1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Palmerston North Uçak Bileti

Palmerston North Para Birimi
Yeni Zelanda Doları (NZD)
Palmerston North Zaman Dilimi
GMT +12
Palmerston North Şehri En İyileri
Öğrenci Şehri, The Square, Beetroot
Palmerston North Hava Durumu (25 Mayıs) 12°C Bulutlu
Palmerston North Hava Durumu (26 Mayıs) 13°C Açık

Palmerston North Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Palmerston North Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Palmerston North Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NZ
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
3 NZD
Yemek Fiyatı
18,23 NZD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
6 NZD

Palmerston North’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Ocak

Palmerston North’a gitmek için mevsimsel olarak belirlenen en uygun zamanın yanı sıra Palmerston North İstanbul uçak bileti fiyatları için de uygun olan zaman birlikte seçilmelidir. Bu da genelde en ucuz ay olan temmuz-ağustos aylarına tekabül etmektedir.

Palmerston North Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Palmerston North İstanbul uçak bileti fiyatları araştırıldıktan ve en uygun bilet satın alındıktan sonra sıra havalimanından şehre ulaşırken kullanılacak vasıtaların seçilmesine gelir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 NZD

Havalimanından şehir merkezine gündüz ve akşam saatlerinde otobüs servisleri yapılabilmektedir. Eğer gece yarısından önce havalimanına iniş sağlarsanız otobüsler ile merkeze ulaşım sağlamak mümkündür.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 12 NZD

Havalimanı şehre 3-4 km’lik bir mesafededir ve bu yüzden taksi kullanmak oldukça mantıklıdır. Aynı zamanda 24 saat kullanabileceğiniz bir araç olan taksilerin kalkış noktası da havalimanı içinde olduğundan zaman kaybetmeden ve zorluk çekmeden istediğiniz yere ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.

Palmerston North Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Hediyelik Eşya
Araç Kiralama

Havalimanı şehirde oldukça aktif şekilde kullanılmaktadır. Hem havalimanına gerçekleştirilen uçuşların sayısı hem de gelen yolcu sayısı oldukça fazladır. Palmerston North en ucuz uçak bileti alınabilecek dönemlerde uçaklar gidiş-dönüş olarak alınırsa daha fazla avantaj sağlanabilir. Uygulamalarda gideceğiniz ve döneceğiniz tarihi yaklaşık olarak belirlemeniz gerekir. Haftanın en ucuz günlerine göre de bu tarihler değiştirilebilir.

Saat olarak da gece yarısının geçtiği saatlerde havalimanında inen uçuşların fiyatları daha uygun olmaktadır. Havalimanında inen hava yolu firmaları arasında THY, Australia airlines gibi firmalar vardır. Palmerston North havalimanına İstanbul’dan aktarmalı uçuşlar da sağlanmaktadır. Bu uçuşlar aktarma ve bekleme sürelerinden dolayı 20-22 saat civarı sürmektedir. Palmerston North İstanbul uçak seferleri de bu saatler göz önüne alınarak belirlenmiştir. Palmerston North İstanbul uçak saatleri seçilirken aradaki zaman farkı ve iniş saati dikkate alınmalıdır. Aktarmasız olarak gidildiği düşünülürse Palmerston North İstanbul uçuş süresi 10 saati bulmaktadır.

Palmerston North’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Yeni Zelanda’ da yer alan birçok şehrin kendine özgü doğası ile dikkat çekmektedir. Palmerston North kentinde ise yoğun öğrenci sayısı ile daha fazla ön plana çıkmaktadır. Bu durum şehrin sosyal hayatının gelişmesini ve kentte yapılan aktivitelerin artmasına sebep olmuştur. Özellikle kent merkezindeki kafe ve restoranlar bu şehre 7 gün 24 saat canlılık katmaktadır. Palmerston North uçak bileti fiyatları öğrencilerin şehre geldikleri dönemlerde daha sık düzenlenen seferler dolayısı ile daha uygun olabilmektedir.
  2. Palmerston North kentinin ziyaret odağı olmasındaki bir diğer sebep de fiyatların oldukça ucuz olmasıdır. Bu durumun şehirdeki öğrenci sayısı ile de ilgisi olup kıyı kesimi ile arasındaki mesafeye bağlı olduğu da söylenebilir. Kıyı şehirlerinde hem yeme içme, hem konaklama hem de uçak biletleri için ayrılan bütçe daha yüksekken Palmerston North uçak bileti rezervasyon ile çok daha uyguna gelmektedir. Palmerston en ucuz uçak bileti için kış mevsiminin gelmesi de beklenebilir.
  3. Yeni Zelanda doğası ile ünlü bir ülkedir. Eski tarihlerden beri yüzölçümünün nerede ise yarısı ormanlar ile kaplı olan bu ülkede son yıllarda artan nüfus ile beraber bu oran %30 civarlarına düşse de hala dünya üzerinde yeşil ve doğal kalmayı başarabilmiş alanları ile Yeni Zelanda dünyanın akciğerleri görevini görmeye devam etmektedir. En ucuz Palmerston North uçak bileti ile bu ülkeyi ziyaret etmeniz ve eşsiz doğası ile tanışmanız mümkündür.
  4. Şehirin deniz kıyısına yakın olmaması sebebi ile burada göl turizmi gelişmiştir. Piknik yapmak, trekking yapmak, yürüyüş yapmak ve bisiklet sürmek için oldukça ideal olan bu alanlar gezginler tarafından da keşfedilmiş ve artık turistik olan yerler arasına girmiştir. Şehirde bulunan müzelerin ve doğal parkların yanı sıra yaz kış gün batımının izlenebileceği göl yolları da dört mevsim gezi planına alınabilecek yerlerdendir.
  5. Fotoğraf sanatı ile ilgilenen kişiler için eşsiz doğa manzaraları oldukça önemlidir. Bu manzaraların çokça bulunduğu Palmerston North şehri de fotoğrafçılar için iyi bir rotadır. Fotoğrafçılar dilerlerse kendi başlarına doğaya çıkabilir, dilerlerse de fotoğraf çekmeye giden çeşitli gruplara katılabilirler.

Palmerston North Hakkında

Yeni Zelanda’nın kuzey kıyısından biraz daha içerde bulunan Palmerston North şehri öğrenci sayısının yoğunluğu nedeni ile öğrenci şehri olarak da bilinmektedir. Şehirde bulunan yüksek kapasiteli Massey Üniversitesi hem sosyal açıdan hem de kültürel açıdan şehrin kısa süre içinde gelişim göstermesine yardımcı olmuştur. Diğer üniversiteler de hem şehir merkezinde hem de taşra adı verilen merkezden daha uzak yerleşim yerlerinde hareketli bir kent hayatının yaşanmasını sağlamıştır.

Bu sayede gezginlerin de tercih ettiği bir şehir haline gelen Palmerston North uçak bileti fiyatları açısından da uygundur. Bunun sebebi öğrenci kenti olan bu şehirde yeme içme ve konaklama hizmetlerinin diğer Yeni Zelanda şehirlerine göre daha uygun fiyatlı olmasıdır.

Palmerston North uçak bileti satın almadan önce şehir ile ilgili genel bilgileri edinmek faydalı olacaktır. İnternet üzerindeki çeşitli sitelerden derleyebileceğiniz bilgileri makalenin devamında da bulabilirsiniz. Palmerston North ucuz uçak bileti almak için akıllı telefonunuza indirebileceğiniz bilet fiyatlarını karşılaştıran uygulamaları kullanabilirsiniz. Palmerston North ucuz uçak bileti satan firmaları da uygulamadan görebilirsiniz. Palmerston North uçak bileti thy başta olmak üzere bir çok firmadan da satın alınabilir.

Palmerston North Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 NZD
Taksi
3 NZD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehir merkezinde gezilecek yerlerin çoğu merkezi caddeler üzerindedir ve yürüyerek gezilebilmesi mümkündür. Doğal güzellikleri görmek içinse bisiklet ya da araç kiralayarak gezi yapmanız mümkündür. Şehir içinde en sık kullanılan araç taksi ya da otobüstür. 

Otobüsler aynı zamanda öğrenciler tarafından da sık kullanıldığı için gün içinde sürekli seferler yapmakta ve ulaşım hızı konusunda da oldukça avantajlıdırlar. Şehirde kullanılan dil İngilizce olduğu için bir yerden bir yere giderken sıkıntı yaşamak pek de mümkün değildir. Herkes ile kolayca anlaşabilir ve ortalama bir İngilizce ile kolay şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Otobüsler aynı zamanda öğrenciler tarafından da sık kullanıldığı için gün içinde sürekli seferler yapmakta ve ulaşım hızı konusunda da oldukça avantajlıdırlar. Şehirde kullanılan dil İngilizce olduğu için bir yerden bir yere giderken sıkıntı yaşamak pek de mümkün değildir. Herkes ile kolayca anlaşabilir ve ortalama bir İngilizce ile kolay şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Palmerston North Vize Şartları

Yeni Zelanda Vize İstiyor mu?
Evet
Yeni Zelanda Vize Detayları
Vize başvuruları Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçiliğinde gerçekleştirilir.

Palmerston North’da Gezilecek Yerler

Manawatu Gorge
New Zeland Rugby Museum
Te Manawa
Victoria Esplanade
Arapuke Forest Mountain Bike Park
Macera Arayanlara: Manawatu Gorge

Bir dağ içinde doğal olarak oluşan tüneller ve kanyonlardan oluşan bu doğal güzellik ister araba ile isterseniz de motosiklet ile dolaşabileceğiniz bir parkurdur. Parkur boyunca yer alan orman ve kanyonların içinden akan buz gibi soğuk su sizi kendinize getirecek ve enerji depolamanızı sağlayacaktır.

Müze Gezisi İçin: New Zeland Rugby Museum

Spor tarihine ilgi duyan kişilerin gezebileceği güzel tasarımı ile dikkat çeken bu müzeyi çocuklar ile beraber oldukça eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bir mekan olarak gezi rehberinize ekleyebilirsiniz.

Sanat İçin: Te Manawa

Resim, sanat ve tarih üzerine ilginç ögeler ile bezenmiş olan bu müzeyi gündüz açık olduğu saatlerde gezebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.

Soluk Almak Önemli: Victoria Esplanade

Doğal park ve bahçelerden sadece bir tanesi olan Victoria Esplanade her mevsim kapıları açık olan bir yeşil alandır.

Bisiklet Tutkunları Burada Buluşuyor: Arapuke Forest Mountain Bike Park

Şehir merkezinden kiraladığınız ya da yolculuk yaparken yanınızda getirdiğiniz bisikletler ile bu alanda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bisiklet parkı irili ufaklı sürüş parkurları ile sürücülere açık durumdadır.

Palmerston North’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Kanguru Eti
Timsah Eti
Dolmades
Tatlı İncir

THY, Qatar Airways, Etihad gibi hava yolu firmalarını kullanarak, Palmerston North ilinin eşsiz lezzete sahip olan mutfağını yakından görebilirsiniz.

Sıradışı Lezzet: Kanguru Eti

Tartışmalı bir yemek olsa da bölgede yöresel olarak sıklıkla tüketildiği için bir süre sonra bu duruma alışabilirsiniz.

Karar Sizin: Timsah Eti

Turistlerin ön yargı ile yaklaştıkları bu lezzetin kaynağı ise tamamı ile batıl bir inançtan geliyor.

Bildiğimiz Dolma: Dolmades

Sebzelerin içine doldurulan pirinç ile hazırlanan bu yemek sokaklarda da sıklıkla satılmaktadır.

Hem Meyve Hem Tatlı: Tatlı İncir

İçi mascarpone peyniri ile doldurularak hazırlanan bu tat yemeklerden sonra servis ediliyor.

Deniz Ürünlerinden: Karides Cipsi

Uzakdoğu mutfağına yakın bir lezzet olan karides cipsi atıştırmalık olarak da tüketilebiliyor.

Konaklama İçin Palmerston North Otel Seçenekleri

Palmerston North İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu özellikle otel rezervasyonları açısından önemlidir. Uçak biletinizi almadan önce şehirde bulunan farklı otellerden yararlanabilirsiniz.&l

Copthorne Hotel Palmerston North
Otelde çocuklar için uygun oyun ve eğlence alanları mevcuttur.
110 Fitzhbert Ave, West End, Palmerson North 4410, Yeni Zelanda
Quest Palmerson North
İş merkezlerine ve şehir merkezine yakınlığı sebebi ile tercih edilen bu otelde restoran ve bar hizmeti mevcuttur.
1 17 Fitzbert Ave, Palmerstone North 4410, Yeni Zelanda
Arena Lodge
Geniş odaları ve banyoları ile oldukça rahat edeceğiniz otel merkeze de yakın mesafede konumlanmış durumdadır.
74 Pascal St, Palmerson North, 4410, Yeni Zelanda

Palmerston North Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Palmerston North şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Palmerston North ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
Edirne’de Gezilecek Yerler Edirne’de Nereye Gidilir?
26 Şubat 2020
Mimar Sinan’ın eserleri ile dolu şehrimiz Edirne’ye bir gezi planlıyorsanız çok keyifli günler sizi bekliyor demektir. Osmanlı’ya 80 yıl başkentlik yapmış bu şehirde tabii ki görecek çok fazla yer var
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
13 Ocak 2020
En uzun gece 21 Aralık’ın ardından kış kendini tüm yurtta hissettirmeye devam ediyor. Başta Doğu illerimiz olmak üzere, Türkiye’de karların en çok yakıştığı illerdeki 10 dağ manzarasını sizler için l
Sarıkamış Kayak Merkezi
Sarıkamış Kayak Merkezi
13 Kasım 2019
Sarıkamış Kayak Merkezi Hakkında Kars ilinin Sarıkamış ilçesinde yer alan kayak merkezi son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biri olan Doğu Ekspresi trenleri ile
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
Fotoğraf Makinenizi Hazırlayın: Pembeler İçerisinde 10 Harika Manzara!
09 Ağustos 2019
Craigievar Kalesi, İskoçya 17. yüzyılda tamamlanmış olan Craigievar Kalesi, 1963 yılına kadar İskoçya’ya verilene kadar Forbes ailesinin ikametgahıydı. Pembe renkli taşlar ve masalsı stili ile bu kal

Palmerston North Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (91)
İyi (4)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%96
%4
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
95 Değerlendirme
A*** K***
22 Ekim Salı
Ne zamandır gitmedik aslında bir fırsat olsa direk kaysak biz de
A*** M***
22 Ağustos Perşembe
Eşimle ilk maceramız çok anlamlıdır bizim için
M*** E***
31 Temmuz Çarşamba
Birkaç kere daha gideceğimiz bir yer
M*** H***
3 Kasım Pazar
tatili burada değerlendin
B*** P***
17 Nisan Çarşamba
daha güzel yer görmedim
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Palmerston North Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 05:44:36 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678