1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Palma De Mallorca Uçak Bileti

Para Birimi
Euro (EUR)
Zaman Dilimi
GMT +1
Palma De Mallorca Şehri En İyileri
  • Yaz Turizmi
  • Palma Katedrali
  • Tapas
Palma De Mallorca

En Ucuz Palma De Mallorca Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Palma De Mallorca
Aeroflot Russian Airlines
16 Tem 2019
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Palma De Mallorca Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Palma De Mallorca Havaalanları
Ülke Kodu
ES
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
3 EUR
Yemek Fiyatı
10 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 EUR

Palma De Mallorca’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Palma de Mallorca şehri Akdeniz iklimine sahip bir kenttir. Bu nedenle genel olarak hava sıcaklığı yüksektir. Yaz mevsimi nisan ayından itibaren başlayıp, eylül ayına kadar devam etmektedir. Eylül ayından itibaren sıcaklık değerleri düştüğü için en ucuz Palma de Mallorca uçak bileti imkanları da bu aydan sonra bulunabilir. Yaz ayları ise tatil fırsatlarını değerlendirmek için en ideal mevsimdir. Palma de Mallorca uçak bileti rezervasyon işlemleri yapılacaksa, ideal bir tatil için yaz mevsimi tercih edilmelidir.

Palma De Mallorca Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Palma de Mallorca Uluslararası Havalimanına gelen yolcular havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli araçları kullanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3 EUR

Havalimanına iniş yapan yolcular şehir merkezine ulaşmak için öncelikli olarak belediye otobüslerini kullanabilirler. Oldukça uygun fiyatlı olan otobüsler halk tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Her 15 dakikada bir havalimanının çıkış kısmından hareket eden otobüsler, uygun fiyatlı oldukları gibi hızları ile de bekletmeden yolcuları diledikleri noktalara ulaştırmaktadır.

Havalimanı Servisleri

Şehir içi ulaşım araçlarında diğer bir seçenek ise transfer araçlarıdır. Genellikle, otel servislerinin yönlendirdiği servisler, havalimanından yolcu alarak, otele kadar yolcuların ulaşmasını sağlamaktadır. Her otelin transfer ücretleri farklı olup, konfor da düşünüldüğünde genel olarak pahalı araçlar arasında transfer araçları sayılmaktadır. Palma de Mallorca uçak bileti pegasus yada diğer firmalardan alım yaparken, önceden havalimanı transfer araçlarını da otelinizde görüşüp, ayarlayabilirsiniz.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 EUR

Havalimanından şehir merkezine kolay ve konforlu ulaşmak için taksileri de kullanabilirsiniz. Taksiler, diğer araçlara göre daha pahalı olmakla birlikte daha güvenilirdir. Açılış ücreti olarak 2 yada 3 Euro alan taksiler, her bagaj için 0,60 Euro talep etmektedir.

Araç Kiralama

Palma de Mallorca Havalimanı'ndan şehir merkezine konforlu ve güvenilir şekilde kiralık araçlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan Hertz, Enterprise, Avis, Europcar firmaları ile iletişime geçerek, dilediğiniz araçları kiralayabili

Palma De Mallorca Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Her yıl dünyanın farklı alanlarından şehre turist getiren Palma de Mallorca Uluslararası Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 8 km mesafede bulunmaktadır. İstanbul'dan bu şehre yolculuk yapmak isteyenler Palma de Mallorca uçak bileti THY fırsatlarını yakalayarak, her dönem şehre turistik bir yolculuk yapabilirler. Ayrıca, şehirde ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Havalimanına iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ya da otelinize ulaşmak için farklı ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. 

Havalimanına indikten sonra şehir merkezine kadar mola verebileceğiniz pek çok alışveriş mağazası ve restoran bulunmaktadır. Tatilinize havalimanına iniş yaptıktan hemen sonra başlayabilirsiniz.

Palma De Mallorca’ya Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehirde özellikle merkez noktalarda şehrin tarihi hakkında bilgi veren pek çok katedral bulmak mümkündür. Turizm açısından oldukça değerli olan bu alanlar turistler tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Şehirde bulunan pek çok yapı genel olarak turizme katkı sağlamaktadır. Palma de Mallorca ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, şehrin en gözde turizm alanlarını yakından görebilirsiniz.
  2. Şehirde gece hayatı oldukça renkli geçmektedir. Özellikle, geç saatlerde aktif olan bar ve kulüpler sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermektedir. Şehrin en ünlü gece kulüpleri ise Magaluf, Moli de Vent, Mortitx olarak bilinmektedir.
  3. Yıl başından başlayarak, yılın sonuna kadar devam eden festivaller, şehrin her dönem renkli kalmasını sağlamaktadır. Üç Kral Geçit Töreni, Nit de Foc Festivali, Festa de I'Estendard Festivali şehrin en önemli festivalleri arasındadır.
  4. İspanya'a boğa güreşleri oldukça ünlü olduğu için bu şehri ziyaret ettiğinizde boğa figürlü objeler ilk hediyelik ürünler olmaktadır. Bunların yanı sıra şehir sokaklarında pek çok ünlü mağaza da bulunmaktadır. Ayrıca, açık hava pazarları ve modern alışveriş mağazaları da şehirde oldukça fazladır.
  5. Şehrin yemek kültürü genellikle hafif atıştırmalıklardan oluşan mezelerdir. Genel olarak akşam saatlerinde tüketilen bu mezeler Tapas adı ile bilinmektedir.

Palma De Mallorca Hakkında

İspanya'nın doğu bölgesinde yer alan Mallorca adasının üzerinde konumlanan Palma de Mallorca şehri, adadaki şehir olarak adlandırılan tek yerdir. Şehir bir kültür merkezi olmasının yanı sıra ayrıca ticaret merkezi olarak da adaya katkı sağlamaktadır. Son zamanlarda özellikle turizm alanlarında kendisini gösteren şehir, her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır.

Palma de Mallorca uçak bileti fırsatlarından yararlanarak, İspanya'nın en güzel adalarından birisinde tatil yapabilirsiniz. Palma de Mallorca uçak bileti fırsatları bölgenin sıcak olduğu her mevsim bulunabilmektedir. Bu sayede dilediğiniz mevsimde şehre ayak basabilirsiniz.

Palma De Mallorca Nerede?

Palma De Mallorca Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3 EUR
Taksi
2 EUR/Km
Tramvay
3 EUR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en popüler ulaşım aracı otobüsler ve trenlerdir. Özellikle belediye otobüsleri uygun fiyatlı olduklarından dolayı şehirdeki halk ve gelen turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Trenler ise genel olarak çok fazla istasyonda durmadığı için belirli bölgelere ulaşım için tercih edilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehirde özellikle turistler taksileri tercih etmektedir. Palma de Mallorca İstanbul saat farkı dikkate alındığında havalimanına gelen turistler kolay ve konforlu ulaşım için her saat aktif olan taksileri kullanmaktadır.

Palma De Mallorca Vize Şartları

İspanya Vize İstiyor mu?
Evet
İspanya Vize Ücreti
60 EUR
İspanya Vize Detayları
90 Güne kadar kalacak kişiler İspanya Schengen Vizesine başvuru yapabilir.

Palma De Mallorca’da Gezilecek Yerler

Palau De I’Almudaina
Palma Katedrali
Banys Arabs
Playa De Palma
Diocesa Müzesi
Kraliyet Ailesinin İkametgâhı: Palau de I'Almudaina

Palau de I'Almudaina, İslami bir kale olarak inşa ettirilen bu alan zaman zaman kraliyet ailesinin konakladığı yerlerden birisidir. Daha önceleri kralların konakladığı bir yer olarak bilinen Palau de I'Almudaina, şimdilerde tarihi görmek isteyen turistlerin uğradığı alanların başında gelmektedir.

En Yüksek Katedral: Palma Katedrali

121 metre uzunluğu ile katedrallerin en uzunu olarak bilinen Palma Katedrali, gotik tarzda bir tasarıma sahiptir. Akdeniz'e bakan katedral, hem manzarası hem de boyutu ile muazzam bir yapıdadır. Palma de Mallorca İstanbul uçak bileti fırsatları yakalandığında mutlaka, eşsiz görkemi ile bu katedral ziyaret edilmelidir.

Arap Şehri: Banys Arabs

Palma kentinin kurulmasından önce bölgede bulunan Arap şehri Medina, Araplardan kalma eserleri ve kalıntıları ile bölgede Banys Arabs adıyla anılmaktadır. 10. yüzyıldan kalma Arap hamamları, bölgede özellikle turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Kubbeli hamamlardan oluşan bu alana giriş ücreti ise 2,5 Euro kadardır.

En Büyük Tatil Bölgesi: Playa de Palma

Playa de Palma, şehir içerisinde en büyük tatil bölgesi olarak anılmaktadır. Playa de Palma, aslında farklı pek çok plajın birleşmesinden oluşur. Toplamda 10 km uzunluğunda olan plajlar arasında doğal plajlar da oldukça fazladır. Bölgeye gelen turistler hem bu muhteşem manzarayı görmek hem de tatillerini burada geçirmek için bu bölgeyi ziyaret etmektedir.

Şehrin Müzesi: Diocesa Müzesi

Diocesa Müzesi, şehir merkezinin hemen ortasında bulunmaktadır. Şehre gelen pek çok turist bölgenin en önemli sanat eserlerinin sergilendiği müzeyi yakından görmek istemektedir. Müze içerisinde sanat eserlerinin ve özel koleksiyonların sergilendiği alanlar mevcuttur. Özellikle, şehrin ve ülkenin tarihi ile ilgili pek çok parçayı bu müzede bulabilir, şehrin tarihine tanıklık edebilirsiniz.

Palma De Mallorca’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Tapas
Gazpacho
Paella

THY, Air Europa Lineas Aereas, Eurowings gibi hava yolu firmalarından uçak biletlerinizi temin ederek, şehrin en meşhur yemeklerini tadabilirsiniz.

Küçük Atıştırmalık: Tapas

Tapas, küçük atıştırmalık mezelerden oluşan bir İspanyol usulü yeme tarzıdır. Birden fazla sıcak ve soğuk meze, sofrada ortaya konularak tüketilir ve geleneksel İspanyol tarzını yansıtır.

Soğuk Domates Çorbası: Gazpacho

Gazpacho, domatesten yapılan bir çorbadır. Soğuk olarak servis edilen bu çorba içerisinde soğan, sarımsak ve sirke bulunmaktadır. Genellikle yaz aylarında tüketilir.

Ünlü Deniz Ürünleri: Paella

Paella, tamamen deniz ürünlerinden yapılmaktadır. Karışık deniz ürünlerinin bulunduğu tabak içerisine pirinç ve safran eklenir. Bir meze olarak da sunulabilir.

Konaklama İçin Palma De Mallorca Otel Seçenekleri

Palma de Mallorca İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonları sırasında oldukça önemli olmaktadır. Palma de Mallorca şehrinde farklı pek çok özellikte ve fiyatta otel

Icon Roseto

Şehir merkezine 100 metre mesafede bulunan otel de istenilen tatil fırsatlarını da elde edebilirsiniz. Hizmet olarak klima, restoran, havuz, spa ve çamaşırhane gibi imkanlar bulunmaktadır. Otelin günlük konaklama ücreti ise 300 Euro kadardır. Palma de Mallorca İstanbul uçak biletleri için gerekli işlemlerini yaparken, internet üzerinden oteliniz için rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Carrer de Can Campaner, 6, 07003 Palma, Illes Balears, İspanya
Melia Palma Bay

Fiyat olarak uygun, özellik olarak donanımlı bir otel arayışınız bulunuyorsa Melia Palma Bay otel tam olarak size göredir. Özellikle, dünya mutfağına sahip restoranları, canlı müzik sunan barları ile şehirde nam salan otel, çocuklar için de gerekli eğlence ortamını sağlamaktadır. Otelin günlük konaklama ücreti ise 290 Euro kadardır. Ayrıca, Palma de Mallorca İstanbul uçak seferleri ile ilgili otelinize bilgi verdiğinizde havalimanından transfer hizmeti de alabilirsiniz.

Carrer de Felicià Fuster, 4, 07006 Palma, Illes Balears, İspanya
Isla Mallorca & Spa

Şehre 200 metre mesafede bulunan otel, klima, restoran ve havuz gibi özelliklere sahiptir. Uygun fiyatlı olması ve hizmet yönünden turistlerin rahat etmesi her mevsim otelin turistler tarafından doldurulmasını sağlamaktadır. Otelin günlük konaklama ücreti ise 285 Euro kadardır. Palma de Mallorca İstanbul uçuş süresi ile ilgili otelinize bilgi vererek, havalimanından ulaşımı da daha kolay olarak çözebilirsiniz.

Carrer de Pilar Juncosa, 7, 07014 Palma, Illes Balears, İspanya

Palma De Mallorca Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Antalya - Palma De Mallorca 1.552,31 TL 16 Saat 25 Dakika
İstanbul - Palma De Mallorca 1.601,77 TL 22 Saat 10 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Palma De Mallorca ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İstanbul Yeni Havalimanı ve Atatürk Havalimanı Arasındaki Farklar
İstanbul Yeni Havalimanı ve Atatürk Havalimanı Arasındaki Farklar
22 Kasım 2018
Yeni havaalanının açılışını duymayan kalmamıştır, biz de dünyanın en büyük havaalanı olması planlanan, dünyanın kültürel merkezlerinde biri olan İstanbul’un yeni havaalanını, yerine geçeceği Atatürk H
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
29 Ekim Tatil Mi? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 3 Gün Tatil Mi?
23 Ekim 2018
İçerisinde bulunduğumuz 2018 yılının son bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Cumhuriyet’imizin 95. yıldönümü bütün yurtta birbirinden coşkulu etkinliklerle kutlanacak. Peki, 29 Ekim özel ve k
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
Kuzey Avrupa'nın Küçük Venediği: Brugge
12 Ağustos 2018
Bu tatil döneminde, Avrupa’da unutulmaz bir yolculuğa hazır mısınız? Tarihin derinlerine uzanan mimarisi, kendine özgü evleri, unutulmaz lezzetleri ve romantizm dolu kanallarıyla sizi kendisine hayran
Dünyanın En Lüks 5 Oteli
Dünyanın En Lüks 5 Oteli
11 Ağustos 2018
Altın işlemeler, devasa yüzme havuzları, rahatlık ve konforda sınır tanımayan odalar… Dünyanın en lüks hotelleri için bu özellikler olmazsa olmaz. Adeta birbiriyle yarışan, lüks ve konforun en yüksek

Palma De Mallorca Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Palma De Mallorca Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 04:36:29
İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Palma, (PMI)
PMI
ES

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948