1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kavala Uçak Bileti

Kavala Para Birimi
Euro (EUR)
Kavala Zaman Dilimi
GMT +2
Kavala Şehri En İyileri
Antik Kent, Bizans Kalesi, Levrek Yahnisi
Kavala Hava Durumu (25 Mayıs) 19°C Parçalı Bulutlu
Kavala Hava Durumu (26 Mayıs) 17°C Sağanak Yağmur

En Ucuz Kavala Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Kavala
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Amsterdam - Kavala
Deutsche Lufthansa
06 Haz 2020
Dusseldorf - Kavala
Deutsche Lufthansa
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kavala Kalkışlı Uçak Seferleri

Kavala - İstanbul
Aegean Airlines
21 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kavala Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kavala Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kavala Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
GR
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Yunanca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,20 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1,50 EUR

Kavala’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Kavala şehrinde Akdeniz iklimi yoğun olarak yaşanmaktadır. Dolayısıyla yaz ayları oldukça sıcak geçmektedir. Bu bölgeye gelen kişiler deniz tatili planladığından, yaz ayları en çok tavsiye edilen aylardır. Bölgede deniz sezonu mayıs itibari ile açılsa da en çok ağustos ayı tavsiye edilmektedir. Kış ayları genellikle bol yağışlı ve soğuk geçmektedir. Bu sebeple en ucuz Kavala uçak bileti bu dönemde bulunabilir. Haziran ayında da bu yağışlar devam ettiğinden pek tavsiye edilmez. En uygun zaman ağustos ayıdır. Gelecek kişilerin önceden Kavala uçak bileti rezervasyonu yaptırması tavsiye edilmektedir. Rezervasyonların ağustos ayı merkezli olması tatilin daha güzel geçmesi için yararlı olacaktır.

Festivaller için gidecek kişilerin önceden tarihlere bakması tavsiye edilir. Festival tarihleri değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca bu dönemlerde yoğunluk olacağından Kavala uçak bileti rezervasyonu yapılmalıdır. Bu şekilde son dakikalarda uçak bileti bulma problemi ile karşı karşıya kalınmamış olur.

Kavala Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kavala uçak bileti alarak şehre seyahat eden yolcular, havalimanından şehir merkezine gitmek için sunulan farklı ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 9 EUR

Yunanistan’da genel olarak otobüsler uzun ulaşımlarda kullanılmaktadır. Biletler ise gün baz alınarak satın alınmaktadır. Yani biniş şeklinde değil de, kaç günlük kullanım isteniyorsa o şekilde bir bilet söz konusudur. En ucuz Kavala uçak bileti THY firmasından alındıktan sonra bölgeye ulaşım sağlanabilir ve ne kadar kalınacaksa ekonomik olmak adına o gün ile sınırlı bir bilet almak gerekir. Kavala uçak bileti fiyatları dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1 EUR

Şehirde ulaşım için diğer araçlar da kullanılabilmektedir. Tramvay bu ulaşım araçlarından biridir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 43 EUR

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki yolculuğu tamamlamanın bir yolu da taksileri kullanmaktır. Kavala uçak bileti fiyatları sürekli takip edilerek uygun dönemler yakalanabilir. Kavala’da taksiler yoğun olarak kullanılan bir ulaşım şeklidir. Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki fiyat sabit bir fiyattır. Yalnızca taksilerin bagajına verilecek her 10 kg için ekstra ödeme yapılması gerekmektedir. Kavala ucuz uçak bileti Aegean Airlines firmasından alınabilir, ulaşım sağlandıktan sonra ise çeşitli seçenekler ile şehir merkezine ulaşılabilir.

Araç Kiralama

Kavala’da kiralık araç bulmak oldukça kolaydır. Önceden firma ile görüşülmesi tavsiye edilmektedir. İnternet üzerinden önceden fiyat alınabilecek pek çok firma bulunmaktadır.

Kavala Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Kavala Havalimanı şehir merkezine 39 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu uzaklık çeşitli ulaşım yöntemleri kullanılarak aşılabilmektedir. Kavala ucuz uçak bileti alarak bu bölgeye ulaşım sağlanabilir. Kavala Havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım toplamda 45 dakika kadar sürmektedir. Bu ulaşım süresi çeşitli etkenlere bağlı olarak daha az veya daha uzun da sürebilmektedir.

 Havalimanı çevresinde ulaşım çeşitlerine ulaşabilmek mümkündür. Kavala ucuz uçak bileti ile havalimanına eriştikten sonra, ekonomik bir şekilde şehir merkezine de ulaşılabilmektedir. Her kesimden insanın bütçesine uygun bir ulaşım şekli bulunabilmektedir. Kavala uçak bileti TYH firmasından alınabilir.

Kavala’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şehirde çok özel ve mutlaka görülmesi gereken tarihi eserler bulunmaktadır. Özellikle bir dönem Osmanlı tarafından yönetilmiş olması ve kendi kültürümüzden izler görmek de oldukça güzel bir deneyimdir.
 2. Kavala uçak bileti alarak burada şehir içi turlarda gezmek ve bir kültür ile tanışmak mümkündür.
 3. Güzelim denizi ile Kavala dünyanın her yanından insanlar tarafından ziyaret edilmektedir.
 4. Şehirde düzenlenen Sun and Stone ve Cosmopolis festivallerine gitmek kavala uçak bileti ile oldukça kolaydır.
 5. Uygun fiyatlara alınabilecek Kavala uçak bileti ile başka bir kültürün farklı tatlarını deneyimlemek mümkündür.

Kavala Hakkında

Kavala Yunanistan içerisinde Doğu Trakya ile Doğu Makedonya arasında yer almaktadır. Oldukça güzel ve görülmeye değer kentlerden bir tanesidir. Köklü bir geçmişe sahip olan kent içerisinde gezilecek oldukça güzel yerler barındırmaktadır. Bu gezilecek yerler arasında hareketli caddeler ve antik kentler bulunur. Şehre Kavala uçak bileti alınarak ulaşım sağlanabilir.

Kavala şehri M.Ö. 7. yüzyıl döneminde kurulmuştur. 1387 ile 1912 yılları arasında Osmanlı hakimiyeti altında olan kent, o dönemler için oldukça önemli merkezlerden biri olarak görülmekteydi. 16. yüzyıl döneminde Kanuni Sultan Süleyman bu bölgede bir su kemeri inşa ederek şehrin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Ek olarak Bizans kalesini de onararak genişletmiştir. Her iki tarihi eser de günümüzde bölge için simge niteliğindedir. Tarih kitaplarımızda adı sıklıkla geçen Mısır valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa da bu bölgede dünyaya gelmiştir.

Kavala 1700’lü yıllarda oldukça önemli bir ticaret kentiydi. Günümüzde ise şehrin en önemli gelir kaynaklarını turizm oluşturmaktadır. Tarihi mekanlarının çok olması ve deniz tatiline imkan vermesi her yıl binlerce kişinin bu bölgeye gelmesini sağlamaktadır. Hemen karşısında yer alan Thassos Adası da görülmeye değer bir bölgedir. Turistler Kavala şehrine geldiğinde bu adaya da günübirlik geziler ile gitmektedir. Şehirde deniz sezonu mayıs ayında açılmaktadır.

Kavala Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,20 EUR
Taksi
1,20 EUR/Km
Tramvay
1 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir içi ulaşım için yoğun olarak taksiler tercih edilmektedir. Kavala İstanbul uçak saatleri tüm güne yayılmış haldedir. Bu sebeple gece saatlerinde taksiyi tercih edecek kişilerin gece tarifesi uygulanacağını bilmesi yerinde olacaktır. Gece tarifesi 5 saat uygulanmaktadır ve gece yarısı başlamaktadır. Bunun dışında ulaşım için otobüsler de tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kavala şehrinde otobüsler uzak bölgelere ulaşım sağlanırken kullanılmaktadır. Şehir içinde sık tercih edilmemektedir. Özellikle Old City olarak adlandırılan ve tarihi eserleri içerisinde barındıran bölgede ulaşım yürünerek sağlanabilir. Hatta bu bölge için taksi veya otobüs kullanmanın zaman kaybı olacağı düşünülmektedir. Kavala İstanbul saat farkı oldukça azdır. Yalnızca 1 saat zaman farkı ortaya çıkmaktadır. Bu da güneş saati uygulamasından kaynaklanmaktadır.

Kavala Vize Şartları

Yunanistan Vize İstiyor mu?
Evet
Yunanistan Vize Ücreti
80 EUR
Yunanistan Vize Detayları
Pasaportunuzda Kıbrıs'a giriş-çıkış damgası varsa Yunanistan'a gidemiyorsunuz.

Kavala’da Gezilecek Yerler

Bizans Kalesi
Filippi Antik Kenti
İmaret
Kavala Arkeoloji Müzesi
Kavalalı Mehmet Ali Paşanın Evi
Kavala'nın Simgesi : Bizans Kalesi

Kavala şehrinin tarihi olarak merkezi Bizans Kalesi ve çevresinde bulunmaktadır. Bu bölgede oldukça eski evler vardır. Ege Denizi’ne bakan muhteşem manzarası ile gelen turistleri kendine hayran bırakan bir bölgedir. Sokakları genellikle dardır. En sık ziyaret edilen bölgelerden biridir. Şehri seyretmek ve yukarıdan bakmak için en önemli nokta Bizans Kalesi’dir. Kavala en ucuz uçak bileti alınarak ekonomik bir tatil ile bu bölgeye ulaşım sağlanabilir. Bizans Kalesi ilk olarak 15. yüzyılda inşa edilmiştir. Ancak sonradan çeşitli eklemeler ve restorasyonlar yapılmıştır. 1700’lü yıllarda kale hapishane olarak kullanılmıştır.

Bir Dünya Mirası : Filippi Antik Kenti

Kavala şehir merkezinden 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. UNESCO tarafından koruma altına alınmış bir antik kenttir. 20. yüzyılda Atina Fransız Okulu tarafından yapılan 100 yılı aşkın süren kazılar ile ortaya çıkartılmıştır.

Osmanlı'dan Kalma Bir Eser : İmaret

Bizans Kalesi içerisinde yer almaktadır. Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılmıştır. Bir dönem mektep, aşevi ve medrese olarak kullanılmıştır. Bina kompleksi külliye şeklinde yapılmıştır. Günümüzde oldukça şık ve ünlü bir otel olarak hizmet vermektedir. Bu hale gelmesinde Kavalalı Anna Misirlian öncü olmuştur. Yunanistan’da bulunan en önemli oteller arasında sayılmaktadır.

Tarihe Işık Tutan Bölge: Kavala Arkeoloji Müzesi

Yunanistan'ın en önemli müzelerinden biridir. 1934 yılından beri hizmet vermektedir. Şehir merkezinde yer almaktadır.

Kültürümüzden İzler: Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın Evi

Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın doğduğu ev burasıdır. Günümüzde müze olarak işlevini sürdürmektedir. 1720 yılından beri ayakta olan bir eserdir.

Kavala’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kılıç Balığı Pastırması
Midyeli Pilav
Kalamar Dolması
Fava

Kavala en ucuz uçak bileti ile kentin en önemli yerlerini ve lezzetlerini keşfedebilirsiniz. Kavala’ya gelenlerin tatmadan dönmemesi gereken en önemli lezzetler şunlardır:

Değişik Bir Lezzet : Kılıç Balığı Pastırması

Bölgenin en ünlü yiyeceklerinden biridir. Gelen kişilerin mutlaka tatması tavsiye edilmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere kılıç balığı kullanılarak yapılan pastırmalardır. Değişik bir tada sahiptir. Kavala İstanbul uçak bileti araştırılarak bu lezzetleri tatmak için yerine gidilmelidir.

Tanıdık Bir Tat : Midyeli Pilav

 Kavala mutfağı genel hatları ile Ege mutfağını çağrıştırmaktadır. Kavala İstanbul uçak bileti bakılarak Ege mutfağına benzer ancak farklı tatlar ile tanışmak mümkündür. Midyeli pilav da bu lezzetlerden biridir. Bu bölgede oldukça leziz bir şekilde servis edilmektedir.

Kavala'nın En Lezizi : Kalamar Dolması

Kalamar dolması da ülkemizde nadir yerlerde yapılan yemeklerden biridir. Kavala şehrine gelmiş kişilerin mutlaka tatması tavsiye edilmektedir. Kavala İstanbul uçak bileti ile şehre kolayca ulaşılabilir.

Kavala'nın Meşhur Mezesi: Fava

Fava değişik bir meze türü olarak kullanılmaktadır. Genellikle içecekler ile tercih edilmektedir.

Mutlaka Deneyin : Hamsi Tava

Kavala şehrinde oldukça lezzetli hamsi tava yapan restoranlar bulunmaktadır. Thy uçak bileti araştırılarak bölgeye gelinebilir.

Konaklama İçin Kavala Otel Seçenekleri

Kavala şehrinin otelleri genellikle küçüktür. Lufthansa havayolunu kullanarak veya diğer havayollarından ekonomik bir tatil isteyen kişiler için uygun seçenekler bulunabilmektedir. Kavala İst

Oceanis Hotel
Erythrou Stavrou Avenue, Plaja 9 dakika mesafede bulunmaktadır. Hem tatil için gelenler hem de iş amaçlı seyahat edenler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kavala İstanbul uçak seferleri takip edilerek bu bölgeye ulaşım sağlanabilir. Otel odalarında Led TV, küvet ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.
32, Erythrou Stavrou Avenue, Kavala, 65403, Yunanistan
Lucy Otel
5 yıldızlı bir oteldir. Özel havuz ve plaj hizmeti sunmaktadır. Misafirlerine ücretsiz wifi bağlantısı vermektedir. Kavala şehir merkezinde yer alır.
Kalamitsa Beach, Kavala, Yunanistan
Egnatia City Otel Spa
Şehir merkezinde bulunmaktadır. Odaları şık döşenmiştir ve klimalıdır. Odalarda mini bar, buzdolabı ve ücretsiz wifi hizmeti verilmektedir.
7th Merarchias 139, Kavala, Yunanistan

Kavala Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kavala 1.525,73 TL 6 Saat 55 Dakika
Amsterdam - Kavala 1.725,75 TL 27 Saat
Dusseldorf - Kavala 4.012,42 TL 31 Saat 55 Dakika

Kavala Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kavala uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Aegean Airlines, Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları.
 • Kavala yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Kavala varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kavala olup, bilet fiyatı 1.525,73 TL'dir.
 • Kavala şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kavala ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Davraz Kayak Merkezi
Davraz Kayak Merkezi
03 Kasım 2019
Davraz Kayak Merkezi Hakkında Davraz dağı Isparta’da bulunmaktadır. Davraz Dağı rakım olarak 2635 metre yüksekliğe sahiptir. Göller Yöresinde Isparta Ovası’nın etrafını çeviren dağlardan sadece b
Kolezyum'u Herkes Gezer, Biz Roma'da Gözden Kaçmış Yerlerden Bahsedelim!
Kolezyum'u Herkes Gezer, Biz Roma'da Gözden Kaçmış Yerlerden Bahsedelim!
24 Temmuz 2019
Roma denilince akla ilk Kolezyum gelir. Saatlerce Kolezyum’u gezmek için sıra beklenir. Biz ise bu yazımızda sizlere Roma’nın gizli güzelliklerinden bahsedeceğiz ki sıradan turistlerden olmayın.Bileta
Kesinlikle Görmeniz Gereken 15 Osmanlı Eseri
Kesinlikle Görmeniz Gereken 15 Osmanlı Eseri
04 Haziran 2017
Üç kıta da 600 yıl boyunca hüküm süren Osmanlı Devleti, Türk-İslam sanatını geliştirmiş; İran ve Bizans sanatından da etkilenerek kendine özgü bir sanat üslubu geliştirmiştir. Bu yönüyle dünya sanat t
Ülkelerin Kendilerine Has Kahvaltılık Alışkanlıkları
Ülkelerin Kendilerine Has Kahvaltılık Alışkanlıkları
31 Ekim 2016
Kahvaltı öğünler içerisinde baş tacıdır. Güne başlamadan önce ilk onunla karşılaşırız. Bu karşılaşmalar her ülke için farklı olmaktadır. Kahvaltı demek, sağlık demektir. İnsanın güne zinde başlaması,

Kavala Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (90)
İyi (7)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%93
%7
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
97 Değerlendirme
O*** S***
15 Eylül Pazar
Siz de kesinlikle seveceksiniz.
D*** E***
30 Temmuz Salı
havası doğası çok güzel
2
2
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kavala Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:07:53 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kavala, (KVA)
KVA
GR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678