1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin Tekrar Dene

Melburn Uçak Bileti

20 Kasım
Bugün
Açık
36°C
21 Kasım
Yarın
Parçalı Bulutlu
17°C
22 Kasım
Cuma
Parçalı Bulutlu
19°C
Para Birimi
Avustralya Doları (AUD)
Zaman Dilimi
GMT +10
Melburn Şehri En İyileri
  • Su Sporları
  • Yarra Nehri
  • Pancettalı Barbekü Karides

En Ucuz Melburn Varışlı Uçak Seferleri

Singapur - Melburn
Jetstar Airways
24 Kas 2019
Kuala Lumpur - Melburn
Tiger Airways
11 Ara 2019
İstanbul - Melburn
Srilankan Airlines
20 Kas 2019
Adana - Melburn
Qatar Airways
25 Kas 2019
Ankara - Melburn
Qatar Airways
21 Kas 2019
Tahran - Melburn
China Southern Airlines
10 Ara 2019
Dubai - Melburn
Srilankan Airlines
10 Ara 2019
17 Ara 2019
25 Kas 2019
01 Ara 2019
Toronto - Melburn
Philippine Airlines
03 Ara 2019
New York - Melburn
China Southern Airlines
11 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Melburn Kalkışlı Uçak Seferleri

Melburn - Sidney
Jetstar Airways
17 Ara 2019
Melburn - İstanbul
Etihad Airways
20 Kas 2019
Melburn - İzmir
Qatar Airways
24 Kas 2019
Melburn - Kuala Lumpur
Jetstar Airways
19 Ara 2019
Melburn - Ankara
Qatar Airways
02 Ara 2019
Melburn - Lefkoşa
Qatar Airways
30 Kas 2019
Melburn - Tahran
Qantas Airways
20 Kas 2019
Melburn - Kayseri
Philippine Airlines
15 Ara 2019
Melburn - Toronto
United Airlines
19 Ara 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Melburn Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Melburn Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Melburn Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Melburn Havaalanları
Ülke Kodu
AU
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 AUD
Yemek Fiyatı
18 AUD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
1 AUD

Melburn’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Ucuz Melbourne uçak bileti alarak Melbourne gitmek için ziyaret gerçekleştiren kişiler için ön önemli hususlardan biri de yapılacak ziyaretin ne zaman yapılması gerektiğini bilmektir.

Aslında Avustralya ülkesinin genelinde yüksek sıcaklıklar hüküm sürse de, Melbourne'de bu sıcaklıklar biraz daha düşük seviyedir. Ülkede bunaltıcı sıcaklıklar yaşanırken Melbourne'da daha ılıman bir iklim görülür. Şehrin en düşük sıcaklığı 10 derecedir. Kış aylarında bile şehirde ılıman bir iklim görülür. Şehirde kar yağışı neredeyse yoktur.

Şehirde yaz mevsimi daha hareketli geçmektedir. Plaj turizmi açısından zengin bir konumda bulunan Melbourne, en fazla yabancı turistli yaz aylarında almaktadır. Özellikle sörf meraklıları yaz aylarını tercih etmektedirler.

Melburn Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Melbourne uçak bileti ile şehre gelen kişiler, havalimanından şehir merkezine gitmek istediklerinde çok sayıda alternatif sunan ulaşım araçlarından yararlanabilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 18 AUD

Havalimanından Melbourne şehir merkezine gitmek için tercih edilen ulaşım araçlarından biri otobüslerdir. Havalimanı ile şehir merkezinde bulunan Southem Cross İstasyonuna gitmek üzere 24 saat boyunca hizmet veren SmartBus'lar bulunmaktadır. 10 dakikada bir hareket eden bu araçlar yalnızca şehir merkezinde belirlenen yere kadar yolcu taşımacılığı yaparlar. Havalimanından ortalama süre: 20 dakika Havalimanından uzaklık: 25 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 60 AUD

Toplu taşıma araçlarını tercih etmeyerek taksi ile şehir merkezine gitmek isteyenler Terminal 1'ün önünde bulunan ve yerel şirketler tarafından işletilen taksileri tercih edebilmektedirler. Taksiler, trafik yoğunluğuna göre ortalama 20 dakikada şehir merkezine ulaşırlar. Bu taksileri tercih etmeyerek daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde kent merkezine gitmek isteyenler için helikopter taksi hizmetleri de verilmektedir.
Araç Kiralama
Özel araç kiralayarak şehir merkezine gitmek isteyenler için iç hatlar terminalinde bulunan araç kiralama ofisleri hizmet vermektedir. Araç kiralama şirketleri Budget, Avis, Hertz, Thrifty ve Redspot şirketleridir. Bu şirketlerin ofisleri iç hatlar terminalinde bulunsa da, kısa süreli araç park yerlerinde de masaları bulunmaktadır.

Melburn Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Döviz Bürosu
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Melbourne havayolu ulaşımı için en sık kullanılan ve şehir merkezine en yakın olan havalimanı Melbourne Tullamarine Havalimanı'dır. Melbourne uçak bileti avantajları ile havayolu üzerinden şehre gelen ziyaretçiler ya da farklı yerlere uçmak isteyen kişiler bu havalimanını daha çok kullanmaktadırlar.

Melbourne Tullamarine Havalimanı'nın şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 25 km'dir. Bu nedenle havalimanından şehir merkezine ortalama 10-15 dakikalık bir sürede ulaşılabilmektedir.

Tullamarine Havalimanı, 4 ana binanın bitişiğindedir. İç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki ana terminale ayrılan havalimanının iç hatlar terminalinde bilgi danışma masaları, döviz bozdurma büroları, ücretsiz ViFi hizmetleri, cafe, bar ve restaurantlar, araç kiralama ofisleri ile emanet eşya bagajları bulunmaktadır.

Havalimanının dış hatlar terminalinde de birçok hediyelik eşyanın satıldığı dükkanlar, büyük AVM'ler, moda butikleri ve büfeler bulunmaktadır.

Melburn’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Melbourne uçak bileti avantajları ile Melbourne gitmek için gözönünde bulundurulması gereken birçok husus bulunmaktadır. Bunların başında gelen kültürel ve uluslararası festivaller, Melbourne şehri ile özdeşleşen etkinlikler olarak değerlendirilmektedir.
  2. Özellikle Güney Yarım Küre'de bulunması ve kıta ülkesine bağlı bir şehir olması nedeniyle çok fazla istilaya uğrayan bir şehir olmasa da, Melbourne şehrinde çeşitli uygarlıkların kültürel miraslarına rastlamak mümkün olmaktadır.
  3. Melbourne şehrini diğer ülke şehirlerinden ayıran en temel özellik, okyanusta bulunması ve su sporları bakımından dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olmasıdır. Özellikle sörfün çok gelişmiş olduğu şehirde, her yıl on binlerce turist bu etkinliğe katılmak için şehri ziyaret etmektedir.
  4. Melbourne, doğal güzellikleri yönünden oldukça özgün bir şehirdir. Şehrin çoğu doğal kaynaklarına dokunulmayarak orijinalliğin korunması sağlanmıştır.

Melburn Hakkında

Bir kıta ülkesi olan Avustralya'da bulunan Melbourne şehri, ülkenin Victoria eyaletinde yer alır. Avustralya'nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Melbourne şehrinin nüfusu 4 milyondan fazladır. Aynı zamanda dünyanın güneyinde bulunan en kalabalık şehir unvanına da sahiptir. Ülkenin ekonomi, spor ve kültürel alanlarındaki en önemli merkezlerinden biri olan Melbourne, 2011 yılında hazırlanan uluslararası bir dergiye göre dünyanın yaşanılabilir şehirleri arasına gösterilmiştir.

Melbourne şehrinin yaşam standartları, eğitim seviyesi ve sağlık hizmetleri oldukça gelişmiştir. Şehirdeki suç oranının azlığı, özellikle turizm açısından son derece olumlu görülür. Bu açıdan Melbourne şehrinin turizm açısından dünyanın en önde gelen şehirlerinden biri olduğu kabul edilir.

Melbourne, Avustralya ekonomisine yön veren bir şehirdir. Ülkenin en büyük şirketleri buradadır. Özellikle dünya çapında ün yapan ve ülke ekonomisine büyük katsı sağlayan şirketlerin bu şehirde bulunması, şehir ekonomosini de canlandırmaktadır.

Ekonominin yanı sıra spor faaliyetleri bakımından da büyük bir üne sahip olan Melbourne, Avustralya'nın spor merkezi konumundadır. Ülkenin en önemli spor müsabakaları burada yapılır. Ayrıca, dünya çapındaki etkinlikler de Melbourne'da gerçekleştirilir. Avustralya'nın en kapsamlı etkinlikleri olarak değerlendirilen Formula 1 Grand Prix, At Yarışı Etkinlikleri ve Açık Tenis Turnuvaları Melbourne'da gerçekleştirilir.

Melburn Nerede?

Melburn Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4 AUD
Taksi
1,62 AUD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Melbourne, ulaşım konusunda dünyanın en gelişmiş ağına sahiptir. Şehir içi ulaşımda tercih edilebilecek otobüsler oldukça uygun fiyatlıdır. Myki kart sistemi ile otobüs yolculukları yapılabilir. Kartların dolum işlemleri büfelerden ya da kart dolum merkezlerinden yapılabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin birçok noktasına taksiler ve tramvaylar ile gidilebilmektedir. Şehir halkının en çok tercih ettikleri araç tramvaydır.

Melburn Vize Şartları

Avustralya Vize İstiyor mu?
Evet
Avustralya Vize Ücreti
310 TL
Avustralya Vize Detayları
Vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Yaptığınız vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 20 gün sürmektedir. Pasaport ayrımı yapmaksızın tüm pasaport sahiplerinden vize istemektedir.

Melburn’da Gezilecek Yerler

Yarra Nehri
Queen Victoria Market
St Paul’s Cathedral
Flinders Street Station
Federation Square
Yarra Nehri

Yarra Nehri Melbourne şehrinin tam ortasından geçmektedir. Özellikle gün batımlarında fotoğraf çekmek isteyen ve nehir manzarasına bakan cafelerde zaman geçirmek isteyenler için oldukça ideal olan Yarra Nehri, yürümek isteyenlerin de tercih ettikleri bir yerdir.

Queen Victoria Market

Güney Yarımkürenin en büyük açık marketi olan Queen Victoria Market, şehrin en büyük açık pazarı olarak görülmektedir. Bu pazar 1878 yılından beri hizmet verir. Pazarda satılan ürünler elişi ürünleri, sebzeler, bitkiler, et ve deniz ürünleri, giysi, ayakkabı, oyuncak, hediyelik eşya ve daha birçok üründen oluşmaktadır.

St Paul’s Cathedral

Flinders ve Swanston caddelerinin tam olarak kesiştiği yerde bulunan St Paul’s Cathedral, turizm açısından oldukça ilgi çekicidir. Katedral, kireçtaşı ve kumtaşından yapıldığı için kahverengi ve sarı tonların hakim olduğu bir görüntüye sahiptir. 1835 yılından beri aktif olarak ziyarete açık olan bina, oldukça görkemlidir ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Flinders Street Station

Flinders Street Station, Melbourne şehir merkezinde yer almaktadır. 1909 yılında yapımı tamamlanan istasyon, Melbourne şehrinin tren ağlarının da merkezidir. Kemerli girişi, görkemli kubbesi ve özgün kulesi ile şehrin kültürel bir ikonu haline gelmiştir.

Federation Square

Melbourne şehrinin kalbi olarak nitelendirilen Federation Square, birçok aktivite ve etkinliğin yapıldığı bir meydandır. Avustralya hareketli resim merkezi, radyo merkezleri, SBS TV, bar ve dükkanların bulunduğu bu meydanın güneyinden Yarra Nehri izlenebilmektedir.

Melburn’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pancettalı Barbekü Karides
Chicken Parmigiana
Pavlova

Melbourne özgü bir maya sosu olan Vegemite, özellikle yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Fındık kremasına benzeyen Vegemite, daha çok kahvaltılarda ekmeğe sürülerek tüketilir.

Pancettalı Barbekü Karides

Melbourne şehrine giden yabancı turistlerin mutlaka tatmaları gereken bir lezzet olan Pancettalı barbekü karides yemeği, İtalyan salamı olan pancetta ile hazırlanarak karideslerin limon ve maydanoz sosları ile servis edildiği bir yemektir.

Chicken Parmigiana

Ispanakk yaprakları üzerine konan tavukgöğsünün ince dilimlenen domates, patlıcan ve parmesan eklenerek servis edildiği bir yemektir. Şehir halkının en çok tükettiği yemek olarak bilinir.

Pavlova

Pavlova, Melbourne şehrinden çıkarak dünyaca ünlenmiş bir tatlı çeşididir. Dışı sert içi oldukça yumuşak olan bu tatlı, muz, kivi, çilek gibi meyvelerin harmanlanması ile yapılır. Üzeri krema sosları ile süslenen ve şehrin hemen hemen tüm restaurantlarında sunulan bu tatlı, şehrin ve ülkenin en önemli lezzetlerinden biridir.

Konaklama İçin Melburn Otel Seçenekleri

Ucuz Melbourne uçak bileti alarak gerek gezi gerekse de iş amacıyla Melbourne gelen kişiler, konaklama ihtiyaçlarını giderebilecekleri çok sayıda alternatife sahiptirler.

The Hotel Windsor
Melbourne şehir merkezinde yer alan The Hotel Windsor, konuklarına oldukça konforlu bir hizmet sunmaktadır. Tesiste çeşitli spor salonları, ücretsiz internet bağlantıları, balo salonu, ücretsiz otopark hizmetleri ve şehir merkezine ücretsiz servis imkanı sunulmaktadır.
111 Spring Street, East Melbourne, Melbourne
Great Southern Hotel Melbourne
Şehir merkezinde bulunan bu otel, yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdikleri otellerden biridir. Tesiste mağazalar, restaurantlar, yerel barlar, ücretsiz internet ve havalimanına ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır. Hotelde zengin bir menüye sahip olan yemek listeleri bulunmaktadır.
44 Spencer Street, Melbourne CBD, Melbourne
Space Hotel
Hotelde bulunan sinema salonu ile dikkat çeken Space Hotel, Melbourne şehrinin tam ortasında bulunmaktadır. Oldukça popüler yemeklerin yer aldığı restaurantı ve jakuzi, masaj, sauna gibi hizmetlerin yer aldığı tesis, terasından tüm şehrin izlenebildiği bir konuma sahiptir.
380 Russell Street, Melbourne CBD, Melbourne

Melburn Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Singapur - Melburn 871,75 TL 10 Saat 20 Dakika
Auckland - Melburn 942,63 TL 4 Saat 10 Dakika
Kuala Lumpur - Melburn 1.333,03 TL 11 Saat 40 Dakika
İstanbul - Melburn 3.181,64 TL 41 Saat 5 Dakika
Adana - Melburn 3.330,44 TL 21 Saat 40 Dakika
Ankara - Melburn 3.658,96 TL 21 Saat 25 Dakika
Tahran - Melburn 3.882,68 TL 39 Saat 25 Dakika
Dubai - Melburn 4.012,80 TL 15 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Melburn ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
Artvin'de Gezilecek Yerler: Artvin'de Nereye Gidilir?
14 Ekim 2019
Karadeniz’de bulunan Artvin, yemyeşil görünümü ve muhteşem dağları ile Artvin gezisi planlayanları muhteşem bir tatile çağırıyor. Artvin’de gezilmesi gereken yerlere bir göz atmadan önce, Artvin’in h
Burçlara Göre Gezi Rehberi
Burçlara Göre Gezi Rehberi
22 Temmuz 2019
Her burcun karakteri ayrı. Bu nedenle her burca özel tatil rotalarını sizin için listeledik. Koç Burcu Koç burcu dediğimiz zaman aklımıza macera gelir. Enerjik ve özgür ruhları ile koçlar doğa sporl
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
Kış Bitmeden Görmeniz Gereken Avrupa Ülkeleri
07 Şubat 2019
Bazıları kış aylarını evinde geçirmek ve soğuktan kaçmak isterken, bazıları kışı sevinçle karşılar. Eğer siz de kar yağışına karşı sıcak çikolatanızı alıp etrafı izlemeyi, kar topu savaşı yapmayı ve m
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
Yılbaşında Gidilebilecek Ucuz Ülkeler
06 Aralık 2018
Yeni yıl yavaş yavaş yaklaşırken tüm Dünya’da kutlama hazırlıklarına başlandı. Peki siz bu özel geceyi nasıl ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi? Eğer henüz vermediyseniz yılbaşında gidebilece

Melburn Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
İ*** A***
25 Ekim Perşembe
Karım ile birlikte kamp için gitmiştik, orada hamile kaldı. Çocuk bekliyoruz
A*** B*** T***
19 Ağustos Pazar
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Melburn Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 20.11.2019 04:42:30 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Melburn, (MEL)
MEL
AU

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=95226
/
95226