1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Katunay Uçak Bileti

23 Temmuz
Bugün
Bulutlu
28°C
24 Temmuz
Yarın
Gök Gürültülü Fırtına
29°C
25 Temmuz
Perşembe
Gök Gürültülü Fırtına
29°C
Para Birimi
Sri Lanka Rupisi (LKR)
Zaman Dilimi
GMT +5:30
Katunay Şehri En İyileri
  • Tropik İklim
  • Negombo Lagoon
  • Muz

En Ucuz Katunay Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Katunay
Fly Dubaı
10 Ağu 2019
Bişkek - Katunay
Fly Dubaı
24 Tem 2019
İzmir - Katunay
Atlasglobal
25 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Katunay Kalkışlı Uçak Seferleri

Katunay - İstanbul
Fly Dubaı
13 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Katunay Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Katunay Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Katunay Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Katunay Havaalanları
Ülke Kodu
LK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Sinhala-Tamilce
Toplu Taşıma Fiyatı
20 LKR
Yemek Fiyatı
250 LKR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
81 LKR

Katunay’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Colombo/Katunay uçak bileti alarak yolculuk yapmak isteyen seyahat severlerin istedikleri zaman gidebilme imkanları bulunur. Kentin iklim ve mevsim özellikleri bakımından en düşük sıcaklıkları 22 derece olarak gözlenmiştir. Dikkat edilmesi gereken tek özelliği muson yağmurlarına denk gelmeme olasılığıdır. O da Mayıs ve Ağustos aylarında sık sık gerçekleşir.

Katunay Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Colombo/Katunay uçak bileti seyahat eden yolcuların, şehir merkezlerine ulaşabilmek adına kullanabilecekleri ulaşım ağları oldukça geniştir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 35 LKR

Colombo/Katunay Havalimanı ve şehir merkezi arasında her 15 dakikada bir hareket eden havalimanı servisleri mevcuttur.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.627 LKR

Havalimanı'nın Gelen Yolcu Çıkışlarında bulunan taksilerle merkeze ulaşım sağlanabilir. Taksi ücretleri kilometre başına hesaplanır. 1 kilometrelik yola eşdeğer olan ücret tutarı 46,5 Sri Lanka Rupisi olmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 35 LKR

Ortalama bir trafik yoğunluğuna sahip olan kentte tercih edilen araçların biri Tuk Tuklar olmuştur. Küçük bir taksi olarak hizmet vermektedir ve aralardan sıyrılması kolay olduğundan merkeze hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir.

Raylı Araçlar

Havalimanı çıkış terminalinde bulunan hızlı tren durağına yönelerek kısa sürelerde merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama Fiyat: 20 Sri Lanka Rupisi Şehir Merkezine Ulaşım: 30- 40 Dakika Havalimanından Ortalama Uzaklık: 400 metre

Katunay Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Kafe
Postane
ATM
Restoran
Büfe

Hizmet olanakları oldukça gelişmiş olan Colombo/Katunay Havalimanı'nda Gelen Yolcu Lobisi'nde banka, ATM ve döviz bürosu yer alır. Yine gelen yolcu Lobisi'nde yolcuların e-posta ve faks işlemlerinin yapılmasına olanak sağlayan bir adet postane bulunur.

Yeme içme hizmetlerinin verildiği restoran ve cafeler menü yönünden oldukça zengindir. Kenti ya da ülkeyi 45 günden az olmak kaydıyla ziyaret eden yolcuların bagajlarının istekleri dahilinde saklanması için sabit bagaj odaları oluşturulmuştur. Diplomalı hemşire ve doktorların görev aldığı ilkyardım hizmetleri sunulurken, engellilere özel asansör, rampa, tekerlekli sandalye gibi hizmetler de verilmektedir.

Dinlenmek isteyen yolculara özel tahsis edilen günlük odalarda, duş ve spa alanları bulunur. Terminal içerisinde elektrikli eşyaların, ev eşyalarının, el sanat ürünlerinin ve mücevherlerin satıldığı serbest çalışan mağazalar bulunur. Ayrıca havalimanı girişlerinde araç kiralama ofisleri ve bilet satış ofisleri yer alır.

Katunay’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Colombo/Katunay'a uçak bileti alarak ziyarette bulunan seyahat severleri, kentte birçok doğa sürprizi beklemektedir. Çevresi suyla çevrili bir adanın başkenti olan Colombo/Katunay muhteşem ve eşi benzeri olmayan bir doğa harikasıdır. Kent içerisinde plaj, göl, yemyeşil ormanlar vardır. Doğası ziyarete gelen turistler için güzel vakitlerin geçirilmesi konusunda, adeta garanti verecek durumdadır.
  2. Hint Okyanusu kıyısında ve Kelani Irmağı'nın ağız kısmında yer alan Colombo/Katunay kenti, sadece kendisi için değil ülke içinde önemli özelliklere sahip olan bir kentidir. Liman kenti olmasına bağlı olarak ticaret merkezi haline gelmiştir. Ayrıca turizm açısından da liman, enteresan etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.
  3. Colombo/Katunay kentinde, en büyük açık hava pazarı Pettah bölgesinde bulunur. Bu bölgede akıllara dahi gelmeyen ürün ve hizmetlere şahit olmak mümkündür.
  4. Kültür çeşitliliği yaşanan kentte Hint, Çin, Malay mutfağından etkilenmiştir. Fakat kendine özgü lezzetlerden asla vazgeçmemiştir. Yemeklerinde bol baharatlar ve tropikal meyveler ağırlıktadır. Öyle ki turistlerin ilgisini çeken tatlı, tuzlu uyumları Colombo/Katunay kültürünün olmazsa olmaz ise arasındadır. Ayrıca en kaliteli restoranlar da dahil olmak üzere, bahşiş verme zorunluluğunun olması bir gelenek haline getirilmiştir.
  5. Colombo/Katunay'a seyahat düzenleyen yolcuların, kentte düzenlenen festivallere denk gelmeleri gayet mümkündür. Çünkü her festivalin düzenlenme ve gerçekleşme süreleri esnektir, genelde de günler sürmektedir. Ayrıca her ay bir festival konusu mutlaka bulunur.

Katunay Hakkında

Sri Lanka'nın başkenti olan Colombo/Katunay, Günay Asya'da bulunur ve kıtanın en güzel kentleri arasında parmakla gösterilir. Sri Lanka Adası'nın batı kısmında konumlanan kent, özel ve işlek bir limana sahiptir. 8. yüzyıldan bu yana Müslümanların barındığı kentte, 5 milyonu aşkın insan nüfusu vardır.

16. yüzyılda Portekiz'in himayesi altına girerek uzun yıllar boyunca sömürülen kent, Portekiz'in ardından Hollanda ve Britanya tarafından da aynı duruma düşürülmüştür. Sömürü altında bulunduğu için yıllarca zor zamanlardan geçen Colombo/Katunay, 1948 yılına gelindiğinde bağımsızlığını kazanarak hızla kalkınmaya başlamıştır. Konumu ve limanı gereği önemli bir ticaret noktası haline gelmiştir.

Kimya, tekstil, cam, deri, mobilya ve mücevher alanlarda hizmet veren birçok şirketin merkezi burada bulunur. Ülkede kültür çeşitliliği yaşanırken, Çinli, Portekizli, Hollandalı ve Hintli nüfus sayıları oldukça yüksektir. Tropikal muson iklime sahip olmasından dolayı, sıcaklık ve iklim değerleri neredeyse standart hale gelmiştir. Yetişen meyve ve sebzeler çeşitlilik bakımından önem arz eder.

Ülkede yapılan kutlamaların çoğunu dini kutlamalar oluşturur. Farklı ülkelerin kültürlerine ait kişileri bünyesinde barındıran kentte yapılan dini kutlamaların fazla olmasının sebebi bu yönde gelişmektedir. Gezilecek yerleri, samimi insanları, sosyal ve ekonomik hayatı, sokak kutlamaları ile birçok turisti kendisine çeker.

Katunay Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 LKR
Taksi
51 LKR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşımda kullanılan en popüler ulaşım araçları hızlı tren ve tuk tuklar olmaktadır Hızlı Tren: 20 Sri Lanka Rupisi Tuk Tuklar: 35 Sri Lanka Rupisi. Hem hızlı oluşları hem de ekonomik anlamda zorlamamaları tercih edilmelerine olanak sağlamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentin otobüs ağı çok gelişmiş olmasına rağmen, tercih edilme oranları zamanla düşmüştür. Taksiler ise daha çok yüklü yolcular tarafı1ndan tercih edilmektedir.

Katunay Vize Şartları

Sri Lanka Vize İstiyor mu?
Evet
Sri Lanka Vize Süresi
30 Gün
Sri Lanka Vize Ücreti
35 USD
Sri Lanka Vize Detayları
30 Günlük vizenizi e-vize yolu ile yapabilirsiniz .Önceden yapılan e-vize başvurusu için giriş-çıkışta geçerli 35 $, başvurunuzu havalimanında yaparsanız da 40 $ ödemeniz gerekiyor.

Katunay’da Gezilecek Yerler

Beira Gölü
Galle Face
Colombo Ulusal Müzesi
Kolombo Fort
Doğa Harikası: Beira Gölü

Şehir merkezinde yer alan Beira Gölü, zamanında 165 hektarlık alanı kaplarken şu anda bu alan 65 hektara kadar düşmüştür. Sömürge döneminde yük taşımacılığında kullanılan göl, leylere, pelikanlara, kocaman kertenkelelere ev sahipliği yapmaktadır. Buharlaşmadan dolayı zaman zaman kötü kokuların yayıldığı göl, kirlilikle savaşmaktadır.

Colombo/Katunay'ın İncisi: Galle Face

Hint Okyanusu'nun kıyısında bulunan Galle Face, 1,5 km uzunluğa sahiptir. Ekonomik anlamda büyük şirketlerin ve binaların yer aldığı alanda, muhteşem bir manzara vardır ve turist ziyaretine açık hale getirilmiştir. 1859 yılında Sir Henry tarafından düzenlenmiş olan alan, 1820'li yıllarda at yarışlarına sahne olmaktaydı. 1879 yılında golf ve kriket alanları oluşturularak ülke çapında yapılan maçlara ev sahip sahipliği yapmıştır.

Şehrin Tarihini Yansıtan En iyi Yer: Colombo Ulusal Müzesi

İngiltere yönetimi döneminde Sri Lanka Valisi Sr William Henry Gregory tarafından 1877 yılında yaptırılan müzede, batıl inanç dönemlerinden kalan kral maskeleri ve özel eşyaları günümüze kadar özenle korunarak getirilmiştir. 500 binden fazla kitaba sahip olan bir kütüphane mevcuttur ve kütüphane içerisinde en dikkat çeken eser 4000 adet palmiye yaprağı üzerine yazılmış olan el yazmaları olmaktadır.

Şehrin Ana Merkezi: Colombo Fort

Özellikle Portekiz döneminde büyük bir öneme sahip olan Colombo Fort, İngilizler döneminde biraz zarara uğratılmıştır. Günümüze şehrin finans ve ticaret merkezi olarak kullanılan Colombo Fort, yapılarıyla büyülemektedir. Kısa bir zaman öncesine kadar içerisinde bulunan bahçeler halk tarafından kullanılırken, şimdilerde cumhurbaşkanlığı tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Katunay’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pittu
Watalappam Kottu
Pittu

Bir çeşit gözleme olan Kottu, lezzetli baharatların bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir harçtan meydana gelir. Şehrin kurulduğu tarihten bu yana yapıldığı için, geleneksel lezzetler arasında yerini almıştır.

Watalappam

Yine geleneksek lezzetlerden biri olan Watalappam, bir tatlı çeşididir. Hindistan çevizi Ve yumurtanın buharda pişirilmesiyle elde edilen tatlı, tropikal meyveler eşliğinde servis edilir.

Konaklama İçin Katunay Otel Seçenekleri

Ucuz Colombo/Katunay uçak bileti ile seyahat nedeniniz ne olursa olsun yaz ve kış konaklama seçenekleriyle, seyahatiniz taçlanacaktır.

Ramada Katunayake

Havaalanından yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşılan Ramada Katunayake, 4 yıldızlı bir hizmet sunar. Ayrıca Amerika'nın Ramada zincirine dahildir. Otel müşterilerine ekstra olarak, transfer hizmeti sunar. Şehir merkezine olan uzaklığı 24 km'dir.

Seeduwa 842 Negombo Road Colombo/Katunay Sri Lanka
The Gateway Airport Garden

Havalanından 3,5 km uzakta yer alan Airport Garden, Hindistan cevizi çiftliği içerisinde konumlandırılmıştır. Kaliteli bir hizmet anlayışına sahip olan otelin merkeze olan uzaklığı 20 km'dir.

234 238 Colombo Negombo Road Seedua Colombo/Katunay Sri Lanka
Shangri La Hotel Colombo

Galla Face içerisinde yer alan otel, kaliteli hizmetler sunmakta olup, turistlerin ilgisini olumlu yönlerde çekmektedir. 5 yıldızlı hizmet veren otelin havalimanına olan uzaklığı 28,5 km olmaktadır.

1 Galle Face Colombo 02 Kollupitiya Colombo/Katunay- Sri Lanka

Katunay Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Katunay 1.793,85 TL 29 Saat 20 Dakika
Bişkek - Katunay 2.104,01 TL 14 Saat 20 Dakika
İzmir - Katunay 2.606,65 TL 17 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Katunay ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Burçlara Göre Gezi Rehberi
Burçlara Göre Gezi Rehberi
22 Temmuz 2019
Her burcun karakteri ayrı. Bu nedenle her burca özel tatil rotalarını sizin için listeledik. Koç Burcu Koç burcu dediğimiz zaman aklımıza macera gelir. Enerjik ve özgür ruhları ile koçlar doğa sporl
Adana Gezilecek Yerler, Adana'da Nereye Gidilir?
Adana Gezilecek Yerler, Adana'da Nereye Gidilir?
19 Temmuz 2019
Birçoğumuzun kebabın memleketi olarak bildiği Adana bundan çok daha fazlası aslında. Ülkemizin Güney kesiminde yer alan Adana’ya gitmeden önce, “Adana gezilecek yerler” diye bir araştırmakta fayda var
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
Ocak Ayında Dünyada Gerçekleşen Festivaller
04 Ocak 2019
Tatile çıkılacak ideal zaman aklımızda hep yaz ayları gibi kalmış olsa da Ocak ayında dünya çapında yapılan etkinlikler aksinin de doğru olduğunu kanıtlıyor. Donduran soğuklar ve karlı görüntüler yurt
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
Türkiye'den Önce Yeni Yıla Girecek Ülkeler
20 Aralık 2018
Dünya öyle bir yer ki biz gündüz arkadaşlarımızla kafede muhabbet ederken aynı zamanda başka bir ülkede insanlar uykularının en derin aşamalarında olabiliyorlar. Ya da biz her sabah güne başlarken far

Katunay Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Yani ne iyi ne kötü bilemiyorum, yine de gidilebilir gibi
Pek memnun kalamadık ama yine de farklı bir yer gördük sonuçta
Kaybolduk biraz gibi ama yine de keyifliydi.
Otobüs ile yolculuk yaptık keyifliydi teşekkürler.
Sevgilim ile gezmek için gitmiştik gerçekten çok güzeldi biz çok keyif aldık gezip dolşırken teşekkürler herşey için
Bayram tatili için gitmiştik, herkesin met ettiği kadar varmış gerçekten
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Katunay Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:28:15
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Colombo/katunay, (Tümü)
CMBT
LK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948