1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Novakşot Uçak Bileti

Novakşot Para Birimi
Moritanya Ouguiyası (MRO)
Novakşot Zaman Dilimi
GMT +0
Novakşot Şehri En İyileri
Naneli Çay, Plage de Pecheuers, Snoek Balığı

En Ucuz Novakşot Varışlı Uçak Seferleri

14 Haz 2020
Kahire - Novakşot
Royal Air Maroc
02 Haz 2020
Casablanca - Novakşot
Royal Air Maroc
05 Haz 2020
Cidde - Novakşot
Türk Hava Yolları
03 Haz 2020
Dakar - Novakşot
Royal Air Maroc
23 Haz 2020
Kayseri - Novakşot
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Ankara - Novakşot
Türk Hava Yolları
26 May 2020
Erbil - Novakşot
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Novakşot Kalkışlı Uçak Seferleri

Novakşot - Casablanca
Royal Air Maroc
16 Haz 2020
Novakşot - İstanbul
Royal Air Maroc
08 Haz 2020
Novakşot - Cidde
Royal Air Maroc
06 Haz 2020
Novakşot - Dakar
Royal Air Maroc
10 Haz 2020
Novakşot - Adana
Türk Hava Yolları
04 Haz 2020
Novakşot - Hatay
Türk Hava Yolları
07 Haz 2020
Novakşot - Medine
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Novakşot - Erbil
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Novakşot Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Novakşot Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Novakşot Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
MR
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Fransızca-Arapça
Toplu Taşıma Fiyatı
1.000 MRO
Yemek Fiyatı
1.994,15 MRO
Alkolsüz İçecek Fiyatı
325 MRO

Novakşot’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Nisan

Ucuz Novakşot uçak bileti kullanarak Novakşot’a gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de ziyaret ve yolculuk etmek istedikleri Novakşot’un en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Normal şartlarda kentin güzelliklerini yaşamak adına en uygun mevsim ilkbahar aylarıdır. Ancak yaz aylarında çöllerini görmek çölde dolaşmanın tadını çıkarmak isteyen ziyaretçiler yaz mevsiminde de rahatlıkla Novakşot’ı ziyaret edebilirler.

Novakşot Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Novakşot uçak bileti ile seyahat eden yolcular Novakşot havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 1.000 MRO

Havalimanından Novakşot kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Novakşot otobüsleridir. Nouakchott Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 15 dakika sonra Nouakchott havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir. Novakşot ve Otogar yönünde hareket eden hareket eden Novakşot otobüslerinin Nouakchott havalimanından kalkış saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için havalimanın bilgilendirme masasına başvurabilirler.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 1.000 MRO

Toplu taşıma ile Nouakchott havalimanından Novakşot kent merkezine gitmek isteyen yolcular Novakşot belediye otobüslerinden yararlanarak da Nouakchott havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Havalimanından ortalama süre: 10 dakika Havalimanından uzaklık: 1 km
Taksi

Ortalama Fiyatı: 2.000 MRO

Nouakchott Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Nouakchott Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Nouakchott havalimanına iniş yapan ziyaretçiler Nouakchott havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama ofislerinden istedikleri özelliklerde araç kiralayarak da yolculuklarını tam

Novakşot Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Novakşot’'ta havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Nouakchott Havalimanı'dır. Novakşot uçak bileti avantajlarından yararlanarak Novakşot havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular Novakşot havalimanını kullanmaktadır.

Nouakchott Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 1 km olduğu için havalimanından kent merkezine 10 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Nouakchott Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. Nouakchott Havalimanı iç hatlar terminalinde yolcular için mescit, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde Nouakchott Havalimanı dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere mescit, sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Novakşot’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Novakşot uçak bileti avantajlarından yararlanarak Novakşot’a gitmek için en önemli nedenlerden birisi bölgede yetişen ve yörenin geleneksel lezzeti olan hurmadır. Bu bölge ile özdeşleşmiş lezzetlerden birisi de Novakşot hurmasıdır. Sadece kaliteli hurma yemek ve almak için bile Novakşot’a gidecek bir sebep bulunmaktadır.
 2. Novakşot’un sembolü olan "çöl" aynı zamanda mutlaka görülmesi gereken, iklim örtüsünden birisine ev sahipliği yapmaktadır.
 3. Novakşot’da oldukça sıkça içilen köpüklü naneli çay özel bir teknik ile pişirilerek misafirlere ikram edilmektedir.
 4. Muhteşem mimariye sahip olan İbn Abbas Camisi genellikle şehre gelen turistlerin uğrak yeri olmaktadır.
 5. Avenue Kennedy tepesi Novakşot’da çok ünlü bir tepedir. Bu tepede yemek için dükkanlar ve bol çeşitli ürünlerin satıldığı bir Pazar kurulmaktadır.

Novakşot Hakkında

Moritanya'nın başkenti olan Nuakşot şehri Afrika’nın kalbi diye adlandırılır. Afrika ülkesinin bir kuzeybatı tarafında yerleşim alan bu şehir Moritanya'nın en büyük kentlerinden birisidir. Ayrıca Nuakşot, Atlantik Okyanusu'na kıyısı Sahra'nın da en büyük şehirlerinden biri olarak da bilinir.

Moritanya Hava Yollarında diğer Arap hava yollarındaki gibi uçuştan önce Kur’an ayetleri okunmaktadır. Moritanya’nın ülkesinin toplan nüfus sayısı yaklaşık 12 milyon civarındadır. Bu ülkede İnsanlar ya çok zengin, ya da çok fakir. Moritanya’da eski dönemlerden kalma sistemdeki gibi hala kölelik hatta cariyelik sistemi devam etmektedir. Ancak bu köleler Moritanya’da satın alınmıyor.

Ev işlerinde çalıştırılan köleler son derece fakir insanlardan seçilip ülkede muteber insanlar tarafından evlerine alıp din ve namuslarının korunması, barınmaları ve karınlarının doyması karşılığında kölelik adında sahipleniliyor.

Novakşot Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
1.000 MRO
Taksi
2.000 MRO/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Nouakchott 'te şehir içi ulaşımda kullanılan ulaşım araçlarından birisi tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için Nouakchott halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Nouakchott Havalimanına inen yolcular tramvay hattını kullanarak Nouakchott havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Nouakchott Kentinin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Maliyet olarak daha yüksek olsa da konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunuyor.

Novakşot Vize Şartları

Moritanya Vize İstiyor mu?
Evet
Moritanya Vize Süresi
30 Gün
Moritanya Vize Ücreti
170 EUR
Moritanya Vize Detayları
Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaportlandan vize istememekle birlikte ülkeye 90 gün süreyle vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize almaları zorunludur.

Novakşot’da Gezilecek Yerler

Plage de Pecheuers
Sixima Market
Grand Market
Moritanya Ulusal Müzesi
Saudi Camii
Plage de Pecheuers

Novakşot şehrinin en eğlenceli yeri bu plajdır. Bu güzel plaj Atlas Okyanusunun yakınında yer almaktadır. Bu plajın muhteşem kumu gelen misafirlerin plaj keyfini ikiye katlamaktadır.

Sixima Market

İsmine ne kadar market denilse de burası bildiğimiz marketlerden olmayıp sadece deniz ürünlerinin satıldığı bir balık pazarı ve ya balık halidir. Bu Pazar Plage de Pecheuers Caddesi üzerine kurulmaktadır.

Grand Market

Grand markette aynı şekilde aslında bir Pazar yeri olup adına Grand market denilmektedir. Bu pazarda da Moritanya’ya özel el yapımı el işleri ve yöreye has görgüler satılmaktadır. Ayrıca kıyafetten sebze ve meyveye kadar Novakşot halkının ihtiyaçlarını karşılayacak pek çok ürün bulmak mümkündür.

Moritanya Ulusal Müzesi

Novakşot şehrinin yakınlarında bulunan bu müze hizmete açıldığı günden beri ziyaretçilerinin ağırlamaktadır. Kent için büyün önem taşıyan bu Ulusal müze Moritanya ve Novrakşot şehrinin tarihini hakkında geniş bir bilgi deposudur. Müzeye ziyarete gelen misafirler ülkenin geçmişinden kalan önemli eserlerini görmeleri mümkün olmaktadır.

Saudi Camii

Saudi Camisi Moritanya ülkesinin ve bulunduğu Movakşot şehrinin en eski ve en büyük camisi konumundadır. Bu caminin etkileyici mimarisi gele misafirleri ziyadesiyle memnun bırakmaktadır. Bouddah Ould BOusseyri’nin de uzun yıllar imam olarak bu camide görev almıştır.

Novakşot’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Snoek Balığı
Koşeri
Fuul
Biltong
Biltong

Çöl ülkelerinin sıcak iklimleri sebebi ile etlerini tuzlama yöntemi ile sakladıkları günlerden kalma bir et yemeğidir Biltong. Biltong'un lezzetli olması yağsız deve etinden yapılmış olasından kaynaklanmaktadır. Çöl ülkelerinde tuzlanarak saklanmış b etler bir atıştırmalık olarak da tüketilmektedir.

Fuul

Movakşot’ta hemen hemen Sabah akşam sofraya gelen Fuul isimli yemek geleneksel bir lezzettir. Bu yemeğin ana malzemesi bezelyedir. Domates ve yöreye ait bol baharatlar ile pişirilmektedir. Bu yemeğin yağ, sebze çeşitleri, baharat, maydanoz pişirilip üzerine bol taze limon suyu sıkılarak sevis edilir.

Koşeri

Çöl Şehirlerinde neredeyse her köşe başında küçük Koşeri büfelerine görülmektedir. Makarna ile yeşil mercimek, pirinç ve haşlanmış nohudun ayrı yöntemler ile pişirilip servis ederken üst üstte konulması ile servise sunulur. Ayrıca ince kıyılıp kızartılmış soğan ilave edildikten sonra arzuya göre domates veya acı biber sosu karıştırılıp servis edilmektedir.

Snoek Balığı

Movakşot şehrine Atlantik okyanusundan tutulan snoek balığının lezzeti bizdeki uskumru balığına benzemektedir. Fakat görünüş olarak yılan balığı gibidir. Snoek balığını pişirmenin birçok değişik metotları bulunmaktadır. Ancak Movakşot halkının en çok uyguladığı balık pişirme yöntemi taze tutulmuş snoek balığını kayısı ve kayısı marmeladı ile doldurup, alüminyum folyo içine koyup braai yani mangal ateşi üzerinde pişirmektir.

Konaklama İçin Novakşot Otel Seçenekleri

Réservatıon Et Demande D'hôtel
Bu otelin her odasında düz ekran TV bulunmaktadır. Ayrıca odalarda misafirlerinin yoğun bir günün ardından dinlenebileceğiniz bir oturma alanı bulunur. Odalarda su ısıtıcısı da vardır. Odalar spa küvetli özel banyoya otelin üçreti içerinde hizmet verir.
Zone des Ambassades, Nouakchott, Mauritanie, BP – 1366
Mauricenter Nouakchott
Hotel Mauricenter Nouakchott oteli şehir merkezinde yer almaktadır. Odalarında klima ve düz ekran TV ile bulunmaktadır. Ayrıca odalarda özel banyoda küvet, duş ve saç kurutma makinesi de bulunmaktadır. Bir de Tesiste ücretsiz Wi Fi erişimi sağlanmaktadır.
Rond point Cité smar, 00000, Nouakchott, Moritanya
Azalaï Hôtel Marhaba
Bu otelde Açık havuz ve fitness salonu yer almaktadır. Misafirler otel bünyesindeki bulunan barın keyfini çıkarabilirler. Baütün odalarında şehir manzarası olup misafirlerin rahat etmeleri için oturma alanı vardır. Otele ait havuz, bahçe bulunmaktadır. Tesiste ücretsiz ulaşım servisi, hediyelik eşya mağazası ve 24 saat açık resepsiyon mevcuttur.
Avenue Gamal Abdel Nasser، Nouakchott, Moritanya

Novakşot Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Novakşot 2.104,27 TL 13 Saat 35 Dakika
Kayseri - Novakşot 5.012,08 TL 12 Saat 40 Dakika
Ankara - Novakşot 5.842,86 TL 27 Saat 5 Dakika
Kahire - Novakşot 2.519,71 TL 9 Saat 40 Dakika
Casablanca - Novakşot 2.561,30 TL 2 Saat 55 Dakika
Cidde - Novakşot 3.851,56 TL 27 Saat 50 Dakika
Dakar - Novakşot 4.233,68 TL 22 Saat 10 Dakika
Erbil - Novakşot 6.646,19 TL 17 Saat

Novakşot Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Novakşot uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Royal Air Maroc, Tunis Air, Türk Hava Yolları.
 • Novakşot yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Novakşot varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Novakşot olup, bilet fiyatı 2.104,27 TL'dir.
 • Novakşot şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Novakşot ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
30 Mart 2020
Covid-19 nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de insanlar evden dışarı çıkmıyor. Evde çocuklarınızla verimli dakikalar geçirebilmeniz için bu yazıyı sizlere hazırladık. Sanal Hayvanat bahçele
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Burdur’da Gezilecek Yerler: Burdur'da Nereye Gidilir?
Burdur’da Gezilecek Yerler: Burdur'da Nereye Gidilir?
28 Aralık 2019
Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Burdur, genellikle Antalya, İzmir ve Muğla gibi tatil yerlerine yakın olması ile ziyaretçi çekiyor olsa da rotanıza sadece Burdur’u yazmanız için de sebep çok! Burdur’da g
Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
Uluslararası Karadeniz Gününe Özel: Karadeniz'in En Güzel Şehirleri
16 Ekim 2019
Karadeniz’de oluşan kirliliğin önlenmesi amacıyla, 21 Nisan 1992 tarihinde Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin temsilcileri tarafından imzalanan Karadeniz’in Kirliliğe Karşı Korunması Sözleşmesi sonrası

Novakşot Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (81)
İyi (11)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%88
%12
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,9
92 Değerlendirme
T*** T***
2 Ekim Salı
İnsanları çok farklı yeni bir kültür, görmek öğrenmek gerek.
H*** İ***
1 Ekim Pazartesi
Biz çok keyif aldık, kamp yapmıştık güzel bir tatil oldu bizim için
A*** A***
30 Ağustos Perşembe
Bakalım inşalah keyif alırız.. Hafta sonu gidiyoruz
B*** P*** Ç***
1 Kasım Perşembe
Bir dah gitmek ister miyim bilmiyorum ama güzeldi
İ*** Ö***
12 Temmuz Perşembe
Herşey çok güzeldi, doğası çok güzeldi
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Novakşot Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:22:55 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Novakşot, (NKC)
NKC
MR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678