1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Karachi Uçak Bileti

Karachi Para Birimi
Pakistan Rupisi (PKR)
Karachi Zaman Dilimi
GMT +5
Karachi Şehri En İyileri
Ekstrem Sporlar, Clifton Beach, Biryani
Karachi Hava Durumu (6 Haziran) 32°C Parçalı Bulutlu
Karachi Hava Durumu (7 Haziran) 32°C Açık

En Ucuz Karachi Varışlı Uçak Seferleri

Kiev - Karachi
Fly Dubaı
06 Haz 2020
Ağrı - Karachi
Türk Hava Yolları
04 Tem 2020
Stockholm - Karachi
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Male - Karachi
Srilankan Airlines
05 Tem 2020
Paris - Karachi
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Hatay - Karachi
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Ankara - Karachi
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Münih - Karachi
Gulf Air
27 Haz 2020
Adana - Karachi
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Dusseldorf - Karachi
Türk Hava Yolları
26 Haz 2020
Frankfurt - Karachi
Türk Hava Yolları
26 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Karachi Kalkışlı Uçak Seferleri

Karachi - Ankara
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Karachi - Adana
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Karachi - Tahran
Emirates
01 Tem 2020
Karachi - Male
Etihad Airways
01 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Karachi Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Karachi Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Karachi Havaalanları
Ülke Kodu
PK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Urduca-İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 PKR
Yemek Fiyatı
10 PKR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 PKR

Karachi’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Karachi uçak bileti kullanarak Karachi'ye gitmek isteyen kişilerin önem vermeleri gereken konulardan biri de yolculuk ve ziyaret için en iyi, en uygun ve en ucuz zamanın hangisi olduğunu bilmektir. Karachi şehrini özgürce dolaşmak ve şehrin tüm güzelliklerinden yararlanabilmek için en uygun mevsimin yaz mevsimi olduğunu söylemek doğru bir tespit olur. Kış sporları konusunda da gelişme aşamasında olan Karachi şehri, kış aylarında da yoğun turist çekebilmektedir. Şehirde kış sporlarının yapılabileceği birçok dağ mevcuttur. Kış sporu alanlarında, tesisler, restoranlar, oteller ve çeşitli tur firmaları bulunmaktadır.

Karachi Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Karachi uçak bileti ile şehre seyahat eden kişiler, Haydarabad Havalimanına iniş yaptıktan sonra şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarını tercih edebilmektedirler

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 10 PKR

Karachi şehrine en yakın havalimanı olan Haydarabad Havalimanı'nın bilgilendirme panolarında, şehir merkezine hareket eden otobüs firmaları ve bu firmaların kalkış saatlerini belirten afişler asılıdır. Yaklaşık 2 saat süren otobüs yolculuğunun sonunda Karachi şehir merkezine ulaşılabilmektedir. Havalimanına iniş yapan yolcuların, ilk tercih ettikleri ulaşım aracı bu otobüslerdir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 PKR

Haydarabad Havalimanı'nın dış hatlar ve iç hatlar terminalinde bulunan ticari taksiler, şehir merkezine daha konforlu seyahat etmek isteyenler için hizmet vermektedirler. Günün her saatinde kalkan bu taksiler sayesinde, oldukça düşük bir ücret ödeyerek şehrin her noktasına rahatlıkla seyahat etmek mümkün olabilmektedir. Karachi şehrindeki taksiler, isteyen yolcular için saatlik ve günlük olarak da hizmet vermektedir. Taksiler son derece modern olup, yolcuların rahatı için her imkana sahiptirler.
Araç Kiralama
İç hatlar ve dış hatlar terminallerinde hizmet veren araç kiralama ofislerinden, tercihe göre modern ve lüks araçları kiralanması mümkün olmaktadır. Şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, bu ofislere giderek istedikleri aracı kiralayarak yolculuklarını tamamlayabilmektedirler.

Karachi Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Karachi havayolu ulaşımı için en çok tercih edilen havalimanı Haydarabat Havalimanı'dır. Bu havalimanının ilk tercih edilen havalimanı olmasının nedeni, Karachi şehrine en yakın konumda bulunmasındandır.

Karachi Haydarabad Havalimanı'nın Karachi şehir merkezine uzaklığı 130 km civarındadır. Haydarabad Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek yaklaşık 2 saat sürebilmektedir.

Havalimanında dış hatlar ve iç hatlar terminali olmak üzere iki terminal bulunmaktadır. İç hatlar terminalinde kafe, restoran, araç kiralama ofisleri, emanet eşya büroları ve çeşitli sağlık üniteleri bulunmaktadır.

Haydarabad Havalimanının dış hatlar terminalinde de, araç kiralama ofisleri, sağlık üniteleri, çok sayıda restoran, kafe, döviz büroları, cami ve mescit bulunmaktadır.

Karachi’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Karachi uçak bileti avantajlarından faydalanarak Karachi'ye gitmek için önemli nedenlerden biri de, şehrin Umman Denizi kıyısında bulunması nedeniyle, deniz ürünleri mutfağının oldukça gelişmiş olmasıdır.
 2. Karachi şehri ile bütünleşmiş olan deniz, özellikle karides, orkinos, ahtapot ve diğer balık türlerinin tamamında zengin bir mutfağa sahip olmasını sağlamıştır.
 3. Tarihin eski çağlarından beri işgal altında bulunan Karachi topraklarında, kalıntı miraslar ve tarihi yapılar oldukça fazladır. Bu özelliği sayesinde, her geçen gün şehri ziyaret eden turist sayısında belirgin artışlar yaşanmaktadır.
 4. Karachi ile özdeşleşmiş olan Macjid E-Tobaa Camii, turizm açısından görülmeye değer bir yapıdır.
 5. Müslüman nüfusun en fazla yaşadığı şehir olarak bilinen Karachi, etkinlik farklılık açısından da oldukça önemli bir konumda bulunmaktadır.

Karachi Hakkında

Karachi, Pakistan ülkesinde bulunun bir kenttir. Pakistan'ın eski başkenti olan Karachi şehri, Sind Eyaleti'nin yönetim merkezi konumundadır. Lahor şehri ile birlikte, Pakistan ülkesinin ticaret ve sanayi başkenti burasıdır. Şehirde bulunan limanların, şehrin ve ülkenin gelişimine katkısı büyüktür. Karachi, Umman Denizi'ne kıyısı olan tek şehirdir. Bu nedenle oldukça kalabalık ve canlı bir şehirdir.

Ülkenin en kalabalık şehri olan Karachi, dünyanın da en kalabalık şehirlerinden biridir. Pakistan ülke ekonomisinin bir parçası olan Karachi şehrinde başta ticaret ve sanayi olmak üzere, denizcilik, tekstil, eğlence, otomotiv, reklamcılık, moda, sanat ve tıbbi araştırma konularında oldukça ilerdedir.

Karachi, Yunan dönemlerinde Krokola ismi ile bilinmekteydi. Indus nehrinin denize döküldüğü bölgede kurulan şehir, ilk zamanlar bir köy konumundaydı. Ancak, 19. yüzyıldaki İngiliz sömürgecilik anlayışı, şehrin gelişmesine de önemli bir katkı sağlamıştır. 1947 yılında Pakistan'ın resmi başkenti ilan edilen Karachi, etnik çeşitliliğin en fazla yaşadığı şehirlerden biridir.

Karachi şehri, turizm açısından son derece gelişmiştir. Bereketli toprakları ve limanları ile dikkat çeken şehir, her geçen yıl daha fazla yabancı turist çeken bir duruma gelmiştir.

Karachi Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 PKR
Taksi
20 PKR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Karachi şehir içi ulaşımda oldukça gelişmiştir. Hemen her dakika toplu taşıma otobüsleri ve minibüsleri bulmak mümkündür. Ancak, yoğunluğun olduğu saatlerde otobüslerin çok kalabalık olması nedeniyle, taksiler de tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Karachi şehrinin en yoğun kullanılan ulaşım araçlarından biri de motosiklettir. Taksi konumundaki bu araçlar ile şehrin istenilen her noktasına gidilebilmektedir. Taksilerde taksimetre sistemlerinin gelişmemiş olması nedeniyle, turistlerden fazla ücret alınabilir. Bu nedenle, taksileri tercih etmek isteyenlerin ücretleri önceden konuşmalarında fayda vardır. Bunların yanı sıra, özel araç kiralama merkezlerinden istenilen marka ve modelde araç kiralama imkânı da bulunmaktadır. Şehrin yol tabelaları ve levhaları oldukça anlaşılır bir şekilde tasarlanmışlardır. Bu sayede, şehre yabancı olanlar bile istedikleri noktalara kolayca ulaşabilmektedirler.

Karachi Vize Şartları

Pakistan Vize İstiyor mu?
Evet
Pakistan Vize Süresi
30 Gün
Pakistan Vize Ücreti
170 USD
Pakistan Vize Detayları
Pakistan’ın Ankara’daki Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurarak vize başvurusu yapabilirsiniz, Pakistan’a yapacağınız seyahatin amacına uygun vize başvurusu yapılmalıdır. Vizenizin sonucu ortlama 7 günde açıklanır.

Karachi’de Gezilecek Yerler

Mezar-ı Kaid
CliftonBeach
MohattaPalace
Karachi Safari Park
Frere Hall
Mezar-ı Kaid

Pakistan ülkesinin kurucusu olan Muhammet Ali Cinnah adına yaptırılmış olan bu anıt mezar, Karachi şehrine manevi bir özellik katmaktadır. Şehrin en yüksek yapılarından biri olan Mezar-ı Kaid yapıtı, 1960 yılında tasarımına fiilen başlanan ve 1970 yılında tamamlanan en güzide yapılardan biridir. Oldukça modern bir yapıda inşa edilen bu yapı, Karachi şehrinin de sembollerinden biri haline gelmiştir. Karachi şehrinde mutlaka görülmesi gereke yerlerde biri ola Mezar-ı Kaid, beyaz renkleri hâkim olduğu bir tasarıma sahiptir.

Clifton Beach

Pakistan ülkesinin önemli kıyı şehirlerinden biri olan Karachi şehrindeki Clifton Beach noktası, kentin en çok ziyaretçi alan yerlerinden biridir. Yaz kış demeden binlerce turist ağırlayan Clifton Beach, çeşitli yemek etkinliklerinin ve eğlence aktivitelerinin yapıldığı en büyük sahillerden biridir.

Mohatta Palace

Karachi şehrinin en bilindik noktalarından biri olan Mohatta Palace, Ağa Ahmet Hüseyin tarafından tasarlanan ve 1927 yılında yapımı tamamlanan en önemli yapılardan biridir. Fıskiyeler, taş parantezler, desenli korkuluklar ve kubbeleri ile oldukça benzersiz olan bu saray, 25 yıl boyunca Mohatta ailesine de ev sahipliği yapmıştır.

Karachi Safari Park

148 dönümlük bir arazi üzerine 1970 yılında yapılmış olan bu park, şehrin sembollerinden biridir. Parkta bulunan kuğu gölünün yanı sıra isteyenlerin golf oynayabilecekleri alanların da bulunması, turizm açısından oldukça önemli olmaktadır.

Frere Hall

1865 yılında yapımı tamamlanan Frere Hall, Karachi şehrinin ikonik simgelerinden biridir. Şehrin en büyük kütüphanesine ev sahipliği yapan bu tarihi yapıda, el yazmaları, tarihi kalıntılar ve 70.000'den fazla eser bulunmaktadır.

National Museum of Pakistan

Pakistan Ulusal Müzesi, etnik kültürü en iyi yansıtan yapılardan biridir. 1950 yılında kullanıma açılan müze, tarihi paraların, eski kalıntıların ve arkeolojik bulguların halka açık sergilendiği bir yerdir.

Karachi’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Curry (Köri)
Biryani
Balti
Garam Masala
Garam Masala Curry (Köri)

Pakistan ülkesinin bilinen lezzetlerinden biri olan Curry yemeği, et ve sebze karışımlarından yapılmaktadır. Şehri ziyaret eden yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdikleri yemeklerden biridir. Yerli halkında sofralarından hiç eksik etmedikleri Curry, Karachi mutfağının zenginin sembolü olarak nitelendirilmektedir.

Biryani

Biryani yemeği birçok ülkede aynı isimle anılsa da, Karachi'nin eşsiz baharatları sayesinde bambaşka bir lezzete dönüşmektedir. Et ile yapılan bu yemekte, bol miktarda yöresel baharatlar kullanılmaktadır.

Balti

Balti yemeği, Karachi şehrini ziyaret eden küçük büyük herkesin merakla tattıkları yemeklerden biridir. Tavuk eti ile hazırlanan bu yemek, görsel bir şov yapılarak sunulmaktadır.

Garam Masala

Garam Masala, Pakistan'ın benzersiz baharatlarına verilen genel bir tabirdir. Karachi halkı için yemeklerin görünüşleri çok önemlidir. Bu nedenle, bol baharat tercih ederek yemeklerin görsel açıdan zengin olmasını sağlarlar. Garam Masala da bölgenin en sevilen baharatlarını temsil etmektedir.

Konaklama İçin Karachi Otel Seçenekleri

Ucuz Karachi uçak bileti ile gezi ya da iş maksatlı Karachi'ye gidenlerin konaklama için tercih edebilecekleri çok fazla sayıda seçenek bulunmaktadır.

Movenpick Hotel Karachi
Karachi şehrinin merkezinde yer alan bu otel, konukları için ücretsiz otopark hizmeti ve şehir içi ulaşımda ücretsiz servis imkânı sunmaktadır. 24 saat oda servisini bulunduğu otelde, uluslararası mutfaklara ait birçok yemek çeşidini bulmak mümkündür.
Club Road, Karachi
Pearl Continental Hotel Karachi
Karachi şehir merkezinde bulunan bu 5 yıldızlı otel, oldukça modern tesisleri de içerisinde bulundurmaktadır. Kapalı havuz, spa ve sauna merkezleri, 24 saat oda servisi ve ücretsiz servis olanakları ile oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır.
Club Road P.O. Box 8513, Karachi
Marriott Karachi Hotel
Karachi şehrinin en önemli otellerinden biridir. Otelin havalimanına gitmek isteyen misafirleri için ücretsiz servisleri vardır. Zengin mutfağı, spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve ücretsiz Wi Fi bağlantıları ile konuklarına lüks bir konaklama imkânı sunmaktadır.
9 Abdullah Haroon Road, Karachi

Karachi Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Karachi 1.025,90 TL 5 Saat 20 Dakika
Ağrı - Karachi 3.286,31 TL 13 Saat 50 Dakika
Hatay - Karachi 4.232,35 TL 17 Saat 55 Dakika
Ankara - Karachi 4.266,40 TL 12 Saat 5 Dakika
Adana - Karachi 4.523,96 TL 9 Saat 20 Dakika
Kiev - Karachi 2.331,80 TL 17 Saat 30 Dakika
Stockholm - Karachi 3.781,85 TL 13 Saat 45 Dakika
Male - Karachi 3.862,31 TL 5 Saat 50 Dakika

Karachi Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Karachi uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Emirates, Etihad Airways, Fly Dubaı, Gulf Air, Pegasus, Türk Hava Yolları.
 • Karachi yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Karachi varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Karachi olup, bilet fiyatı 1.025,90 TL'dir.
 • Karachi şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Karachi ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Fırat Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Fırat Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Adana Varış Şehir: Elazığ Rota Uzunluğu: 511 Km Yolculuk Süresi: 9 Saat 30 Dakika Fırat Ekspresi Nedir? Fırat Ekspresi; başlangıcı Adana, bitiş noktası Elâzığ olan tren güzergâhıd
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Güney Kurtalan Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
06 Mart 2020
Kalkış Şehir: Ankara Varış Şehir: Siirt Rota Uzunluğu: 1140 Km Yolculuk Süresi: 23 Saat 35 Dakika Güney Kurtalan Ekspresi Nedir? Güney Kurtalan Ekspresi, 1944 yılından beri Ankara’dan başlayıp
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
10 Kasım Tatil Mi? 10 Kasım 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?
11 Kasım 2019
10 Kasım günü 2020 yılında salı gününe denk geliyor. Dolayısıyla okullar ve resmi kurumlar tatil olmayacak. Belirtilmesi gerekir ki hafta içine denk gelse idi bile 10 Kasım resmi tatil günleri arasınd
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
Türkiye'den ve Dünya'dan En İyi Açık Hava Müzeleri
10 Haziran 2019
Bahar gelmişken kim ister bir mekana kapanıp kalmayı! Peki bu müze sevdamızın sonu mu olacak? Tabii ki hayır. Açık hava müzeleri ile hem havanın hem de müzelerin keyfini çıkaracağız! Kröller-Müller M

Karachi Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (61)
İyi (34)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%64
%36
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
95 Değerlendirme
E*** K*** Y***
4 Kasım Pazar
Biz çok keyif aldık, gerçekten güzeldi ,herşey için teşekkür ederiz
H*** A*** G***
16 Ekim Salı
Balayı tatili için burayı tercih etmiştik, gerçekten güzeldi.
H*** Ü***
22 Ağustos Çarşamba
Birbirinden güzel insan tanıdım yolculuk boyunca güzel ve keyifli bir haftasonu oldu benim için
M*** C*** A***
28 Haziran Perşembe
Farklı insanlar farklı kültürler her zaman ilgimi çekmiştir
Z*** E*** M***
29 Haziran Cuma
Sevgilim ile gidecceğim bakalım nasıl bir yerde okuyor.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Karachi Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:32:30 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Karachi, (KHI)
KHI
PK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699