1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

New Plymouth Uçak Bileti

New Plymouth Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
New Plymouth Zaman Dilimi
GMT +12
New Plymouth Şehri En İyileri
Enerji Üretimi, Wind Wand, Pankawalla
New Plymouth Hava Durumu (25 Mayıs) 13°C Bulutlu
New Plymouth Hava Durumu (26 Mayıs) 13°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz New Plymouth Kalkışlı Uçak Seferleri

New Plymouth - İstanbul
Air New Zealand
04 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

New Plymouth Uçuşu Olan Firmalar

New Plymouth Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

New Plymouth Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

New Plymouth Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 NZD

New Plymouth’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

New Plymouth en ucuz uçak bileti için mevsime bakılarak da karar verilebilir. Şehirde yaz mevsimi yaşanmadığından en iyi mevsim ilkbahardır. Bu aylarda ortalama sıcaklık 18 derece olduğundan gezi için en uygun zaman olarak da değerlendirilebilir.

New Plymouth Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

En ucuz New Plymouth uçak bileti iniş saati gece yarısından sonra olan uçuşlarda görünür. Bu durumda da havalimanına indikten sonraki ulaşım önem kazanır. Aşağıda havalimanından şehir içine gitmek için kullanabileceğiniz alternatif yollar sizlere verilmiştir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 NZD

Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler belirli aralıklarla hizmet sunmaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 NZD

Havalimanından gündüz ve gece belirli aralıklar ile şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Özellikle toplu taşımanın kullanılmadığı gece saatlerinde alternatif olarak kullanılabilmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 NZD

24 saat hizmet verdiği için tercih edilmektedir. Toplu taşıma araçlarına göre daha kısa sürede şehir merkezine varan fakat fiyat olarak daha fazla olan taksiler km başına ücret almaktadır.

New Plymouth Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

New Plymouth uçak bileti rezervasyonu yapmadan önce havalimanı ile ilgili genel bilgiler edinmeniz size fayda ağlayacaktır. Havaalanında başlıca havayolu şirketleri olan Emirates, Qatar Airways ve Virgin Australia gibi şirketlerin satış bankoları bulunmaktadır. New Plymouth İstanbul uçak bileti aktarmasız uçuşlarda daha uygun fiyatlı olmaktadır. Havalimanında yer alan şehir içi servisleri de çıkış noktalarında yer almaktadır.

New Plymouth’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. New Plymouth’ta dünyanın bir çok yerinde yapılmayan adrenalin dolu sporları yapma imkanı bulabilirsiniz. Bunların başında yamaç paraşütü, kayak, bungee jumping ve su sporları gelmektedir. Şehrin vadi ve yamaçlarında gerçekleştirilen bu sporlar tamamı ile profesyonel bir ekip tarafından organize edilmektedir. New Plymouth uçak bileti fiyatları için gerekli bütçeyi ayırdıktan sonra bu eğlenceli aktiviteye de hatırı sayılır bir bütçe ayırmanız gerekebilir.
 2. New Plymouth şehrinin en genel özelliği de yemyeşil bir vadi içinde olmasıdır. Bu yeşil rengi her ne kadar ülkenin coğrafi konumundan kaynaklansa da kıtaya yerleşimin yapıldığı ilk yıllardan beri yeşil ve doğanın kıymeti iyi bilinmiş, yerleşim yerlerinde kesim kurallar ile koruma sağlanmıştır.
 3. Şehirde konuşulan dil İngilizce’dir. Bu sebeple eğer ortalama bir İngilizceniz varsa burada herkesle iletişim kurabilmeniz mümkün olmaktadır. Turistlere oldukça ilgili davranan halk da bu konuda size yardımcı olurken aynı zamanda şehirde yapacağınız alım satım işlerinde de bu dil size kolaylık sağlamaktadır.
 4. Şehirde Yeni Zelanda’nın sadece bu bölgesinde görülen endemik bir iklim tipi mevcuttur. Bu konuda araştırmalar yapan gözlemcilerin ilgisini çeken bu durum kısa sürede New Plymouth için bilinen bir özellik haline gelmiştir.
 5. Fotoğrafçılar için eşsiz manzaraları olan bu kent tepelerden ve dağlardan oluşturduğu renk skalası ile hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar için oldukça idealdir.

New Plymouth Hakkında

Yeni Zelanda’da North Island bölgesinde kuzeybatı kıyısı boyunca uzanan New Plymuoth, Napier’den sonra ülkede en çok turist ziyaretinin gerçekleştiği bölgelerden biridir. Türkiye’den de Singapur aktarmalı uçuşlar ile New Plymuoth uçak bileti alarak kente ziyarette bulunmak mümkündür. Şehirdeki büyük havalimanı sayesinde 24 saat New Plymouth uçak bileti ile buraya uçuş gerçekleştirilmektedir.  Şehirdeki iklim durumuna ve yapılan tur programlarına göre belirli aylarda ve günlerde New Plymouth ucuz uçak bileti almak da mümkün olmaktadır.

Yeni Zelanda’nın diğer büyük yerleşim yerlerine de kolay ulaşılabilir noktada olması ve bir geçiş hattı üzerinde olması sebebiyle de buraya gelmeyen kişiler bile şehirden geçerken gezme fırsatı bulmaktadırlar.

Genel itibari ile %30’u gür ormanlar ile kaplı olan Yeni Zelanda doğa turizmi arayanlar ve özellikle heyecanlı sporlara ilgi duyan kişiler tarafından her yıl belli aylarda deyim yerinde ise akına uğramaktadır. Büyük ziyaretçi akınına rağmen doğal güzelliklerini kaybetmeyen bu yeşil ülke yüksek gelir seviyesi ile de dünya ülkeleri arasında üst sırada yer almaktadır. New Plymouth ucuz uçak bileti bulabilen kişilerin de bu anlamda şanslı olduğunu söyleyebiliriz. New Plymouth uçak bileti THY ya da diğer alternatif firmalardan satın alınabilir.

New Plymouth Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 NZD
Taksi
3 NZD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

New Plymouth İstanbul saat farkı dikkate alındığında hem otel rezervasyonu günü hem de kullanılacak iç iletişim yolu değişiklik gösterebilir. New Plymouth İstanbul uçak saatleri varış noktasındaki saate göre satın alınmalıdır. New Plymout İstanbul arası uçuş süresi aktarmalı uçuşlarda toplam süre 20 saati bulabilmektedir. Seçilen uçak kalkış ve varış saatine göre New Plymouth İstanbul uçak bileti fiyatları değişebilmektedir. Genelde gece yarısından sonra havalimanına inan uçakların fiyatları diğer seferlere göre daha uygun olmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Ekonomik olarak uygun olan otobüs ve dolmuşlar ise tercih edilebilecek diğer taşıtlardır.

New Plymouth Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

New Plymouth’da Gezilecek Yerler

Pukekura Park
Puke Ariki
Te Rewa Rewa Bridge
Wind Wand
Sugar Loaf Island
Doğal Yaşam İçin Pukekura Park

Şehrin içinde yeşil bir nefes olarak tasarlanan Pukekura Park bisiklet gezileri için ideal bir alan. Çocukları ile birlikte gelen gezginler de gün boyu parkta farklı aktiviteler ile keyifli zaman geçirebilir.

Müze Havasında Puke Ariki

Hem bir müze hem de deniz altı konsepti ile hazırlanmış olan bu mekanın açıl alanlarında Viking döneminden kalma bazı kalıntılara yer verilirken iç alanlarda da deniz canlılarına ait bazı fosiller ile birlikte Yeni Zelanda’nın deniz tarihini de daha yakından öğrenebilirsiniz.

Mimari Harikası Te Rewa Rewa Bridge

Az sayıda modern mimari eserin olduğu şehirde hem tasarımı ile hem de işlevselliği ile dikkat çeken yerlerden birisi de Te Rewa Rewa köprüsüdür. Bembeyaz tasarımı ile görenleri büyüleyen bu köprü fotoğrafçı akınına uğramaktadır.

Endemik Örtü Wind Wand

Şehrin Wind Wand kıyısında görülen endemik bir yosun türü nedeni ile deniz kıyısında bulunan taşların aldığı fosforlu yeşil renk çok uzaklardan bile belli olmaktadır. Sonbahar ayında ortaya çıkan bu yosunlar yıl boyu yeşilin farklı tonlarını gözler önüne serer.

Sıraadalar Sugar Loaf Island

Deniz kıyısındaki alçak tepe, yanardağ ve sıradağların zaman içinde su altında kalmasıyla oluşan bu adacıklar gün batımının izlenebileceği en güzel yerlerdendir.

New Plymouth’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Damper
Lamington
Pavlova
Pazılı Bonfile

Uzun süren New Plymouth İstanbul uçak seferleri sonrası kentte yenecek yemekler de dikkatle seçilmelidir. İşte sizin için derlediğimiz popüler New Plymouth yemekleri.

Şişkin Ekmek: Damper

Bilinen ekmek tarifinden farklı olarak pişirme aşamasında içerisine tereyağ konan bu ekmek bal ya da reçel ile servis edilmektedir.

Kek Üstü Kek: Lamington

Yöreye ait keklerden birisi olan Lamington Hindistan cevizi ve kakao ile yapılan özel bir sos ile lezzetlendiriliyor.

Yoğun Lezzet: Pavlova

Görünümü yaş pastayı andıran pavlova üzerinde mevsimi olsa da olmasa da 5 çeşit kırmızı meyve ile servis ediliyor.

Tanıdık Bir Tat: Pazılı Bonfile

Sığır eti ile yapılan bazı kırsal kesimlerde ise kanguru ya da timsah eti kullanılabilen bu yemekte ana malzemelerden birisi de taze pazı otudur. Marine edilmiş etin pazı otuna sarılıp pişirilmesi ile hazırlanan bu yemek doyurucu özelliktedir.

Tadı Adında Saklı: Meat Pie

Meat Pie adı verilen bu yemekte haşlanmış ve ince ince doğranmış et parçalarının üzerine soğan sosu dökülerek servis edilmektedir. Bazı bölgelerde baharat da ilave edilir.

Konaklama İçin New Plymouth Otel Seçenekleri

New Plymouth İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonları açısından önemlidir. Uçak biletinizi almadan önce şehirde bulunan farklı otellerden yararlanabilirsiniz.

Novotel New Plymouth Hobson
Ücretsiz internet bağlantısı, ücretsiz otopark ve çamaşır yıkama hizmeti sunan bu otelde klima da mevcuttur.
Corner of Hobson & Leach St, New Plymouth 4312, Yeni Zelanda
Quest New Plymouth
Diğer otellerden farklı olarak bünyesinde spor salonu da bulunduran bu tesis şehir merkezinde yer almaktadır.
21 Currie St, New Plymouth, North Island 4601, Yeni Zelanda
Coptorne Grand Hotel Central New Plymouth
Otelin her açıdan görülebilen şehir manzarası ve sunduğu ek hizmetler fiyatını avantajlı hale getirmektedir.
42 Powderham St, New Plymouth 4310, Yeni Zelanda

New Plymouth Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • New Plymouth uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air New Zealand.
 • New Plymouth şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek New Plymouth ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
18 Mart Çanakkale Zaferi’nde Rota Belli: Çanakkale’de Tarih Kokan Yerler
11 Mart 2020
Çanakkale, arkasında bıraktığı hikayelerle bizlere büyük dersler vermekte. Türkiye Cumhuriyeti'nin var olmasında büyük bir paya sahip olan Çanakkale, yıkılmak üzere olan bir devletin bağımsızlık ve öz
Bayburt’ta Gezilecek Yerler: Bayburt'ta Nereye Gidilir?
Bayburt’ta Gezilecek Yerler: Bayburt'ta Nereye Gidilir?
29 Kasım 2019
Tarihi Milattan Önce 3000’li yıllara kadar uzanan Bayburt, Türklerin Anadolu’da yerleştiği ilk yerlerdendir. Hem doğa güzellikleri hem de tarihi yapılar açısından zengin olan bu şehri gezmek istemekte
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Uludağ Kayak Merkezi Hakkında Bursa il sınırları içerisinde yer alan Uludağ kayak merkezi 2.543 metre yüksekliğe sahiptir. Oldukça yeterli rakıma sahip olan Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak m
Akıllı Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?
Akıllı Arama Nedir? Nasıl Kullanılır?
07 Ekim 2019
Biletall.com Akıllı Arama özelliğini kullanıcılarımızın hizmetine sunduk! Akıllı arama ile aradığınız otobüs biletini, uçak biletini, blog sayfalarını, seyahat firmalarını ve daha birçok sayfayı 2-3 k

New Plymouth Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (22)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%75
%25
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
87 Değerlendirme
M*** Ü***
14 Mayıs Salı
hep duyduğum bir yerdi gitmek de nasip oldu :)
H*** D***
26 Ağustos Pazartesi
Annemin işi için gitik zevkliydi
A*** T***
10 Haziran Pazartesi
eşimle tatile gittik güzeldi
D*** K***
25 Mart Pazartesi
düğünümüz var ona geldik
2
4
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. New Plymouth Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 03:42:20 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678