1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Port Elizabeth Uçak Bileti

Para Birimi
Güney Afrika Randı (ZAR)
Zaman Dilimi
GMT +2
Port Elizabeth Şehri En İyileri
  • Körfez Kenti
  • Kragga Kamma Game Park
  • Biltong
Port Elizabeth

Port Elizabeth Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Port Elizabeth Havaalanları
Ülke Kodu
ZA
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce-Yerel Diller
Toplu Taşıma Fiyatı
15 ZAR
Yemek Fiyatı
120 ZAR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 ZAR

Port Elizabeth’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Temmuz

Şehre gitmek için en uygun mevsim yaz mevsimidir. Port Elizabeth İstanbul uçak biletleri haziran aylarında indirime girdiğinden dolayı çok sayıda turistin bu aylarda şehre geldiği bilinmektedir. Port Elizabeth İstanbul uçak bileti fiyatları cuma günlerinde diğer günlere göre daha düşüktür. Bu sayede yolcuların tasarruf etmesi mümkün hale gelmektedir. Yaz mevsiminde ısıların dengelenmesi ve hafif bir esintinin oluşması, insanların daha rahat tatil yapmasına yardımcı olmaktadır. Tatili daha kaliteli getirmek isteyen binlerce kişi yaz mevsimini tercih etmektedir.

Port Elizabeth Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşmak için ortalama 7 dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır. THY ve diğer uçak firmalarıyla şehre gelen kişilerin şehir merkezine ulaşması oldukça basittir. Ulaşım konusunda gelişen şehir, yolculara ulaşım problemi yaşatmıyor.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 15 ZAR

Şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler, tek yön bilet ve kartla yolcu alıyor. Otobüsün kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşması, yolcuların zamanını daha verimli bir hale getiriyor.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 15 ZAR

Metro, tramvay ve diğer servisler şehir içi ulaşım araçları arasında bulunmaktadır. Metro istasyonları şehrin her bölgesinde bulunmakta ve insanların kolaylıkla ulaşmasını sağlamaktadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 40 ZAR

En hızlı ulaşım alternatifi olan taksi, kısa süre içerisinde ulaştırmasının yanı sıra yüksek konfor sunuyor. Yanında fazla yük bulunan yolcuların kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşması mümkün hale geliyor ve yükü sürekli yanında taşıması gerekmiyor.
Araç Kiralama
Araç kiralama firmaları hava limanının içerisinde bulunuyor ve her bütçeye uygun hizmet veriyor. Bu firmaların çoğu dünya tarafından bilinen ve markalaşmış firmalardır. Firmaların güvenli olması, insanların bu alternatifi tercih etmesini sağlamaktadır.

Port Elizabeth Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Hava limanında sunulan çeşitli imkanlar, yolcuların kaliteli zaman geçirmesine yardımcı olmaktadır. Yolcular sessiz dinlenme salonlarında istedikleri kadar vakit geçirebiliyor ve internet erişimi yapabiliyor. Şehre gelen kişilerin alışveriş salonlarında ihtiyaçlarını karşılaması mümkündür ayrıca restoranlarda yemek ihtiyacını giderebilir ve hava limanının sunduğu bu imkanlar sayesinde ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirler. Hava limanı içerisinde aynı zamanda para çekmek için ATM bulunuyor.

Port Elizabeth’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Şehirde ekonomik alışveriş yapabilmek için pazarları ziyaret etmek gerekir. Port Elizabeth ucuz uçak bileti alıp, şehirde bulunan kişilerin pazarlarda tüm ihtiyaçlarını karşılaması mümkündür. Tüm ihtiyaçları karşılayabilecek diğer mağazalar da alışveriş merkezlerinde bulunmaktadır.
  2. Şehir içi turlara katılmak, şehrin sahip olduğu yaşam standardını görmek için yeterlidir. Port Elizabeth uçak bileti fiyatları konusunda araştırma yapan kişilerin, turlar hakkında bilgi toplayarak katılım göstermesi eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı olacaktır. Kültür merkezlerine ulaşım sağlayan turlar, fazla ücret ödemeyi gerektirmemektedir.
  3. Fazla masraf yapmadan tatil yapmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği şehir olarak bilinmektedir. Port Elizabeth uçak bileti THY ile şehre gelen kişilerin ekonomik tatil yapması mümkündür. Gereksinimlere de ekstra masraf ödemek mümkün değildir.
  4. Şehrin sahip olduğu köklü geçmiş, sınırlarında fazlasıyla tarihi mekan bulundurmasına sebebiyet vermektedir. Şehre gelen kişilerin tarihi mekanları ziyaret etmesi, şehir geçmişi hakkında bilgi toplamalarına yardımcı olur. Bu bilgiler kişinin tarihi bilgisini üst seviyeye çıkartacaktır.
  5. Güney Afrika'nın en güzel yemeklerini mutfağında bulunduran Port Elizabeth, turistlerin mükemmel lezzetlerle tanışmasına yardımcı olmaktadır. Şehirde bulunan kişilerin restoranları ziyaret etmesi yeterli olacaktır. Her restoran farklı servis seçenekleriyle hizmet vermektedir.

Port Elizabeth Hakkında

Güney Afrika bölgesinde, Cape Town güneyinde bulunan Port Elizabeth mükemmel bir konuma sahiptir. Sahip olduğu konum Güney Afrika halkı tarafından ilgi görmektedir. Şehrin turizm açısından gelişmiş olması her yıl ziyaretçi almasına sebebiyet vermektedir. Port Elizabeth uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin fazla ücret ödemeden tatil yapması mümkündür. Şehir, diğer şehirlere göre ekonomik açıdan gelişmiştir. Tüm bu gelişimler turistlerin Port Elizabeth uçak bileti almasına yol açmaktadır. Şehre gelip, verimli zaman geçiren çok sayıda kişinin bulunması ve sürekli şehrin övülmesi insanların ilgisini çekmiştir. Turizm açısından gelişmiş olması şehirde rahat bir şekilde tatil yapmayı sağlamaktadır. Konaklama seçeneklerinin de uygun fiyatta olması insanların fazla ücret ödemesine engel olmaktadır. Port Elizabeth uçak bileti alıp şehre gelen kişilerin bütçelerine uygun harcama yapabileceği çok sayıda mekan bulunmaktadır. Şehirde tatil yapmak her bütçeye uyum sağladığından her yıl fazlasıyla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Port Elizabeth Nerede?

Port Elizabeth Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
15 ZAR
Taksi
40 ZAR /Km
Tramvay
15 ZAR
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En popüler şehir için ulaşım aracı otobüslerdir. Port Elizabeth İstanbul saat farkı ile uyumlu hizmet vermektedir. Otobüsler, şehrin hemen hemen her bölgesine uygun fiyatlarla ulaşım sağlamaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin sınırları fazla geniş olmadığından ötürü taksi ve diğer servisler çok sık tercih edilmektedir. Taksilerin fazla ücret gerektirmeden hizmet vermesi insanların tercihe etmesini sağlamaktadır.

Port Elizabeth Vize Şartları

Güney Afrika Vize İstiyor mu?
Hayır
Güney Afrika Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Güney Afrika Vize Detayları
Pasaport kontrol sırasında ülkeden çıkış yapmak zorunda olduğunuz tarih pasaportunuza yazılıyor, verilen tarihten sonra çıkarsanız ceza ödemeniz gerekir.

Port Elizabeth’de Gezilecek Yerler

Shamwari Game Reserve
Kragga Kamma Game Park
South African Marine Rehabilitation And Education Centre
Cape Recife Nature Reserve
Sardinia Bay
Şehrin En Güzel Hayvanat Bahçesi: Shamwari Game Reserve

Hayvanat bahçesinde çeşitli hayvanları görmek mümkündür. Daha önceden görülmeyen nadide hayvanların bu bahçelerde bulunduğunu söylemek gerekir. Turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği mekanlar arasında bulunmaktadır.

Doğaya ve Hayvanlara Muhteşem Bakış Açısı Sunan: Kragga Kamma Game Park

En popüler bölgelerden biri olan Kragga Kamma Game Park, çocukların ve insanların zamanını eğlenceli bir şekilde geçirebileceği bir mekandır. Sahip olduğu manzara ilgi çekici niteliğe sahiptir.

Penguenlerin Bulunduğu Plaj: South African Marine Rehabilitation and Education Centre

Penguen ve çeşitli suda yaşayan hayvanların bulunduğu bu plaj, insanların ziyaret ettiği mekanlardan biridir. Plajın ziyaretçi saatleri bulunmaktadır. Bu saatler dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir.

Şehrin En Popüler Tatil Köyü: Cape Recife Nature Reserve

Şehrin en temiz bölgelerinden biri olan Cape Recife Nature Reserve, tatil köyü olarak bilinmektedir. Bölgenin şehir merkezine kolay ulaşım sağlaması ve zamanın iyi bir şekilde burada geçmesi, insanların ziyaret etmesine sebebiyet vermektedir.

Port Elizabeth'in En Güzel Yürüyüş Yolu: Sardinia Bay

Sardinia Bay, sahile bakış açısı sunuyor ve kendi sınırları içerisinde yürüyüş yolu bulunduruyor. Yürüyüş yolunun mükemmel manzaraya bakış açısı sunması en önemli özelliğidir.

Port Elizabeth’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Boerewors
Cape Malay
Malva Puding
Biltong

Port Elizabeth kendi sınırları içerisinde en özel yemekleri bulunduruyor. Böylelikle şehre gelen kişiler daha kolay yemek tercihi yapabilecektir.

Port Elizabeth'da En Çok Tüketilen Yemek: Boerewors

Çiftçi sosisi olarak bilinen bu yemek, mükemmel bir lezzete sahiptir. Şehrin tüm restoranlarında farklı şekillerde servis edilmekte ve şehrin en çok tüketilen yemeği olarak bilinmektedir.

Şehrin Özel Baharatlarıyla Hazırlanan: Cape Malay

Köri soslu tavuğun farklı baharatlarla lezzete kavuşmasını sağlayan bu yemek, şehirdeki tüm turistlerin ilgisini çekmiştir. Fırında veya pişirilerek yapılan bu yemek uygun fiyatlı olarak ön plana çıkmaktadır.

Islak Kek ve Kremanın Buluşması: Malva Puding

Islak kek ve kremanın bir araya getirilmesiyle ortaya çıkan mükemmel lezzet, insanların tercih etmesini sağlamaktadır. Üzerine konulan krema Port Elizabeth'in mutfağının sırlarıyla yapılmaktadır. Puding olarak nitelendirilse de, pudingle alakası bulunmamaktadır.

Az Yağ, Yüksek Protein İçeren: Biltong

Yağlı olmayan antilop eti, şehrin en önemli lezzetleri arasında bulunmaktadır. Yemeğin köklü bir geçmişe sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Restoranlarda, bakkallarda bulunan bu et; farklı yemeklerin içerisinde de kullanılmaktadır.

Şehrin En Popüler Tatlısı: Melktert

Fazlasıyla hafif olan tatlı; süt, yumurta ve şekerden yapılmaktadır. Üzerine konulan Hindistan cevizi tozları lezzeti mükemmel hale getirmektedir. Popüler olan tatlı kahvenin yanında sıklıkla tüketilmektedir.

Konaklama İçin Port Elizabeth Otel Seçenekleri

Şehrin plajına ve merkezine yakın çok sayıda otel bulunmaktadır. Port Elizabeth İstanbul uçak saatleri ile uyum gösteren hizmetler, tüm oteller tarafından sağlanmaktadır. 24 saat boyunca hizmet vermeleri, insanl

Radisson Blu Port Elizabeth

Şehir merkezine ve plaja yakın olan otel, müşterilerinin memnun kalacağı şekilde hizmet sunuyor. Spor salonu gibi hizmetlerin sunulması müşterilerin yaşam kalitesini arttırıyor. Fiyatları 750 ile 1200 TL arasında değişiyor.

Corner of Marine Drive and 9th Avenue, 6001, Port Elizabeth, Güney Afrika
The Beach Hotel

Dört yıldızlı olan otel, plaja yakın konaklama alternatifi sunmaktadır. Odalarında sunulan konforlar sayesinde müşteriler rahatlığın eşiğine ulaşmaktadır. Fiyatları 630 ile 950 TL arasında değişim göstermektedir.

Marine Drive, 6000, Port Elizabeth, Güney Afrika
Kingfisher

Plaja yakın olan otel, en yüksek hizmet standardını kendi bünyesinde bulunduruyor. Çamaşır yıkama, günlük temizleme sayesinde otel hijyenik bir şekilde hizmet veriyor.

73 Brighton Drive, 6001, Port Elizabeth, Güney Afrika

Port Elizabeth Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Cape Town - Port Elizabeth 730,63 TL 1 Saat 10 Dakika
Durban - Port Elizabeth 991,39 TL 1 Saat 20 Dakika

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Port Elizabeth ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
Gülümseyin Çekiyoruz: Dünyanın En Mutlu Ülkeleri
15 Şubat 2019
   Yeterli miktarda Serotonin (Mutluluk Hormonu) salgılandığında kişilerin ruh hali ve davranışları pozitif yönde etkilenir. Şimdi bunun bir de toplumlar düzeyinde gerçekleştiğini düşünün. Doğal
Sömestr Tatilini Değerlendirebileceğiniz En İyi 8 Yer
Sömestr Tatilini Değerlendirebileceğiniz En İyi 8 Yer
01 Şubat 2019
Tatil fırsatı elimize kolay kolay geçmiyor, bu sepele hazır çocukların da okulu tatil olmuşken nerelere gidilebilir biraz düşündük. Türkiye’nin dört bir tarafı ayrı güzel derler, ne kadar doğru. Biz d
Yurtdışı Seyahatlerinizde Hostel Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Yurtdışı Seyahatlerinizde Hostel Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
02 Ağustos 2018
Dünyanın en güzel yerlerini keşfetmek için seyahat planları yapanların son yıllardaki gözde konaklama seçeneklerinden biri de hostel adı verilen uygun fiyatlı mekanlar. Unutulmaz bir tatil yapmak ve d
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
Vize Masrafı Olmadan Gezebileceğiniz Balkan Ülkeleri
23 Temmuz 2018
Avrupa kıtası üzerinde keşfedilmeyi bekleyen önemli yerler arasında Balkanlar apayrı bir öneme sahiptir. Seyahat planınızı yaparken vize işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız, ülkemiz vatandaşlarından

Port Elizabeth Şehri İçin İlk Yorum Yapan Sen Ol!

Çok İyi (0)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%0
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
0,0
Henüz Değerlendirilmedi
2
0
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Port Elizabeth Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:17:58

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948