1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Phoenix Uçak Bileti

Phoenix Para Birimi
ABD Doları (USD)
Phoenix Zaman Dilimi
GMT -7
Phoenix Şehri En İyileri
Bilim Merkezleri, Arizona Science Center, Kral Tavuğu
Phoenix Hava Durumu (2 Haziran) 41°C Açık
Phoenix Hava Durumu (3 Haziran) 42°C Güneşli

En Ucuz Phoenix Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Phoenix
Deutsche Lufthansa
28 Haz 2020
Ankara - Phoenix
Deutsche Lufthansa
10 Haz 2020
Londra - Phoenix
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Frankfurt - Phoenix
Icelandair
23 Haz 2020
Antalya - Phoenix
Türk Hava Yolları
22 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Phoenix Kalkışlı Uçak Seferleri

Phoenix - İstanbul
Royal Jordanian Airline
21 Haz 2020
Phoenix - Ankara
United Airlines
22 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Phoenix Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Phoenix Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Phoenix Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Phoenix Havaalanları
Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 USD

Phoenix’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Perşembe
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Phoenix uçak bileti kullanarak Phoenix’e gitmek isteyen yolcuların kesinlikle dikkat etmesi gereken ve unutmaması gereken birkaç şey ise acil durum telefonudur. Phoenix’te acil durum telefon numarası 911’dir.Ayrıca bir diğer önemli şey ise ziyaret ve yolculuk için en uygun, havanın en güzel ve kalabalığın en az olduğu zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Şehri gezip doğal güzelliklerini keşfetmek için en uygun mevsim yaz ve sonbahar aylarıdır.

Phoenix Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Phoenix uçak bileti ile şehre gelen yolcular uçak yolculuğundan sonra rahat ve konforlu bir şekilde havaalanından şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarını kullanabilirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2 USD

Havaalanından Phoenix şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek olan ulaşım araçlarından birisi otobüsleridir. Phoenix Havaalanı'na inen yolcuların bu hizmetten faydalanabilmesi için kısa aralıklarla havaalanından şehir merkezinin farklı noktalarına 13 numaralı otobüs seferleri düzenlenmektedir. Şehre hızlı ve uygun fiyatta seyahat etmek için oldukça kullanışlıdır.
Raylı Araçlar

Ortalama Fiyatı: 2 USD

Toplu taşıma araçlarını kullanarak havalimanından Phoenix şehir merkezine gitmek isteyen yolcular tramvay kullanarak da havaalanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmektedir. Tramvay hattının tek kullanımlık bileti 2 USD’dir. Havaalanından şehir merkezine yolculuk yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 15 USD

Uçaktan indikten sonra havaalanından Phoenix merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen veya daha rahat bir şekilde istediği noktaya gitmek isteyen yolcuların kullandığı bir diğer ulaşım aracı ise taksilerdir. Havaalanında günün her saati yolculara hizmet veren taksiler ziyaretçilere hızlı ve konforlu bir yolculuk imkânı sunmaktadır.
Havalimanı Servisleri
Havaalanıyla anlaşmalı olan SuperShuttle 7 gün 24 saat yolculara hizmet vermektedir. Shuttle otobüsleri her 15 dakikada bir kalkar.

Phoenix Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
Duty Free
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Phoenix’e gelen yolcular havayolu ulaşımı için ABD'nin Arizona eyaletinin Phoenix şehrine hizmet veren uluslararası havalimanı olan Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanını kullanmaktadırlar. Daha öncesinde şehirde başka havaalanları da bulunmaktaydı ve bu havaalanı 1928 yılında Phoenix’in 4. havalimanı olarak açılmıştır. Phoenix uçak bileti ile şehre gelen yolcular ve Avrupa’nın, dünyanın ve Amerika’nın farklı noktalarına uçmak isteyen yolcular bu havaalanını kullanmaktadır.

Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanını kent merkezine olan uzaklığı 8 km olduğu için havaalanından kent merkezine 10 dakika gibi bir sürede ulaşılabilmektedir. Havaalanından kent merkezine gitmek isteyen yolcular havaalanı özel otobüsleri, taksi, yeraltı treni ve belediye otobüsü hizmetinden faydalanabilmektedir.

Phoenix’e Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Phoenix’e uçak bileti Biletall.com'un sayısız avantajlarından yararlandığınız zaman sizin için bir yük olmayacak ve bütçeniz hiçbir etkisi olmayacaktır ve böylece Phoenix’in eşsiz güzelliklerini görmek ve mükemmel gün doğumu ve gün batımını seyretmek için hemen bir bilet almak isteyeceksiniz.
 2. Şehir dünyaca ünlü Grand Canyon (Büyük Kanyon)’a yakın bir konumda bulunduğu için oraya gitmek isteyenler Phoenix üzerinden yolculuk yapabilirler.
 3. Şehirde bulunan müze ve bilim merkezlerinde şüphesiz kültürel anlamda çok faydalı bir gezi geçireceksiniz. Ayrıca bilim merkezinde teknolojinin gelişimini adım adım görebilirsiniz.
 4. Phoenix şehrinde gelen turistlerin en çok ziyaret ettiği bir diğer yer, şehirde bulunan doğal botanik bahçeleridir. Buralarda pek çok hayvan çeşidinin pek çok türünü görebilirsiniz.
 5. Spor aktivitesi olarak dünyanın en bütün basketbol organizasyonu olan NBA i Phoenix’te seyredebilirsiniz. Phoenix takımı NBA de güçlü ve köklü bir tarihe sahiptir bu takımın maçlarını izlemek size büyük keyif verecektir.

Phoenix Hakkında

Phoenix şehri, Amerika Birleşik Devletlerinin beşinci en büyük şehridir. Ayrıca Arizona eyaletinin en büyük şehridir ve buranın başkentidir. Phoenix şehri Arizona eyaletinin en önemli ve en büyük sanayi ve turizm noktalarından birisidir.

Geçmişi çok eski dönemlere dayanan Phoenix’te tarih öncesi dönemden itibaren yaklaşık olarak 2.000 yıl boyunca Hohokam adı veriler bir Kızılderili kabilesinin yaşadığı söylenmektedir.

Kristof Kolomb’un Amerika isimli kıtayı keşfetmesinden sonra ve Avrupalıların Amerika kıtasına gelmesinden sonra Amerika Birleşik Devletleri toprakları içerisinde sayılmaya başlanmıştır.

1881 yılında şehir olduğu ilan edilen Phoenix, zamanla büyümesine devam etti ve bu büyümenin yanında doğal kaynakların yoğun olması ve doğu-batı ulaşım yollarının güzergahında bulunması, Phoenix'i bir metropol yaptı.

Phoenix Nerede?

Phoenix Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
1,40 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Phoenix’te şehir içi ulaşımda tercih edilen en temel ulaşım aracı tramvaydır. Tramvayla beraber otobüs ve bisiklette pek çok insan tarafından kullanılmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin her bölgesine sürekli olarak hizmet eden taksileri de şehir içi ulaşım aracı olarak kullanabilirsiniz.

Phoenix Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Phoenix’de Gezilecek Yerler

Arizona Science Center (Arizona Bilim Merkezi)
Arizona Science Center (Arizona Bilim Merkezi)
Heard Museum (Heard Müzesi)
Phoenix Art Museum (Phoenix Sanat Müzesi)
Ro Ho En Japanese Friendship Garden (Ro Ho En Japon Bahçesi)

Phoenix uçak bileti ile havayolu şirketleri ile kente gidildiği zaman vakit kaybetmeden görülmesi gereken onlarca tarihi ve sanatsal alan ve yapı bulunmaktadır.

Arizona Science Center (Arizona Bilim Merkezi)

Ziyaretçilerin bilim ve teknolojiye daha çok ilgi duymalarını sağlamak onları teknolojiye yönlendirmek, bilime teşvik ettirmek ve bu konularda onlara bilgi vermek için kurulmuş olan Arizona Bilim Merkezi, uzun süreli sergilerle birlikte çeşitli ve dikkat çeken gösterimlerin yapıldığı IMAX tiyatrosunun ev sahibidir. Bu müzede teknolojinin ilk anından bu zamana kadar geçirdiği bütün evreler insanların gözleri önüne serilir ve herkesi geçmişle ilgili daha da çok bilgi sahibi yapar.

Desert Botanical Garden (Çöl Botanik Bahçesi)

Çok geniş bir arazide bulunan Desert Botanical Garden, Papago Park adı verilen bir park içerisinde bulunur. Yaklaşık 80 yıl önce (1937) açılmış olan bu botanik bahçesi, 100 ün üzerinde tehlike altında olan yaklaşık 400 türden 22.000 bitkiyi içinde bulundurur. Adında da anlaşılacağı üzere genellikle çöl bitkilerine bünyesinde barındıran bu botanik bahçesinde özellikle Güney Amerika koleksiyonu mutlaka görülmelidir.

Heard Museum (Heard Müzesi)

1929 yılında Maie Bartlett Heard ve Dwight B. Tarafından kurulmuştur. Bu müze dünyanın en ünlü Kızılderili sanat ve kültür müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Müzede; Kızılderililere ait eşyalar onların giydikleri kıyafetler günlük yaşamda kullandıkları eşyalar ve çağdaş sanat eserleri ziyaretçilere gösterilir. Ayrıca bu müzede bir kütüphane ve gösteri salonu da yer almaktadır.

Phoenix Art Museum (Phoenix Sanat Müzesi)

1950’li yılların sonlarında açılan bu müze Güneybatı Amerika’da bulunan en büyük ve en görkemli görsel sanatlar müzesidir. 26.500 bir alana sahip olan bu müzede dünyanın pek çok kıta ve bölgesinden modern ve çağdaş sanatına ait 20.000’e yakın eser yer almaktadır.

Ro Ho En Japanese Friendship Garden (Ro Ho En Japon Bahçesi)

14.000 metrekarelik bir alanda bulunur. Mükemmel bir güzellikteki bahçe bünyesinde yaklaşık olarak 50 türden 1.500 bitki, sayısız pek çok şelale ve Japon çay evi bulunur.

Phoenix’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Hamburger
Biftek
Waffle
Kral Tavuğu
Phoenix Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Hamburger

Amerika denince akla ilk gelen lezzetlerden biri olan hamburger Amerika’yı ziyaret eden herkesin mutlaka tatması gereken bir yiyecektir. Amerikan mutfağının en ünlü yemeklerindendir.

Biftek

Biftek başta ABD’de çok meşhur olan bir et yemeği türü olmasının yanında Avrupa ülkeleri olmak üzere Türkiye'nin de dâhil olduğu birçok ülkede çokça tüketilir.

Waffle

Waffle, Belçika’da da ünlü olmasına rağmen Amerika’da da çok ünlü olan bir hamur tatlısıdır. Üzerinde erimiş çikolata, krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan waffle, Amerika’da herkes tarafından çokça tüketilen ve çok meşhur olan bir tatlıdır.

Kral Tavuğu

Phoenix denince akla ilk gelen yiyeceklerden biriside Amerika’ya has kral tavuğudur. Yapılışının farklı olmasından dolayı bildiğimizden çok farklı ve enfes bir tada sahip olan bu yemeği de mutlaka herkesin denemesi gerekmektedir.

Konaklama İçin Phoenix Otel Seçenekleri

Ucuz Phoenix uçak bileti ile hem iş seyahati için hem de turistik gezi için gelen ziyaretçiler pek çok çeşitli konaklama seçeneklerine sahiptir.

Stay Alfred on South Central Avenue
Şehrin merkezinde olan bu otel ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen otellerden birisidir. Müşterilere sunduğu hizmetle kalitesini göstermektedir.
11 South Central Avenue, Phoenix Şehir Merkezi, Phoenix, AZ 85004, ABD
Renaissance Phoenix Downtown Hotel
Phoenix’in 5 yıldızlı otellerinden birisi de Renaissance Phoenix Downtown Hotel’dir. Şehir merkezinde bulunan otelin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 2 km dir. Müşterilerine kalite ve konforu mümkün hissettiren bu otelin yemeklerinin de kalitesi oldukça lezzetlidir.
100 N 1st St, Phoenix Şehir Merkezi, Phoenix, AZ 85004, ABD
Courtyard by Marriott Phoenix Downtown
Şehrin 5 yıldızlı otellerinden birisi olan bu otel şehrin en güzel yerlerinden birinde konumlanmaktadır ve bu yüzden çokça tercih edilir.
132 South Central Avenue, Phoenix Şehir Merkezi, Phoenix, 85003, ABD

Phoenix Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Phoenix 2.173,16 TL 33 Saat 20 Dakika
Ankara - Phoenix 4.776,06 TL 25 Saat 4 Dakika
Antalya - Phoenix 11.126,83 TL 40 Saat 28 Dakika
Londra - Phoenix 7.366,94 TL 38 Saat 14 Dakika
Frankfurt - Phoenix 8.051,76 TL 38 Saat 40 Dakika

Phoenix Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Phoenix uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Icelandair, Royal Jordanian Airline, Türk Hava Yolları, United Airlines.
 • Phoenix yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Phoenix varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Phoenix olup, bilet fiyatı 2.173,16 TL'dir.
 • Phoenix şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Phoenix ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
25 Mart 2020
Bu yazımızda tüm Dünya’yı etkisi altına alan COVİD-19 salgının yaşandığı bu günlerde çocukların evlerinden çıkmadan gezebilecekleri müzeleri derledik. Bu müzelerden birkaçı çocukların evde yapabileceğ
Nisan Ara Tatili Ne Zaman 2020?
Nisan Ara Tatili Ne Zaman 2020?
28 Şubat 2020
2020 yılının özellikle ilkokul öğrencileri tarafından en çok merak edilen soruları Sömestr Tatili ve “Nisan Ara Tatili ne zaman olacak?”. 2020 Nisan Ara Tatili, 6 Nisan – 12 Nisan tarihleri arasına de
Babalar Günü Ne Zaman 2020?
Babalar Günü Ne Zaman 2020?
21 Haziran 2019
2020 Babalar Günü 21 Haziran tarihine denk gelmekte. Hafta sonu olması sebebi ile dilerseniz 2 günlük bu tatilde babanız için bir şeyler planlayabilir, Babalar Günü Hediyesi alarak sürpriz yapabilirsi
Ramazan Bayramı’nda Gezebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi
Ramazan Bayramı’nda Gezebileceğiniz 5 Avrupa Ülkesi
20 Nisan 2017
Ramazan Bayramı tatilinin 4 gün olması şimdiden çalışan kişilerin tatil planını yapmaya başlamasına neden oldu. Çoğu kişi için yoğun iş temposu ile dolu geçen bahar sonrası Ramazan ayı nihayetinde ail

Phoenix Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (52)
İyi (32)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%62
%38
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
84 Değerlendirme
A*** A*** T***
31 Ekim Çarşamba
Tur ile gitmiştik, birbirinden farklı yer gördk gezdik dolaştık.
Ş*** K***
5 Ekim Cuma
Otobüs ile şehrin içinde gezmek çok keyifliydi gerçekten güzeldi
R*** A***
12 Eylül Çarşamba
Karıma sürpriz yapmak adına gitmiştik keyif aldı. Biz de keyif aldık.
M*** Z*** P***
29 Haziran Cuma
Biz gittiğimizde yağmur yağıyordu ama yine de çok güzeldi teşekkürler.
F*** D***
11 Haziran Pazartesi
Biz çok keyif aldık, güzel bir tatil geçirdik muhteşemdi herşey
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Phoenix Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 2.06.2020 03:39:46 )

Ankara, (ESB)
ESB
TR
Phoenix, (PHX)
PHX
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699