1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Marrakeş Uçak Bileti

16 Temmuz
Bugün
Açık
37°C
17 Temmuz
Yarın
Güneşli
35°C
18 Temmuz
Perşembe
Güneşli
32°C
Para Birimi
Fas Dirhemi (MAD)
Zaman Dilimi
GMT +1
Marrakeş Şehri En İyileri
  • Ekstrem Sporlar
  • Bahia Sarayı
  • Pastilla

En Ucuz Marrakeş Varışlı Uçak Seferleri

İzmir - Marrakeş
Aegean Airlines
16 Tem 2019
İstanbul - Marrakeş
Aegean Airlines
27 Tem 2019
30 Tem 2019
Ankara - Marrakeş
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Marrakeş Kalkışlı Uçak Seferleri

Marrakeş - İstanbul
Aegean Airlines
17 Tem 2019
Marrakeş - Ankara
Royal Air Maroc
19 Tem 2019
Marrakeş - Antalya
Royal Air Maroc
24 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Marrakeş Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Marrakeş Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Marrakeş Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Marrakeş Havaalanları
Ülke Kodu
MA
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
30 MAD
Yemek Fiyatı
30 MAD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
5 MAD

Marrakeş’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Marakeş uçak bileti satın alarak şehri ziyaret edebilecek olan turistler için en uygun mevsim yazları kurak ve çok sıcak geçtiğinden ötürü İlkbahar mevsimidir. Bununla birlikte Nisan ve Mayıs ayları şehrin en rahat gezilebilecek olan ayları içerisinde yer alır.

Sonbahar mevsiminin gelişi ile birlikte Eylül ve Ekim aylarında da şehir hafif bir soğukluk hakim olduğundan rahat bir gezinti sağlanabilir. İlkbahar aylarında zaman zaman meydana geln kum fırtınalarına karşı hazırlıklı olmak gerekir.

Çöl ikliminin hakim olmasından kaynaklı olarak meydana gelen bu kum fırtınaları kısa süreli olmakla birlikte şehrin hemen her bölgesinde etkili olmaktadır.

Marrakeş Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Marakeş uçak bileti ile seyahat etmiş olan yolcuların Menara Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ulaşım sağlayabilecekleri pek çok seçenek bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 30 MAD

Havalimanından şehir merkezi içerisinde ulaşım sağlamak için acelesi olmayan yolcuların tercih edebileceği en uygun araç otobüstür. İspanyol otobüs firması ALSA'nın araçları şehir içerisinde ulaşım hizmeti vermekle birlikte havalimanından şehir için 19 numaralı otobüsler gitmektedir. 30 Dirhem karşılığında otobüs ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilir.
Taksi
Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüse binmek istemeyenlerin tercih edebileceği ulaşım araçlarından biri olan taksiler fiyat pazarlığını 20 dolar üzerinden açmaktadır. Bu nedenle çok pahalıya gelen taksilerin 3 kişi ile anlaşmalı olarak kullanılması tavsiye edilir.
Araç Kiralama
Havalimanının içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden istenilen aracın istenilen süre içerisinde kiralanması sağlanabilir. Ofislerde pek çok araç ile hizmet verilmekle birlikte her aracın kiralama fiyatı farklılık gösterir.

Marrakeş Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Marakeş şehrine iniş yapmak için yolcuların kullanacağı havalimanı Menara Havalimanı'dır. Marakeş uçak bileti satın alarak yolculuğunu tamamlamış olan kişilerin bu havalimanında indikten sonra gıda ihtiyaçlarını gidermek için tercih edebilecekleri cafeler ve restoranlar bulunur.

Bununla birlikte yolcuların şehir içi ulaşımını alternatif bir şekilde sağlayabilmeleri için kullanabilecekleri yöntemlerden biri olan araç kiralama ofisleri de havalimanı içerisinde yer almaktadır.

Şehri günübirlik ziyaret edecek olan kişilerin eşyalarını yanlarında taşımak yerine emanet ofislerine bırakabilecekleri hizmetler de bulunmaktadır.

Marrakeş’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Marakeş uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcuların bu şehre gelmeleri için en büyük nedenlerinden bir tanesi yakın tarihe olan ilgi olmuştur. Marakeş şehrinde Fas ülkesinin kuruluş dönemine dair yakın tarihte yaşanmış olan pek çok yapıya rastlanabilir.
  2. Marakeş denildiği zaman akla gelen en önemli faaliyet alışveriştir. Öyle ki halkın satıcılar ile pazarlık yapması oldukça olağan bir durum haline gelmekle birlikte turistlerin de bu davranışı sergilemeleri beklenmektedir.
  3. Marakeş doğası gereği karasal bir iklime sahip olmasından dolayı doğa olaylarının en uç noktada yaşandığı şehirlerden bir tanesi olarak bilinir. Özellikle güneşin batışının çeşitli noktalardan izlenebildiği pek çok alan bulunur.
  4. Karasal ikliminden kaynaklı olarak toprağının kızıllığı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Yerel halkın "Kızıl Şehir" dediği Marakeş iklimsel bakımdan dünyanın ender yerlerinde bulunan kızıl toprağa sahip bir şehirdir.
  5. Marakeş şehrinde yapılabilecek aktivitelerden bir tanesi olarak çeşitli ekstrem sporlar seyahat adına tercih edilebilir. Şehir içerisinde bulunan spor faaliyetlerine katılarak keyifli bir şekilde vakit geçirebilmek mümkündür.

Marrakeş Hakkında

Fas ülkesi denildiği zaman akla gelen ilk şehirlerden bir tanesi olarak Marakeş toprağının neredeyse tamamının kızıl olmasından dolayı yerel halk arasında "Kızıl Şehir" olarak da anılmaktadır. Kuzey Afrika kıtasının en etkili şehirlerinden ve gezilebilecek bölgelerinden bir tanesi olan Marakeş tamamının yürünerek keşfedilebileceği dünyadaki ender şehirler arasında yer alır.

UNESCO tarafınca koruma altına alınmış olan dünya mirası şehirlerden bir tanesi olan Marakeş şehrinde en önemli konu alışveriş yapıldığı esnada alıcının satıcı ile muhakkak pazarlık yapması gerektiği kuralına dayanır. Atlas Dağları'nın eteklerine kurulmuş olan bu şehir Tensift-Al Haouz bölgesinin ekonomik ayaklarından bir tanesini oluşturmaktadır. Kuzey Fas bölgesi ile çöl arasındaki geçiş noktalarından bir tanesi olarak ülkenin turizm açısından kalkındırılmasında büyük bir etken göstermektedir.

1999 senesinde tahta geçmiş olan 6. Muhammed döneminde yapılan reformcu yenilikler sayesinde dünyanın tercih edilen turizm bölgelerinden bir tanesi haline gelmiştir.

Marrakeş Nerede?

Marrakeş Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 MAD
Taksi
7 MAD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Marakeş şehrinde genellikle yerel halk tarafından ulaşımın sağlanması için otobüsler tercih edilmektedir. Yüz ölçüm açısından bakıldığı zaman şehrin çok büyük olmamasından kaynaklı olarak ve düz bir alan üzerinde yer aldığı için halk tarafından ulaşım bisiklet ile sağlanmaktadır. Şehrin tamamının yürünerek gezilebileceği göz önüne alındığında şehir içi popüler ulaşım aracının otobüsler ile sınırlı kaldığı ancak şehir dışına gidileceği takdirde otobüslerin yanında trenin de kullanılabileceği görülmektedir. Marakeş şehri yüz ölçüm açısından oldukça küçük olmasına rağmen dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Bu nedenle ulaşım sağlanması için otobüsler tercih edilir. 30 Dirhem verilerek tek gidiş yön bileti satın alınabilir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Marakeş şehrinde otobüslerin yanı sıra tercih edilebilecek diğer ulaşım araçlarından bir tanesi taksilerdir. Ancak taksicilik konusunda çalışan kişilerin taksimetreyi 20 dolarlık bir fiyat üzerinden açmaları bir çok kişinin küçük bir şehirde bu kadar para vermenin manasız olduğuna karar vermesinden ötürü gelişmemiştir. Şehri bilmeyen kişilerin daha çok kullandığı taksiler fiyatlandırma açısından otobüslerin çok üstündedir. Taksilerin yanı sıra diğer ulaşım aracı olarak araç kiralama ofislerinden alınacak kişisel otomobil de tercih edilebilir.

Marrakeş Vize Şartları

Fas Vize İstiyor mu?
Hayır
Fas Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Fas Vize Detayları
Ülkeye girişte ve çıkışta verilen formların doğru ve eksiksiz doldurulması önemli.

Marrakeş’de Gezilecek Yerler

Jemaa El Fnaa Meydanı
Bahia Sarayı
Kutubiye Camii
Jemaa El Fnaa Meydanı

Marakeş şehrinin en popüler alanlarından bir tanesi olan bu meydan şehrin pazar yeri olarak da bilinmektedir. Medina'nın içerisinde yer alan ve Kutubiye Camii'si ile pazarların birleşimini kapsayan bu meydan gündüzleri sakin bir kalabalığı ağırlarken akşamları restoranları, falcıları ve dövmecileriyle adeta şehrin tamamını buluşturmaktadır.

Bahia Sarayı

Fas hanedanının kendi sarayı olarak bütün ihtişamını yansıtan Bahia sarayı, çeşitli havuzlardan, birbirine bağlı olan bahçelerden ve saray bölümlerinden oluşmaktadır. 19. yüzyıl döneminden kalma olan bu saray tavanından duvarına kadar bütün alanında el işlemesi kullanıldığı için dünyanın en ünlü saraylarından bir tanesi olarak bilinir ve hanedanın o dönemki ihtişamını aynı şekilde yansıtmaktadır.

Kutubiye Camii

Marakeş şehrinin en önemli simgelerinden bir tanesi olarak bilinen bu camii ustaca yontulmuş olan işlemeleri ve kırmızı taşları ile şehrin her tarafından görülebilme özelliğine sahiptir. Marakeş şehrinin en büyük camiisi olma özelliğini de taşıyan bu yapı 13. yüzyıl döneminde Berberi Kral Yakup Mansur zamanında inşa edilmiştir.

Marrakeş’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tajine
Kuskus
Pastilla
Deniz ve Balık Ürünleri
Tajine

Topraktan yapılmış olan bir kilin içerisinde gelen bu yemeğin kapaı huni şeklindedir. Güveç tarzı ile pişirilen bir yemek olarak bilinen Tajine et yemeği olarak tercih edilebilecek bir yemek türüdür ve Ürgüp mutfağına benzemektedir.

Kuskus

Fas ülkesinin milliği yemeği olarak bilinen kuskus Türk mutfağındaki kuskus çeşitlerine göre oldukça iri parçalardan oluşan irmik, arpa ve mısır gibi tahılların inceltilmesi ile hazırlanan bir tür makarna olarak yenilebilir.

Pastilla

Daha çok özel günlerde evlerde hazırlanan bu yemek baklava yufkasına benzeyen çok ince bir yufkanın arasında konulan tavuk ve iç pilav karışımından oluşmaktadır. Tavuk eti yerine genellikle güvercin eti tercih edilmektedir.

Deniz ve Balık Ürünleri

Berberi ve Arap mutfağının karışımından oluşan Marakeş mutfağında yemeklerin ağır gelmesi halinde deniz ve balık ürünleri tercih edilebilir. Oldukça yaygın bir çeşitlilik üzerinden restoranlarda alternatif bir seçenek olarak düşünülebilir.

Konaklama İçin Marrakeş Otel Seçenekleri

Ucuz Marakeş uçak bileti satın alarak şehre ulaşım sağlamış olan bireylerin konaklama ihtiyaçlarını giderebilmek için tercih edebilecekleri pek çok otel bulunmaktadır. Bu oteller Marakeş şehrinin hemen her b

La Sultana Marrakech

Kasbah bölgesinde yer alan bu otel restoran, park yeri, bar, engelli misafirler için uygunluk, havaalanı servisi, bisiklet, kütüphane gibi hizmetler sunmaktadır. Otel gecelik fiyatları 305 Euro ile 593 Euro arasında değişkenlik gösterir.

403 Rue de La Kasbah، Marrakesh 40000, Fas
La Palmeraie De L'atlas

Palmeraie bölgesinde yer alan bu otel restoran, masa tenisi, park yeri, spa, bar, engelli misafirler için uygunluk, yüzme havuzu, havaalanı servisi, masaj, bisiklet, hamam, kütüphane gibi hizmetler sunmaktadır. Otel gecelik fiyatları 287 Euro ile 370 Euro arasında değişkenlik gösterir.

Bab Atlas, Palmeraie, Marrakech 40000, Fas
Riad Nashira & Spa

Palmeraie bölgesinde yer alan bu otel park yeri, bar, teras, havaalanı servisi, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi gibi hizmetler sunmaktadır. Otel gecelik fiyatları 160 Euro ile 380 Euro arasında değişkenlik gösterir.

Diour Saboune, Derb Sidi Makhlouf n°16, Fas

Marrakeş Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İzmir - Marrakeş 749,32 TL 20 Saat 25 Dakika
İstanbul - Marrakeş 782,10 TL 10 Saat 15 Dakika
Dublin - Marrakeş 811,11 TL 17 Saat 30 Dakika
Paris - Marrakeş 1.146,20 TL 19 Saat
Antalya - Marrakeş 2.818,29 TL 17 Saat 45 Dakika
Ankara - Marrakeş 3.146,89 TL 17 Saat 5 Dakika
Adana - Marrakeş 3.273,57 TL 16 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Marrakeş ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
2019 Yazı için 8 İnanılmaz Gezi Deneyimi
26 Haziran 2019
1. Galápagos Adası Bir gün dev kaplumbağaları izliyorsunuz, daha sonraki gün bir deniz iguanasıyla burun buruna geliyorsunuz veya bir grup penguenle şnorkelle yüzüyorsunuz. Darwin'in görüşlerine göre
Dünyanın En Azimli Kadın Gezginleri
Dünyanın En Azimli Kadın Gezginleri
08 Mart 2019
Dünyayı dolaşan ve bu yolda birbirinden ilginç anılara sahip olan gezginleri ve hikayelerini yazılarımıza konuk ediyoruz ancak bunların arasında kadın gezginlerin sayısı çok az. Bunun sebeplerinden en
İstanbul Havalimanı'nda Alışveriş ve Restoranlar
İstanbul Havalimanı'nda Alışveriş ve Restoranlar
04 Aralık 2018
76,5 milyon metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olan İstanbul Havalimanı, 29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla açıldı. Dünya’da büyük yankı u
Bu Yazıyı Okumadan Zeytinli Rock Festivaline Gitmeyin!
Bu Yazıyı Okumadan Zeytinli Rock Festivaline Gitmeyin!
06 Ağustos 2018
Günler boyu süren bir eğlence, muhteşem bir doğa, ülkemizin rock devlerini capcanlı dinlemenin tarif edilemez keyfi… Zeytinli Rock Festivali, ülkemizde alternatif müzik etkinliklerinin pek kalmadığını

Marrakeş Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Farklı yaşam tarzları dikkatinizi çekiyorsa buraası tam size göre
Gezmekten dinlenmeye zaman ayıramadık ama yine de güzeldi teşekkürler.
Kamp için gitmiştik güzeldi herşey keyifliydi teşekkürler
Tarihe merakınız varsa kesinlikle gidip görmeniz gereken biryer
Bakalım inşalah keyif alırız.. Hafta sonu gidiyoruz
Herşey çok güzeldi iyi ki burayı tercih etmiş ve iyi ki gitmişiz diyorum
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Marrakeş Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 03:17:45
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Marrakeş, (RAK)
RAK
MA

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948