1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Nahçivan Uçak Bileti

Para Birimi
Azerbaycan Manatı (AZN)
Zaman Dilimi
GMT +2
Nahçivan Şehri En İyileri
  • Doğa Sporları
  • Ilandagh
  • Yeşil Omlet

En Ucuz Nahçivan Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Nahçivan
Türk Hava Yolları
13 Ağu 2019
Adana - Nahçivan
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2019
Iğdır - Nahçivan
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2019
Trabzon - Nahçivan
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2019
Kayseri - Nahçivan
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
İzmir - Nahçivan
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Ankara - Nahçivan
Türk Hava Yolları
05 Ağu 2019
Bodrum - Nahçivan
Türk Hava Yolları
26 Tem 2019
Erzurum - Nahçivan
Türk Hava Yolları
29 Tem 2019
Bakü - Nahçivan
Türk Hava Yolları
09 Ağu 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Nahçivan Kalkışlı Uçak Seferleri

Nahçivan - İstanbul
Türk Hava Yolları
06 Ağu 2019
Nahçivan - Kayseri
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Nahçivan - Ankara
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Nahçivan - Trabzon
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Nahçivan - İzmir
Türk Hava Yolları
10 Ağu 2019
Nahçivan - Bodrum
Türk Hava Yolları
30 Tem 2019
Nahçivan - Adana
Türk Hava Yolları
13 Ağu 2019
Nahçivan - Moskova
Türk Hava Yolları
13 Ağu 2019
Nahçivan - Iğdır
Türk Hava Yolları
23 Tem 2019
Nahçivan - Bakü
Azerbaijan Airlines
30 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Nahçivan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Şehirler

Nahçivan Kalkışlı Gidilebilecek Popüler Ülkeler

Nahçivan Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
AZ
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Azerice
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 AZN
Yemek Fiyatı
10 AZN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 AZN

Nahçivan’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Şubat
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Nahçivan uçak bileti fırsatları sayesinde hava yolu ile bölgeye gelerek, bölgenin doğal güzelliklerinden tam olarak faydalanmak ve gezilecek yerleri rahatça gezebilmek için özellikle İlkbaharın son aylarını ve yaz aylarını tercih etmelidirler.

Nahçivan Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Nahçivan uçak bileti avantajları sayesinde rahat ve güvenli bir yolculuk yaparak hava limanına gelen misafirler, taksi, otobüs ve araç kiralama yolu ile şehir merkezine ulaşabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1,50 AZN

Belediyenin 6 numaralı otobüsleri, hava limanından şehir merkezine, sitesinde ve hava limanında yayınladığı saatlerde seferler yapmaktadır. Havalimanından ortalama süre: 10 dakika Havalimanından uzaklık: 5 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 5 AZN

Hava limanından şehir merkezine ulaşmak için taksiler de sıklıkla kullanılmaktadır.

Araç Kiralama

Hava limanına iniş yapan yolcular buradaki araç kiralama şirketlerinden araç kiralayarak daha konforlu ve özel seyahatler da yapabilirler.

Nahçivan Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Nahçivan uçak biletini indirimli alarak hava limanına gelen yolcular, şehir merkezine seyahat etmeden önce gerekli olan gereksinimlerini buradaki bölümlerden karşılayabilmektedir.

Nahçivan’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Nahçivan uçak bileti indirimleri ile seyahatlerini ucuza getirerek daha iyi koşullarda tatil yapmak için bölgeye gelenler, özellikle yayla tatili için arzu ettikleri doğa harikası bölgeleri tercih etmektedir.
  2. Bölgenin tarihi eserlerinin bazıları savaşlar nedeni ile tahrip edilmiş olsa da, çoğu halen özelliklerini ve mimarisini koruyarak günümüze kadar gelmiştir.
  3. Bölge, özellikle tırmanış ve doğa sporları için henüz bakir olan bir çok alana sahiptir.
  4. Bölge özellikle dünyaca ünlü halı ve keçi kılından yapılan giyim ve kullanma eşyalarının çok uygun fiyatlarla alınabileceği mekanlara sahiptir.
  5. Bölgenin hala özelliğini koruyan tarihi ve yöresel yemekleri gelenlerin oldukça beğenisini kazanmaktadır.

Nahçivan Hakkında

Azerbeycan’ın özerk bölgesi olan Nahçivan, 5.500 km² yüzölçümüne ve 450.000’e yakın nüfusa sahiptir. Bölge, Azerbaycan’ın bir parçası olmasına rağmen, ülke ile kara yolu sınırı yoktur. Bölgenin etrafında İran, Ermenistan ve Türkiye bulunmaktadır. Türkiye ile bölgenin bağlantısı ise Hasret Köprüsü adı verilen köprüyle sağlanmaktadır. Bölgenin %99’dan fazlasını Azeriler oluşturmaktadır. Dağlık bölgelerin çok olduğu bölgede, arazinin büyük bir çoğunluğu tarıma uygundur ve maden suyu, soda ve tuz kaynakları açısından çok zengindir. Bölgenin, Ermeni istilasından kurtulmasının sebebi, Mustafa Kemal Atatürk'ün İran’dan satın aldığı 13 kilometrelik toprak sayesinde olmuştur.

Nahçivan Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1,50 AZN
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Bölgede en çok kullanılan ulaşım araçlarının başında belediye otobüsleri gelmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde dolmuş ve taksiler de aynı sıklıkla şehir içi ulaşımda kullanılmaktadır.

Nahçivan Vize Şartları

Azerbaycan Vize İstiyor mu?
Evet
Azerbaycan Vize Süresi
60 Gün
Azerbaycan Vize Ücreti
10 USD
Azerbaycan Vize Detayları
Kapıda ve online vize hizmeti vermektedir.

Nahçivan’da Gezilecek Yerler

Garabaghlar Mausoleum
Ilandagh
Batabat
Han Sarayı
Bayrak Meydanı Ve Müzesi
Çok Eski bir Türkmen Eseri, Garabaghlar Mausoleum

Kangarlı bölgesinin Garabaghlar köyünde, Orta Çağ tarihi bir mimari eseridir. Mimari komplekse dahil olan türbenin yanı sıra, aralarında yer alan dini bir binanın minik bir minaresi vardır. Çift minarenin 12. yüzyılın sonlarında ve 13. yüzyılın başlarında yapıldığı sanılmaktadır. Ancak minarelere katılan baş kemer 14. yüzyıla aittir. Guti Khatin'in adı olarak, Elkhanis hükümdarı Hulaku Han'ın karısı baş kemer üzerine yazılmıştır, anıtın Guti khatin şerefine yapıldığı sanılmaktadır. 1928 yılında “Nahçivan Soruşturması ve Tatabbo Derneği” M. Mirheydarzadeh'in bilimsel sekreteri, çift minareli başak yazıtında Arapça olarak şu kelimelerin yazıldığını belirtti: “Tanrı'nın bu işareti Guti khatin, Türkman'dır”. Garabaghlar Türbesi'nde kubbe şeklindeki türbenin ana özellikleri tonoz ve üst kısımlardan oluşuyordu. Garabaghlar Türbesi'nin yüzeyi, kırmızı ve turkuaz sırlı tuğlalarla kaplı geometrik süsleme kalıntısı ile süslenmiştir. Yazıtların içeriği “La ilaha illallah Muhammedin Rasulallah” dan ibarettir. Nahçivan Türbelerinin bir parçası olan Garabaghlar türbesi, 30 Eylül 1998 tarihinde UNESCO Dünya Mirası Geçici Acil Koruma Listesine alınmıştır.

Sırrı Çözülememiş Mitolojik Bir Dağ, Ilandagh

Ilandagh/ Odzasar, Güney Kafkasya'da bir dağdır. 1920'de Bolşevikler tarafından Ermenistan'dan ayrılan ve yeni kurulan Sovyet Azerbaycan'a (1991'den beri ikamet edilen) teslim edilen Nahcivan bölgesindedir. Odzasar'ın Ermeni dilinde adı "Yılanlar Dağı" anlamına gelir. "Ilandağı" nın adı, Türk dilinde Odzasar'ın, 1604 yılında Ermenistan'ın "Büyük Cerrah" dan (Ermenilerin Şah Abbas'ın önderliğindeki İran ordusuna sürgün edilmesinden) sonra Ermenistan'ı sular altında bıraktığı Türkler tarafından verilen doğrudan bir çeviridir. Ermeni dilinde Vishapasar'ın adı "Ejderhalar Dağı" anlamına gelmektedir. Deniz seviyesinden 2412 yüksekliğe sahip ve Tenerife ile İspanyol Montserado dağlarına çok benzemektedir. Eski Efsane, İncil'deki Büyük Sel zamanında, Nuh'un Gemisi Ararat'a doğru yola çıktığında, Odzasar'ın tepesine çarptı ve bazı hasarlar aldı. Öfkeli Nuh bu dağı lanetledi, "Burada sadece yılanlar ve ejderhalar yaşasın" dedi. Sel suları geri çekildikten sonra, bu dağ gerçekten sadece yılanlar ve ejderhalar tarafından işgal edildi.

El Değmemiş Bir Doğa Harikası, Batabat

Batabat, Nahçivan'ın kuzey kesiminde Ermenistan sınırına yakın bir yerde muhteşem bir yerdir. Birçok yerli halk bir gün dışarı çıkıp mangal yapmak için buraya gelir. Batabat, şirin, kısmen ormanlık bir köy olan Bichanak'ın yukarısındaki yüksek bir alp vadisidir. Batabat'ın ana özelliği, bir çift büyük düz çim adasının yüzdüğü Ganli Goldür ('Kanlı göl'). Bu adaların hareket ettiğini görmek için uzun bir süre beklemek gerekir. Yöre halkı buraya ziyaretlerin, göllerin lale tarlalarıyla çevrili olduğu Mayıs ayında yapılması için en iyi zaman olduğunu tavsiye ediyor. Çevredeki dağlardan dolayı sezon ne olursa olsun bölge her zaman soğuk olur ve göllerdeki su dondurucu soğuktur. Ayrıca, bölgeye gelirken el değmemiş tabiatın seyir keyfi de çıkarılabilmektedir. Sırf bu bölgeyi görmek için bile çok sayıda turistin geldiği belirtiliyor.

Geçmişin İzlerinin Bulunduğu Yer, Han Sarayı

İhsan Han Kengerli, 1747 yılında yaptırdığı saray şeklindeki handa, ailesi ile beraber 20. Yüzyıla kadar yaşamış ve sonradan bu eser müzeye çevrilmiştir. Çalışma alanı ve yaşam alanı olarak iki bölüme ayrılan handa, o döneme ait kıyafetlerden ev eşyalarına kadar bir çok obje bulunuyor ve hanın içerisi eski dönemin yaşam tarzına uygun olarak dizayn edilmiş. Handa ayrıca birçok ünlü sanatçının tabloları da bulunmaktadır.

Manzarası Muhteşem Bir Tepe, Bayrak Meydanı Ve Müzesi

Bayrak meydanı, devasa bir bayrağın bulunduğu, mimarisi harika bir sosyal bölge, ayrıca manzarası da tüm bölgeye hakim olmasından dolayı çok güzel. Halk burayı genel de dinlenme ve manzarası için kullanıyor. Bayrak meydanının içinde ayrıca, bir çok bayrak şekillerinin ve ülkenin bayrak tarihini anlatan eserler bulunuyor. Buradan gezilecek yerlerin çoğunun yer aldığı, Aliyev meydanına yürüyerek kısa sürede gidilebilmektedir.

Nahçivan’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Yeşil Omlet
Düşbere
Şuba
Pelmeni
Adı omlet Ama Tadı Değil, Yeşil Omlet

Nahçivan uçak bileti avantajları sayesinde çok ucuz fiyatlara uçuş yaparak şehre gelen misafirlere, bölgenin en çok sevilen yemeklerin başında gelen Yeşil Omlet yemeleri tavsiye edilmektedir. Adı ülkemizdeki gibi omlet olsa da, yeşil soğan, taze fasulye gibi sebzelerle yumurtadan yapıldığı için, omlet yeşilimsi bir renk alıyor ve değişik bir tada sahip.

Bizdeki Kayseri Mantısı, Düşbere

Azeri mantısı da denilen bu yemek, ülkemizdeki Kayseri mantısı ile aynı şekilde yapılıyor. Mantının özelliği ise bizdeki gibi bir kaşığa 40 tane sığacak kadar küçük olması.

Çok Sağlıklı Bir Salata, Şuba

Azerbaycan’da da meşhur olan bu salatanın özelliği patates haşlaması, havuç, kırmızı pancar, dere otu ve haşlanmış yumurtadan yapılması. Salata yemeklerin yanında sunulduğu gibi yalnız olarak da yenilebiliyor ve oldukça doyurucu oluyor.

Kahvaltıda Da Yenen Çorba, Pelmeni

Bölgenin geleneksel bir çorbası olan Pelmeni, yumurta, soğan ve buğday unundan yapılıyor ve su katılmadan et suyunda pişiyor.

Baklavası Aynı Üstü Farklı, Pekmezli Baklava

Baklava, bölgede de çok beğenilen ve sıklıkla tüketilen bir tatlı, farklı olarak burada üzerine üzüm pekmezi dökülüyor.

Konaklama İçin Nahçivan Otel Seçenekleri

Ucuz Nahçivan uçak bileti fırsatları sayesinde şehre gelenler için uygun konaklama yerleri bulunmaktadır.

Tabriz

Nahçivan uçak biletini çok avantajlı olarak alıp şehre konaklamak için gelenlerin en beğendikleri konaklama yerlerinin başında gelen Otel, Nahçıvan şehrinde Haydar Aliyev 1 caddesinde yer almaktadır. Otel 13 katlı olup 5 yıldız kategorisine sahiptir. XVIII. Yüzyıla ait Dada Gorgud'a ve Dada Gorgud meydanındaki otelin önündeki İsmayilhan hamamına ait tarihi bir mimari eser bulunmaktadır. Otelin 100 adet değişik özelliklerde odası, otoparkı, spor salonu, havuzu, jakuzisi, havuzu, saunası, MeshedyIbad banyosu, buhar banyosu ve özel havuzu bulunmaktadır.

17 Heydər Əliyev Prospekti
Duzdag Hotel

Şehir merkezine 18 km uzaklıkta olan 4 yıldızlı otelde,151 oda (kral dairesi dahil), spa ve güzellik merkezi, bar ve restoran bulunuyor.

Duzdag Saxtasi Yolu
Hotel Avtavagzal

3 yıldızlı otel, otobüs terminalinin bulunduğu bölgede yer almaktadır. Ücretsiz Wi Fi erişimi mevcuttur. Buradaki her odada TV, klima ve mini bar bulunur. Saç kurutma makineli özel banyoda ücretsiz banyo malzemeleri mevcuttur. Otelde ayrıca toplandı merkezi de bulunuyor.

Nahçivan, merkez

Nahçivan Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Nahçivan 791,54 TL 2 Saat 25 Dakika
Moskova - Nahçivan 810,67 TL 26 Saat 10 Dakika
Adana - Nahçivan 1.037,82 TL 6 Saat 45 Dakika
Denizli - Nahçivan 1.072,28 TL 10 Saat 25 Dakika
Iğdır - Nahçivan 1.076,28 TL 23 Saat 15 Dakika
Trabzon - Nahçivan 1.078,93 TL 14 Saat 35 Dakika
Kayseri - Nahçivan 1.078,93 TL 10 Saat 45 Dakika
İzmir - Nahçivan 1.086,57 TL 5 Saat 45 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Nahçivan ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar
Türkiye’de Karın En Çok Yakıştığı Manzaralar
02 Ocak 2019
Kışın gerçek renklerini belli ettiği şu günlerde hepimiz karlı fotoğraf görmeye az çok alıştık. Peki, sevmeyenlere bile kışı sevdiren mükemmelliği, bembeyaz bir örtü gibi görüntüsü ile en güzel manzar
Yeni Eğitim Yılında Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanızı Sağlayacak Öneriler
Yeni Eğitim Yılında Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanızı Sağlayacak Öneriler
17 Eylül 2018
Büyük bir heyecanla başladığımız yaz tatilinin çoğunu tamamlamış bulunuyoruz. Yeni eğitim öğretim yılına adım attığımız bu süreçte bazı öğrenciler kafa karışıklığı yaşayabiliyor. Olumsuz düşünceler mo
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
Yaz Bitti Diye Üzülmeyin: Eylül Ayının En Sıcak Beş Şehri
14 Eylül 2018
Her sene heyecanla beklediğimiz yaz tatilinin büyük bir kısmı sona ermiş durumda. Hatta çoğu insan Eylül ayında yaz sezonunu kapatıp gelecek yaz tatilini beklemeye başlıyor. Yaz bitti diye üzülmeyin,
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından

Nahçivan Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (5)
İyi (1)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
6 Değerlendirme
Arkadaşım ile birlikte gitmiştik, güzel bir tatil oldu bizim için
Tur rehberimiz çok iligli ve eğlenceli bir kişilikti bizi de çok eğlendirdi teşekkürler
Biz çok keyif aldık güzel sokakları ve evleri var hepsi birbirinden farklı
Gerçekten anlatılamayacak kadar güzel ve kaliteli bir şehir
Ailem ile birlikte kurban bayramında farklılık olsun diye gitmiştik, güzeldi
Herşey o kadar güzel ve keyifliydi ki hiç bitsin istemedim
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Nahçivan Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 04:23:51
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Nahçivan, (NAJ)
NAJ
AZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948