1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Kishinev Uçak Bileti

Kishinev Para Birimi
Moldova Leyi (MDL)
Kishinev Zaman Dilimi
GMT +2
Kishinev Şehri En İyileri
İçecekler, Albisoara Caddesi, Sarmali
Kishinev Hava Durumu (6 Haziran) 29°C Parçalı Bulutlu
Kishinev Hava Durumu (7 Haziran) 29°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Kishinev Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Kishinev
Air Moldova
07 Haz 2020
Atina - Kishinev
Ukraine International Airline
11 Haz 2020
Ankara - Kishinev
Ukraine International Airline
03 Tem 2020
Kiev - Kishinev
Lot Polish Airlines
02 Tem 2020
Paris - Kishinev
Air Moldova
04 Tem 2020
Bükreş - Kishinev
Air Serbia
07 Haz 2020
Adana - Kishinev
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
St. Petersburg - Kishinev
Lot Polish Airlines
28 Haz 2020
Trabzon - Kishinev
Türk Hava Yolları
05 Tem 2020
Kayseri - Kishinev
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
Samsun - Kishinev
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
İzmir - Kishinev
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Antalya - Kishinev
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Alanya - Kishinev
Sas Scandinavian Airlines
28 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Kishinev Kalkışlı Uçak Seferleri

Kishinev - İstanbul
Air Moldova
03 Tem 2020
Kishinev - Kiev
Air Serbia
07 Haz 2020
Kishinev - Paris
Air Moldova
16 Haz 2020
Kishinev - Atina
Ukraine International Airline
12 Haz 2020
Kishinev - Tel Aviv
Lot Polish Airlines
23 Haz 2020
Kishinev - Gaziantep
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Kishinev - İzmir
Türk Hava Yolları
23 Haz 2020
Kishinev - Kayseri
Türk Hava Yolları
24 Haz 2020
Kishinev - Diyarbakır
Türk Hava Yolları
05 Tem 2020
Kishinev - Trabzon
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
Kishinev - Antalya
Türk Hava Yolları
01 Tem 2020
Kishinev - Adana
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Kishinev - Ankara
Lot Polish Airlines
15 Haz 2020
Kishinev - Hatay
Lot Polish Airlines
27 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kishinev Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kishinev Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Kishinev Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
MD
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Romence
Toplu Taşıma Fiyatı
100 MDL
Yemek Fiyatı
100 MDL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
120 MDL

Kishinev’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Kishinev uçak bileti ile şehre gelenlerin doğru zamanı bilmeleri gerekiyor. Kishinev bulunduğu konum gereği kış aylarında hafif soğuk, yaz aylarında ise oldukça sıcak olan bir şehirdir.

Şehrin en sıcak zamanları Mayıs ve Ağustos ayını kapsayan dilimde yer almakla birlikte en soğuk zamanlarını ise Kasım ve Mart ayları arasında yaşamaktadır. Soğuk kış aylarının yerine yaz aylarında turistik açıdan daha canlı olan Kishinev şehrine ilkbahar mevsiminden başlayarak yaz sonuna kadar çeşitli ziyaretler yapılabilir.

Kiskinev şehrinde yapılan dünyaca ünlü film festivali gibi festival zamanları da şehri ziyaret edebilmek için en uygun zamanlardır. Dünyanın pek çok yerinden ve yakın ülkelerden şehre ziyarete gelen bir çok insan bulunur ve festival muazzam bir kalabalık ile birlikte yapılmaktadır.

Kishinev Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kishinev uçak bileti ile Türkiye üzerinden Kshinev Uluslararası Havalimanı'na gidecek olan yolcular için Air Moldova, Atlasjet ya da Türk Hava Yolları şirketleri tercih edilebilir. Uçuş yaklaşık olarak 1 buçuk saat sürmekle birlikte Kishinev'e erişim sağlamış olan yolcuların şehir merkezine gidebilmeleri için havalimanı içerisinde bulunan tren kullanılabilir.

10 dakikalık bir yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşım sağlanır. Bunun yanı sıra dış hatlar çıkışında yolcuları bekleyen taksiler de bulunmaktadır.

Şehir merkezine giden otobüsler de kullanılabilecek bir diğer ulaşım aracı olup şehri kendi gezmek isteyen turistler için havalimanında bulunan araç kiralamalar ofislerinden kiralama işlemi yapılabilir. Şehir merkezi içerisine ulaşım bütün araçlarla en fazla yarım saat sürmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 MDL

Şehir merkezine ulaşımın en kolay ve konforlu yolu taksilerdir.

Araç Kiralama

Konforlu ve bağımsız bir yolculuk yapmak isteyenler için en iyi tercih olacaktır.

Kishinev Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Kishinev şehrine 13 km uzaklıkta bulunan Kishinev uçak Uluslararası Havalimanı Moldova'ya havayolu ile gelecek olan kişileri ağırlamaktadır.

Şehir içerisine tren, taksi ya da otobüsler ile ulaşım sağlayabilecek olan yolcular için havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama hizmetleri üzerinden şahsa özel araba kiralanarak da şehir içerisinde ulaşım sağlanabilir.

20 ya da 25 dakika kadarlık bir yolculuğun ardından yolcunun şehir merkezine ulaşımı mevcut olmakla birlikte havalimanı içerisinde yer alan kafe, bar, restorant gibi gıda yerlerinden de gerekli olan alışverişler yapılabilmektedir. Emanet eşya ofislerinde bulunan günlük eşya kiralama işlemi de şehirde günübirlik ziyaret yapacak olan kişiler için ideal bir kullanım alanı oluşturur.

Kishinev’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Kishinev uçak bileti ile şehre gelmek için birçok sebep bulunmaktadır. Şehirde üretilen ve dünyanın pek çok ülkesine dağıtımı yapılarak adını duyurmuş olan Kishinev içeceklerini tatmak için şehre ziyaret gerçekleştirilebilir. Şehirde bulunan asma yaprakları doğanın tadını çıkarmak için de bir nedendir.
 2. Şehirde yıl boyunca düzenlenen birçok festival bulunur. Bu festivallerden en önemlileri arasında Mayıs ayında düzenlenen film festivali ve Ekim ayında düzenlenen içecek festivali bulunmaktadır. Şehir ziyareti bu aylarda yapılabilir.
 3. Nehir kıyısına kurulmuş bir şehir olarak Kishinev doğaseverler için yurtdışı ziyaretlerinde tercih edilebilecek olan bölgeler arasında yer alır. Avrupa'daki en büyük doğa harikaları bu şehirde bulunmakta ve ziyarete açıktır.
 4. Şehrin doğal bir kültür yapısına sahip olması Kishinev açısından ziyaretçi akınına uğramasına neden olur. Kozmopolit yapıya sahip bir şehir olarak kültürel değerlerin şehirlerdeki binalara yansıtıldığı görülmektedir.
 5. Şehrin tarihine bakıldığı zaman eski zamanlardan kalma birçok yapının restore edilerek günümüze uyarlandığı görülmektedir. Bu nedenle şehir ziyareti için tarih severlerin de uğrak noktası olması muhtemeldir.

Kishinev Hakkında

Moldova'nın başkenti ve en büyük şehri olarak bilinen Kishinev ülkedeki en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden bir tanesidir. Nüfusu 707.000 olan Kishinev şehri kozmopolit bir yapıya sahip olan birçok binadan oluşmaktadır.

Avrupa kıtasının yeşil alanı en çok olan bölgelerinden bir tanesi olarak bilinen bu şehir Dinyeper Nehri'nin bir kolundan meydana gelen Bic Nehri kıyısında kurulmuştur.

Göller ve parklar diyarı olarak da bilinen Kishinev şehrinin nüfusunun %80'lik bir kısmını Moldovalılar oluştursa da Bulgar, Rus, Ukraynalı ve Almanların da şehirde yaşadığı bilinmektedir.

Kishinev Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 MDL
Taksi
2,95 MDL/Km
Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kishinev şehrinde şehir içerisinde ulaşım sağlayabilmek için birbirinden farklı seçenekler bulunur. Otobüs, troleybüs, taksi ve minibüsler bu seçenekler içerisinde yer alır. Bu ulaşım araçları içerisinde en uygun ve en hızlı olan troleybüs olup kişinin gitmek istediği yere şehir içerisinde konumlandırılmış olan bir troleybüs var ise bu aracın kullanılması tavsiye edilir. Şehir içerisinde yer alan 22 adet troleybüs hattı genele bakıldığı zaman şehrin bütün önemli merkezlerinden geçmektedir. Bu ulaşım aracının dışında otobüsler de sıklıkla tercih edilen araçlardan bir tanesi olarak bilinir. Troleybüs araçlarından biraz daha pahalı olan otobüsler troleybüslerin ulaşım açısından gitmediği yerlere gidebilmek için tercih edilebilir. Kishinev şehrinde banliyölere gitmek isteyen kişiler için ise en uygun ulaşım aracı minibüslerdir. Taksiler şehir içerisinde rahatlık açısından bakıldığı zaman en uygun ulaşım aracı olarak yer alsa da çok pahalı oldukları için yaşayanlar tarafından tercih edilmemektedir.

Kishinev Vize Şartları

Moldova Vize İstiyor mu?
Hayır
Moldova Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Moldova Vize Detayları
Vize almadan gideceğiniz ülkeler arasında yer alan Moldobya Türk Vatandaşlara 90 Gün vizesiz giriş sunmaktadır.

Kishinev’de Gezilecek Yerler

Albisoara Caddesi
Stefan Cel Mare Parkı
Kişinev Kahramanlar Anıtı
Kişinev Silah ve Cephane Müzesi
Alexandr Puşkin Evi
Albisoara Caddesi

Kishinev şehrinin en eski ve en ünlü caddelerinden bir tanesi olan Albisoara Caddesi üzerinde şehrin en önemli olan tarihi yapılarına denk gelebilmek mümkündür. Gezilebilecek olan bölgeler arasında bulunan bu cadde Kishinev şehrinde bulunan bütün bankaların genel merkezi konumundadır.

Stefan Cel Mare Parkı

Moldova ülkesinin en ünlü parklarından bir tanesi olarak bilinen ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bu parkın önceki adı Puşkin Parkı'dır. Şehirde yaşayan kişilerin buluşma yeri olarak da bilinen bu park bölgede Aşıklar Parkı olarak da bilinmektedir. Yeşili seven kişiler için gezilebilecek alanlar arasında yer alır.

Kişinev Kahramanlar Anıtı

2.Dünya Savaşı sırasında Moldova'da bulunan askerlerin Sovyetler üzerinde elde etmiş oldukları başarıları anmak için dikilmiş olan Kahramanlar Anıtı Kishinev şehrinde tarih severler için mutlaka görülmesi gereken bir anıt olarak bulunmaktadır.

Kişinev Silah ve Cephane Müzesi

Ülkelerin tarihi geçmişlerine merakı olan kişiler için ve kültür gezisi yapan turistler için Silah ve Cephane Müzesi'nde 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılmış olan silahlar sergilenmektedir. Bölgede daha önce ele geçirilmiş olan diğer ülkelerinde en eski silahları bu müzede bulunur.

Alexandr Puşkin Evi

Alexandr Puşkin Rusya'dan sürgünü gerçekleştikten sonra Kishinev'e gelerek bir ev tutar. Bu ev ise şuan şehirde müze haline getirilmiş olan bir ev olarak turistlerin ve bölge halkının ziyaretine açık bir şekilde belirli saatler arasında ziyaretçi kabul etmektedir. Kishinev'de gezilecek yerler arasında bu ev önemli bir değer taşır.

Orhei Vechi Manastırı

Kishinev şehrinin dış bölgelerinde bulunmakta olan bu manastır, Orta Çağ Avrupası'na ait olan eserlerin sergilendiği bir manastır olarak bilinmektedir. Manastır özelliğinin yanı sıra bir açık hava müzesi olarak da hizmet veren bu yapı gezilebilecek alanlar içerisinde tercih edilebilir.

Manuc Bei Tarih Müzesi

Şehrin yerel tarihini merak eden turistler için gezilebilecek alanlardan bir tanesi olan bu müzede yerel tarihi eşyalar ve sanatsal faaliyetler yer almaktadır. Gezi açısından müzeleri dolaşmayı seven kişiler için gezilmesi gereken yerler arasında yer alır.

Kishinev’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Sarmali
Borç Çorbası
Mamaliga
Raçitura
Yaprak Sarmanın Farklı Hali: Sarmali

Kishinev Moldova'ya bağlı olan bir şehir olduğu için şehir genelinde Moldova mutfağının etkileri görülmektedir. Bu etkilerden bir tanesi Türklerin yaprak sarmalarına oldukça benzeyen Sarmali olup, şehirde yenilebilecek olan yemeklerden bir tanesi olarak bilinir. Kishinev uçak bileti ile seyahat eden kişilerin sarmali dahil birçok yemek yeme seçeneği bulunmaktadır.

Kishinev Geleneği: Borç Çorbası

Türk mutfağının geleneksel çorbalarının ünü bütün dünyada bilinmektedir. Moldova mutfağı içerisinde de geleneksel olarak yapılan ve ülkede genel anlamda tüketilen çorba türü Borç Çorbası olup şehir ziyareti esnasında denenebilir.

 

Tavuk Severler için: Raçitura

Türklerin sıklıkla tükettiği gıdalardan bir tanesi olan tavuk Moldova mutfağı içerisinde çeşitli soslar ile birlikte sunularak Raçitura adını almıştır. Tavuğun haşlanarak soslanması ile birlikte servis edilen bu yemek ülke genelinde sevilerek tüketilir.

Türklerin Mıhlaması: Mamaliga

Türk mutfağı içinde mıhlama olarak bilinen ve sabah kahvaltılarında sıklıkla tüketilen bu yemek türü Moldova mutfağında Mamaliga adı ile birlikte hem sabahları hem de akşamları tercih edilmektedir. Mısır unu Moldova'da da sıklıkla yenilen bir gıdadır.

Konaklama İçin Kishinev Otel Seçenekleri

Dıplomat Club Hotel
Kishinev'de konaklama yapmak için tercih edilebilecek oteller arasında Diploman Club Hotel bulunmaktadır. Bebek ve çocuk bakımı, sauna, minbar, yüzme havuzu, spa ve jakuzi gibi hizmetler ile bu otel ön plana çıkmaktadır.
Lacului 39, Chisinau 2009, Moldova
Savoy Hotel
Kishinev şehrinde konaklama yapılabilecek bir diğer otel seçeneği olarak Savoy Hotel tercih edilebilir. Bar/ oturma salonu, restoran, bebek ve çocuk bakımı, çamaşırhane, concierge hizmetleri, limuzin ve town car hizmetleri otelin öne çıkan özellikleri içerisinde yer alır.
Alexei Mateevici St 66, Chisinau, Moldova
Maxim Pasha Hotel
Kishinev içerisinde konaklama yapacak olan turistlerin tercih edebileceği otel seçenekleri içerisinde Maxim Pasha Otel de yer almktadır. 2 adet kapalı yüzme havuzu, 1 adet açık yüzme havuzu, birden fazla dil bilen personeli ile birlikte bölgedeki en iyi otellerdendir.
şos. Hînceşti 140/4, Chisinau 2070, Moldova

Kishinev Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kishinev 692,63 TL 1 Saat 25 Dakika
Ankara - Kishinev 1.035,59 TL 8 Saat 40 Dakika
Bodrum - Kishinev 1.159,29 TL 5 Saat 30 Dakika
Adana - Kishinev 1.373,51 TL 5 Saat 40 Dakika
Trabzon - Kishinev 1.623,40 TL 5 Saat 30 Dakika
Kayseri - Kishinev 1.631,17 TL 4 Saat 40 Dakika
Samsun - Kishinev 1.639,10 TL 4 Saat 45 Dakika
İzmir - Kishinev 1.644,65 TL 5 Saat 15 Dakika

Kishinev Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Kishinev uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air Moldova, Atlasglobal, Deutsche Lufthansa, Lot Polish Airlines, Türk Hava Yolları, Ukraine International Airline.
 • Kishinev yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Kishinev varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Kishinev olup, bilet fiyatı 692,63 TL'dir.
 • Kishinev şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Şubat ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kishinev ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Engelsiz Seyahat: Engelliler için Seyahat İpuçları
Engelsiz Seyahat: Engelliler için Seyahat İpuçları
19 Şubat 2020
Sakın umutsuzluğa kapılma! Bu yazımızla, engel olarak düşündüğünüz şeyler için birlikte çözümler üretip, önerilerimizi sizin için sunacağız. Şimdi başlayalım. Önceden planlayın. Bir seyahat için de
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
03 Şubat 2020
Pamukkele travertenleri ile ünlü olan Denizli, bundan çok daha fazlasını vadediyor. Horozu, kaplıcaları, antik kentleri ve doğal güzellikleri bunlardan birkaçı sadece. Denizli’de gidilecek yerleri in
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
2020 Yılbaşında Nerelere Gidebilirsiniz? (Yurt İçi Öneriler)
04 Aralık 2019
Her geçen senede olduğu gibi, yılbaşının yaklaşması ile plan yapma baskısını üzerimizde hissetmeye başladık. Birinci çinko, ikinci çinko, tombala! Eğer bu kelimeler sizi heyecanlandırmıyorsa işte yurt
Manzara Severlerin Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı
Manzara Severlerin Takip Etmesi Gereken 10 Instagram Hesabı
09 Kasım 2019
İster 9-5 çalışıp az tatil yapanlardan olun, isterseniz hayatınız tatil olsun, aramızda “Ben tatile doydum” diye düşünen olmadığından eminiz. Neden telefonu her açtığınızda gününüzü güzelleştiren bir

Kishinev Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (60)
İyi (39)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%61
%39
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
99 Değerlendirme
T*** G***
8 Ağustos Çarşamba
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerden birisi bence burası gerçekten çok efsane
S*** D***
7 Ağustos Salı
Kamp yapmayı seviyorsanız kesinlikle buraya gidin şehrin tepesinde kamp alanı var
A*** M***
7 Haziran Perşembe
Burada geçireceğiniz zamandan pişman olmayacaksınız emin olun
S*** S*** C***
3 Haziran Pazar
Biz çok keyif aldık, güzel bir tur oldu bizim için 1 gün kalma fırsatım oldu ama sokakları çok güzel
R*** K*** S***
11 Eylül Salı
Herşey muhteşemdi teşekkür ederiz, tur ile gitmiştik.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kishinev Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 03:07:43 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kishinev, (KIV)
KIV
MD

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699