1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Melburn Uçak Bileti

Melburn Para Birimi
Avustralya Doları (AUD)
Melburn Zaman Dilimi
GMT +10
Melburn Şehri En İyileri
Su Sporları, Yarra Nehri, Pancettalı Barbekü Karides
Melburn Hava Durumu (29 Mayıs) 15°C Parçalı Bulutlu
Melburn Hava Durumu (30 Mayıs) 15°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Melburn Varışlı Uçak Seferleri

02 Haz 2020
Ankara - Melburn
Qatar Airways
15 Haz 2020
Antalya - Melburn
Qatar Airways
15 Haz 2020
Dubai - Melburn
Srilankan Airlines
02 Haz 2020
08 Haz 2020
Singapur - Melburn
Srilankan Airlines
24 Haz 2020
Adana - Melburn
Türk Hava Yolları
31 May 2020
New York - Melburn
Japan Airlines
05 Haz 2020
Tahran - Melburn
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
16 Haz 2020
Ordu - Melburn
Pegasus
07 Haz 2020
Toronto - Melburn
Srilankan Airlines
12 Haz 2020
Kayseri - Melburn
Türk Hava Yolları
17 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Melburn Kalkışlı Uçak Seferleri

Melburn - Singapur
Tiger Airways
29 May 2020
Melburn - Ankara
Malaysia Airlines
22 Haz 2020
Melburn - Los Angeles
Philippine Airlines
14 Haz 2020
Melburn - İstanbul
Qantas Airways
12 Haz 2020
Melburn - İzmir
Qatar Airways
01 Haz 2020
Melburn - New York
Philippine Airlines
07 Haz 2020
Melburn - Adana
Jetstar Airways
01 Haz 2020
Melburn - Tahran
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Melburn - Münih
Qantas Airways
25 Haz 2020
Melburn - Kuala Lumpur
China Airlines
12 Haz 2020
Melburn - Antalya
Qatar Airways
10 Haz 2020
Melburn - Frankfurt
Ana All Nippon Airways
25 Haz 2020
Melburn - Kayseri
Jetstar Airways
24 Haz 2020
Melburn - Varşova
Delta Air Lines
25 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Melburn Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Melburn Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Melburn Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Melburn Havaalanları
Ülke Kodu
AU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 AUD
Yemek Fiyatı
18 AUD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 AUD

Melburn’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Melbourne uçak bileti alarak Melbourne gitmek için ziyaret gerçekleştiren kişiler için ön önemli hususlardan biri de yapılacak ziyaretin ne zaman yapılması gerektiğini bilmektir.

Aslında Avustralya ülkesinin genelinde yüksek sıcaklıklar hüküm sürse de, Melbourne'de bu sıcaklıklar biraz daha düşük seviyedir. Ülkede bunaltıcı sıcaklıklar yaşanırken Melbourne'da daha ılıman bir iklim görülür. Şehrin en düşük sıcaklığı 10 derecedir. Kış aylarında bile şehirde ılıman bir iklim görülür. Şehirde kar yağışı neredeyse yoktur.

Şehirde yaz mevsimi daha hareketli geçmektedir. Plaj turizmi açısından zengin bir konumda bulunan Melbourne, en fazla yabancı turistli yaz aylarında almaktadır. Özellikle sörf meraklıları yaz aylarını tercih etmektedirler.

Melburn Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Melbourne uçak bileti ile şehre gelen kişiler, havalimanından şehir merkezine gitmek istediklerinde çok sayıda alternatif sunan ulaşım araçlarından yararlanabilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 18 AUD

Havalimanından Melbourne şehir merkezine gitmek için tercih edilen ulaşım araçlarından biri otobüslerdir. Havalimanı ile şehir merkezinde bulunan Southem Cross İstasyonuna gitmek üzere 24 saat boyunca hizmet veren SmartBus'lar bulunmaktadır. 10 dakikada bir hareket eden bu araçlar yalnızca şehir merkezinde belirlenen yere kadar yolcu taşımacılığı yaparlar. Havalimanından ortalama süre: 20 dakika Havalimanından uzaklık: 25 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 AUD

Toplu taşıma araçlarını tercih etmeyerek taksi ile şehir merkezine gitmek isteyenler Terminal 1'ün önünde bulunan ve yerel şirketler tarafından işletilen taksileri tercih edebilmektedirler. Taksiler, trafik yoğunluğuna göre ortalama 20 dakikada şehir merkezine ulaşırlar. Bu taksileri tercih etmeyerek daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde kent merkezine gitmek isteyenler için helikopter taksi hizmetleri de verilmektedir.
Araç Kiralama
Özel araç kiralayarak şehir merkezine gitmek isteyenler için iç hatlar terminalinde bulunan araç kiralama ofisleri hizmet vermektedir. Araç kiralama şirketleri Budget, Avis, Hertz, Thrifty ve Redspot şirketleridir. Bu şirketlerin ofisleri iç hatlar terminalinde bulunsa da, kısa süreli araç park yerlerinde de masaları bulunmaktadır.

Melburn Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Melbourne havayolu ulaşımı için en sık kullanılan ve şehir merkezine en yakın olan havalimanı Melbourne Tullamarine Havalimanı'dır. Melbourne uçak bileti avantajları ile havayolu üzerinden şehre gelen ziyaretçiler ya da farklı yerlere uçmak isteyen kişiler bu havalimanını daha çok kullanmaktadırlar.

Melbourne Tullamarine Havalimanı'nın şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 25 km'dir. Bu nedenle havalimanından şehir merkezine ortalama 10-15 dakikalık bir sürede ulaşılabilmektedir.

Tullamarine Havalimanı, 4 ana binanın bitişiğindedir. İç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki ana terminale ayrılan havalimanının iç hatlar terminalinde bilgi danışma masaları, döviz bozdurma büroları, ücretsiz ViFi hizmetleri, cafe, bar ve restaurantlar, araç kiralama ofisleri ile emanet eşya bagajları bulunmaktadır.

Havalimanının dış hatlar terminalinde de birçok hediyelik eşyanın satıldığı dükkanlar, büyük AVM'ler, moda butikleri ve büfeler bulunmaktadır.

Melburn’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Melbourne uçak bileti avantajları ile Melbourne gitmek için gözönünde bulundurulması gereken birçok husus bulunmaktadır. Bunların başında gelen kültürel ve uluslararası festivaller, Melbourne şehri ile özdeşleşen etkinlikler olarak değerlendirilmektedir.
 2. Özellikle Güney Yarım Küre'de bulunması ve kıta ülkesine bağlı bir şehir olması nedeniyle çok fazla istilaya uğrayan bir şehir olmasa da, Melbourne şehrinde çeşitli uygarlıkların kültürel miraslarına rastlamak mümkün olmaktadır.
 3. Melbourne şehrini diğer ülke şehirlerinden ayıran en temel özellik, okyanusta bulunması ve su sporları bakımından dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olmasıdır. Özellikle sörfün çok gelişmiş olduğu şehirde, her yıl on binlerce turist bu etkinliğe katılmak için şehri ziyaret etmektedir.
 4. Melbourne, doğal güzellikleri yönünden oldukça özgün bir şehirdir. Şehrin çoğu doğal kaynaklarına dokunulmayarak orijinalliğin korunması sağlanmıştır.

Melburn Hakkında

Bir kıta ülkesi olan Avustralya'da bulunan Melbourne şehri, ülkenin Victoria eyaletinde yer alır. Avustralya'nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Melbourne şehrinin nüfusu 4 milyondan fazladır. Aynı zamanda dünyanın güneyinde bulunan en kalabalık şehir unvanına da sahiptir. Ülkenin ekonomi, spor ve kültürel alanlarındaki en önemli merkezlerinden biri olan Melbourne, 2011 yılında hazırlanan uluslararası bir dergiye göre dünyanın yaşanılabilir şehirleri arasına gösterilmiştir.

Melbourne şehrinin yaşam standartları, eğitim seviyesi ve sağlık hizmetleri oldukça gelişmiştir. Şehirdeki suç oranının azlığı, özellikle turizm açısından son derece olumlu görülür. Bu açıdan Melbourne şehrinin turizm açısından dünyanın en önde gelen şehirlerinden biri olduğu kabul edilir.

Melbourne, Avustralya ekonomisine yön veren bir şehirdir. Ülkenin en büyük şirketleri buradadır. Özellikle dünya çapında ün yapan ve ülke ekonomisine büyük katsı sağlayan şirketlerin bu şehirde bulunması, şehir ekonomosini de canlandırmaktadır.

Ekonominin yanı sıra spor faaliyetleri bakımından da büyük bir üne sahip olan Melbourne, Avustralya'nın spor merkezi konumundadır. Ülkenin en önemli spor müsabakaları burada yapılır. Ayrıca, dünya çapındaki etkinlikler de Melbourne'da gerçekleştirilir. Avustralya'nın en kapsamlı etkinlikleri olarak değerlendirilen Formula 1 Grand Prix, At Yarışı Etkinlikleri ve Açık Tenis Turnuvaları Melbourne'da gerçekleştirilir.

Melburn Nerede?

Melburn Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 AUD
Taksi
1,62 AUD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Melbourne, ulaşım konusunda dünyanın en gelişmiş ağına sahiptir. Şehir içi ulaşımda tercih edilebilecek otobüsler oldukça uygun fiyatlıdır. Myki kart sistemi ile otobüs yolculukları yapılabilir. Kartların dolum işlemleri büfelerden ya da kart dolum merkezlerinden yapılabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin birçok noktasına taksiler ve tramvaylar ile gidilebilmektedir. Şehir halkının en çok tercih ettikleri araç tramvaydır.

Melburn Vize Şartları

Avustralya Vize İstiyor mu?
Evet
Avustralya Vize Ücreti
310 TL
Avustralya Vize Detayları
Vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Yaptığınız vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 20 gün sürmektedir. Pasaport ayrımı yapmaksızın tüm pasaport sahiplerinden vize istemektedir.

Melburn’da Gezilecek Yerler

Yarra Nehri
Queen Victoria Market
St Paul’s Cathedral
Flinders Street Station
Federation Square
Yarra Nehri

Yarra Nehri Melbourne şehrinin tam ortasından geçmektedir. Özellikle gün batımlarında fotoğraf çekmek isteyen ve nehir manzarasına bakan cafelerde zaman geçirmek isteyenler için oldukça ideal olan Yarra Nehri, yürümek isteyenlerin de tercih ettikleri bir yerdir.

Queen Victoria Market

Güney Yarımkürenin en büyük açık marketi olan Queen Victoria Market, şehrin en büyük açık pazarı olarak görülmektedir. Bu pazar 1878 yılından beri hizmet verir. Pazarda satılan ürünler elişi ürünleri, sebzeler, bitkiler, et ve deniz ürünleri, giysi, ayakkabı, oyuncak, hediyelik eşya ve daha birçok üründen oluşmaktadır.

St Paul’s Cathedral

Flinders ve Swanston caddelerinin tam olarak kesiştiği yerde bulunan St Paul’s Cathedral, turizm açısından oldukça ilgi çekicidir. Katedral, kireçtaşı ve kumtaşından yapıldığı için kahverengi ve sarı tonların hakim olduğu bir görüntüye sahiptir. 1835 yılından beri aktif olarak ziyarete açık olan bina, oldukça görkemlidir ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Flinders Street Station

Flinders Street Station, Melbourne şehir merkezinde yer almaktadır. 1909 yılında yapımı tamamlanan istasyon, Melbourne şehrinin tren ağlarının da merkezidir. Kemerli girişi, görkemli kubbesi ve özgün kulesi ile şehrin kültürel bir ikonu haline gelmiştir.

Federation Square

Melbourne şehrinin kalbi olarak nitelendirilen Federation Square, birçok aktivite ve etkinliğin yapıldığı bir meydandır. Avustralya hareketli resim merkezi, radyo merkezleri, SBS TV, bar ve dükkanların bulunduğu bu meydanın güneyinden Yarra Nehri izlenebilmektedir.

Melburn’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pancettalı Barbekü Karides
Chicken Parmigiana
Pavlova

Melbourne özgü bir maya sosu olan Vegemite, özellikle yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Fındık kremasına benzeyen Vegemite, daha çok kahvaltılarda ekmeğe sürülerek tüketilir.

Pancettalı Barbekü Karides

Melbourne şehrine giden yabancı turistlerin mutlaka tatmaları gereken bir lezzet olan Pancettalı barbekü karides yemeği, İtalyan salamı olan pancetta ile hazırlanarak karideslerin limon ve maydanoz sosları ile servis edildiği bir yemektir.

Chicken Parmigiana

Ispanakk yaprakları üzerine konan tavukgöğsünün ince dilimlenen domates, patlıcan ve parmesan eklenerek servis edildiği bir yemektir. Şehir halkının en çok tükettiği yemek olarak bilinir.

Pavlova

Pavlova, Melbourne şehrinden çıkarak dünyaca ünlenmiş bir tatlı çeşididir. Dışı sert içi oldukça yumuşak olan bu tatlı, muz, kivi, çilek gibi meyvelerin harmanlanması ile yapılır. Üzeri krema sosları ile süslenen ve şehrin hemen hemen tüm restaurantlarında sunulan bu tatlı, şehrin ve ülkenin en önemli lezzetlerinden biridir.

Konaklama İçin Melburn Otel Seçenekleri

Ucuz Melbourne uçak bileti alarak gerek gezi gerekse de iş amacıyla Melbourne gelen kişiler, konaklama ihtiyaçlarını giderebilecekleri çok sayıda alternatife sahiptirler.

The Hotel Windsor
Melbourne şehir merkezinde yer alan The Hotel Windsor, konuklarına oldukça konforlu bir hizmet sunmaktadır. Tesiste çeşitli spor salonları, ücretsiz internet bağlantıları, balo salonu, ücretsiz otopark hizmetleri ve şehir merkezine ücretsiz servis imkanı sunulmaktadır.
111 Spring Street, East Melbourne, Melbourne
Great Southern Hotel Melbourne
Şehir merkezinde bulunan bu otel, yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdikleri otellerden biridir. Tesiste mağazalar, restaurantlar, yerel barlar, ücretsiz internet ve havalimanına ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır. Hotelde zengin bir menüye sahip olan yemek listeleri bulunmaktadır.
44 Spencer Street, Melbourne CBD, Melbourne
Space Hotel
Hotelde bulunan sinema salonu ile dikkat çeken Space Hotel, Melbourne şehrinin tam ortasında bulunmaktadır. Oldukça popüler yemeklerin yer aldığı restaurantı ve jakuzi, masaj, sauna gibi hizmetlerin yer aldığı tesis, terasından tüm şehrin izlenebildiği bir konuma sahiptir.
380 Russell Street, Melbourne CBD, Melbourne

Melburn Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Melburn 2.324,83 TL 28 Saat 10 Dakika
Ankara - Melburn 3.650,13 TL 38 Saat 20 Dakika
Antalya - Melburn 3.996,11 TL 22 Saat 55 Dakika
İzmir - Melburn 4.998,22 TL 40 Saat 20 Dakika
Diyarbakır - Melburn 5.577,75 TL 48 Saat 55 Dakika
Adana - Melburn 6.648,76 TL 26 Saat 50 Dakika
Gaziantep - Melburn 9.224,40 TL 28 Saat
Lefkoşa - Melburn 9.296,07 TL 39 Saat 20 Dakika

Melburn Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Melburn uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Malaysia Airlines, Oman Air, Pegasus, Qantas Airways, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Melburn yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Melburn varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Melburn olup, bilet fiyatı 2.324,83 TL'dir.
 • Melburn şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Melburn ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
14 Ekim 2019
Karadeniz’de bulunan Artvin, yemyeşil görünümü ve muhteşem dağları ile Artvin gezisi planlayanları muhteşem bir tatile çağırıyor. Artvin’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Artvin’in h
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
16 Temmuz 2019
Lezzet tatili yapmayı sevenler buraya! Pizzası, makarnası, paellası, pastası, dondurması, Avrupa’da tadacak lezzet bitmez. Şimdi sıra geldi içeceklere! Horchata / İspanya İspanya’nın yemeklerinin ne
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
Dünyanın En Büyük Parkları ile Bu Şehirlerde Her Gün Bahar!
07 Haziran 2019
Baharın gelmesiyle insanın kendini dışarı atası geliyor. Yeşilliklerin içinde temiz havada öylesine oturmak istiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere yılın her mevsimi baharmış gibi hissettiren dünyanın en b
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
Ramazan Bayramı'nda Nereye Gitmeli Diyenlere Özel 8 Öneri
03 Haziran 2019
1. Cunda Adası - Balıkesir Ege’deki tatil yerleri arasında bir seçim yapmaya çalışırken illaki aklınıza Cunda Adası gelir. Cunda Adası 18. yüzyılda Osmanlı’dan özerklik almış, büyük bir şehir olmamas

Melburn Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (64)
İyi (34)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%65
%35
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
98 Değerlendirme
İ*** A***
25 Ekim Perşembe
Karım ile birlikte kamp için gitmiştik, orada hamile kaldı. Çocuk bekliyoruz
A*** B*** T***
19 Ağustos Pazar
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
Ç*** H*** H***
25 Temmuz Çarşamba
Tarihi benim gibi seviyorsanız, burada gezmeye dolaşmaya doyamayacaksınız
B*** K***
17 Temmuz Salı
Her sokağında ayrı mutlu olacağınız biryer gerçektn çok farklı
H*** E*** Ç***
9 Haziran Cumartesi
Herşey çok güzeldi, tur ile gitmiştik biz. Kaliteli bir haftasonu oldu
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Melburn Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 29.05.2020 03:45:32 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Melburn, (MEL)
MEL
AU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678