1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Maskat Uçak Bileti

15 Temmuz
Bugün
Açık
34°C
16 Temmuz
Yarın
Güneşli
32°C
17 Temmuz
Çarşamba
Güneşli
32°C
Para Birimi
Umman Riyali (OMR)
Zaman Dilimi
GMT +4
Maskat Şehri En İyileri
  • Ticaret Kenti
  • Sultan Kabus Camii
  • Kabsa

En Ucuz Maskat Varışlı Uçak Seferleri

04 Ağu 2019
16 Tem 2019
Hatay - Maskat
Pegasus
21 Tem 2019
Tahran - Maskat
Oman Air
15 Tem 2019
Ankara - Maskat
Qatar Airways
15 Tem 2019
Londra - Maskat
Gulf Air
17 Tem 2019
Toronto - Maskat
Air Canada
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Maskat Kalkışlı Uçak Seferleri

Maskat - Tahran
Oman Air
15 Tem 2019
Maskat - Adana
Pegasus
15 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Maskat Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Maskat Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Maskat Havaalanları
Ülke Kodu
OM
Priz Voltajı ve Tipi
240v
Resmi Dil
Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
20 OMR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
15 OMR

Maskat’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Fazlasıyla sıcak bir iklime sahip olan Maskat, sıcaklıkların düştüğü dönemlerde turist akınına uğramaktadır. Sonbahar mevsiminde ısının dengelenmesiyle çok sayıda turistin şehri ziyaret ettiği bilinmektedir. Kasım aylarında Maskat İstanbul uçak biletleri diğer aylara göre daha çok alınmaktadır. Bunun sebebi Maskat İstanbul uçak bileti fiyatları kasım ayında düşüş göstermektedir. Maskat İstanbul arası uçakla kaç saat diye düşüncelere giren kişilerin, ekim veya kasım aylarında şehri ziyaret etmesi tavsiye edilmektedir. Ekim ve kasım dönemlerinde havanın fazla sıcak olmaması turistlerin ziyaret etmesini sağlıyor. Ayrıca bu aylarda düzenlenen festivaller, şehri ziyaret etmeye zorluyor.

Maskat Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Maskat şehir merkezine ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. THY gibi firmaları tercih ederek şehre gelen yolcuların 14 kilometrelik yolu, ulaşım araçlarıyla 15 dakika içerisinde bitirmeleri mümkündür. Toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için kart veya bilet alınması gerekmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 20 OMR

Hava limanı çıkışında bulunan otobüsler, şehir merkezine ulaşım sağlayan en iyi alternatiflerden biridir. Otobüslerin gündüz saatlerinde yoğun olduğunu ve fazla insan taşıdığını da söylemek gerekir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 20 OMR

Metro, tramvay ve tren gibi ulaşım araçları şehir merkezine ve şehrin diğer ilçelerine ulaşım sağlamaktadır. Bu ulaşım araçları tek yön biletler veya diğer kartlarla kullanılabilmektedir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 80 OMR

En konforlu ulaşım aracı olan taksiler, toplu taşımadaki yoğunluktan kurtulmak için tercih edilmektedir. Yanında birden fazla valiz bulunan yolcuların tercih ettiği ulaşım araçlarından biri taksilerdir.

Araç Kiralama

Hava limanında hizmet veren araç kiralama firmaları her bütçeye ve her ihtiyaca uygun araçları bünyelerinde bulundurmaktadır. Dünyaca ünlü olan markalar, hava limanı içerisinde bulunmaktadır.

Maskat Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Maskat hava limanında zaman geçirebilmek için yolculara çok sayıda imkan sunulmuştur. Bu imkanların en başında ise sessiz dinleme salonları gelmektedir. Maskat uçak bileti rezervasyon yaparak şehre gelen yolcuların sessiz dinleme salonunda istedikleri kadar zaman geçirmeleri mümkündür. Maskat İstanbul uçak bileti alıp, şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen kişilerin kart veya toplu taşıma tek yön bilet alması gerekmektedir. Maskat en ucuz uçak bileti aldıktan sonra şehirde nasıl ulaşım sağlayacağını bilmeyen yolcuların tabelalar yoluyla ulaşım sağlaması mümkündür. Hava limanı çıkışında bulunan toplu taşıma araçları, taksiler ve servisler ulaşımı sağlayabilmek için hizmet vermektedirler. Mesafenin kısa olması ulaşımın uzun sürmesine engel olmaktadır.

Maskat’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehir merkezinde kurulan pazarlar ve alışveriş merkezleri alışverişin kalbi olarak nitelendiriliyor. Maskat ucuz uçak bileti alıp, şehirde ekonomik alışveriş yapmak isteyen kişilerin haftalık kurulan pazarları ziyaret etmesi gerekir. Haftalık kurulan pazarlarda tüm yiyecek ürünleri satışa sunulmaktadır.
  2. Şehrin en önemli bölgelerine tur yapan firmalarla iletişime geçildiğinde şehir hakkında detaylı bilgi toplanabilir. Maskat uçak bileti THY firmasıyla şehre gelen yolcuların tura katılması, yerli halk tarafından tavsiye edilmektedir. Turlar, tarihi mekanlara ve kültür merkezlerine de gezi düzenlemektedir.
  3. Maskat Uluslararası Festivaline katılmak, şehrin sahip olduğu kültürü tanımanın en iyi yoludur. Maskat uçak bileti Pegasus ile şehre gelen kişilerin festivallere katılması, şehirde mükemmel zaman geçirmesine sebebiyet verecektir. Ayrıca festival hakkında araştırmaların yapılması gerekmektedir.
  4. Şehrin tarihini anlatan ve kuruluş dönemindeki yapıtları bugüne kadar getiren tarihi mekanlar bulunmaktadır. En ucuz Maskat uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin, mutlaka bu bölgeleri ziyaret etmesi gerekmektedir. Tarihi mekanlar, halkın saygı duyduğu ve kültürünü oluşturan temel yapı taşlarıdır.
  5. Şehrin mutfağı çok sayıda turistin ilgisini çekmiştir. Maskat uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yapan turistlerin, Maskat mutfağı da ilgilerini çekmiştir. Şehrin restoranlarında bu lezzetlere ulaşabilmek mümkündür.

Maskat Hakkında

Liman kenti olan Maskat, Umman'ın başkentidir. Umman'ın başkenti olmasının yanı sıra ticaret merkezi olarak da bilinmektedir. Maskat uçak bileti alarak şehre gelen çok sayıda iş adamı, ticaret amaçlı ziyaret yapmaktadır. Ticaretin gelişmiş olması, şehrin ekonomik anlamda da gelişmiş olduğunun göstergesidir. Limandaki ticaretin yüksek düzeyde olması, şehrin geçim kaynağını göstermektedir. Maskat aynı zamanda sahip olduğu konumla, çok sayıda turistin Maskat uçak bileti almasını sağlamaktadır. Maskat uçak bileti alıp, deniz manzarasına karşı tatil yapan çok sayıda turist bulunmaktadır. Umman'ı tanımanın en iyi yolu, Maskat'ı ziyaret etmektir. Ayrıca şehrin sahip olduğu kültür, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Turistlerin bu merakı gidermesi için tarihi mekanları ve şehrin kültür merkezlerini ziyaret etmesi gerekmektedir. Umman'ın en görkemli şehri olan Maskat, her yıl turistlerin ziyaret etmesine ve turistlerin zaman geçtikçe artış göstermesine sebebiyet vermektedir.

Maskat Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
20 OMR
Taksi
5,70 OMR/Km
Tramvay
20 OMR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En popüler ulaşım aracı otobüslerdir. Maskat İstanbul saat farkı ile uyumlu hizmet veren otobüsler, şehrin her bölgesine tek yön bilet ile ulaşım sağlamaktadır. Otobüslerle şehrin diğer ilçelerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Metro, taksi ve tramvay gibi ulaşım araçları gecenin geç saatlerinde sıklıkla kullanılan ulaşım araçlarıdır. Otobüslerin hizmet verdiği saat bittikten sonra metro ve taksilerin sıklıkla tercih edildiği görülmektedir.

Maskat Vize Şartları

Umman Vize İstiyor mu?
Evet
Umman Vize Süresi
30 Gün
Umman Vize Ücreti
20.000 OMR
Umman Vize Detayları
Tc vatandaşlarına 30 günlük kapı vizesi verilmektedir. Umman E-vize sitesinden vize başvurusu yaparak 30 günlük vizenizi alabilirsiniz.

Maskat’da Gezilecek Yerler

Sultan Kabus Camii
Souk
Mutrah Bölgesi
Bait Al-Zübeyir Müzesi
Royal Opera House
Orta Doğu'nun En Büyük İkinci Camisi: Sultan Kabus Camii

Sultan Kabus Camii, Maskat'ın en çok ziyaret edilen turistik bölgesi olarak bilinmektedir. Yerli halk tarafından saygı duyulan bu cami, Orta Doğu'nun en büyük ikinci camisidir. Sahip olduğu görüntü ve içerisinde bulundurduğu materyaller, ziyaret edilme sebepleridir.

Maskat'ın Alışveriş Bölgesi: Souk

Yiyecekten, tekstil ürünlerine kadar satışa sunulan ürünler; Souk'da satışa sunulmaktadır. Ekonomik alışveriş yapmak isteyen turistlerin burayı ziyaret etmesi gerekmektedir. Pazarlarda fiyatta anlaşma bile yapılmaktadır. Bu da esnaf samimiyetini ön plana çıkarmaktadır.

Mutrah Hisarına Bakış Açısı Sunan ve Dinlenme Mekanı Olan: Mutrah Bölgesi

Mutrah hisarına manzarası olan bu bölgede çeşitli restoranlar, yürüyüş yolu ve dinlenme mekanları bulunmaktadır. Şehirde zaman geçirebilmek için en ideal mekanlardan biri olduğunu söylemek gerekir.

Umman Tarihi Yapıtlarına Ev Sahipliği Yapan: Bait al-Zübeyir Müzesi

Umman tarihi hakkında bilgi almak isteyen kişilerin bu müzeyi ziyaret etmesi gerekir. Umman geçmişinden bugüne kadar çok sayıda tarihi eser, müzede sergiye sunulmaktadır. Ziyaret etmek için kabul saatlerine göz atmak gerekir.

İslam ve İtalyan Mimarisiyle Yapılan Opera Evi: Royal Opera House

Kültürel miraslardan biri olan Royal Opera House, çeşitli tiyatroların düzenlendiği ve opera gösterilerinin yapıldığı bir kültür merkezidir. Burada geçirilen zaman, turistler için verimli olarak nitelendirilmektedir.

Maskat’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Fattoush Salatası
Qabuli
Makbus
Lam Shwa

Umman mutfağında çeşitli tatlılar, kahvaltılıklar ve en ilginç görüntüye sahip olan yemekler bulunmaktadır. Maskat İstanbul uçuş süresi sırasında mutfak hakkında bilgi toplanmalıdır. Toplanacak bilgiler, daha kolay karar vermeyi sağlayacaktır.

Çeşitli Baharatlarla ve Zeytinyağıyla Yapılan Salata: Fattoush Salatası

Ekmek, karabiber, zeytinyağı, çeşitli baharatlarla yapılan bu salata en çok sevilen salatalardan biridir. İçerisinde bulunan baharatlar, lezzetini ön plana çıkarmaktadır. Sahip olduğu görüntüyle lezzetli olduğunu göstermektedir.

Maskat Geleneksel Yemeği: Qabuli

Sarı renkte olan pilav, çeşitli baharatlarla hazırlanmaktadır. Farklı bir şekilde servis edilmesi, insanların ilgisini çekmektedir. İsteğe göre içerisine et veya tavuk konulabilmektedir. Tüm restoranlarda bu pilavı bulabilmek mümkündür.

Turuncu Renge Sahip Olan Muhteşem Pilav: Makbus

Sebzelerle yapılan bu pilavın içerisinde aynı zamanda Maskat baharatları bulunmaktadır. Sebze seçimini kişinin kendisi yapabilmektedir. İçerisine genellikle biber, domates ve buna benzer sebzeler konulmaktadır.

Maskat'ın Ünlü Et Yemeği: Law Shwa

Etin yapılış tekniğinden, yanında servis edilen soslara kadar mükemmel olduğunu söylemek gerekir. Soslar kişinin tercihine bırakılmaktadır. Acılı ve acısız baharat, sos kullanılmaktadır.

Maskat'ın En Sevilen Tatlısı: Khbeesa

Çikolata toplarıyla yapılan bu tatlının yanında, çikolata parçaları da servis edilmektedir. Üzerine çikolata veya karamel sosu eklenebilmektedir. Ayrıca tatlının yumuşak olması, tercih edilme sebeplerinden biridir.

Konaklama İçin Maskat Otel Seçenekleri

Maskat şehrinde her kesime hitap edecek otel seçenekleri bulunuyor. Maskat İstanbul uçak saatleri ne olursa olsun, şehre gelen kişilerin otel bulması mümkündür. Otellerde müşterilerin tüm ihtiyaçları profes

Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa

Maskat plajına yakın olan otel, beş yıldızlı oteller kategorisinde bulunuyor. Müşterilerin tüm ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılaması ve müşterilerin sosyal yaşamlarını kaliteli hale getirmesi, tercih edilmesini sağlıyor. Fiyatları 1400 ile 2000 TL arasında değişiyor.

PO Box 644, Al Jissah, 100, Muscat, Umman
The Chedi Muscat

Kaliteli hizmetleriyle ve şehir merkezine olan yakınlığıyla bilinen otel, beş yıldızlıdır. Sunduğu hizmetler, müşterilerin memnun kalmasını sağlamakta ve otelin tavsiye edilmesine sebebiyet vermektedir. Fiyatları 1800 ile 2000 TL arasında değişmektedir.

North Ghubra 32, Way No. 3215 18th November Street, 133, Muscat, Umman
Sheraton Oman

Beş yıldızlı olan otel, müşterilerinin otelin her bölgesinde İnternet erişimi sağlamasına imkan sunuyor. Ayrıca otelin sahip olduğu konum, eğlence merkezlerine ve şehir merkezine yakındır. Fiyatları 750 ile 1200 TL arasında değişmektedir.

P.O. Box 3260, Ruwi, 112, Muscat, Umman

Maskat Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Maskat 1.199,00 TL 4 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Maskat 1.458,95 TL 8 Saat 20 Dakika
Erbil - Maskat 1.864,94 TL 8 Saat 55 Dakika
Hatay - Maskat 2.011,00 TL 15 Saat 15 Dakika
Trabzon - Maskat 2.136,64 TL 24 Saat 40 Dakika
Tahran - Maskat 2.282,10 TL 2 Saat 35 Dakika
Ankara - Maskat 2.545,90 TL 12 Saat 50 Dakika
Londra - Maskat 3.284,69 TL 17 Saat 5 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Maskat ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
Avrupa, Amerika, Asya’ya Herkes Gider, Biz Antarktika’yı Anlatalım!
12 Nisan 2019
Dünyadaki en inanılmaz yerlerden biri olan Antarktika kıtasına gidenlerin aktardığına göre burası, yaşadığınız duyguları kelimelere dökmenin imkansız olduğu bir yer!   Yedi kıta arasında ul
Sömestr Bitti Diye Üzülmeyin: İşte İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Rotaları!
Sömestr Bitti Diye Üzülmeyin: İşte İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Rotaları!
08 Şubat 2019
Tatili dolu dolu da geçirsek evde yatarak da geçirsek asla doyamıyoruz. Her zaman daha fazla gezmek daha fazla yer görmek istiyoruz. Peki sömestr bitti, üniversiteler açıldı diye ya da çocuklar okula
Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesi
Dünyanın En Az Nüfuslu 10 Ülkesi
19 Ocak 2019
İstanbul’un nüfusu bile 15 milyonken dünya üzerinde nüfusu 100 bine bile yaklaşmayan birçok ülke mevcut. Pek bilinmeyen bu ülkeleri sizler için araştırdık ve bir araya getirdik. Hadi Başlayalım! Naur
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
En Görkemli Yılbaşı Kutlamalarının Olduğu Yerler
18 Aralık 2018
Yeni yıla yavaş yavaş yaklaşırken, kutlama hazırlıklarına birçok yerde başlandı. Her sene dünyanın dört bir yanında yeni yıl, büyük kutlamalarla karşılanıyor. Bu kutlamaların en görkemli olanlarını si

Maskat Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi, insanları çok farklı kültürü çok farklı.
Farklı yerleri seviyorum görmeyi de gezmeyi de burasıda onlardan birisi bence
Kız arkadaşım ile gezmeyi seviyoruz, buraya gideceğiz haftaya
Birbirinden farklı hayvanlar, evler var her evde farklı bir hayvan var çok değişik bir yer
Kültürü , sokakları herşeyi çok farklı imkanlar çok güzel
Sevgili ile gidilebilecek en güzel yerlerden birisi
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Maskat Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 04:44:13
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Muscat, (MCT)
MCT
OM

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948