1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kıbrıs
Uçak Bileti

Nüfus
300 Bin
Başkent
Lefkoşa
Para Birimi
Türk Lirası (₺)
Zaman Dilimi
GMT +2
Telefon Kodu
+357
Resmi Dil
Türkçe
Ort. Yemek Fiyatı
50 TL
Ort. İçecek Fiyatı
10 TL
İstanbul - Lefkoşa Uçuş Süresi
1 Saat 30 Dk
İstanbul - Lefkoşa Uçuş Mesafesi
755 Km
Lefkoşa

En Ucuz Türkiye - Kıbrıs Uçak Seferleri

İstanbul - Larnaca
Aegean Airlines
24 Tem 2019
İzmir - Larnaca
Aegean Airlines
01 Ağu 2019
Ankara - Larnaca
Ukraine International Airline
02 Ağu 2019
Antalya - Larnaca
S7 Airlines
24 Tem 2019
Diyarbakır - Larnaca
Türk Hava Yolları
27 Tem 2019
Samsun - Larnaca
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Adana - Larnaca
Türk Hava Yolları
01 Ağu 2019
İstanbul - Paphos
British Airways
25 Tem 2019

En Ucuz Kıbrıs Kalkışlı Uçak Seferleri

Larnaca - Londra
Thomas Cook Airlines Uk
31 Tem 2019
Larnaca - Atina
Blue Air
30 Tem 2019
Larnaca - Moskova
Aegean Airlines
29 Tem 2019
Larnaca - İstanbul
Aegean Airlines
19 Ağu 2019
Larnaca - Ankara
Ukraine International Airline
29 Tem 2019
Larnaca - Diyarbakır
Ukraine International Airline
24 Tem 2019
Larnaca - New York
Ukraine International Airline
24 Tem 2019
Larnaca - İzmir
Deutsche Lufthansa
03 Ağu 2019
Paphos - İstanbul
British Airways
24 Tem 2019
Larnaca - Victoria
Lot Polish Airlines
28 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kıbrıs Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Kıbrıs Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ’ne Nasıl Gidilir?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne hem hava, hem de karayolu ile ulaşmak mümkündür. Karayolu ile gitmek isteyenler yolculuğunun son periyodunu denizyolu ile gerçekleştirirler. Feribot ayağına Taşucu, Alanya ya da Mersin’den geçmek mümkün. Kara ve denizyolu yolculuğu yaklaşık olarak 15 saat süreceğinden genellikle havayolu tercih edilmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uçak bileti Pegasus gibi büyük havayolu firmaları tarafından hemen her gün satışa çıkmaktadır.

Genellikle İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Mersin, İzmir gibi büyük havaalanlarından her gün Kıbrıs’a uçak bileti bulmak mümkün. Ancak doluluk oranından kaynaklı sorun yaşamamanız adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uçak bileti rezervasyon işleminizi birkaç hafta önceden yaptırmanızda fayda bulunuyor. Ayrıca uçak yolculuğu yapacak olan kişilerin Kıbrıs için dış hatlar terminalinden çıkış yapmaları gerekiyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne havayolu ile gidecekler için 2 farklı havaalanı tercihi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Lefkoşa’daki Ercan Havalimanı, diğeri ise Gazimağusa’daki Geçitkale Havalimanı. Kıbrıs uçak bileti THY ve Pegasus gibi havayolu firmalarından alan kişiler çoğu zaman Ercan Havalimanı'nı kullanmaktadır. Çünkü bu havalimanı uluslararası olduğu için farklı ülkelere de aktarmalı olarak geçiş yapılmaktadır. Ancak genel olarak buradan Kıbrıs Türkiye uçak bileti alanlar aktarmasız olarak ülkeye gelebilirler. Biletall.com’dan aktarmalı ya da aktarmasız olarak ekonomik fiyata uçuşlar bulabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs'tan dönerken de hemen her gün var olan uçak seferlerinden faydalanmak mümkün. Çünkü Kıbrıs Türkiye uçak seferleri Ercan Havaalanı'ndan günün hemen her saati bulunuyor.

Kıbrıs Vize Şartları Neler?

Kıbrıs Vize İstiyor mu?
Hayır
Kıbrıs Vize Şartları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Türkiye’den vizesiz olarak geçiş yapmak mümkün. Yalnızca kimlikleri Kıbrıs’a geçebilen kişiler, yaz aylarında ülkenin keyfini çıkarıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından vize istemiyor. Ayrıca Kuzey Kıbrıs için pasaporta da gerek bulunmuyor. Avrupa Birliği vatandaşları ulusal kimlik kartları ve AB pasaportları ile ülkeye giriş yapabiliyor.

Kuzey Kıbrıs vize ücretleri, farklı ülkelerden gelecek kişiler için değişkenlik gösteriyor. Yaklaşık 1 haftalık vize için genel olarak 100 – 200 Euro arasında bedel ödemek yetiyor. Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti için de seyahatin amacına bağlı vize ücretleri değişkenlik gösteriyor. Bordo ve yeşil pasaport sahiplerinden vize istenmiyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Kıbrıs pek çok insan için gece hayatı anlamına gelse de aslında berrak denizi ve sımsıcak havası ile tam bir tatil beldesidir. Özellikle yaz aylarında Kıbrıs’a yoğun bir turist akını gerçekleşmektedir. Dolayısıyla alınabilecek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti en ucuz uçak bileti kış aylarında söz konusu olmaktadır.

Kıbrıs Hakkında Bilgiler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genel olarak turizm kaynaklı bir ekonomiye sahip olsa da, ticarette de önemli adımlar atmaktadır. Ayrıca turunçgil tarımı kapsamında da ithalat yapan bir ülkedir. Yaz aylarında ülkeye turist akınının olması, turizm sektörünü hareketlendirmektedir. Özellikle hizmet sektörü yaz aylarında önemli bir paya sahip olmaktadır. Pek çok turistik ve tarihi mekânı ile akıllara durgunluk verecek bir güzelliğe sahip olan Kıbrıs, ekonomik ama güzel tatil yapmak isteyenlerin uğrak mekânıdır. Ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Türkiye saat farkı da bulunmamaktadır. Dolayısıyla en çok turist de ülkemizden gitmektedir. Aslında yalnızca saat değil, pek çok konuda kültür farkı da bulunmaz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Başkenti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’dır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Nüfusu – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Resmi Dili

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde her ne kadar Rumca konuşuluyorsa da resmi dil Türkçe'dir. Ayrıca ülkenin nüfusu yaklaşık 300 bin kişidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Para Birim

Ülkenin para birimi Türk Lirası’dır. Ancak Euro ve USD ile de alışveriş yapmak mümkündür.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Saat Kaç?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Ne Ucuz? Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Gelirken Ne Getirilir?

Kıbrıs’ta tekstil, ayakkabı ve çanta gibi ürünler oldukça uygun rakamlara satılmaktadır. Ayrıca kadınların ilgisini çeken takılar da yine alınabilecek ucuz hediyeler arasında yer almaktadır.

Kıbrıs Nerede?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Uçmak İçin 5 Sebep

• Ekonomik Yurtdışı Tatili
• Tarihi Yapıları
• Lüks Otel ve Plajları
• Farklı Lezzetler
• Muhteşem Deniz ve Havası
  1. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uçak bileti de dâhil olmak üzere oldukça ekonomik rakamlara yurtdışı tatili sunuyor. Bu ülkeye tatile gelmek hem daha basit, hem de daha ekonomik. Dolayısıyla romantik ve bir o kadar da farklı bir tatil heyecanı yaşamak isteyenlerin uğrak noktası.
  2. Antik Salamis Kenti’nden Soli Ören Yeri’ne, Girne Kalesi’nden Bellapais Manastırı’na kadar onlarca tarihi yapı nutkunuzun tutulmasına neden olacak.
  3. Kuzey Kıbrıs’ta birbirinden güzel ve lüks onlarca otel bulunmakta. Üstelik Maldiv Adaları’nı aratmayan plajları da herkesin bütçesine uygun rakamlarda giriş ücretine tabii.
  4. Şeftali kebabı, Piruhi, Kolokas ve Hellim Böreği gibi birbirinden nefis tatların adresidir Kuzey Kıbrıs. Üstelik pek çoğu da Türk damak tadına uygun tatlardır.
  5. Akdeniz’in ılıman havası ve tropikal meyvelerin kokusuna bir de turkuaz deniz eklenince ortaya muhteşem bir ambiyans çıkıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin En Güzel Şehirleri

Kuzey Kıbrıs kültür olarak Türkiye’ye benzediği için, Türk insanının rahatlıkla anlaşabileceği ve tatil yapabileceği yerlerden biri. Ancak hem doğal yapısı, hem de kültürü ile vazgeçilmez olan bazı şehirleri var ki yalnızca Türklerin değil, yabancı turistlerin de oldukça fazla ilgisini çekiyor.

 Lefkoşa

 En ucuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti uçak bileti şeklinde bir arama yaptığınızda bu uçakların Lefkoşa’ya indiğini görebilirsiniz. En ülkenin en işlek şehri olması, hem de başkent olmasının yanında tarihi ile de insanı büyüleyen Lefkoşa Selimiye Camii ve Barbarlık Müzesi gibi gezilesi yerlere de sahip. Üstelik Lefkoşa'dan sallar ile şehir turu yapabileceğiniz noktalar bulunuyor. Şherin antik yapısını ve tarihini bu gezi sayesinde doya doya yaşayabilir, unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.

 Girne

 Liman şehri olmasının yanı sıra muhteşem dağ manzarasına da sahip olan Girne, Hazreti Ömer Türbesi gibi bol ziyaretçi alan noktalara da sahip. Dağın eteklerine kurulan bazı tesisler ve işletmeler sizlere doğa ile iç içe bir yemek imkânı sunuyor. Kıbrıs'ın muhteşem, yöresel lezzetlerini en iyi bu restoranlar aracılığı ile deneyebilirsiniz. Ayrıca yine bu eteklerde bulunan çiftlik kahvaltı evleri de, Kıbrıs’ta harika bir organik kahvaltı deneyimi yaşamanızı sağlayabilir.

 Güzelyurt

 Turkuaz denizi ile görkemli bir güzelliğe sahip olan Güzelyurt, yeşilin de bin bir tonunu tüm cömertliği ile sergilemekten geri kalmıyor. Kıbrıs'ın en güzel manzaralarından birine sahip olan bu şehir, adını da görkeminden alıyor. Yerleşim yerlerinin düzeni ve ahesteliği şehrin yapısına zarar vermemiş. Ulaşım olanakları bol olan bu şehir dinlenebileceğiniz, farklı tatlar tadabileceğiniz ya da hediyelik eşya alabileceğiniz onlarca noktaya sahip.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Gezilecek Yerler

Havası, kültürü, doğası ve tarihi ile sizlere mükemmel bir tatil deneyimi yaşatmak için bekleyen Kuzey Kıbrıs yaz turizminin de en canlı noktalarından biri.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Kuzey Kıbrıs’taki hemen her şehirde bir plaj bulmak mümkün. Ancak mükemmel plajları ile dillere destan olan Güzelyurt, Girne ve Lefkoşa turistik mekanların da bol bulunduğu noktalardan.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kuzey Kıbrıs’ta kozmetik, tekstil ve takı ürünleri oldukça ekonomik fiyatlara satılmaktadır. Özellikle Lefkoşa ve Girne bu ürünlerin, hediyelik eşyaların çok satıldığı yerlerden.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğal Güzellikleri

Girne’de bulunan Karmi köyü renkli yapıları ve doğası ile Kuzey Kıbrıs’ın en gözde yerlerinden biri. Lefke de yeşilin ve mavinin yüzlerce tonu ile büyüleyen bir başka doğal harikadır. Özellikle portakal tarlaları ile meşhur olan Lefke’den portakal suyu içmek adeta bir gelenek haline gelmiştir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Gezilecek Tarihi Yerler

Lefke’de bulunan Osmanlı’dan kalma su kemerleri, Güzelyurt’taki Aziz Mamas Kilisesi, Vouni Sarayı ve Rum çetelerinin katliamını yansıtan Barbarlık müzesi Kuzey Kıbrıs’ın tarihini solumak için en güzel mekânlardan. Sizleri tarihin en karanlık ama bir o kadar da merak edilen sayfalarına sürükleyecek olan bu müzeler çok cüzi rakamlar ile gezilebiliyor. Müzede yer alan her eserin altında açıklamaları da bulunuyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Gezi Rehberi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ucuz uçak bileti bulmak için birkaç ay öncesinden araştırma yapmaya başlamanız gerektiğini, öncelikli olarak bilmelisiniz. Çünkü yaz aylarında Kıbrıs uçak biletleri yüksek rakamlara çıkabilmekte. Eğer uçak biletinizi aldıysanız muhtemelen Lefkoşa çıkışlı bir gezi yapmanız gerekecek. Lefkoşa’dan şehir içi ulaşım ile Girne, Güzelyurt ve Gazimagusa’ya ulaşabilirsiniz. Özellikle Gazimagusa liman şehri olduğu için muhteşem manzaralı restoran ve kafeleri ile sizleri karşılar. Ayrıca Kıbrıs’ın pek çok bölgesinde haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında festivaller düzenlenmektedir. Festival aylarında Kıbrıs Türkiye uçak bileti fiyatları artış gösterebilmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Şeftali Kebabı
Kıbrıs Köftesi
Piruhi
Kolokas

Kıbrıs’ın birbirinden lezzetli tatlarını tatmadan dönmek olmaz. Üstelik pek çoğu Türk damak tadına da uygun yiyecekler.

 Kıbrıs’tan Yumuşacık Biz Lezzet

İçinde Şeftali olmayan ancak şeftali kadar yumuşacık olan bu kebap, koyun ya da keçi zarının doldurulması ile yapılıyor. İçinde ise kıyma, soğan ve maydanoz bulunuyor.

Patates Severlere Kıbrıs Köftesi

İçinde rendelenmiş soğan ve patatesin bulunduğu Kıbrıs köftesi de yine ülkenin en meşhur tatlarından.

Osmanlı Mutfağından Piruhi

Yumurta, ceviz, tulum peyniri, un ve tereyağının enfes uyumu ile sunulan Piruhi, Osmanlı mutfağının da meşhur lezzetlerinden.

Bir Kış Yemeği Kolokas

Kuzu eti ile hazırlanan bu yemek de Kıbrıs’ın vazgeçilmez kış tatlarından biri. Yanında ise bizlerin yakından tanıdığı pilav sunuluyor.

Gözleme Tadında Hellim Böreği

İncelik açılmış hamurun içine hellim peyniri koyularak kızartılan bu börek de yine yakından tanıdığımız gözlemeye çok benziyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Yenecek En Güzel Yemekler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde denenmesi gereken lezzetler bununla sınırlı değil. Kolokas bitkisinden yapılan Bullez, yöresel tatlardan olan börülce ve lokma tatlısına benzeyen, bazen kaymakla da sunulan Şamişi lokma tatlısı muhakkak denemeniz gereken lezzetlerden.

Kıbrıs Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Larnaca 599,37 TL 4 Saat 20 Dakika
Atina - Larnaca 612,17 TL 1 Saat 45 Dakika
Moskova - Larnaca 675,29 TL 3 Saat 35 Dakika
Viyana - Larnaca 733,82 TL 20 Saat 30 Dakika
Amsterdam - Larnaca 1.004,07 TL 5 Saat 40 Dakika
St. Petersburg - Larnaca 1.107,91 TL 5 Saat 50 Dakika
Londra - Larnaca 1.269,12 TL 5 Saat 40 Dakika
İzmir - Larnaca 1.328,14 TL 4 Saat
Napoli - Larnaca 1.437,76 TL 11 Saat 50 Dakika
Ljubljana - Larnaca 1.491,58 TL 5 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kıbrıs ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İstanbul Havalimanı'na İlk Seyahat
İstanbul Havalimanı'na İlk Seyahat
03 Aralık 2018
Geçtiğimiz haftalarda açılan yeni havaalanı, yolcuların konforunu gözeten birçok yenilik ve yolcularının vaktini iyi geçirmesini sağlamak için diğer havaalanlarına kıyasla hızlı olmasını sağlayan birç
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
Yeni Havalimanı'nda Hangi Seferler Var ?
03 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’dan, Moldova Cumhuriyeti Gagauz Özerk Yeri Başk
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar?
İstanbul Yeni Havalimanı Uçak Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar?
13 Kasım 2018
Dünyanın en büyük yolcu kapasitesine sahip İstanbul Havalimanı 29 Ekim’de faaliyete geçti. İlk olarak Yurt içinde Ankara, Antalya, İzmir Yurt dışında ise  Kıbrıs / Ercan ve Azerbaycan / Bakü seferleri
Ne Kadar İsteseniz de Seyahat Edemeyeceğiniz 5 Yer
Ne Kadar İsteseniz de Seyahat Edemeyeceğiniz 5 Yer
24 Eylül 2018
Dünyanın pek çok yerine seyahat etmeyi seviyoruz. Bazen popüler yerleri tercih ederken bazen de keşfedilmemiş sakin yerleri arıyoruz. Seyahat edebileceğimiz pek çok güzel alternatif var. Bunların yanı

Kıbrıs Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Larnaca
Kamp yapmayı seviyorsanız kesinlikle buraya gidin şehrin tepesinde kamp alanı var
Larnaca
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerin başında gelecektir eminim
Larnaca
Burası için çok yazı okumuştum bakalım gittiğim de görebilecek miyim beklentimi karşılayacak mı
Larnaca
Güzel zaman geçirmek istiyorsanız sevgiliniz ile kesin gidin
Larnaca
Biz çok keyif aldık gerçekten çok farklı çok güzel biryer
Larnaca
Birbirinden farklı yemek denedim, kilo aldım geldim valla.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kıbrıs Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:31:07
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Larnaca, (LCA)
LCA
CY

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948