1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Lihtenştayn
Uçak Bileti

Nüfus
38 Milyon
Başkent
Vaduz
Para Birimi
İsviçre Frangı
Zaman Dilimi
GMT +1
Telefon Kodu
+423
Resmi Dil
Almanca
Ort. Yemek Fiyatı
17 CHF
Ort. İçecek Fiyatı
4 CHF
İstanbul - Vaduz Uçuş Süresi
2 Saat 30 Dakika
İstanbul - Vaduz Uçuş Mesafesi
1694 Km

Lihtenştayn'a Nasıl Gidilir?

Lihtenştayn sınırından girmeniz için vizeniz olmalıdır. Lihtenştayn Schengen vize politikası izleyen devletler arasında yer almaktadır. Vize işlemleriniz sırasında biletlerin pahalanmaması için önceden Biletall.com'u ziyaret ederek kendinize en uygun Lihtenştayn uçak bileti rezervasyon işlemlerini yaparak Lihtenştayn uçak bileti fiyatından tasarruf edebilirsiniz. Direk veya aktarmalı olarak uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Lihtenştayn Vize Şartları Neler?

Lihtenştayn Vize İstiyor mu?
Evet
Lihtenştayn Vize Ücreti
130 EUR
Lihtenştayn Vize Şartları

Ülkeye Lihtenştayn uçak bileti fırsatlarından yararlanarak gitmek isteyenlerin, herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına daha öncesinde Lihtenştayn vize şartlarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Lihtenştayn’e gitmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri Schengen vizesi alması gerekmektedir.

Ülkeye giriş yapmak için gerekli olan Lihtenştayn vizesi, vizenin türü ve sürecine göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir.

Lihtenştayn'a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Kış
En İyi Ay
Ocak

Lihtenştayn kışın karlı ve soğuktur. Kış sporları açısından oldukça elverişli alanlara sahiptir. Bu yüzden kış turizmi oldukça fazla görülmektedir.

Lihtenştayn Hakkında Bilgiler

Lihtenştayn Avrupa’da yer alan bir ülkedir. Avrupa ülkeleri arasında en küçük ülkelerden birisidir.

Lihtenştayn’nın Başkenti

Lihtenştayn’nın başkenti, ülkenin en büyük şehri olan Vaduz’dur.

Lihtenştayn Nüfusu – Lihtenştayn Resmi Dili

Lihtenştayn’nın nüfusu 1,425 milyonun civarındadır. Ülkenin resmi dili ise Almanca'dır ancak aksanları farklıdır.

Lihtenştayn Para Birimi

Lihtenştayn, İsviçre'nin para birimi olan İsviçre Frankı'nı kullanmaktadır.

Lihtenştayn’da Saat Kaç?

Lihtenştayn GMT +1 zaman dilimindedir. Böylece, Bahreyn Türkiye saat farkı 2’dir. Yani ülkemizden iki saat geridedir.

Lihtenştayn’da Ne Ucuz? Lihtenştayn’dan Gelirken Ne Getirilir?

Lihtenştayn alışveriş severler için oldukça iyi bir yer olacaktır. Modayı yakından takip etmesi kur farkının fazla olmaması nedenleri ile güzel kıyafetler bulmak mümkündür.

Lihtenştayn Nerede?

Lihtenştayn'a Uçmak İçin 5 Sebep

• Alp Dağları
• Takma Diş
• Lihtenştayn Festivalleri
• Kış Sporları
• Dünyanın En Küçük 6. Ülkesi
  1. Ülkenin bir yarısı Ren Vadisi, diğer yarısı ise Alp Dağları ile kaplıdır. Sizlerde Alp Dağları'nda beyaz ve yeşilin büyülü görüntüsüne şahit olmak istiyorsanız beklemeden Biletall.com'a girerek Lihtenştayn uçak seferlerini listeleyerek kendinize en uygun Lihtenştayn uçak biletini satın alabilirsiniz.
  2. Dünyanın en çok takma diş üretilen ülkesi Lihtenştayn'dır. Ülkeye takma diş yaptırmak için gelen yabancılar bir hayli fazla oluyor.
  3. Küçük ülke deyip geçmemek lazım Avrupa'nın festival konusunda en zengin ülkeleri arasında Lihtenştayn'da yer alıyor. Bahar festivali ve 3 ay süren opera festivalleri gibi bir çok etkinliği ülkenin çeşitli bölgelerinde görmek mümkün.
  4. Lihtenştayn'ın ulusal sporu kayaktır. Ülkenin büyük bi kısmını kaplayan Alp Dağlarına geniş kayak merkezleri yer almakta. Lihtenştayn Alp Disiplini kayak branşında kış olimpiyatlarda 9 madalya kazanmıştır. Lihtenştayn kayak Lihtenştayn merkezinde toplamda  21 km uzunluğunda pist bulunmaktadır.
  5. İsviçre ile Avusturya arasında yer alan Lihtenştayn 30 milyonluk nüfusu ile dünyanın en küçük 6. ülkesidir. Sınırları 76 km uzunluğunda olan ülkenin tam ismi Lihtenştayn Prensliği'dir.

Lihtenştayn'ın En Güzel Şehirleri

Lihtenştayn’ı ziyaret etmek isteyen kişiler, ülke hakkındaki bilgileri bilmeleri gerekmektedir. Ülkenin en güzel şehirleri arasında ilk sırada başkent Vaduz gelmektedir.

Vaduz

Yaklaşık 5 bin nüfüsa sahip olan Lihtenştayn'ın en büyük şehri ve aynı zamanda başkentidir. Tarih kokan meydanı ve sokakları ile ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır.

Balzers

Lihtenştayn'ın büyük şehirleri arasında yer almaktadır. Vaduz şehri gibi kendisine hayran bırakan bir takım özellikleri mevcuttur. Bunların en başında yemyeşil tepeleri ve tarihi mekanları gelmektedir.

Eschen

Lihtenştayn'ın kuzey kısmında konumlanan bu şehir, küçük bir köy gibidir. Yaklaşık 5 bin nufusu bulunan bu şehride defalarca taş binalara ve tarihi yapılara denk gelmek mümkündür.

Lihtenştayn'da Gezilecek Yerler

Lihtenştayn gerek yeşil alanları ile gerek tarihi dokusu ile gelen turistleri mutlu eden bir ülkedir. Bu nedenle de gidiş dönüş masraflarının en aza indirilerek daha çok gezme fırsatı yakalanmaktadır.

Lihtenştayn'da Deniz Turizmi İçin Nerelere Gidilir?

Lihtenştayn'ın herhangi bir denize kıyısı olmadığı için deniz turizmine uygun bir ülke değildir. Alp Dağları'nı bulundurması açısından kış turizmine uygun bir ülkedir.

Lihtenştayn'dan Ne Alınır, Alışveriş Yapılacak Yerler?

İsviçre'ye komşu olması açısından İsviçre çikolatası satan dükkanlara pek çok raslayabilirsiniz. İsviçre çakısı ve saati satan da bir çok dükkan görmek mümkündür.

Lihtenştayn'ın Doğal Güzellikleri

Lihtenştayn'da doğal güzellikler denince akla Vaduz şehri gelir. Vaduz şehri adeta yeşil alanlardan oluşmaktadır. Şehrin yükseltilerine çıkarsanız üzüm bağları ile karşılaşabilirsiniz.

Lihtenştayn'da Gezilecek Tarihi Yerler

Tarih kokan Lihtenştayn'ın her şehrinde ayrı bir tarihi güzellik bulunuyor. Lihtenştayn gerek binaları gerekse doğal güzellikleriyle her sokak tarihe çıkmaktadır. Tarihi müzeler kaleler bunlara en güzel örnekler.

Lihtenştayn Gezi Rehberi

Lihtenştayn gidilmesi ve görülmesi gereken doğallık içinde bulunduruyor. Kış tatil fırsatının değerlendirilmesi de, en ucuz Lihtenştayn uçak bileti seçeneklerine bakılmasını sağlamaktadır. Genel olarak fiyatların değişkenliği mevsimlere göre değişiklik göstermektedir.

Bölgede toplu taşıma araçlarını kullanabilirisiniz. Ama gideceğiniz mesafeler kısa olacağından dolayı taksileri de tercih edebilirsiniz. Ülke içerisinde neredeyse tüm şehirlerin kendine özgü yemekleri ve restoranları vardır.

Lihtenştayn'da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kasknöpfle mit Apfelmus
Ribel

Genellikle Almanya ve İsviçre mutfak kültürüne kayan yemekleri bulunmaktadır. Kendilerine ait iki adet yemek bulunurken ülke içerisinde iki adet Türk Restoran'ı bulunmaktadır.

Kasknöpfle mit Apfelmus

En meşhur yemekleri Kasknöpfle mit Apfelmus'dir. Elmalı sos ile servis edilen bu yemek erimiş peynirli makarnaya benzemektedir.

Ribel

Kasknöpfle mit Apfelmus'dan sonra en çok tercih edilen Ribel, temelinde mısır nişastası yatmaktadır. Genellikle süt veya peynir ile servis edilir.

 

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Lihtenştayn ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
12 Nisan 2019
Dünyadaki en inanılmaz yerlerden biri olan Antarktika kıtasına gidenlerin aktardığına göre burası, yaşadığınız duyguları kelimelere dökmenin imkansız olduğu bir yer!   Yedi kıta arasında ul
Gezginler İçin Doğa ve Seyahat Filmleri [Infografik]
Gezginler İçin Doğa ve Seyahat Filmleri [Infografik]
01 Ekim 2018
Gezmek için bazen hepimiz bahaneler uyduruyoruz. Sonbahar'ın da gelişiyle birlikte motivasyonumuzu ve seyahat edip yeni dünyalar keşfetmeye olan isteğimizi bir kenara bırakmış olabiliriz. Sinemanın bü
Yurtdışında Ücretsiz Olarak Gezebileceğiniz 6 Müze
Yurtdışında Ücretsiz Olarak Gezebileceğiniz 6 Müze
03 Eylül 2018
Yepyeni ülkeleri ve şehirleri ziyaret etmenin en güzel yanlarından biri, o ülkenin sanat ve tarihi ile ilgili keyifli bir yolculuğa çıkma fırsatını değerlendirebilmektir. Eğer siz de bulunduğunuz ülke
Türkiye'de Balmumu Heykelciliği ve Gezebileceğiniz Müzeler
Türkiye'de Balmumu Heykelciliği ve Gezebileceğiniz Müzeler
26 Ağustos 2018
Baktığınızda gerçeğinden ayıramayacağınız, dünyaca ünlü sanatçıların ve tarihi kişiliklerin heykellerinin özel bir yöntemle yapıldığı balmumu müzeleri, dünyada olduğu kadar ülkemizde de büyük bir heye
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Lihtenştayn Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:20:18

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948