1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Larnaca Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
32°C
17 Temmuz
Yarın
Güneşli
32°C
18 Temmuz
Perşembe
Sağanak Yağmur
31°C
Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Larnaca Şehri En İyileri
  • Su Sporları
  • Hala Sultan Tekkesi
  • Hellim Peyniri

En Ucuz Larnaca Varışlı Uçak Seferleri

Atina - Larnaca
Blue Air
01 Ağu 2019
İstanbul - Larnaca
Aegean Airlines
19 Tem 2019
Moskova - Larnaca
Ural Airlines
27 Tem 2019
13 Ağu 2019
İzmir - Larnaca
Aegean Airlines
01 Ağu 2019
Antalya - Larnaca
S7 Airlines
16 Tem 2019
Ankara - Larnaca
Ukraine International Airline
19 Tem 2019
Diyarbakır - Larnaca
Türk Hava Yolları
24 Tem 2019
Samsun - Larnaca
Türk Hava Yolları
31 Tem 2019
Adana - Larnaca
Türk Hava Yolları
22 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Larnaca Kalkışlı Uçak Seferleri

Larnaca - Londra
Thomas Cook Airlines Uk
31 Tem 2019
Larnaca - Atina
Blue Air
22 Tem 2019
Larnaca - Viyana
Aegean Airlines
16 Tem 2019
Larnaca - Moskova
Aegean Airlines
17 Tem 2019
Larnaca - Ankara
Ukraine International Airline
24 Tem 2019
Larnaca - Antalya
S7 Airlines
16 Tem 2019
Larnaca - İzmir
Aegean Airlines
17 Tem 2019
Larnaca - Diyarbakır
Ukraine International Airline
24 Tem 2019
Larnaca - New York
Ukraine International Airline
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Larnaca Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Larnaca Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Larnaca Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Larnaca Havaalanları
Ülke Kodu
CY
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Yunanca
Toplu Taşıma Fiyatı
0,50 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,90 EUR

Larnaca’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Larnaca uçak bileti alarak Larnaca'ya gitmek için gözönünde bulundurulması gereken önemli konulardan biri de, şehrin ne zaman ziyaret edilmesinin daha avantajlı olduğunu bilmektir.

Larnaca, Akdeniz kıyısında bulunması nedeniyle Akdeniz ikliminin hakim olduğu bir şehirdir. Bu nedenle Kasım ayından Eylül ayına kadar şehrin oldukça yoğun olduğu ve sıcaklık değerlerinin istenilen düzeyde olduğu görülmektedir. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yağmur şeklinde yağış alan Larnaca'da kar yağışı görülmemektedir.

Yaz mevsiminin oldukça uzun sürdüğü şehirde, uzun süreli tatil yapmak isteyenler için oldukça cazip fırsatlar bulunmaktadır. Yılın hemen hemen her ayında şehrin her yerinin gezilmesi, denize girilmesi ve çeşitli festivallere katılım sağlanması mümkün olabilmektedir.

Larnaca Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Larnaca uçak bileti alarak şehre gelen yolcular, burada bulunan havalimanına iniş yaptıktan sonra çeşitli ulaşım araçlarından yararlanarak şehir merkezine gidebilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1 EUR

Pickup North Cyprus firması tarafından işletin şehir içi otobüsler, Larnaca Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek isteyenlere hizmet veren ve en çok tercih edilen toplu ulaşım araçlarından biridir. Otobüs ile şehir merkezine gitmek isteyenler maksimum 6-7 dakikalık bir ulaşım gerçekleştirmektedirler. Düz bir şehir olan Larnaca'da, otobüs yolculuğunu tercih edenler şehrin farklı noktalarına da gidebilmektedirler. Havalimanından ortalama süre: 6-7 dakika Havalimanından uzaklık: 4 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 4 EUR

Larnaca Uluslararası Havalimanı'nın dış ve iç hatlar terminalinde yer alan taksi duraklarındaki sarı taksiler de tercih edilerek şehre gidilebilmektedir. Larnaca'da taksi ücretleri oldukça düşüktür. Ulaşım mesafesinin de kısa olduğu düşünüldüğünde, havalimanına iniş yapan kişilerin otobüslerden çok taksileri tercih ettikleri görülmektedir.
Araç Kiralama
Larnaca Uluslararası Havalimanı'na iniş yapan yabancı tusirslerin en çok tercih ettikleri ulaşım aracı kiralık araçlardır. İç ve dış hatlar terminallerinde bulunan araç kiralama ofislerine gidilerek, istenilen özellikle araç kiralamam mümkündür. Araç kiralama işlemleri, saatlik, günlük ve haftalık olmak üzere üç farklı periyotla yapılabilmektedir.

Larnaca Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Larnaca'ya gitmek için yolculuğunu havayolu şeklinde gerçekleştirmek isteyenlerin tercih ettikleri havalimanı Larnaca Uluslararası Havalimanı'dır. Larnaca'ya ya da diğer noktalara uçmak isteyen kişiler, genellikle bu havalimanını tercih etmektedirler.

Larnaca Uluslararası Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı 4 km'dir. Havalimanından şehir merkezine gitmek için tercih edilen çeşitli kara ulaşım araçları bulunmaktadır. Karayolu ile şehir merkezine gitmek için yaklaşık 5 dakikalık bir ek yolculuk gerekmektedir.

Larnaca Uluslararası Havalimanı dünyanın birçok ülkesinden yolcu alıp, yine dünyanın birçok noktasına yolcu seferi gerçekleştirdiğinden, havalimanında iç ve dış hatlar terminali bulunmaktadır. İç hatlar terminalinde çeşitli restaurantlar, emanet eşya büroları, sağlık ünitesi, araç kiralama ofisi ve kafeler bulunmaktadır.

Havalimanının dış hatlar terminalinde de sağlık ünitesi, kafe, araç kiralama ofisi ve restaurant bulunmaktadır.

Larnaca’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Larnaca uçak bileti olarak sağlanan avantajlardan faydalanarak Larnaca'ya gitmek için göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda opsiyon bulunmaktadır. Bunların başında gelen tarihi ve kültürel yapılar ile şehrin sakinliği, özellikle Avrupa'nın birçok ülkesinden gelen turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.
  2. Larnaca, Akdeniz'e kıyısı bulunması ve oldukça geniş bir plaja sahip olması nedeniyle, özellikle su sporları açısından gelişmiştir.
  3. M.Ö 14. yüzyıla dayanan bir geçmişe sahip olan Larnaca, Osmanlı İmparatorluğu'ndan Memlük ve Venediklilere kadar çok sayıda medeniyete ait izler taşımaktadır.
  4. 2600 yıl önce Antik Yunanlıların Kition ismini vererek kurdukları şehir, o günden beridir sürekli yerleşim almaktadır.
  5. Şehirdeki sıcaklık değerlerinin yılın büyük bölümünde yüksek olması, Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen ziyaretçilerin sayılarını her geçen gün artırmaktadır.

Larnaca Hakkında

Diğer adı iskele olan Larnaca, Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti'nde bulunan, turizm açısından son derece aktif olan şehirlerden biridir. Larnaca'nın Akdeniz'e kıyısı bulunmaktadır. Bu durum, şehrin genel olarak palmiye ağaçları ile çevrilmesini ve benzersiz bir plaja sahip olmasını sağlamaktadır.

Larnaca, Güney Kıbrıs'ın en büyük şehirlerinden olan Nicosia ve Limasol'dan sonra gelen en büyük şehir olarak kabul edilmektedir. Gerek ticari gerekse uluslararası limanı ile dikkat çeken şehir, turizmin gelişmiş olması ile birlikte ekonomisi turizme dayalı olan bir konumda bulunmaktadır.

Klasik Akdeniz ikliminin hakim olduğu Larnaca, Nisan ayından Kasım ayına kadar süren yaz sıcaklıkları nedeniyle, hemen hemen yılın dört mevsiminin de turizm açısından canlı geçmesine olanak vermektedir. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarındaki ortalama sıcaklıkların 25 ila 40 derece arasında olduğu görülmektedir.

Güney Kıbrıs'ın turistik şehirlerinden biri olan Larnaca, tüm Kıbrıs adasında bulunan havalimanlarından en büyüğüne de sahiptir. 150.000 yerleşik nüfusa sahip olan şehir, turizm dönemlerinde nüfusunu 10 katına çıkarmaktadır.

Hem sakin bir tatil geçirmek isteyenlere, hem de tarihe merak duyan kişilere ev sahipliği yapan Larnaca, Türk İslam medeniyetlerinin birçok izini taşımaktadır. Özellikle Hala Sultan Tekkesi şehrin kültürünü simgeleyen en önemli yapılardan biridir. Bir dönem Osmanlı egemenliğinde kalan Larnaca'da, Osmanlı İmparatorluğu'na ait tarihi yapılar da bulundurmaktadır.

Larnaca Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 EUR
Taksi
0,71 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Larnaca düz bir şehir olduğu için, şehir halkının ya da turistlerin gidecekleri yerler için yürümeyi tercih ettikleri görülmektedir. Yine de ulaşım araçlarından yararlanmak isteyenler, çok sayıda bulunan otobüslerden yararlanabilmektedirler. Şehir içi hizmet veren bu otobüsler, havalimanına gitmek isteyenlerin de tercih edebilecekleri araçlardır. Larnaca Havalimanı'na iniş yapan yolcular da şehir merkezine gelmek için bu otobüslerden yararlanmaktadırlar.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Gelişmiş otobüs hizmetlerinin yanı sıra, Larnaca'nın en önemli şehir içi ulaşım araçlarından bir diğeri de taksilerdir. Gece 12'den sonra tarife değişikliği yaparak gece tarifesine geçen taksiler, hızlı ulaşım sağlamak isteyenler tarafından tercih edilebilmektedir. Şehrin birçok noktasında sarı taksi duraklarını görmek mümkündür.

Larnaca Vize Şartları

Güney Kıbrıs Vize İstiyor mu?
Evet
Güney Kıbrıs Vize Detayları
Güney Kıbrıs, Türkiye tarafından tanınmadığı için ülkemizde elçiliği bulunmamaktadır. Vizeye başvurmak isteyen vatandaşlarımızın Atina'da bulanan Güney Kıbrıs Elçiliğinden başvurularını yapması gerekir.

Larnaca’da Gezilecek Yerler

Hala Sultan Tekkesi
Arkeoloji Müzesi
Aziz Lazarus Kilisesi
Güney Kıbrıs'ın İslam Mimarisi: Hala Sultan Tekkesi

Larnaca'yı ziyaret eden yabancı turistlerin mutlaka gezmeleri gereken bir yer olarak tavsiye edilen Hala Sultan Tekkesi, Muaviye'nin Şam valisi olduğu dönemde şehre gelen Müslümanlar arasında bulunan Abdullah İbni Kays'ın halası olan Ümmü Haram adına yaptırılmıştır. Aynı zamanda Ümmü Haram'ın türbesi de burada bulunmaktadır. Şehri ziyaret eden özellikle Müslüman turistlerin, bu türbeye büyük önem verdikleri ve sıklıkla ziyaret ettikleri bilinmektedir.

Tarihin Sergilendiği Mekan: Larnaca Arkeoloji Müzesi

Larnaca, turizm açısından son derece gelişmiş bir şehir olsa da, tarihi açıdan da bir o kadar gelişmiş bir konuma sahiptir. M.Ö 14. yüzyıldan beri yerleşik bir durumda bulunan şehir, adanın en zengin müzelerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır. Larnaca İlçe Müzesi olarak da bilinen Arkeoloji Müzesi, Larnaca şehrinin tarihi geçmişini en iyi yansıtan yerlerden biridir. Girişin ücretli olduğu müze, sit alanları ile çevrili bir yerde bulunmaktadır.

Hz. İsa'yı Simgeleyen Yer: Aziz Lazarus Kilisesi

Şehri ziyaret Ortodoks turistlerin en çok ilgi duydukları yerlerden biri olan Aziz Lazurus Kilisesi, Hz. İsa'nın kendisini dilettiği yer olarak kabul edilmektedir. Kilisenin ilk papazı olan Aziz Lazarus'un mezarının üzerine yaptırılan bu kilise, turizm açısından oldukça göz alıcıdır.

Larnaca’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hellim Peyniri
Pourgouri
Souvlaki
Deniz Ürünleri
Hellim Peyniri

Güney Kıbrıs'ın en meşhur yiyeceklerinden biri olan Hellim Peyniri, Larnaca şehrinin en çok tüketilen lezzetlerinden biridir. Farklı bir peyniş çeşidi ile tanışmak isteyen ve bu lezzeti tatmak isteyen kişiler, özellikle kahvaltı ve ara öğünlerde yoğun olarak hellim peynirini tercih etmektedirler.

Pourgouri

Bulgurdan yapılan Pourgori yemeği Larnaca halkı tarafından en çok önem verilen yemeklerden biridir. Türkiye'deki bulgur pilavana benzeyen bu yemek, üzerine dana etleri serpiştirilerek servis edilmektedir.

Souvlaki

Tavuk etinin harmanlanmasıyla yapılan bu yemek, Larnaca'da en çok tüketilen yemekler arasındadır. Izgarada yapılan ve çeşitli mezelerle servis edilen Souvlaki, Larnaca Uluslararası Havalimanı'nda bulunan restaurantlarda ve şehir merkezinde bulunan hemen hemen tüm restaurantlarda her zaman bulunabilen bir yemek çeşididir.

Deniz Ürünleri

Larnaca'daki deniz ürünlerindeki çeşitlilik oldukça fazladır. Balığın ve diğer deniz ürünlerinin zengin bir menü oluşturduğu Larnaca mutafında en çok tüketilen ürünler kalamar, barbun, ahtapot ve çipuradır.

Konaklama İçin Larnaca Otel Seçenekleri

Ucuz Larnaca uçak bileti alarak gerek gezi, gerekse iş amacıyla şehri ziyaret edenlerin konaklama için tercih edebilecekleri çok sayıda alternatif bulunmaktadır.

Larco Hotel

Larnaca'ya 10 dakikalık mesafede bulunan Larco Hotel, açuk havuzu, saunası, ücretsiz internet hizmetleri ve kapalı spor salonu imkanları sunarak konuklarını ağırlamaktadır. Tesiste golf tutkunları için çeşitli büyüklüklerde sahalar da bulunur. Ayrıca çoçuk havuzu, havalimanı ve şehir içi ücretsiz ulaşım imkanları da Larco Hotel'in hizmetleri arasındadır. Hotelde 55 adet oda bulunmaktadır. Özellikle ailelere yönelik hizmet veren hotel, şehri gezmez isteyenlere ücretsiz rehber hizmeti de vermektedir.

10 Pontou Street Po Box 40137, İskele, Larnaka
Sentido Sandy Beach

Oldukça modern odaları ve sanuasının yanı sıra kapalı yüzme havuzu, ücretsiz ViFi ve ücretsiz şehir içi ulaşım imkanları ile hizmet veren tesis, Larnaca Tuz Gölü'ne yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Larnaca'da lüks bir konaklama isteyenler için özel olarak konumlanan tesis, bar, dinlenme odaları, restaurant gibi ek hizmetler de sunmaktadır.

P.O. Box 40857, Larnaka
Achilleos City Hotel

Larnaca'da bulunan bu 3 yıldızlı otel, oldukça modern bir dizayna sahiptir. Ücretsiz internet bağlantısından ücretsiz havalimanı servisine kadar çok sayıda imkan sunan Achilleos City Hotel, Larnaca'nın en ünlü plajı olan Fnikoudes'e 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Mitsi Street, Larnaka

Larnaca Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Atina - Larnaca 612,17 TL 1 Saat 45 Dakika
İstanbul - Larnaca 633,31 TL 9 Saat 10 Dakika
Moskova - Larnaca 675,29 TL 3 Saat 35 Dakika
St. Petersburg - Larnaca 1.106,60 TL 21 Saat 15 Dakika
Londra - Larnaca 1.269,12 TL 5 Saat 40 Dakika
İzmir - Larnaca 1.328,14 TL 4 Saat
Ljubljana - Larnaca 1.491,58 TL 5 Saat 45 Dakika
Antalya - Larnaca 1.610,05 TL 22 Saat 55 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Larnaca ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
Tek Kelime Türkçe Konuşulmayan Ama Türk Gelenekleri ile Yaşayan Köy: Moena
06 Nisan 2019
Osmanlı İmparatorluğu’nun dünya tarihinde önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Tamı tamına 624 yıl hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi izleri dünyanın dört bir y
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
Hepsini Görmek Gerek: Türkiye’nin En Güzel Müzelerini Biliyor Musunuz?
29 Mart 2019
Dünya’nın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan ülkemizin her köşesi buram buram tarih kokuyor. Binlerce yıl süren bu tarih hakkında çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeniz mümkün. Tarihi canlı canl
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
Dünya Yeni Yıla Nasıl Girdi?
11 Ocak 2019
Yılbaşı Gecesi'nde dışarıda olmak bazıları için işkence gibi olabilir. Pahalı, kalabalık ve harika bir gün olması için üzerinde çok fazla baskı var ancak yeni yıla evde oturarak girmek herkese göre de
Tripadvisor’ın Seçimiyle Dünya’nın En Eğlenceli 8 Lunaparkı
Tripadvisor’ın Seçimiyle Dünya’nın En Eğlenceli 8 Lunaparkı
24 Aralık 2018
Eğlenmek ve güzel vakit geçirmek deyince ilk akla gelen etkinliklerden olan lunaparklar, her yaştan ziyaretçinin keyifli vakit geçireceği bir gün vadediyor. Gezginlerin oyları ile seçilen en eğlenceli

Larnaca Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Kamp yapmayı seviyorsanız kesinlikle buraya gidin şehrin tepesinde kamp alanı var
Geri dönmek istemeyeceğiniz yerlerin başında gelecektir eminim
Burası için çok yazı okumuştum bakalım gittiğim de görebilecek miyim beklentimi karşılayacak mı
Güzel zaman geçirmek istiyorsanız sevgiliniz ile kesin gidin
Biz çok keyif aldık gerçekten çok farklı çok güzel biryer
Birbirinden farklı yemek denedim, kilo aldım geldim valla.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Larnaca Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:55:19
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Larnaca, (LCA)
LCA
CY

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948