1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Kuveyt

Kuveyt Devleti Uçak Bileti

Kuveyt Devleti Nüfusu
4 Milyon 50 Bin
Kuveyt Devleti Başkenti
Kuveyt
Kuveyt Devleti Resmi Dili
Arapça
Kuveyt Devleti Zaman Dilimi
GMT +3
Kuveyt Devleti Para Birimi
Kuveyt Dinarı (KD)
Ortama Yemek Fiyatı
0.80 KD
Kuveyt Devleti Telefon Kodu
+965
Ortama İçecek Fiyatı
0.15 KD
İstanbul - Kuveyt Uçuş Süresi
3 Saat 25 Dk
İstanbul - Kuveyt Uçuş Mesafesi
2.152 Km

En Ucuz Türkiye - Kuveyt Devleti Uçak Seferleri

17 Mar 2020
Ankara - Kuveyt
Pegasus
17 Mar 2020
Hatay - Kuveyt
Pegasus
02 Mar 2020
Adana - Kuveyt
Pegasus
27 Mar 2020
15 Mar 2020
Amasya - Kuveyt
Pegasus
15 Mar 2020
15 Mar 2020
Ordu - Kuveyt
Pegasus
10 Mar 2020
04 Mar 2020
20 Mar 2020
İzmir - Kuveyt
Pegasus
22 Mar 2020
01 Mar 2020
Bingöl - Kuveyt
Türk Hava Yolları
08 Mar 2020
Adıyaman - Kuveyt
Türk Hava Yolları
28 Şub 2020

En Ucuz Kuveyt Devleti Kalkışlı Uçak Seferleri

29 Şub 2020
Kuveyt - Adana
Pegasus
03 Mar 2020
Kuveyt - Ankara
Pegasus
26 Mar 2020
Kuveyt - Amasya
Pegasus
13 Mar 2020
Kuveyt - Londra
Pegasus
26 Mar 2020
Kuveyt - Hatay
Pegasus
01 Mar 2020
12 Mar 2020
08 Mar 2020
Kuveyt - Şanlıurfa
Türk Hava Yolları
10 Mar 2020
09 Mar 2020
Kuveyt - İzmir
Pegasus
24 Mar 2020
06 Mar 2020
Kuveyt - Ordu
Pegasus
24 Mar 2020
Kuveyt - Doha
Qatar Airways
04 Mar 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kuveyt Devleti Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Kuveyt’e Nasıl Gidilir?

Kuveyt' e İstanbul havalimanlarından farklı uçuş firmalarının düzenlediği en az 11 uçak seferi bulunuyor. Her gün farklı şirketler Kuveyt'e farklı saat dilimleri arasında sefer düzenlemektedir. Kuveyt'e en çok sefer düzenleyen hava yollarında Kuveyt Türkiye uçak bileti fiyatları oldukça uygun. Türk Hava Yolları, Lazeera, Pegasus, Atlas Global, Kuwait Airways, Watania Airways sefer düzenleyen şirketler olarak bilinmektedir. Ülkeye hava yolu kullanarak seyahat etmek isteyen yolcular Kuveyt uçak bileti için havaalanına gitmeden Biletall.com üzerinden çok kolay bilet temini yapabilirsiniz. Biletall.com’da istediğiniz havayolu şirketinden basit şekilde Kuveyt uçak bileti rezervasyon yaptıranilirsiniz.

Yolculuk yapmak için en popüler ve güvenilir hava yolu şirketi ile uçmak istemeniz halinde Biletall.com’un arama sayfasına Kuveyt uçak bileti THY yazmanız yeterli olacaktır. Bu sayede tüm hava yolu şirketlerinin Kuveyt uçak bileti fiyatları sırasıyla listelenecektir. Çıkan fiyatlardan size uygun olan seçeneği kolaylıkla seçebilirsiniz.

Dilerseniz Kuveyt uçak bileti Pegasus olarak Biletall.com’da arama yaparak bu havayolu şirketinin yapmış olduğu uçuşlarla ilgili tüm detaylara ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca Kuveyt Türkiye uçak saatleri şeklinde ayrıntılara ulaşmanız da mümkün.

Kuveyt Devleti Vize Şartları Neler?

Kuveyt Devleti Vize İstiyor mu?
Evet
Kuveyt Devleti Vize Ücreti
100 USD
Kuveyt Devleti Vize Şartları

Kuveyt'e ucuz Kuveyt uçak bileti fırsatları ile gitmek isteyenler, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için önceden vize işlemlerini yapmak zorundadır. Kuveyt kapıda vize uygulaması yapan ülkeler arasında yer alıyor. Kuveyt Türkiye uçuş süresi 3 saat 20 dakikadır.

Kuveyt'e seyahat edecek yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için 90 güne kadar Kuveyt vizesi uygulanmamaktadır.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan Kuveyt vizesi ücreti 100 dolar olarak uygulanmaktadır.

Kuveyt’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Kuveyt'e seyahat için en uygun mevsim ilkbahar oluyor. Yaz aylarında ise ülkede kum fırtınaları çok sık yaşandığı için bilet fiyatları daha uygun oluyor. Kuveyt Türkiye uçak biletleri ile ülkeye uçmak çok kolay.

Kuveyt Devleti Hakkında Bilgiler

Kuveyt başkenti ile aynı adı taşımaktadır. Petrol bakımından 5. sırada olan ülke dünyanın en zengin 7. ülkesi olma özelliğini taşıyor. Yaşam kalitesi oldukça yüksek olan Kuveyt'te kendine bağlı 9 ada bulunuyor.

Kuveyt'in Başkenti

Kuveyt'in başkenti, kendi ile aynı adı taşıyan Kuveyt’tir.

Kuveyt Nüfusu – Kuveyt Resmi Dili

Kuveyt'in nüfusu 4.050 milyonun üzerindedir. Ülkenin resmi dili Arapça olarak kabul edilmiştir.

Kuveyt Para Birimi

Kuveyt para birimi olarak Kuveyt Dinarı kullanmaktadır

Kuveyt'te Saat Kaç?

Kuveyt Türkiye saat farkı +3’dür yani ülkemizden 3 saat geridedir.

Kuveyt’te Ne Ucuz? Kuveyt’ten Gelirken Ne Getirilir?

Kuveyt'te çok büyük alışveriş merkezleri ve çok fazla küçük dükkân bulunmaktadır. Tam bir alışveriş cenneti olan Kuveyt biraz pahalı bir ülkedir. Bütün dünya markalarına bu mağazalardan ulaşabilir, aradığınız her ürünü bulabilirsiniz. Kuveyt uçak bileti fiyatları alışveriş için oldukça uygun.

Kuveyt Devleti Nerede?

Kuveyt’e Uçmak İçin 5 Sebep

• Kamp Yapmak
• İbadethaneler
• Kuleler
• Festivaller
• Büyük Camii
  1. Arap çölü ortasında harika bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız, Kuveyt tam size göre, eşsiz bir kamp deneyimi için aradığını her ortam Kuveyt'te mevcut.
  2. Kuveyt'te en ünlü yapılar ibadethaneler oluyor. Mimari yapıları ve tarihi izleri ile Kuveyt tam bir ibadethane cenneti. İslam ülkelerinden biri olan Kuveyt'teki ibadethanelere bayılacaksınız.
  3. Dünyanın en yüksek 23. yapısı Al Hamara Kulesi ve daha birçok kule eşsiz mimari yapıları ve en turistik alanlarıdır. Kuveyt Türkiye uçak seferleri ile bu muhteşem yapıları görme fırsatı bulabilirsiniz.
  4. Müslüman bir ülke olan Kuveyt'te festivaller tam bir bayram havasında geçiyor. Ayrıca Jazz festivali görmeniz gereken festivaller arasında.
  5. Kuveyt'te bulunan cami dünyanın en büyük camileri arasında gösteriliyor. Caminin mimarisi altın kaplama, avlusu ve bahçesi de oldukça görkemli.

Kuveyt’in En Güzel Şehirleri

Biletall.com üzerinden ulaşabileceğiniz Kuveyt en ucuz uçak bileti şeklinde yapacağınız aramalar sonucunda, en uygun uçak biletleri ile birlikte Kuveyt'i ziyaret etmek isteyen kişiler için ülke hakkında detaylı bilgilerde bulunuyor.

Mubarek El Kebir

Mubarek El Kebir bölgesi ülkenin en önemli sulak havzasıdır. Burası aynı zamanda göçmen kuşların uğrak adresi olarak da bilinmektedir. Ülke genelinde 400 den fazla endemik kuş türü tescil edilmiş durumdadır. Ayrıca bu türlerin 18 tanesinin üreme alanı Kuveyt’tir.

Havalli

Kuveyt'in önemli şehirleri arasında yer alan Havalli 200.000 bine yakın nüfusa sahiptir. Havalli büyük bir banliyö olup, önemli ticaret merkezidir. Şehir birinci körfez savaşında çok sayıda Filistinliye ev sahipliği yapmış olup savan sırasında ve sonrasında ayrılmıştır. Havalli aynı zamanda futbol takımı Qadsia SC ve Muhammed El- Hamad stadyumuna ev sahipliği yapmaktadır.

El- Ahmedi   

Kuveyt'in önemli şehirlerinden biridir. Bölgede 1946 yılından sonra bulunan petrol sonrasında kurulmuştur. En çok tercih edilen şehirleri arasında yer alan El- Ahmedi turistik otelleri ile rahat bir konaklama imkânı sunmaktadır. 31 bin nüfusa sahip şehirde Kuwait Oil Company'nin merkezi bulunmaktadır.

Kuveyt’de Gezilecek Yerler

 Ülkeye, Kuveyt ucuz uçak bileti avantajları ile gelen misafirler, olağanüstü vakitler geçirerek, unutulmaz anlara şahit olacakları garanti ediliyor. Modern bir ülke olan Kuveyt gezeceğiniz mekanları ve yapıları ile sizi büyüsü altına alacak.

Kuveyt'te Deniz Turizmi için Nerelere Gidilir?

Kuveyt'e deniz turizmi nedeniyle yolculuk edenler, muhteşem güzelliklere sahip sahil ve plajları görünce büyülenecek. Ülkede deniz turizmi oldukça gelişmiş durumda. Denize yakın oteller ve mavi bayraklı plajları ile çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Kuveyt bu anlamda size tüm imkanları sunuyor. Al Kout Plajı en ünlü plajları arasında yer alıyor.

Kuveyt'ten Ne Alınır? Alışveriş Yapılacak Yerler

Kuveyt birçok ürünü alabileceğiniz bir ülke. Çok sayıda hediyelik ürün bulabileceğiniz ülkede Souk Al- Mubarakiya isimli kapalı çarşıda oldukça geleneksel ürünler bulunuyor. Ülkede almanız gereken ürün kahve olmalıdır.

Alışveriş yapabilmeniz için oldukça büyük merkezler bulunuyor. Dünyaca ünlü markaları burada bulabilirsiniz. Marina Mall, 360 Mall en bilinen ve en büyük AVM’leridir. Çoğu kişi vaktinin büyük bölümünü buralarda geçirir. Ayrıca Avenus dev bir alışveriş merkezidir ve muhteşem mimariye sahiptir.

Kuveyt'in Doğal Güzellikleri

Kuveyt'te kafa dinlemek sakinlemek ve doğa güzelliklerini görmek istiyorsanız Yeşil Ada tam size göre. Yapay ada size muhteşem doğa güzellikleri sunuyor. Ayrıca, Failaka adası ve doğa köyü doğal güzelliklere sahip bölgeleri arasında yer alıyor.

Kuveyt'te Gezilecek Tarihi Yerler

Kuveyt'te gezilmesi gereken çok fazla tarihi yapı bulunuyor. Dünyanın en zengin ülkeleri arasında görülen Kuveyt ülke tarihi ve turistik yerler bakımından oldukça önemlidir. Muhteşem mimarileri ile ünlü olan şehirde görmeniz gereken Büyük Camii, Kuveyt ulusal müzesi, Al Hamara Kulesi, Bayan Sarayı, Kuveyt Kaleleri, Eski Kuveyt köyü mutlaka görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor.

Başkent Kuveyt'in merkezinde bulunan Büyük Camii görülmesi gereken yapılar arasında Cami toplamda 46 bin metrekarelik bir alana sahip. 1986 senesinde inşa edilmiş olup, muazzam bir yapıya sahiptir. Altın kaplama olan Cami gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alıyor.

Fransa Gezi Rehberi

Gezilecek ve görülecek yerler bakımından pek çok mekâna ev sahipliği yapan Kuveyt de ulaşım oldukça gelişmiş durumdadır. Görmek ve gezmek istediğiniz pek çok yere kolaylıkla ulaşma imkânı bulabilirsiniz. Kuveyt'te ulaşım için kullanabileceğiniz otobüs ve taksi hizmetleri bulunuyor. Ülkede genel olarak taksi kullanımı toplu taşımaya göre daha yaygındır. Taksi fiyatları oldukça ucuzdur. Kuwait Public Transporter Company en uygun ve hızlı ulaşım araçlarıdır. Ayrıca ülkede petrol fiyatları uygun olması sebebi ile araç kiralama seçeneği en iyi ulaşım aracı olarak kabul edilir.

Kuveyt'in bilinen en önemli şehirleri arasında olan Mubarek El Kebir bölgesine ulaşım için otobüs veya araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Şuan için ülkede en yaygın kullanılan ulaşım araçlarıdır ve oldukça güvenlidir.

Kuveyt'in önemli şehirleri arasında olan ve Turizm için önemli sayılabilecek şehri Havalli şehri ulaşım için oldukça konforlu araçlara sahiptir. Şehirde taksi ve otobüs seferlerini kullanarak istediğiniz bölgeye kısa sürede ulaşma imkânı bulabilirsiniz.

Kuveyt'te şehirlerarası ve şehir içi ulaşım için raylı sistem kullanılmıyor. Girmek istediğiniz yerlere taksi, otobüs ve araç kiralama seçeneği ile yolculuk yapabilirsiniz.

Şehirde araç kiralama en mantıklı seçenek olacaktır. Petrol fiyatları uygun olması nedeni ile konforlu ve rahat bir şekilde istediğiniz bölgeye ulaşmanız mümkün.

Kuveyt’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kahve
Tatlı
Mutabbak
Falefel
İçilmesi Gereken Tek Lezzet, Kahve

Ülkede kahve kültürü oldukça gelişmiş durumda. Hemen hemen her evde mutlaka kahve ikramı yapıldığı gibi, ikram edilen kahve ve çayı içmemek hakaret sayılır. İçilen kahvenin rengi neredeyse yeşildir. Yeşil kahve çekirdekleri, karanfil ve kakule karıştırılarak içilir.

En Önemli Lezzet, Tatlılar

Ülkede tatlı kültürü oldukça yaygındır, Mutlaka yemeniz gereken çok sayıda tatlı bulunmaktadır. Tatlılarda özellikle hurma ve gül suyu kullanılmaktadır.

Pilav Sevenlere, Mutabbak

Tavuk ve pirincin önemli olduğu ülkede sevilen lezzetler arasında yer alan Mutabbak, pirinç ile yapılan bir lezzettir. İçine özel baharatlar katılan pirinç ve tavuk fırında pişirilir ve çok lezzetlidir.

Köftenin Birde Bu Türünü Yemeniz Gerek, Falefel

Nohuttan yapılan bu lezzet oldukça ünlüdür ve mutlaka yemeniz gereken bir lezzettir.

Muhteşem Soğan Dolması, Basal Mahshi

Kuveyt'in en meşhur yemekleri arasında yer alan lezzet, bir çeşit soğan dolmasıdır. Özel baharatların soğan içine doldurulması ile yapılmaktadır.

Kuveyt'te Yenecek En Güzel Yemekler

Kuveyt'te birçok farklı yemek yeme imkanı bulabilirsiniz. Dünya mutfağından birçok lezzeti tadabileceğiniz Kuveyt mutfağının önemli parçası deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Özellikle balık çok sevilmektedir. Ayrıca ülkenin en ünlü yemeği khubs isimli pidesidir. Pide Mahyawa isimli balık sosu ile servis edilmektedir.

Kuveyt Devleti Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Kuveyt 598,90 TL 3 Saat 40 Dakika
Ankara - Kuveyt 690,00 TL 14 Saat 50 Dakika
Saraybosna - Kuveyt 708,00 TL 6 Saat 50 Dakika
Dalaman - Kuveyt 717,90 TL 13 Saat 15 Dakika
Hatay - Kuveyt 750,83 TL 16 Saat 50 Dakika
Amsterdam - Kuveyt 751,90 TL 15 Saat 55 Dakika
Adana - Kuveyt 753,75 TL 8 Saat 45 Dakika
Kayseri - Kuveyt 798,65 TL 14 Saat 35 Dakika
Amasya - Kuveyt 799,82 TL 15 Saat 5 Dakika
Şanlıurfa - Kuveyt 808,73 TL 16 Saat 30 Dakika
Ordu - Kuveyt 830,73 TL 17 Saat 5 Dakika
Gaziantep - Kuveyt 854,65 TL 15 Saat
Trabzon - Kuveyt 879,65 TL 16 Saat 35 Dakika
Maskat - Kuveyt 1.105,41 TL 3 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Kuveyt Devleti ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Palandöken Kayak Merkezi Hakkında Erzurum şehri Palandöken Dağı’nın eteklerine kurulu olduğu için şehir merkezine oldukça yakındır. Palandöken rakımı 3271 metredir. Kış aylarında Palandöken Kayak
Arkadaşlık Bitirmeden Gezme Rehberi: Arkadaşlarla Tatil Nasıl Planlanır?
Arkadaşlık Bitirmeden Gezme Rehberi: Arkadaşlarla Tatil Nasıl Planlanır?
07 Kasım 2019
Siz fenomenleri dinlemeyin, en iyi seyahatler en iyi planlanmış olanlardır! Arkadaşlıkların bitmemesi, akıl sağlığının yorulmaması için yola çıkmadan önce biraz efor sarf etmeniz ve plan yapmak için z
Saklıkent Kayak Merkezi
Saklıkent Kayak Merkezi
04 Kasım 2019
Saklıkent Kayak Merkezi Hakkında Saklıkent kayak Merkezi, Akdeniz Bölgesi'nde Antalya'nın batısına doğru olan Beydağları üzerinde yer almaktadır. Antalya ilinin merkezine 35 km, Antalya Havaalanı
Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
Siz Onları Yazar Olarak Tanıdınız, Şimdi Gezgin Ruhları ile Tanışma Zamanı!
08 Nisan 2019
Yeni bir bakış açısı kazanmanın ve yaratıcılığınızı alevlendirmenin en iyi yollarından biri seyahat etmektir. Bize inanmıyor musunuz, en sevdiğiniz yazarlara sorun! K. Rowling Her ne kadar İskoçya’d

Kuveyt Devleti Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Ş*** G***
10 Temmuz Salı
Kuveyt
Biz çok memnun kaldık, herşeyi çok farklı kültürü, insanları..
S*** B***
27 Haziran Çarşamba
Kuveyt
Bayram tatili için gitmiştik, herkesin met ettiği kadar varmış gerçekten
S*** P***
16 Ekim Salı
Kuveyt
Herşey çok güzeldi teşekkür ederiz, karım çok keyif aldı
G*** Ç***
15 Haziran Cuma
Kuveyt
Paramı kaybetmeme rağmen yine de çok güzeldi keyif aldım
D*** M***
23 Haziran Cumartesi
Kuveyt
Sevgilime burada evlenme teklifi etmeyi düşünüyorum
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kuveyt Devleti Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 28.02.2020 06:03:04 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Kuveyt, (KWI)
KWI
KW

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=69684
/
69684