1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

New Plymouth Uçak Bileti

Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Zaman Dilimi
GMT +12
New Plymouth Şehri En İyileri
  • Enerji Üretimi
  • Wind Wand
  • Pankawalla

En Ucuz New Plymouth Varışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

New Plymouth Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 NZD

New Plymouth’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

New Plymouth en ucuz uçak bileti için mevsime bakılarak da karar verilebilir. Şehirde yaz mevsimi yaşanmadığından en iyi mevsim ilkbahardır. Bu aylarda ortalama sıcaklık 18 derece olduğundan gezi için en uygun zaman olarak da değerlendirilebilir.

New Plymouth Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

En ucuz New Plymouth uçak bileti iniş saati gece yarısından sonra olan uçuşlarda görünür. Bu durumda da havalimanına indikten sonraki ulaşım önem kazanır. Aşağıda havalimanından şehir içine gitmek için kullanabileceğiniz alternatif yollar sizlere verilmiştir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 NZD

Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler belirli aralıklarla hizmet sunmaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 NZD

Havalimanından gündüz ve gece belirli aralıklar ile şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Özellikle toplu taşımanın kullanılmadığı gece saatlerinde alternatif olarak kullanılabilmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 NZD

24 saat hizmet verdiği için tercih edilmektedir. Toplu taşıma araçlarına göre daha kısa sürede şehir merkezine varan fakat fiyat olarak daha fazla olan taksiler km başına ücret almaktadır.

New Plymouth Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

New Plymouth uçak bileti rezervasyonu yapmadan önce havalimanı ile ilgili genel bilgiler edinmeniz size fayda ağlayacaktır. Havaalanında başlıca havayolu şirketleri olan Emirates, Qatar Airways ve Virgin Australia gibi şirketlerin satış bankoları bulunmaktadır. New Plymouth İstanbul uçak bileti aktarmasız uçuşlarda daha uygun fiyatlı olmaktadır. Havalimanında yer alan şehir içi servisleri de çıkış noktalarında yer almaktadır.

New Plymouth’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. New Plymouth’ta dünyanın bir çok yerinde yapılmayan adrenalin dolu sporları yapma imkanı bulabilirsiniz. Bunların başında yamaç paraşütü, kayak, bungee jumping ve su sporları gelmektedir. Şehrin vadi ve yamaçlarında gerçekleştirilen bu sporlar tamamı ile profesyonel bir ekip tarafından organize edilmektedir. New Plymouth uçak bileti fiyatları için gerekli bütçeyi ayırdıktan sonra bu eğlenceli aktiviteye de hatırı sayılır bir bütçe ayırmanız gerekebilir.
  2. New Plymouth şehrinin en genel özelliği de yemyeşil bir vadi içinde olmasıdır. Bu yeşil rengi her ne kadar ülkenin coğrafi konumundan kaynaklansa da kıtaya yerleşimin yapıldığı ilk yıllardan beri yeşil ve doğanın kıymeti iyi bilinmiş, yerleşim yerlerinde kesim kurallar ile koruma sağlanmıştır.
  3. Şehirde konuşulan dil İngilizce’dir. Bu sebeple eğer ortalama bir İngilizceniz varsa burada herkesle iletişim kurabilmeniz mümkün olmaktadır. Turistlere oldukça ilgili davranan halk da bu konuda size yardımcı olurken aynı zamanda şehirde yapacağınız alım satım işlerinde de bu dil size kolaylık sağlamaktadır.
  4. Şehirde Yeni Zelanda’nın sadece bu bölgesinde görülen endemik bir iklim tipi mevcuttur. Bu konuda araştırmalar yapan gözlemcilerin ilgisini çeken bu durum kısa sürede New Plymouth için bilinen bir özellik haline gelmiştir.
  5. Fotoğrafçılar için eşsiz manzaraları olan bu kent tepelerden ve dağlardan oluşturduğu renk skalası ile hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar için oldukça idealdir.

New Plymouth Hakkında

Yeni Zelanda’da North Island bölgesinde kuzeybatı kıyısı boyunca uzanan New Plymuoth, Napier’den sonra ülkede en çok turist ziyaretinin gerçekleştiği bölgelerden biridir. Türkiye’den de Singapur aktarmalı uçuşlar ile New Plymuoth uçak bileti alarak kente ziyarette bulunmak mümkündür. Şehirdeki büyük havalimanı sayesinde 24 saat New Plymouth uçak bileti ile buraya uçuş gerçekleştirilmektedir.  Şehirdeki iklim durumuna ve yapılan tur programlarına göre belirli aylarda ve günlerde New Plymouth ucuz uçak bileti almak da mümkün olmaktadır.

Yeni Zelanda’nın diğer büyük yerleşim yerlerine de kolay ulaşılabilir noktada olması ve bir geçiş hattı üzerinde olması sebebiyle de buraya gelmeyen kişiler bile şehirden geçerken gezme fırsatı bulmaktadırlar.

Genel itibari ile %30’u gür ormanlar ile kaplı olan Yeni Zelanda doğa turizmi arayanlar ve özellikle heyecanlı sporlara ilgi duyan kişiler tarafından her yıl belli aylarda deyim yerinde ise akına uğramaktadır. Büyük ziyaretçi akınına rağmen doğal güzelliklerini kaybetmeyen bu yeşil ülke yüksek gelir seviyesi ile de dünya ülkeleri arasında üst sırada yer almaktadır. New Plymouth ucuz uçak bileti bulabilen kişilerin de bu anlamda şanslı olduğunu söyleyebiliriz. New Plymouth uçak bileti THY ya da diğer alternatif firmalardan satın alınabilir.

New Plymouth Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 NZD
Taksi
3 NZD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

New Plymouth İstanbul saat farkı dikkate alındığında hem otel rezervasyonu günü hem de kullanılacak iç iletişim yolu değişiklik gösterebilir. New Plymouth İstanbul uçak saatleri varış noktasındaki saate göre satın alınmalıdır. New Plymout İstanbul arası uçuş süresi aktarmalı uçuşlarda toplam süre 20 saati bulabilmektedir. Seçilen uçak kalkış ve varış saatine göre New Plymouth İstanbul uçak bileti fiyatları değişebilmektedir. Genelde gece yarısından sonra havalimanına inan uçakların fiyatları diğer seferlere göre daha uygun olmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Ekonomik olarak uygun olan otobüs ve dolmuşlar ise tercih edilebilecek diğer taşıtlardır.

New Plymouth Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

New Plymouth’da Gezilecek Yerler

Pukekura Park
Puke Ariki
Te Rewa Rewa Bridge
Wind Wand
Sugar Loaf Island
Doğal Yaşam İçin Pukekura Park

Şehrin içinde yeşil bir nefes olarak tasarlanan Pukekura Park bisiklet gezileri için ideal bir alan. Çocukları ile birlikte gelen gezginler de gün boyu parkta farklı aktiviteler ile keyifli zaman geçirebilir.

Müze Havasında Puke Ariki

Hem bir müze hem de deniz altı konsepti ile hazırlanmış olan bu mekanın açıl alanlarında Viking döneminden kalma bazı kalıntılara yer verilirken iç alanlarda da deniz canlılarına ait bazı fosiller ile birlikte Yeni Zelanda’nın deniz tarihini de daha yakından öğrenebilirsiniz.

Mimari Harikası Te Rewa Rewa Bridge

Az sayıda modern mimari eserin olduğu şehirde hem tasarımı ile hem de işlevselliği ile dikkat çeken yerlerden birisi de Te Rewa Rewa köprüsüdür. Bembeyaz tasarımı ile görenleri büyüleyen bu köprü fotoğrafçı akınına uğramaktadır.

Endemik Örtü Wind Wand

Şehrin Wind Wand kıyısında görülen endemik bir yosun türü nedeni ile deniz kıyısında bulunan taşların aldığı fosforlu yeşil renk çok uzaklardan bile belli olmaktadır. Sonbahar ayında ortaya çıkan bu yosunlar yıl boyu yeşilin farklı tonlarını gözler önüne serer.

Sıraadalar Sugar Loaf Island

Deniz kıyısındaki alçak tepe, yanardağ ve sıradağların zaman içinde su altında kalmasıyla oluşan bu adacıklar gün batımının izlenebileceği en güzel yerlerdendir.

New Plymouth’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Damper
Lamington
Pavlova
Pazılı Bonfile

Uzun süren New Plymouth İstanbul uçak seferleri sonrası kentte yenecek yemekler de dikkatle seçilmelidir. İşte sizin için derlediğimiz popüler New Plymouth yemekleri.

Şişkin Ekmek: Damper

Bilinen ekmek tarifinden farklı olarak pişirme aşamasında içerisine tereyağ konan bu ekmek bal ya da reçel ile servis edilmektedir.

Kek Üstü Kek: Lamington

Yöreye ait keklerden birisi olan Lamington Hindistan cevizi ve kakao ile yapılan özel bir sos ile lezzetlendiriliyor.

Yoğun Lezzet: Pavlova

Görünümü yaş pastayı andıran pavlova üzerinde mevsimi olsa da olmasa da 5 çeşit kırmızı meyve ile servis ediliyor.

Tanıdık Bir Tat: Pazılı Bonfile

Sığır eti ile yapılan bazı kırsal kesimlerde ise kanguru ya da timsah eti kullanılabilen bu yemekte ana malzemelerden birisi de taze pazı otudur. Marine edilmiş etin pazı otuna sarılıp pişirilmesi ile hazırlanan bu yemek doyurucu özelliktedir.

Tadı Adında Saklı: Meat Pie

Meat Pie adı verilen bu yemekte haşlanmış ve ince ince doğranmış et parçalarının üzerine soğan sosu dökülerek servis edilmektedir. Bazı bölgelerde baharat da ilave edilir.

Konaklama İçin New Plymouth Otel Seçenekleri

New Plymouth İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonları açısından önemlidir. Uçak biletinizi almadan önce şehirde bulunan farklı otellerden yararlanabilirsiniz.

<
Novotel New Plymouth Hobson

Ücretsiz internet bağlantısı, ücretsiz otopark ve çamaşır yıkama hizmeti sunan bu otelde klima da mevcuttur.

Corner of Hobson & Leach St, New Plymouth 4312, Yeni Zelanda
Quest New Plymouth

Diğer otellerden farklı olarak bünyesinde spor salonu da bulunduran bu tesis şehir merkezinde yer almaktadır.

21 Currie St, New Plymouth, North Island 4601, Yeni Zelanda
Coptorne Grand Hotel Central New Plymouth

Otelin her açıdan görülebilen şehir manzarası ve sunduğu ek hizmetler fiyatını avantajlı hale getirmektedir.

42 Powderham St, New Plymouth 4310, Yeni Zelanda

New Plymouth Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - New Plymouth 6.228,22 TL 43 Saat 40 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek New Plymouth ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit Vize Nedir? Nasıl Alınır? Transit Vize İstemeyen Ülkeler
20 Haziran 2019
Yurtdışı seyahatlerinde karşımıza çıkan transit vize hakkında hazırladığımız yazıda; Transit Vize Nedir?, Transit Vize Nasıl Alınır?, Transit Vize Almak Zor mu?, Transit Vize Nereden Alınır? Gibi soru
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
Super Bowl Devre Arası Şovu Nedir? Bu Sene Kim Performans Sergileyecek?
14 Ocak 2019
Bugünkü konumuz Amerika’da büyük yankı uyandıran, her sene milyonlarca kişinin beklediği ve performansları internette milyonlarca kişi tarafından izlenen Super Bowl Devre Yarısı Şovları.  Peki Super B
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
Türkiye’deki En İyi 10 Arkeolojik Alan
28 Aralık 2018
Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ülkemizin, tarihte olduğu gibi arkeolojik bulgu açısından da zengin olmasına kimse şaşırmaz diye düşünüyoruz. Peki siz bu tarihi ve değerli yerlerden kaç tanesini
29 Ekim'de Ziyaret Edebileceğiniz Tarih Kokan Yerler
29 Ekim'de Ziyaret Edebileceğiniz Tarih Kokan Yerler
25 Ekim 2018
29 Ekim bu yıl resmi tatil olarak iş günü olan Pazartesi gününe gelmesi sebebiyle birçok seyahat sever için büyük bir fırsat. Ülkemiz adına büyük önem taşıyan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, bayram co

New Plymouth Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. New Plymouth Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

15.07.2019 03:45:30
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
New Plymouth, (NPL)
NPL
NZ

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948