1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Luton

Luton Uçak Bileti

Luton Para Birimi
İngiliz Sterlini (GBP)
Luton Zaman Dilimi
GMT +1
Luton Şehri En İyileri
Lüks Oteller, Wrest Park, İngiliz Kahvaltısı
Luton Hava Durumu (6 Haziran) 14°C Açık
Luton Hava Durumu (7 Haziran) 15°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Luton Varışlı Uçak Seferleri

Antalya - Luton
Sun Express
08 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Luton Kalkışlı Uçak Seferleri

Luton - Antalya
Sun Express
04 Tem 2020
05 Tem 2020
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Luton Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Luton Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Luton Havaalanları
Ülke Kodu
GB
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
10 GBP
Yemek Fiyatı
12 GBP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 GBP

Luton’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Luanda uçak bileti kullanarak Luton kasabasına yapılacak ziyaretlerde ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken durumlar vardır. Yapılan ziyaretlerde hava durumunu, hangi zamanlarda ucuzluk olup olmadığını anlamak en uygun yoldur.

Genel olarak Londra yağışları ile ünlü olan bir ülkedir. Londra okyanusal iklimin etkisindedir. Noel zamanı ve kış zamanı gitmek en uygunudur.

Luton Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Luton uçak bileti fırsatlarından yararlanarak Lutona uçan yolcuların şehir merkezine ulaşmak için birbirinden farklı yollarla gidebilmektedir.

Otobüs
Luton Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için yapılacak ilk yol şehiriçi otobüsleridir. Easybus otobüsleri ile hava limanından rahatlıkla şehir içine gidilmektedir. Gezi için gelen yolcular otobüs biletlerini büfelerden ve otobüs duraklarından alabilirler.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 39 EUR

Luton havalimanı ve Londra şehir merkezi arasında yapılan seyahatler de 39 Euro ücretlendirme yapılır. Siyah taksiler dışında bulunan taksiler ile de şehir merkezine taksiler aracılığı ile de gidilmektedir. Taksilerin ortalama ücretleri de 10 pound civarındadır.

Luton Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Luton kasabasında havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Londra Luton Havaalanı'dır. Luton uçak bileti kampanyalarından yararlanıp havayolu seyahat şekli ile Luton kasabasısının el değmemiş tarihi ve güzelliklerini görmek isteyen geziciler Luton havalimanını kullanmaktadır.

Luton Havaalanı'nın şehir merkezine uzaklığı 54 kilometre civarı olduğundan araba ile 41 dakikayı bulmaktadır.

Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. İç hatlar kısmında yolcular için bekleme alanları bulunmaktadır. Dış hatlar kısmında ise yolcuların yemek yemeleri için restauran, gazete ve dergi bölümü ve sağlık ünitesi bölümü vardır. Dış hatlar bölümünden giriş yapan yolcular için kasabayı tanıtan broşürler bulunmaktadır.

Luton’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Luton uçak bileti firması ile Lutona gidecek olan yolcular İngiltere'nin iç kesiminde yer alan küçük kasabayı ziyaret edebilirler. Luton bölgesi 250.000 yıllık geçmişi ile adından söz ettirmektedir.
 2. Luton kasabasının St Mary's Kilisesi, tarihi oluşum açısından görülmeye değerdir. Anglo Sakson ve İngiliz kralı Kral Athelstan tarafından Danimarkalılar adına yaptırılmıştır.
 3. Luton kasabasında yaşayan halkın meyve ve sebzelerden en doğal şekilde beslenmeleri sağlıkları açısından oldukça yararlıdır. Kasabaya kurulan pazar kasabayı harekete geçiren bir olaydır. Bu yüzden de İngiltere içerisinde pazar kasabası unvanın dadır.
 4. Luton kasabasında yer alan alışveriş özellikle de büyüklüğü ve uzunluğu konusunda oldukça popülerdir.
 5. Luton kasabası 250.000 yıllık geçmiş tarihinin yanında yakın tarihi ile de göz doldurmaktadır. Tarihi müzeler ziyaretçilere açıktır.

Luton Hakkında

Şapka üretimi endüstrisi Londra için önemli bir ticaret alanıdır. 16.asırda Luton başta olmak üzere Bedfordshire ve Hertfordshire şehirlerinde şapka endüstrisi alanını genişletmeye başladı. Bunun sonucunda da Luton'u ana merkez olarak belirledi. İlk çalışmalarında şapkaları samandan yaparken ilerleyen dönemlerde malzemelerini keçeden kullanmışlardır.

Luton Nerede?

Luton Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2,50 GBP
Taksi
2,64 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Metro: Daha hızlı bir ulaşım için metro hızlı tren sistemini seçebilirsiniz. Londra Luton Havalimanından metro ile şehir içine gidebilirsiniz. Tahmini fiyatı 5.10 pound olacaktır. Turistlerin kolaylık sağlaması için almaları gerekli şey turist metro haritalarıdır. Bu haritaları da Londra Luton havaalanından alabilmektedirler. Haritada bulunan zone 1 ve zone 2 bölgeler turistler için oldukça uygundur. Zone 1 ve zone 2 bölgeleri görülecek yerlere uygundur. Böylelikle hem Londra'nın hem de kasabalarının turistik yerlerini görebilmektedirler. Hop on-Hop off Otobüsler: Bu otobüsler sadece turistik duraklarda durmaktadır. Gezi amaçlı şehre gelen turlar rehberler eşliğinde bu otobüsle gezmektedirler. Otobüs iki katlı olup üst katı açıktır. Londra’daki o meşhur kırmızı otobüslerdendir. Turistler bu otobüsle tur yapacaksa biletlerini büfelerden, hediyelik satan dükkanlardan alabilmektedir. Yaklaşık ücret 25-30 pounddur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Bisiklet: Bisiklet ile yapılan turlarda ziyaretçiler istedikleri yerlere bisiklet ile gidebilmektedirler. Her kasaba da bulunan bisikletin ilk yarım saati ücretsizdir. Daha sonra 24 saatliğine 2 pound ödenmelidir. Bu şekilde kiralanan bisikletler ziyaretçilerin elinin altında olabilir

Luton Vize Şartları

İngiltere Vize İstiyor mu?
Evet
İngiltere Vize Süresi
180 Gün
İngiltere Vize Ücreti
113 USD
İngiltere Vize Detayları
Vizenin süresine göre ödemeniz gereken ücret değişiklik göstermektedir.

Luton’da Gezilecek Yerler

Wrest Park
Woodside Animal Farm and Leisure Park
Whipsnade Tree Cathedral
Land Rover Experience
Maverix Snow Ltd The Little Theatre
17.yüzyıldan kalma bir hatıra: Wrest Park

17. yüzyıldan kalma bir bahçedir. 18. yüzyıl Fransız yapı tarzı mimarisinin bir örneğidir. Luton kasabasına gelip bu bahçeye gelen ziyaretçiler burada yerel sanatçılarla tanışıp sohbetler edebilir, bahçe turlarına katılıp parkı gezebilirler. Bahçe aynı zaman da kulüplere ev sahipliği yapmaktadır. Bir bölümünde Sherloock Holmes' un oyunları sergilenmektedir. Süt heykel galerisi başta olmak üzere, Gizli Bahçe Taşlarını da görebilirler.

Luton da bir hayvan çiftliği: Woodside Animal Farm and Leisure Park

Küçük çocuklar ve aileleri için uygundur. İçerisinde küçük sevimli ördeklerden tutun dev kertenkelerden oluşan bir hayvan çiftliğidir. Hayvanları kucaklarınıza alarak da sevebilirsiniz. Hayvanat bahçesi gibi kafesli konumda değillerdir. Ziyaretçiler için bulunan traktör ile çiftliği dolaşabilirsiniz. Mini golf ve lunaparka da sahiptir.

Luton da değerli bir tarih: Whipsnade Tree Cathedral

Bu ağaç katedrali birinci dünya savaşında piyade olarak görev alan Edmund K. Blyth tarafından savaşın sonrasında yapılmıştır. Katedral oluşturulurken özellikle de orta çağ Avrupa'sı dikkate alınarak dizayn edilmiştir. Çoğunlukla apaçlar ve çalılardan oluşmuştur. Ziyaretçiler katedrale girişte para ödememektedirler.

Luton da Extrem Sporlar: Land Rover Exprience

Land Rover Experience turlarının ana merkezi olan Luton Land Rover Experience turları ziyaretçilere açıktır. Sürücülerine profesyonel olarak eğitim ve sürüş deneyimi sunmaktadırlar. Land Rover adı altında bulunan bütüm Land Rover model otomobilleri ile sürüş deneyimi yaşanabilmektedir. 60 kişiik toplantı salonunu içinde bulunduran bir merkezleri bulunmaktadır. Son düzeyde teknolojiye sahip bir kuruluştur.

Luton’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pakistan Yemekleri
İngiliz Kahvaltısı
Dünya Mutfakları
5 Çayı Luton da Pakistan Etkisi: Pakistan Mutfağı

Luton kasabası Londra şehri içinde bir yerleşim yeri olmasına rağmen halkının yüzde 10 luk kısmı İngilizdir. Çoğunlukla Pakistanlı halkın yerleşim yeri olduğundan kasabada en çok pakistan mutfağı pişmektedir. Pakistan mutfağı Güneydoğu komşusu Hindistan mutfağından etkilenmiştir. Bunun yanında Türk, Orta Asya ve Afganistan mutfaklarından da etkiler taşımaktadır. Yemekleri oldukça baharatlıdır.

Luton da Ulusal Etki: İngiliz Kahvaltısı

Kahvaltı yapılan üç öğün arasındaki en önemli öğündür. Kahvaltısından yeterince beslenen bir insan neredeyse gün boyu pek fazla açlık çekmez. İngilizler de gün boyu tükettikleri öğünler içinde en çok kahvaltıya önem vermektedirler. İngiliz kahvaltısı dünya mutfakları açısından da yer edinmiş bir menüdür. İngiliz kahvaltısı ve Türk kahvaltısı arasında pekte bir fark yoktur. İki menüde de vazgeçilmez olan ana parça çaydır.

Luton ve Dünya Mutfakları

Luton da en çok Asya ülkesi olan Pakistan mutfağı yenilir fakat diğer ülkelerin de mutfaklarını da bulabilirsiniz. Pakistan mutfağı Asya mutfağından izler taşıdığından çoğu ülkenin mutfağına sahiptir.

Konaklama İçin Luton Otel Seçenekleri

Ucuz Luanda uçak bileti  fırsatlı uçuşu ile ister tatil isterse iş gezilerinde Luanda'ya giden yolcular Luanda şehrinde konaklama konusunda da birbirinden farklı olarak isterlerse lüks, konforlu isterlerse de b&

Premier Inn Dunstable South A5
Woobun Safari Parkına 24 kilometre uzaklıkta olan 3 yıldızlı bir kasaba otelidir. Luton tren istasyonuna da 11 kilometre uzaklıktadır. Otel de ücretsiz otopark servisi bulunmaktadır. Birden çok yabancı dil bilen personelleri bulunmaktadır. Personelleri oldukça güleryüzlü bir davranıştadır. Konum olarak gezi yapan turistlerin ziyaret edeceği çoğu yere yakındır.
350 Luton Rd, Dunstable LU5 4LL, İngiltere
Comfort Hotel Luton
Lutonda daha iyi bir otel bulamayacağınıza inanıyoruz sloganıyla web sitesin de müşterilerini karşılayan 3 yıldızlı bir oteldir. Otelin sağladığı olanarak birinci kalite olanaklardır. Otel Luton Tren İstasyonuna oldukça yakın bir konumdadır. Yürüyerek bile tren istasyonuna ulaşılabilir. Otel kasabanın en önemli alışveriş merkezlerine yakındır.
1 Mill St, Luton LU1 2NA, İngiltere
Luton Hoo Hotel, Golf & Spa
Luton kasabasında yer alan 5 yıldızlı oteldir. Sütundan oluşan zarif bir yapıya sahiptir. Lüksün kelime bulmuş halidir. Otelin içinde ödül almış Wernher Restaurant bulunmaktadır. Country Club adında golf sporu ile ilgilenen müşteriler için golf bölümü bulunmaktadır. Otelin içinde yüzme havuzu, spa mevcuttur. Otelin dışında 1000 hektarlık bir bahçe vardır. Bu bahçede park alanları, piknik alanları ve çayırlar bulunmaktadır. Ayrıca bu otelde düğün, nişan gibi aktiviteler yapılmaktadır. Luton kasabasının en ihtişamlı spa ve golf otelidir.
The Mansion House, The Warren Dr, Luton LU1 3TQ, İngiltere

Luton Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Luton 963,98 TL 4 Saat 40 Dakika
İstanbul - Luton 1.265,66 TL 7 Saat 45 Dakika

Luton Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Luton uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Blue Air, Sun Express, Tarom.
 • Luton yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Luton varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Antalya - Luton olup, bilet fiyatı 963,98 TL'dir.
 • Luton şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Luton ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
Doğu Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Mart 2020
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
11 Mart 2020
Çanakkale, arkasında bıraktığı hikayelerle bizlere büyük dersler vermekte. Türkiye Cumhuriyeti'nin var olmasında büyük bir paya sahip olan Çanakkale, yıkılmak üzere olan bir devletin bağımsızlık ve öz
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
13 Ocak 2020
En uzun gece 21 Aralık’ın ardından kış kendini tüm yurtta hissettirmeye devam ediyor. Başta Doğu illerimiz olmak üzere, Türkiye’de karların en çok yakıştığı illerdeki 10 dağ manzarasını sizler için l
Avrupanın En Kalabalık Şehirlerinden Birisi: Londra Gezi Rehberi
Avrupanın En Kalabalık Şehirlerinden Birisi: Londra Gezi Rehberi
25 Kasım 2016
Bugün rotamız Batı Avrupa’da yer alan, genel anlamda rüzgarlı ve yağışlı iklime sahip, dünyanın en önemli ekonomi, iş ve finans merkezlerinden biri olan Londra. Çok sayıda tarihi mekanın, müze ve sana

Luton Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (60)
İyi (33)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%65
%35
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
93 Değerlendirme
M*** D*** G***
12 Eylül Çarşamba
Tur rehberimiz çok iligli ve eğlenceli bir kişilikti bizi de çok eğlendirdi teşekkürler
H*** Ç***
5 Ağustos Pazar
Benim beklentilerimin çok üstünde değildi ama yine de güzeldi
B*** Ç***
9 Haziran Cumartesi
Birbirinden farklı yemek ve içeceklerini denemek istiyorsanız ilk önce buradan başlayın derim
Ç*** O***
29 Temmuz Pazar
Gerçekten anlatılamayacak kadar güzel ve kaliteli bir şehir
O*** Ö***
27 Eylül Perşembe
Tur ile gitmiştik gerçekten güzeldi, teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Luton Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:26:03 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Luton, (LTN)
LTN
GB

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699