1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Makhachkala Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
28°C
17 Temmuz
Yarın
Güneşli
28°C
18 Temmuz
Perşembe
Güneşli
29°C
Para Birimi
Rus rublesi (RUB)
Zaman Dilimi
GMT +3
Makhachkala Şehri En İyileri
  • Müzeleri
  • Monument to Russian Teacher
  • Böfstrogonof

En Ucuz Makhachkala Varışlı Uçak Seferleri

03 Ağu 2019
Bakü - Makhachkala
Utaır Avıatıon Jsc
10 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Makhachkala Kalkışlı Uçak Seferleri

25 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Makhachkala Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Makhachkala Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Makhachkala Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RU
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Rusça
Toplu Taşıma Fiyatı
45 RUB
Yemek Fiyatı
500 RUB
Alkolsüz İçecek Fiyatı
86 RUB

Makhachkala’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Ucuz Makhachkala uçak bileti kullanarak Makhachkala bölgesine gitmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli unsurlardan bir tanesi de ziyaret veya yolculuk için en uygun vaktin hangisi olduğunu iyi bir şekilde bilmektir.

Normal şartlarda şehrin güzelliklerini yaşamak isterken en uygun mevsimi bilmeniz sizin açınızdan önemlidir. Burada en çok ziyaret de tercih edilen mevsim sonbahar aylarıdır.

Makhachkala Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Makhachkala uçak bileti ile seyahat eden şahıslar hava limanından şehir bölgelerine ulaşım sağlamak için farklı alternatifleri kullanabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 16 RUB

Normal otobüs hizmeti gibi bu özel araçlar ile de ulaşım yapma imkanı elde edebilirsiniz.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 12 RUB

Bütçeniz araçlara yeterli değilse veya sadece gezmek için bir bütçe ayırdıysanız bölgede yer alan belediye otobüslerini tercih ederek gitmek istediğiniz yerlere en uygun şekilde gidebilirsiniz. Ancak bu otobüslerin vakitlerini ve yolcu indirip bıraktığı durakları iyi bir şekilde bilmeniz gerekiyor. Bunun içinde kentin İnternet sitesinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Havalimanından ortalama süre: 45 dakika Havalimanından uzaklık: 22 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 200 RUB

Hava limanından kent merkezine gidebilmek için toplu taşıma araçlarını tercih etmeyen kişiler yada daha rahat bir halde istediği bölgeye gitmek isteyen kişiler için en uygun alternatif yolculuk işlemlerinden bir tanesi taksidir. Hava limanı bölgesinden istediğiniz her saatte taksi bulabilirsiniz.
Araç Kiralama
Bölgeyi daha rahat ve uygun bütçe ile gezmek istiyorsanız araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek kendinize bir araç temin edebilirsiniz.

Makhachkala Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Makhachkala da hava yolu ulaşımı için tercih edilen hava limanı Makhachkala Hava alanıdır. Makhachkala uçak bileti kampanyalardan yararlanarak hava yolu ulaşımı ile kente seyahat eden misafirler bu hava yolu şirketini tercih ederler.

Makhachkala Havalimanının kent merkezine olan uzaklığı 22 kilo metre olduğu için hava limanından şehir bölgelerine yolun yoğunluğuna bağlı olarak 45 dakika gibi kısa bir zamanda ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hava limanı içerisinde yer alan dış ve iç hatlar olmak üzere 2 farklı giriş imkanı bulunuyor. İç hatlar ve dış hatlar bölgesinde misafirler için ayakta atıştırma noktaları ve rahat yemek yiyebilmeleri için restoranlar bulunur. Ayrıca üzerinde para taşımayan kişiler için bankamatik cihazları da bölge içerisine yerleştirilmiştir.

Araç kiralama ofislerinden bölgeyi daha rahat gezebilmek için bütçenize uygun bir aracı kiralayabilirsiniz. Bölgede kısa bir süre kalacaksanız gezerken size yük olmaması için bir takım eşyalarınızı bırakabileceğiniz emanet eşya odalarında güvenlikle eşyalarınızı bırakabilirsiniz.

Makhachkala’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Makhachkala uçak bileti avantajlarından yararlanarak Makhachkala'ya gitmek için en etkin nedenlerden birisi yörenin geleneksel olarak içerisinde barındırdığı büyük camisidir. Büyük camisini ziyaret ederek eski çağdan kalma etnikleri görebilirsiniz.
  2. Heykel meraklısı olan birisinin mutlaka ziyaret edeceği ve ziyaret ederken resmini çekeceği bu Rus öğretmen heykelini ziyaret etmeden bölgeden ayrılmayın.
  3. Plajları ile büyük bir üne sahip olan bölgeye giderken bir havlu ve mayo almayı unutmayın.
  4. Bölgenin yöresel lezzetlerini tatmak ve uygun fiyata hediyelikler almak istiyorsanız kentte kurulan yerel pazarı ziyaret edebilirsiniz.
  5. Kentin geçmişi hakkında daha detaylı bilgi verecek olan müzelerin listesini çıkararak İnternet de yapacağınız adres araştırmasından sonra ziyaret edilecekler yerler arasına eklemeyi unutmayın.

Makhachkala Hakkında

Makhachkala, Rusya’ya bağlı olan Dağıstan Cumhuriyeti’nin başkenti olarak bilinir. Hazar Denizi’nin batı bölgesinde bulunur. Şehir tüm Rusya genelinde en büyük camisi olan Makhachkala Cami’ne ev sahipliği yapmış bulunuyor.

Nüfusu itibari ile Kuzey Kafkas Federal Bölgesi içerisinde en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Laklar ve Varlar başta olmak üzere bir çok etnik unsurun bir araya gelerek yaşadığı bir kenttir. Para birimi olarak rub rublesi (rub) kullanılır. Konuşulan dil Rusça'dır. Zaman dilimi mzd (+3)'dür.

1844 senesinde Rus İmparatorluğu açısından bir kale olarak görülen kent 13 sene sonra kent statüsü ifadesini almıştır. 1921 senesine kadar Rus Çarı adındaki Büyük Petronun ismini taşıyan kent, Sovyetler Birliğinin dağılmasından hemen sonra Müslümanların ayaklanmalarına şahit olmuştur. Telefon kodu +7dir.

Makhachkala Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
12 RUB
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kent içerisinde en çok tercih edilen ulaşım aracı belediye otobüsleri veya troleybüslerdir. En çok tercih edilmesindeki neden kentin her noktasına gidebilmesinin yanında fiyatlarının kişilerin bütçelerini zorlamamasıdır. Her kesimden kişinin rahatlıkla binebileceği bir ulaşım aracıdır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin ulaşılamayan bölgelerine gitmek istiyorsanız ve bu bölgelere belediye otobüsleri kalkış yapmıyorsa taksi tutarak bölgelere gidebilirsiniz. Ancak taksi ücreti bütçenizi aşabileceği için araç kiralamak bütçeniz için çok daha karlı bir işlem olacaktır.

Makhachkala Vize Şartları

Rusya Vize İstiyor mu?
Evet
Rusya Vize Süresi
30 Gün
Rusya Vize Ücreti
280 USD
Rusya Vize Detayları
Vize başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Konsolosluk yırtık, deforme ve tahriş olmuş pasaportlarla yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Makhachkala’da Gezilecek Yerler

Monument to Russian Teacher
Dagestan Museum of Fine Art Tarki-Tau
Alburikentskaya Mosque
Monument to Russian Teacher

Açık bir alanda bulunan bu yapıta ziyaret akını bir hayli fazla. Yapıt Park Ak Gel, Makhachkala, Rusya adresinde bulunur. Ortalama bir saatlik bir süre içerisinde bölge ziyaret edilir. İçerisinde anıtlar heykeller bulunan bölge ziyaret edeceğiniz yerler arasında bulunabilir.

Dagestan Museum of Fine Art

Müze içerisinde bölgenin savaş zamanlarından kalma yapıtların bulunduğu bir çok ürünü görebilirsiniz. Halka açık olarak sergilenen bu yapıtlar cam mekanlarda muhafaza ediliyor. Müze Gorkogo ul., d. 8, Makhachkala 367000, Rusya adresinde bulunuyor. +7 872 267 25 99 telefon numarasından ulaşarak açık olduğunu günleri ve giriş ücretini öğrenebilirsiniz.

Tarki-Tau

Vahşi yaşam bölgelerinin yer aldığı bu açık alan gezi yerinin çevresinde yüksek dağlar bulunur. Bölgede açık hava aktivite işlemlerini yaparak eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz. Yapılacak olan 20 şey arasında 9. sırada yer alır. Açık hava seven doğa meraklıları için kesinlikle gezilmesi gereken bir mekandır.

Alburikentskaya Mosque

Bibliotechnaya St., Makhachkala, Rusya adresinde yer alan, kutsal ve dini bir yerdir. Gezilecek olan 20 yer arasında 16. sırada yer alıyor. Bölgenin kendine özgü dini inançlarının anlatıldığı ve bazı simgelerin gösterildiği kapalı bir mekandır.

Makhachkala’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Böfstrogonof
Borş Çorbası
Piroşki
Çikolatalı Mereng
Böfstrogonof

Parmak kalınlığı ölçüsünde, ince ince kesilmiş olan dana bifteğinin soğan, mantar, sarımsaklar ile bir araya gelmesinden oluşan böfstrogonof lezzeti, Rus mutfağı içerisinde en önemli ana yemeklerden bir tanesidir. İçerisindeki hardal ve muskatla harika bir tat oluşan yemeği kesinlikle denemelisiniz.

Borş Çorbası

Pancar sebzesinin ana malzeme olarak yer aldığı bu çorba, sadece tadı ile değil kırmızı renkleri ile de oldukça fazla iştah açıyor. Et veya tavuk suyu ile hazırlanan bu lezzet içerisine havuç, lahana, kereviz gibi bir sebze de ekleniyor. Şifa niyetine bir çok kişi tarafından en çok tercih edilen çorbalar arasında yer alır. genel de ekşi krema sosları ile de servis ediliyor.

Piroşki

Rus poğaçası olarak bilinir. Rus mutfağında en çok pişirilen bir hamur işidir. Genel olarak parça et veya kıyma ile hazırlanır. Poğaca ve börek hamurunun bir araya gelmesinden oluşan bir dokuya sahip olan bu yemek oldukça lezzetli aynı zamanda da doyurucudur.

Çikolatalı Mereng

Yumurta içerisinde bulunan beyaz kısmın kar haline getirilip daha sonra da pişirilmesi ile oluşan beze şeklinde bir yiyecektir. Üstüne çikolata sosu ile ayrı bir lezzet verilir.

Pelmeni

Rus mantısı olarak bilinen bu lezzet hamur içerisine kıymalı harç konularak suda pişirilir.

Zakuski Çar

Meze tabağı olarak yemeklerin yanında servis edilen bu lezzeti tatmadan bölgeden ayrılmayın.

Blini

Karbonat ile daha pofuduk hale getirilen bu lezzet bir nebi pankek veya krepe benzetilir. İçerisine tatlı veya tuzlu ek malzemeler konularak da yenebilir.

Konaklama İçin Makhachkala Otel Seçenekleri

Ucuz Makhachkala uçak bileti satın alarak bölgenin tüm güzelliklerini görebilir ve size özel imkanlarda hizmet veren otellerde konaklayabilirsiniz.

Hotel Metropol

5 yıldızlı hizmeti ile bölgede yer alan bir oteldir. Bu tesis bölgede yer alan plajlara 7 dakikalık bir yürüme mesafesindedir. Mahaçkale'de, Hazar Denizi bölgelerine 11 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Metropol Hotel, kapalı yüzme havuzu ve masa tenisi hizmeti sunar. Ücretsiz İnternet erişimi sunan otelin fitness merkezi bölgesinden de ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Ulitsa Nasurdinova 111, 367000 Makhachkala, Rusya Federasyonu
Hotel President

Dağ ve teras manzarası bulunan Hotel President, Mahaçkale bölgesine bulunuyor. Otel içersindeki restoranın keyfini sınırsız bir şekilde çıkarabilirsiniz. Otel içerisinde diğer otellerin bazılarında bulunduğu gibi ücretsiz bir özel otopark alanı bulunuyor. Bazı konaklama odalarında keyfiniz için oturma alanları vardır. Şehir manzarası yada bahçe manzarası eşliğinde çayınızı içebilirsiniz. Odalarda özel banyo imkanları yer alır. Rahatınız için bornozlar, ücretsiz banyo ürünleri ve terlikler temin edilir. Otel genelinde ücretsiz İnternet hizmeti bulunur. Ayrıca resepsiyon bölümü 24 saat süre ile açıktır.

Ulitsa Bol'shaya Yakimanka, 24, Moskva, Rusya, 119180
Argo Hotel

Bu otel plaja 16 dakikalık yürüme mesafesinde yer alır. Makhachkala'daki bulunan otel, resmi binaların bulunduğu Lenina merkezine araçla 11 dakikalık bir mesafededir. Ücretsiz otopark imkanı sunan otelin bütün alanlarında ücretsiz İnternet erişiminden faydalanabilirsiniz. Klimalı aydınlık odaları içerisinde televizyon ve küçük ihtiyaçları karşılayacak bir buzdolabı bulunur.

Gamidova Street 19A, 367000 Makhachkala, Rusya Federasyonu

Makhachkala Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Makhachkala 498,40 TL 2 Saat 45 Dakika
Bakü - Makhachkala 938,57 TL 4 Saat 40 Dakika
Ankara - Makhachkala 3.102,74 TL 8 Saat 30 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Makhachkala ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
12 Temmuz 2019
Son zamanların sosyal medya paylaşımlarını süsleyen, yazın hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi tatil yeri: Kaş. Kaş adeta Akdeniz’in mücevheri gibi. Doğallığı, güzelliği ve eskiden beri var oluş
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
Yaz Mevsimi Sizin Olsun Bu Aktiviteler Baharda Güzel!
21 Mayıs 2019
Sıcak dediğimizde aklımıza yaz, soğuk dediğimizde aklımıza kış geliyor ama ikisinin arasında kalmış bahar mevsimlerini kimse düşünmüyor. Hazalar ısındıkça sosyal medyada yazın yapılacaklara dair bir s
İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?
İstanbul Yeni Havalimanı Nerede? Ulaşım Nasıl Sağlanır?
13 Kasım 2018
Türkiye'nin ve dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı 29 Ekim 2018 tarihi itibariyle resmi olarak hizmet vermeye başladı. En çok merak edilen sorular arasında ise İstanbul Yeni Havalima
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
14 Eylül 2018
Her sene heyecanla beklediğimiz yaz tatilinin büyük bir kısmı sona ermiş durumda. Hatta çoğu insan Eylül ayında yaz sezonunu kapatıp gelecek yaz tatilini beklemeye başlıyor. Yaz bitti diye üzülmeyin,

Makhachkala Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Tarihi benim gibi seviyorsanız, burada gezmeye dolaşmaya doyamayacaksınız
Hiç görmediğim hayvanları ve doğayı gördüm gerçekten farklı bir yapısı var
Kamp yapmak için gitmiştik sevgilim ile birlikte güzeldi
Sevgilime sevgililer gününde burada sürpriz yapacağım karar verdim
Tur ile gtmiştik, şehir gerçekten çok güzel ve kaliteli gidiliğ görülmesi gereken biryer
Yeni yılda burayı tercih edeceğiz, güze bir yere benziyor.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Makhachkala Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:33:35
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Makhachkala, (MCX)
MCX
RU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948