1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
Pointe Noire

Pointe Noire Uçak Bileti

Pointe Noire Para Birimi
Kongo Frangı (CDF)
Pointe Noire Zaman Dilimi
GMT +1
Pointe Noire Şehri En İyileri
Okyanus Kıyısı, Gorges of Diosso, Alabalık
Pointe Noire Hava Durumu (25 Mayıs) 27°C Çoğunlukla Bulutlu
Pointe Noire Hava Durumu (26 Mayıs) 27°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Pointe Noire Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Pointe Noire
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Pointe Noire Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Pointe Noire Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Pointe Noire Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Pointe Noire Havaalanları
Ülke Kodu
CG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Fransızca
Toplu Taşıma Fiyatı
3,30 CDF
Yemek Fiyatı
10 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
8 CDF

Pointe Noire’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Mayıs
En Ucuz Gün
Çarşamba
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Mümkün olan en ucuz Pointe Noire uçak bileti avantajlarını kullanmak isteyenler, bunun için ilkbahar mevsimini tercih edebilir. Yaz aylarının çok kalabalık ve sıcak olduğu bu bölgede tatil için en uygun zaman ilkbahardır. Bu dönemde daha uygun fiyatlı biletler bulunabilir. Ayrıca hafta içi bir çalışma günü olan çarşamba günü bilet fiyatları daha da uygun olmaktadır.

Pointe Noire Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

En uygun Pointe Noire uçak bileti fiyatları ile şehre iniş yaptıktan sonra şehri merkezine ulaşmanızı sağlayacak çeşitli yöntemler mevcuttur.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 3,30 CDF

Şehirde belediye otobüsleri çık sık sefere sahip değil. Ancak belli saatlerde şehrin çeşitli yerlerine belediye otobüsü seferi düzenleniyor. Pointe Noire uçak bileti THY gibi havayolları aracılığı ile satın alınıp, şehre gelindikten sonra belediye otobüsü saatleri havalimanından öğrenilebilir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 6 CDF

Havalimanından kalkan servisler ile en ucuz Pointe Noire uçak bileti avantajlarını sürdürebilir ve uygun fiyatlar ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Ancak bu servisler belli saatlerde hizmet vermektedir. Servis saatleri havalimanından öğrenilebilir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 30 CDF

Havalimanında hizmet veren taksiler mevcuttur. Şehirde yolculuk yapmanın en avantajlı yolu olan taksiler hem daha uygun fiyata hem de hızlı yolculuk etmek için seçilmektedir.
Araç Kiralama
Şehirde ulaşımınızı sağlamak için araç kiralamak mümkün. Havalimanı içerisinde ve çıkışında yer alan araç kiralama firmaları ile anlaşıp, araç kiralayabilirsiniz. Şehirde Fransızca dili hakimdir. Ancak İngilizce yol ibareleri de mevcuttur.

Pointe Noire Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Pointe Noire uçak bileti fiyatları oldukça uygun olmakla beraber bir bilet satın alarak kolayca gelebileceğiniz bu havalimanı, dinlenmeniz için nezih restoran, cafe veya sadece bir şeyler atıştırmak için ideal olan büfeleriyle hizmet sunmaktadır.

Pointe Noire’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Pointe Noire ucuz uçak bileti alanlar bu ülkede el yapımı otantik objeleri satın alabilirler.
 2. Şehrin deniz kıyısında olması ve mükemmel bir doğal yaşamın bulunması, bölgeyi cazip kılan özellikleri arasındadır.
 3. Ülkede yaşayan yerel halkın farklı bir yerel kültürü bulunmaktadır. Satın alınacak bir Pointe Noire ucuz uçak bileti sayesinde bu kültürü yakından tanıma fırsatı sunulmaktadır.
 4. Yöresel bir damak zevki olan bu şehirde balık çeşitleriyle yapılan özel ve egzotik lezzetler tadılabilir.
 5. Pointe Noire uçak bileti thy gibi havayolu hizmetleri aracılığı edinildikten sonra bu şehre gelip, tropikal iklim kuşağının keyfini yaşayabilirsiniz.

Pointe Noire Hakkında

Kongo Cumhuriyeti’nin ikinci büyük şehri olan Pointe Noire, bir deniz kıyısı şehridir. Afrika'nın iç kesimlerinde yer alan Kongo'nun denize kıyısı olan ufak bir bölümünde olan kent, bu sebeple ülke için önemli bir yere sahiptir. Satın alacağınız bir Pointe Noire uçak bileti sayesinde keşfedeceğiniz bu bölgede, doğa ile iç içe bir tatil geçirebilirsiniz.

Ekvator bölgesinde yer alan ülkede yıl boyunca sıcak havalar hüküm sürmektedir. Resmi dilin Fransızca olduğu ülkede uzun yıllar boyunca Fransa hüküm sürmüş ve ülke bir Fransız sömürgesi olarak kalmıştır.  Pointe Noire uçak bileti satın alarak, bu ülkenin farklı kültürünü tanımanız mümkündür.

Ülkede etkili olan inanç Hristiyanlık’tır. Ancak büyük bir bölüm de Animizm inancının etkisindedir. Bu farklı inançlar zaman zaman dini ritüellerin festival biçiminde düzenlenmesini sağlamaktadır. Satın alacağınız bir Pointe Noire uçak bileti sayesinde ülkedeki bu bayram ve festivallere katılma fırsatını da bulunmaktadır.

Pointe Noire Nerede?

Pointe Noire Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
3,30 CDF
Taksi
3,75 CDF/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehirde en hızlı ve konforlu ulaşım aracının taksiler olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle Pointe Noire İstanbul uçuş süresi göz önüne alındığında, havalimanına indikten sonra en rahat taksilerle yolculuk yapılmaktadır. Şehir içi ulaşımında da taksiler en kolay alternatiftir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Pointe Noire İstanbul uçak saatleri gözetilerek, havalimanından kalkan servisler, yolculuğunuzu rahat bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmaktadır.  Pointe Noire İstanbul saat farkı hesaplandığında gece geç vakitlerde belli saatlerde bu servisler hizmet sunmaktadır.

Pointe Noire Vize Şartları

Kongo Vize İstiyor mu?
Evet
Kongo Vize Süresi
30 Gün
Kongo Vize Ücreti
140 EUR
Kongo Vize Detayları
Diplomatik pasaport sahibi olan kişiler vizeye tabi değildir.

Pointe Noire’de Gezilecek Yerler

Cote Sauvage
Gorges Of Diosso
Saint Pierre Katedrali
Festival Etkinlikleri
Doğa Turları
Yeşil ve Mavinin Mükemmel Buluşması: Cote Sauvage

Bir park alanı ve plaj olan bu mekan,  en ucuz Pointe Noire uçak bileti avantajlarını kullandıktan sonra şehrin keyfiniz sürmek için mutlaka görülmelidir. Temiz ve berrak bir deniz, tropik bir kumsalın bulunduğu bu plajda aynı zamanda çevreyi saran ağaçları, kuş seslerini dinleyerek, sessiz ve sakin zaman geçirmek mümkün.

Doğa Aşıklarına Özel: Georges Of Diosso

Şehrin yüksek bir kısmı olan bu mekan, çeşitli restoranlar ve cafeler ile çevrelenmiş. Yemyeşil ormanların uzandığı bölgede hizmet sunan restoranlarda yöresel yemekleri yiyerek, huzurlu zaman geçirebilirsiniz. Restoranlar çoğunlukla açık havada hizmet vermekte olup, her birinin mükemmel bir manzarası var.

Tarihin İzlerini Takip Edin: Saint Pierre Katedrali

Pointe Noire İstanbul uçak bileti fırsatlarını kullanarak bu şehre geldiğinizde eğer tarihi yapılara karşı ilginiz varsa mutlaka bu katedrali ziyaret etmelisiniz. Eski Fransız mimarisini çağrıştıran bu görkemli yapı, tarihin birçok dönemine tanıklık ederek, günümüze gelmeyi başarmış. Hristiyan halkın çoğunlukta olduğu ülkede bu katedral halen ibadethane olarak hizmet veriyor.

Festival Etkinlikler

Genellikle bahar ve yaz aylarında düzenlenen çeşitli kültürel festivaller, bu bölgeyi renklendiren unsurlar arasında yer alıyor. Özellikle animizm inancına sahip olan halkın düzenlediği dünü ritüelleri içeren festivallere turistler de ilgi göstermektedir.

Doğanın En Saf Haline Tanıklık Edeceksiniz: Doğa Turları

Şehirde zaman zaman düzenlenen doğa turları, bu bölgede özellikle korunan canlı türlerini, egzotik ağaçları, ilginç bitki türlerini gözlemleyerek zaman geçirmek için ideal bir fırsat sunuyor. Pointe Noire İstanbul uçak bileti satın aldıktan ve bu bölgeye geldikten sonra, doğa turlarına katılmadan dönmemek gerekli.

Pointe Noire’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Moambe
Fufu
Gombo
Pondu

Pointe Noire'ye Etihad havayolları gibi şirketlerden satın alacağız bir uçak bileti ile ulaştıktan sonra, bu bölgede ilginç bir yemek kültürü ile tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Hurma Yağı ve Tavuğun Lezzetli Buluşması: Moambe

Ülke tropik iklime sahip olduğundan burada hurma fazlasıyla yetişiyor. Bölge halkı hurmayı yalnızca bir meyve olarak değil, yağını işleyerek de kullanmaktadır. Hurmanın yağı ile sotelenen bir tavuk yemeği olan moambe, bu şehri ziyaret sırasında mutlaka tadılmalı.

Egzotik Bir Lezzet: Fufu

Ülkede en çok yetiştirilen bitkilerden biri olan manyok kökü, öğütülüp, un haline getirilerek yemeklerde kullanılmaktadır. Fufu manyok unundan elde edilen özel bir lezzet. Bu yemekte kırmızı veya beyaz et kullanılıyor.

Sebze Sevenlere Özel: Gombo

Pointe Noire İstanbul arası kaç saat şeklindeki sorulara cevap arayıp, uzun bir yolculuktan sonra bu ülkeyi ziyaret etmişken, bölgenin yöresel lezzetlerine zaman ayırmanız gerekli. Brokoli ve bamyanın, egzotik baharatlar ve soslarla harmanlanmış hali olan bu yemeğin en önemli özelliği sebzelerin çok pişirilmemesi yani daha sağlıklı biçimde servise sunulması.

Fasulyeyi Hiç Böyle Görmediniz: Pondu

Kongo'nun en çok yetiştirdiği ve yemeklerde kullanılan bir bitki olan Manyok, yalnızca kökü ile değil yapraklarıyla da yemeklere lezzet katıyor. Bu yaprakların fasulye ile özel bir sos aracılığı ile pişirildiği bir yemek olan pondu, turistlerin sevdiği yiyecekler listesinde üst sıralarda bulunuyor.

Muzu Bir De Böyle Deneyin: Makemba

Pointe Noire İstanbul uçak biletleri ile bu egzotik bölgeye gelip, makemba yemeden asla dönmeyin. Çünkü bu yiyecek aslında bizim çok da yakından tanığımız muzdan başka bir şey değil. Ama onu özel kılan tarafı, kızartılıyor olması, hem de hurma yağında... Bu sayede çok özel bir lezzet ortaya çıkıyor.

Konaklama İçin Pointe Noire Otel Seçenekleri

Pointe Noire İstanbul uçak biletleri fiyatları avantajlarını kullanarak geldiğiniz bu şehirde konaklamanızı sağlayan çok sayıda konforlu otel bulunuyor.

 
Résidence Saint Jacques
Daha küçük, sessiz ve sakin bir otel ihtiyacı olanlar için hizmet sunan bu otel, şehir merkezine 20 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Otelin gecelik konaklama ücreti 500 Türk lirası civarında. Ücretsiz wifi, otopark, açık büfe kahvaltı imkanları mevcut.
Pointe Noire, Kongo
Atlantic Palace Hotel
Şehrin en iyi otellerinden biri olan bu işletme, şehir merkezinde bulunuyor. Otelin sunduğu imkanlarda rahat, konforlu odalar, zengin menü, ücretsiz wifi bağlantısı var. Ücretsiz kahvaltı ve günün her vakti açık büfe yemek imkanı da sunuluyor. Bu otelde konaklamanın gecelik fiyatı Türk lirası ile 1800 TL.
1212 Avenue Charles de Gaulle, Pointe Noire, Kongo
Hotel Palm Beach Congo Pointe Noire
Pointe Noire İstanbul seferleri sonrası hemen yerleşerek, tatilinizin tadını çıkarmanıza imkan veren bu otel, oldukça iyi koşullara sahip. Şehrin deniz kıyısı bölümünde olan bu otelin kendine ait plajı, havuzu ve spa gibi seçenekleri mevcut.
Côte Sauvage, B.P. 4450, Pointe-Noire, Kongo - Brazavil

Pointe Noire Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Pointe Noire 5.235,61 TL 9 Saat 40 Dakika

Pointe Noire Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Pointe Noire uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Türk Hava Yolları.
 • Pointe Noire yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Pointe Noire varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Pointe Noire olup, bilet fiyatı 5.235,61 TL'dir.
 • Pointe Noire şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Mayıs ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Pointe Noire ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
Çocuklar Ve Ebeveynler İçin 8 Dijital Müze
25 Mart 2020
Bu yazımızda tüm Dünya’yı etkisi altına alan COVİD-19 salgının yaşandığı bu günlerde çocukların evlerinden çıkmadan gezebilecekleri müzeleri derledik. Bu müzelerden birkaçı çocukların evde yapabileceğ
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
Çikolata Günü'ne Özel: Çikolatası ile Ünlü Ülkeler
03 Temmuz 2019
Her türlü mutsuzluğun çözümü: Çikolata. Kahvaltıda, öğle yemeğinde, akşam yemeğinde kısacası günün her saatinde yenilebilir çikolata. İster kare çikolata olsun ister gofret olsun ister ekmek üzerine s
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
Yaz Tatili Başlıyor! Çocuklara Karne Hediyesi Olacak 7 Tatil Önerisi
16 Haziran 2019
Yaz tatilinde çocuklarınızı götüreceğiniz tatil yerleri arıyor ve kendinize tatil önerisi arıyorsanız, sizin için hazırladığımız Türkiye'den 7 tatil yerini inceleyebilirsiniz. Ayvalık Kuzey Ege’ni

Pointe Noire Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (52)
İyi (46)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%53
%47
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,5
98 Değerlendirme
A*** K***
4 Haziran Salı
haritadan rastgele seçtiğim bir yerdi fazlasıyla etkiledi beni
A*** B***
27 Ağustos Salı
oldum olası yeni kültürleri sevdim zaten
R*** A***
26 Haziran Çarşamba
çok güzeldi tavsiye ederim
N*** B***
10 Ekim Perşembe
On numara 5 yılzı
2
4
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Pointe Noire Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:33:12 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Pointenoire, (PNR)
PNR
CG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678