespit edilen bagajlar veya torbalar uçağa alınmaz. Her yolcunun toplamda 5 çanta taşıması söz konusudur.

jetBlue Yiyecek, İçecek ve İkram

JetBlue firmasında ücretsiz olarak atıştırmalık ve içecek servisine yer veriliyor. EatUp Cafe adı verilen bir restoran bünyesinde yemek servislerinden de yararlanabiliyorsunuz.

 Economy Class İkramlar

JetBlue firmasının ikramlıkları bisküviler, krakerler, Coca Cola ve Diyet Cola, Terra markalı atıştırmalıklar, Ice Tea ve kahveyi içeriyor. Paket olarak alabileceğiniz EatUp kutularında farklı seçeneklere yer veriliyor ve 8-9 dolar arasında fiyatlandırılıyorlar.

 Business Class İkramlar

Ücretli içecekler de alabildiğiniz Business Class da içeceklerden içme şansınız ikramlar dahilinde oluyor. Ücretli içeceklerde 7 dolar olan fiyatlandırma yapılıyor, ayrıca EatUp Cafe'nin peynirlerini, tatlılarını ve sandviçlerini deneme imkanınız da vardır.

 Özel Yemek Servisi

Uçak içerisinde EatUp Cafe adı verilen bir hizmet ile belli yemeklere yer veriliyor. JetBlue firmasının bu yemek servisinde peynirler, Akdeniz salatası, sandviçler ve pudingler yer alıyor. Ayrıca ücretli olan içecekleri ve EatUp paketlerini de alabilme şansınız vardır. Bu servisin her uçuşa dahil edilmesi söz konusu olmayabiliyor.

JetBlue: Mint

JetBlue firmasının, premium özellikli Business Class uçuşları Mint adını taşıyor.

 Koltuk Diz Mesafesi

JetBlue firmasında, premium uçuşlarınız için Business Class'ı tercih ettiğinizde tam olarak gevşemenize ve rahatlamanıza imkan tanıyan 44 inçlik koltuklar arası boşluğa sahip olabileceksiniz.

 Yiyecek, İçecek ve İkram

JetBlue firması, Business Class ile seyahat eden yolcularına özel farklı çeşitlerde ikramlar gerçekleştiriyor. Bu ikramlar her uçuşta farklılık gösterebiliyor.

 CIP Salonu / CIP Lounge

JetBlue firmasının hizmetleri kapsamında, özel salon imkanları bulunuyor. Bu salonları kiralayabilir ve konforun ve rahatlamanın keyfini çıkarabilirsiniz. JFK Havalimanı'nda yer alan bu özel salonu Business Class yolcuları kullanabiliyorlar.

jetBlue Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Yurt dışındaki birçok farklı sefer noktasına uçuşlar düzenleyen JetBlue havayolu firması, uçuşları için genel şartlara bağlı olarak uçak seçebilme hakkına sahiptir. Bu nedenle uçuşlardaki uçaklar genel koşullara ve hava durumuna göre farklılık gösterebiliyor. Yolcular güvenli bir seyahati duruma göre tercih edilen bu uçaklar sayesinde sağlayabiliyorlar.

 JetBlue Seferleri

 Haftanın her günü 225 uçak barındıran filosuyla birlikte JetBlue uçak seferleri bulabilmeniz son derece kolaydır. Amerika'nın her yerine ve ülkeler arası seyahatlere JetBlue firmasının uçak seferleri sayesinde yolculuk yapabilirsiniz. Uçuş saatleri ülkeler arası saat farkları göz önünde bulundurularak düzenleniyor, fakat hemen hemen her saat için sefer bulabilmeniz olasıdır.

 JetBlue Rezervasyon

 Ülkeler arası veya ABD içerisindeki eyaletlerde seyahat etmek isteyen yolcular, Biletall.com'da kolay rezervasyon hizmetleri sayesinde biletlerini kolaylıkla alabiliyorlar. Uçak biletinizin koltuğunu belirlemek için JetBlue firmasının online check-in hizmetini kullanmanız gerekecektir, yoksa koltuk seçimi firma tarafından rastgele gerçekleştirilecektir.

 JetBlue Bilet Al

 JetBlue firmasının üyelerine sağladığı avantajlardan yararlanmak için, TrueBlue üyesi olabiliyorsunuz. Ayrıca Biletall.com'dan seyahatinize en uygun bileti alabilir ve indirim fırsatlarını yakalayarak biletinizi erken dönemde alarak oldukça ucuza getirebilirsiniz.

jetBlue Bilet İptal/İade Prosedürü

JetBlue firması, seyahatten en geç 1 gün öncesine kadar bilet iptal ve iade işlemi gerçekleştiriyor. İptal ve iade işlemlerinde ücret kesintileri bilet fiyatına göre yaşanabiliyor.

jetBlue Diğer Önemli Bilgiler

Koltuk Özellikleri

JetBlue firmasının uçak koltukları, Business Class koltukları haricinde standart özelliklere sahiptirler. Genişlikler 17 inç ve koltuklar arası boşluklar 38 inç'tir.

 Bebek ve Çocuk Yolcular

JetBlue Junior adı verilen hizmet ile yalnız seyahat eden çocukların seyahatlerinde yanlarına bir refakatçi atanıyor ve 50 dolarlık bu hizmet sayesinde çocukların güvenli bir seyahat geçirmeleri sağlanıyor. 2 yaş altındaki çocuklar aileleriyle aynı koltukta seyahat edebiliyorlar.

 Hamile Yolcular

Kalkıştan en az 72 saat öncesinde hamile bayanların yolculuk yapabileceklerine dair doktor sertifikası JetBlue firmasına teslim edilmelidir. Fiziksel uyum tespit edilmeyen raporlarda, hamile bayanlar havayolu şirketiyle uçamazlar. Uçuş şartı olarak, hamile bayanlarda doğuma en fazla 7 gün olması ve mutlaka doktor raporu temin edilmesi gerekiyor.

 Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli ve hasta müşterilerin memnuniyetle uçuşlarını gerçekleştirebilmeleri için özel servis denetimleri sağlanıyor. Bu yolculara özel hizmet verilirken karşılığında ek bir ücret talep edilmiyor. Firmanın engelli yardım hattı aracılığıyla özel destek servisi alabilirsiniz.

 Evcil Hayvanlar

Firma, evcil hayvanlarla birlikte seyahat imkanlarına olanak tanıyor. Check-in işleminde taşıyıcı çantalara özel taşıyıcı çanta etiketi çıkarılıyor. Aşılar ve gerekli belgelerin bu durumda hazırlanması gerekecektir. Taşıyıcı çantanın boyutları 17 inç uzunluk, 12,5 inç yükseklik ve 8,5 inç genişliğe sahip olmalıdır.

 Seyahat Sigortası

JetBlue firmasının uçaklarıyla seyahat ederken, güvenliğinizi düşünen firma size seyahat sigortası yapma teklifi sunacaktır.

jetBlue Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Pittsburgh - İstanbul 2.753,65 TL 30 Saat 48 Dakika
Santo Domingo - İzmir 5.303,34 TL 28 Saat 34 Dakika
New Orleans - İstanbul 5.514,56 TL 50 Saat 10 Dakika
Nashville - İstanbul 6.335,95 TL 27 Saat 57 Dakika
Chicago - Bişkek 6.364,53 TL 40 Saat 40 Dakika
Las Vegas - Aşkabat 8.814,49 TL 37 Saat 5 Dakika
Denver - İzmir 10.181,54 TL 30 Saat
Santo Domingo - Ankara 11.162,06 TL 26 Saat 25 Dakika
Quito - Kahire 11.368,27 TL 34 Saat 30 Dakika
Guayaquil - Kayseri 25.295,13 TL 49 Saat 59 Dakika

jetBlue Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • jetBlue uçak bileti ne kadar?

  jetBlue firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Pittsburgh - İstanbul olup, bilet fiyatı 2.753,65 TL'dir.
 • jetBlue kaç yılında kuruldu?

  1998 yılında kurulmuştur.
 • jetBlue firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi New York şehrindedir.
 • jetBlue IATA kodu nedir?

  B6 uluslar arası IATA kodudur.
 • jetBlue çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +1 801 449 25 25

jetBlue Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (82)
İyi (7)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%92
%8
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
89 Değerlendirme
Ö*** Ü***
25 Mayıs Cumartesi
çok güzeldi herşey memnun kaldık
S*** E***
5 Haziran Çarşamba
ikramlarıyla ön planda
2
2
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com jetBlue sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. jetBlue Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.07.2020 05:17:15 )

New Orleans, (MSY)
MSY
US
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857