1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Kuwait Airways Kuwait Airways
Uçak Bileti

"Earning Your Trust"
Kuruluş Tarihi
1954
Firma Merkezi
Kuveyt
Firma Kısaltması
KAC
IATA Kodu
KU
Uçak Sayısı
29
Uçtuğu Şehir Sayısı
22
Çağrı Merkezi
Ort. Kullanıcı Puanı
4,8/5

Kuwait Airways Popüler Uçak Seferleri

Kuveyt - Dubai
Uçak Bileti
26 Eyl 2019
Cidde - Dubai
Uçak Bileti
04 Eki 2019
Dubai - Amman
Uçak Bileti
29 Eyl 2019
Tahran - Maskat
Uçak Bileti
30 Eyl 2019
Doha - Amman
Uçak Bileti
29 Eyl 2019
Dubai - Kahire
Uçak Bileti
04 Eki 2019
Dubai - Medine
Uçak Bileti
29 Eyl 2019
Doha - Beyrut
Uçak Bileti
25 Eyl 2019
Doha - Cidde
Uçak Bileti
29 Eyl 2019
Delhi - İstanbul
Uçak Bileti
07 Eki 2019
Bangalore - İstanbul
Uçak Bileti
12 Eki 2019
Dubai - Bangkok
Uçak Bileti
01 Eki 2019
İstanbul - Medine
Uçak Bileti
04 Eki 2019
Chennai - İstanbul
Uçak Bileti
13 Eki 2019
Bangkok - Doha
Uçak Bileti
07 Eki 2019
İstanbul - Trivandrum
Uçak Bileti
21 Eyl 2019
Manila - İstanbul
Uçak Bileti
08 Eki 2019
Dhaka - İstanbul
Uçak Bileti
07 Eki 2019
Bangkok - Samsun
Uçak Bileti
28 Eyl 2019
Bangkok - Ordu
Uçak Bileti
12 Eki 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kuwait Airways Hakkında

Kuweyt Airways; Kuveyt ülkesinin en önemli havayolları şirketi olmakla beraber milli bayrak taşıyıcısı olup, 1954 senesinde kurulmuştur. Büyük ve uzun uçuşlar yapabilen geniş uçuş filosuna sahiptir. Kuweyt Airways Havayolu şirketi tamamen müşteri odaklı çalışıp, tüm müşterilerine ödemiş oldukları ücretin karşılığından fazlasını vermeyi amaçlamaktadır. Ayrıca iyi bir hizmet almak isteyen tüm yolcularına kaliteli hizmet sunmaktadır.

Kuweyt Airways Havayolları başlangıçta kısıtlı olan uçuş ağı ile başlamıştır. İlk zamanlar Beyrut, Abadan, Şam, ve Kudüs'e seferler düzenlemiştir. Fakat ikinci yılında ise bu sektörde yeni olmanın verdiği tecrübesizlik ve ekonomik sıkıntılar ile karşı karşıya kalmıştır. Bu yüzden hisselerin %50'sini Kuveyt Devleti'ne devretmek zorunda kalmıştır. Bu hisse devri işleminden sonra şirketin yeni ortağı Kuveyt Devleti şirketin sermayesini, kazancını iki katına çıkarmayı başarmıştır. Daha sonra havayolunun diğer %50 hissesini de alarak şirketin tamamına sahip olmuştur. Kuveyt Havayolları 1962 senesinde kiraladığı dünyanın ilk jet motorlu uçakları Comet 4-c ile jet senesine giriş yapmıştır. 1960 yıllarında ise ulusal uçuş ağını büyük bir hızla genişleterek, Londra'ya haftada üç sefer düzenlemeye başlamıştır. Hızla değişen havacılık ihtiyaçlarına ayak uydurmaya çalışmak için 1968 senesinde üç adet Boeing 707 model uçağı filosuna eklemiştir. Yaklaşık 10 yıl sonra Kuwait Airways Havayolları 8 uçağının hepsi Boeing 707 olan bir uçak filosuna sahip olmuştur.

1978 senesinde Kuveyt Havayolları, B747-200 tipi uçağı teslim almış ve bir sonraki yıl üçüncüyü filosuna ekleyerek, geniş gövdeli filosu olan bir yıla girmiştir. Bu büyüme sayesinde uçuş ağını batıda New York'a ve doğuda Manila'ya kadar genişletmesine olanak sağlamıştır. Filonun modernizasyonuna devam eden havayolu, 4 adet Boeing 727 uçağını 1980-1981’de teslim almıştır. 2 sene kadar sonra 8 adet Airbus A310, Airbus A300-600 uçakları ile 1986 senesinde 3 adet Boeing 767-200ER uçakları havayolu şirketinin geniş gövdeliler filosuna katılmıştır.

Havayolu, Irak'ın Kuveyt'i işgali sırasında binalarının ve 42 uçaklarının yıkımının ardından, yeniden hizmete girmiştir.Kuveyt Havayolları, güvenliği, en yüksek önceliklerinden biri olarak benimseyerek devam ederken, yolcuları için en iyi hizmet ve konforu sağlayan bir havayolu taahhüdü ile dünya çapında 47’den fazla ülkeye ulaşmak için ağını kurmayı amaçlamaktadır.

Kuveyt Uluslararası Havalimanından uçuşlar bir çok ülkelere yapılmaktadır. Bu ülkeler; Avusturya, Bahreyn, Bangladeş, Mısır, Fransa, Almanya, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Ürdün, Lübnan, Umman, Pakistan, Filipinler, Katar, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Türkiye, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Tayland'dır.

Ayrıca Kuweyt Airways Havayolu şirketinin aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş antlaşması bulunmaktadır.

Kuwait Airways Online Check - in

Kuwait Airways Havayollarına ait biletlerin kullanılabilmesi için havayolunun belirtmiş olduğu zaman içerisinde check in işlemlerinin yapılması gerekir. Check-in başlama saati uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlayıp son üç saat kala bitmektedir. Aynı zamanda Check-in işlemleri gişeler tarafından yapılabildiği gibi internet üzerinden online olarak da çok hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Kuwait Airways Havayolu şirketinin tüm avantajlarından yaralanacak tüm yolcular online çekim işlemlerini yapmak için internet sayfası üzerindeki uygun alanlara PNR numaralarını girmeleri gerekir. Doğru bir şekilde PNR ve soy isimlerini girerek kısa zamanda online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Kuwait Airways Havayolu şirketini kullanan yolcularına online check-in hizmeti sırasında koltuk seçimi imkanını da sunmaktadır. Koltuk seçimi yaparken ödemeniz gereken ek ücretleri de ekrandan görebilme şansına sahipsiniz. Uçuşlardan önce özel ihtiyaçları bulunan yolcuların uçuştan önce Kuwait Airways ile iletişime geçilmesi durumunda koltuk seçimlerinde öncelik kazanmış olurlar. Ayrıca ekonomi sınıfında uçuş yapmak isteyen yolcular diz mesafesi konfora sahip oldukça rahat koltuklar ile seyahat etme imkanı bulurlar. Fakat koltuk seçimi yaparken ekstra diz mesafesi olan koltuklarda bulunmaktadır. Bu koltuklar ile seyahat etmek istediğinizde ek bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Kuwait Airways Havayolu şirketini kullanan yolcular çeşitli ikramlar, alternatif yiyecekler, içecekler ve ana menüler ile karşılaşmaktadır. Böylece yolcular unutamayacakları bir seyahat deneyimi yaşarlar. Uçuşların zamanlarına bağlı olarak menülerin özellikleri, içerikleri ve çeşitli olmaları farklılık göstermektedir. Seyahatin başından sonuna kadar yolcular havayolu şirketinin ikramlarından faydalanma imkanı bulurlar.

Kuwait Airways Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Güvenilir bir havayolu şirketi olup tamamen müşteri odaklı olarak hizmet vermektedir. Yolcuların uçuş sırasında karşılaşmış olduğu tüm problemler ile büyük bir titizlikle ilgilenilmektedir.
 2. Geniş bir uçak filosuna sahip olan Kuwait Airways, yolcuları için dünyanın bir çok noktasında bulunan ülkelere gitme şansı vermektedir. Havayolu şirketi günün her saatinde bir çok ülkeye uçuş imkanı sağlayarak yolcularına hizmet vermeye devam etmektedir.
 3. Kuwait Airways Havayolunda çalışan personelin tamamı büyük bir titizlikle çalışan ve kaliteli hizmet anlayışına sahip çalışanlardır. Tüm personel yolcuları memnun etmek için gereken tüm hizmetleri sağlamaktadır.
 4. Kuwait Airways Havayolu yolcuların seyahatleri boyunca yiyecek ve içeceklerini en kaliteli besinler aracılığı ile yapmaktadır. Ayrıca özel aşçıların büyük bir titizlikle seçmiş olduğu menüler sayesinde yolculara seyahat boyunca unutamayacakları ikramlar sunmaktadırlar.
 5. Kuweyt Airways; Oasis Club, Havayolu şirketinin çok sık kullanan yolcuları için hizmet sunduğu bir sadakat programıdır. Fakat beraber çalıştığı havayolları şirketleri ile mil kazanım imkanı sunmamaktadır. Otel zincirleri, oto kiralama, Ahli United Bank, Gulf insurance&reinsurance ve çeşitli telefon şirketleri ile ortaklıkları bulunmaktadır. Bu programa üyeler ekonomi sınıfında uçuş yapanlar %100 mil kazanmaktadır. Bu rakam kısa uçuşlarda en az 500 mili bulmaktadır. Business Class ve First Class da uçuş yapanlar için 2 veya 3 katı mil kazanma şansı vermektedir.
 6. Gümüş üyelik %50 bonus kazandırmaktadır. Altın üyeler ise %100 bonus kazanır. Ayrıca sekiz aile üyesi eklenebilecek bir hesapta daha fazla mil kazanma şansı vermektedir. Oasis Club da toplanan milleri üç yıl boyunca kullanma şansınız bulunmaktadır.
 7. Ayrıca yeterli millere sahip yolcular Kuweyt Airways'de bedava bilet alma şansına sahip olurlar veya upgrade imkanından da yararlanırlar. Ücretsiz olarak alacağınız biletleri miller ve nakit para ile birleştirip alabilme imkanınız bulunmaktadır.

Kuwait Airways Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Kuwait Airways bagaj hakkı ile de yolcularına ayrıcalıklı hizmetler sunmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Bagaj: Ekonomi ve Business bölümünde yolculuk yapan yolcuların maksimum olarak taşıyabilecekleri bagaj boyutu 158 santimetreyi geçmemesi gerekir. Fakat bu Royal/First Class bölümünde yolculuk yapan yolcular için 300 santimetredir. Bebek yolcu varsa bunun için 10 kg ve 115 santimetre boyutunu aşmayan bagaj hakkı bulunmaktadır. Yolcunun uçuş sınıfına bağlı olarak bagaj hakkı da değişiklik göstermektedir.

Kabin/El Bagajı: Kuwait Airways Havayolu şirketini kullanan her yolcu, maksimum olarak yedi kilogram ağırlığa kadar ve maksimum 56 x 36 x 23 santimetre boyutlarına sahip bir el bagajı taşıma hakkı vardır. Bu boyutlardaki el bagajına ek olarak ceket, kitap, şemsiye, kamera gibi kişisel eşyalarda taşınabilmektedir. Aynı zamanda çocukları bulunan yolcular, katlanabilir bebek arabası ve bebek eşyaları bulunan bir çanta taşıyabilirler.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yolcunun uçuş sınıfına bağlı olarak bagaj hakkı değişiklik göstermektedir. Fazla bagaj hakkında da ek ödeyeceği ücretler buna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Kuwait Airways, yolcularının bagajlarını büyük bir özenle taşımaktadır ancak yine de herhangi bir olumsuzluk durumunda yolcular böyle bir durumla karşılaştıklarında Kuwait Airways'e ait Kayıp ve Buluntu Eşya Ofisi'ne başvurabilmektedir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Kuwait Airways Seyahatlerin sırasında kabin içinde zehirli spreyler, çakmak, biber gazı, radyoaktif madde içeren ekipmanlar ve sivri uçlu cisimler taşımak yasaktır. Ancak kesinlikle yasak olan biber gazı vs gibi maddelerin dışındaki eşyalar yolcuların kayıtlı bagajlarında taşınabilmektedir.

Kuwait Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

 • Economy Class İkramlar

Kuwait Airways Economy sınıfı yolcularına farklı çeşitte sıcak sandviç ikram edilmektedir. Bunun dışında kek ve uçak seferi saatine göre kahvaltı ve yemek ikramları da bulunmaktadır.

 • Business Class İkramlar

Business Class yolcuları ilk olarak içecekler ile karşılanmaktadır. Uçak seferi saatine göre sefer süresince yolculara geniş menü çeşitliliği olan lezzetli ikramlar sunulmaktadır.

 • First Class İkramlar

First Class yolcular seyahatin başından sonuna kadar geniş menü yelpazesinden yaralanırlar. Tüm içeceklerden faydalanma imkanı bulurlar.

 • Royal Class İkramlar

Royal Class yolcuları içecekler ile karşılanır ve özel aşçıların yapmış olduğu menüden uçuş boyunca faydalanırlar.

Kuwait Airways: Business Class

Kuwait Airways yolcularına farklı sınıflarda seyahat etme olanağı sunmakla birlikte Business Class sınıfındaki yolcularına daha farklı ve önemli ayrıcalıklar göstermektedir.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Masaj özelliğine sahip olan Business Class sınıfındaki koltuklar aynı zamanda yatar pozisyona getirilebiliyor. Ayrıca koltuklar arasındaki diz mesafesi de Business Class sınıfında daha fazladır.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Business Class sınıfındaki yolcular havada uçan aşçılar tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemekleri ve içecekleri ikram olarak tüketebilmektedirler.

Kuwait Airways: Oasis Club Sadakat Programı

Bu programa üyeler ekonomi sınıfında uçuş yapanlar %100 mil kazanmaktadır. Bu rakam kısa uçuşlarda en az 500 mili bulmaktadır. Business Class ve First Class da uçuş yapanlar için 2 veya 3 katı mil kazanma şansı vermektedir. Daha fazla uçuş yaparak daha çok mil kazanma şansını yolcular bu sayede yakalayabilirler.

Kuwait Airways Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Dünyanın sayılı havayolu firmalarından birisi olan Kuwait Airways Havayolları bünyesinde her gün dünyanın bir çok ülkesine seferler düzenlenmektedir. Havayolu firması Londra, Mısır, Katar, Filipinler, Hindistan, Irak, İran gibi dünyanın önemli ülkeleri dahil onlarca ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir.

 • Kuwait Airways Seferleri: Kuwait Airways Havayolları her gün çok sayıda uçak seferleri düzenleyerek havayolu ulaşımı konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir.
 • Kuwait Airways Rezervasyon: Kuwait Airways Havayolları’na ait uçak seferlerinin biletlerine online olarak rezervasyon yapılabilmektedir.
 • Kuwait Airways Bilet Al: Havayolu firması tarafından düzenlenen uçak seferleriyle seyahat etmek için ihtiyaç duyulan uçak biletleri de internet üzerinden online bir şekilde yapılmaktadır.

Kuwait Airways Bilet İptal/İade Prosedürü

Kuwait Airwayse ait olan uçak biletlerinin iptal ya da iade edilmesi gerektiği durumlarda havayolu firmasının çağrı merkezi ya da Biletall.com ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Kuwait Airways Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Maksimum konfor sağlayan koltuklar özelliğine göre masaj koltuğu olarak kullanılmaktadır. Ayrıca okuma lambası ve elektrik bağlantısı da koltukların özelliklerinden birkaç tanesidir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Bebek ve çocuklu ebeveynler çocukları için özel kemer kullanabilir ya da ayrı koltuk talep edebilirler. Uçağın yanına kadar bebek arabalarının kullanılabilmesi ve bebekler için mama siparişinin verilebilmesi bebek yolcuların ayrıcalıklarındandır.

 • Hamile Yolcular

28-35. hafta arasındaki dönemde olan hamile yolcular "uçakla seyahat edebilir " ibareli doktor raporu ile seyahat edebilmektedir. 36. haftadan sonra ya da iki bebek taşıyan ve 32.haftada olan anne adayları raporları olsa da uçamamaktadır.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli olan yolcular ise sahip oldukları hastalıklara göre kendi başlarına, doktor raporu ile ya da refakatçileri ile birlikte seyahat edebilmektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanı olan yolcular ekstra ücret ödeyerek taşınması yasak olmayan hayvanları özelliğine göre kabin veya kargo bölümünde taşınabilme imkanı sağlanabilmektedir.

Kuwait Airways Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Kuveyt - Dubai 462,54 TL 2 Saat 55 Dakika
Cidde - Dubai 967,45 TL 9 Saat 50 Dakika
Dubai - Amman 1.112,10 TL 5 Saat 20 Dakika
Tahran - Maskat 1.194,87 TL 10 Saat 25 Dakika
Doha - Amman 1.203,72 TL 5 Saat 5 Dakika
Dubai - Kahire 1.239,16 TL 4 Saat 10 Dakika
Dubai - Medine 1.370,39 TL 5 Saat 45 Dakika
Doha - Beyrut 1.432,64 TL 17 Saat 5 Dakika
Doha - Cidde 1.510,01 TL 4 Saat 55 Dakika
Delhi - İstanbul 1.595,28 TL 7 Saat 5 Dakika

Kuwait Airways İle Seyahat Eden Yolcularımızın Yorumları

Çok İyi (19)
İyi (4)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
23 Değerlendirme
Güzel bir firma imkanlar güzel biz tercih ediyoruz deneyin
Bilet fiyatları biraz pahalı ama hizmetleri çok güzel
Fiyatlar nedense pahalı biz bir daha tercih edemeyebilir, firma kaliteli ama
Firmanın kalitesi ortada anlatmaya gerek
Hizmette sıkıntı yok fakat fiyatları çok pahalı
Firma güzel personeller ilgili ve güler yüzlü
Ben aradığımı bulamadım memnun kalamadım çünkü
Klima konusun da sorun yaşayan kullanıcılar bence otobüs yolculuğu yapsınlar.
İkramlar biraz daha iyi olabilirdi teşekkürler yine de idare eder
İkramlar güzel personel güler yüzlü teşekkürler
Kaliteli yolculuk yapmka istiyorsanız kesin tercih etmelisiniz
Fiyatlara göre sunulan hizmet ortada daha fazla bişey aramaya gerek yok
İzmire gelirken tercih etmiştim fakat bir daha bu firmayı kullanmam sanırım
Aynı hizmeti alıpta memnun kalmayan insanları anlamıyorum
Firma koltuk konusun da kendini biraz daha geliştirmesi gerekmekte
2
23
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Kuwait Airways sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Kuwait Airways Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 16.09.2019 03:47:07 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Medine, (MED)
MED
SA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=66350
/
66350