1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Port Harcourt Uçak Bileti

Port Harcourt Para Birimi
Nijerya Nairası (NGN)
Port Harcourt Zaman Dilimi
GMT +1
Port Harcourt Şehri En İyileri
Nijerya Deltası, Port Harcourt Pleasure Park, Gümüş Balığı Salatası
Port Harcourt Hava Durumu (25 Mayıs) 27°C Bulutlu
Port Harcourt Hava Durumu (26 Mayıs) 30°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Port Harcourt Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Port Harcourt
Türk Hava Yolları
08 Haz 2020
Lefkoşa - Port Harcourt
Türk Hava Yolları
01 Haz 2020
Hatay - Port Harcourt
Türk Hava Yolları
31 May 2020
Paris - Port Harcourt
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Adana - Port Harcourt
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
İzmir - Port Harcourt
Türk Hava Yolları
06 Haz 2020
Ankara - Port Harcourt
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Frankfurt - Port Harcourt
Deutsche Lufthansa
26 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Port Harcourt Kalkışlı Uçak Seferleri

Port Harcourt - İstanbul
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Port Harcourt - Ankara
Türk Hava Yolları
30 May 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Port Harcourt Uçuşu Olan Firmalar

Port Harcourt Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Port Harcourt Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Port Harcourt Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
NG
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
150 NGN
Yemek Fiyatı
500 NGN
Alkolsüz İçecek Fiyatı
100 NGN

Port Harcourt’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Sonbahar
En Ucuz Ay
Ekim
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Eylül

Şehri ziyaret etmek için en ideal mevsim sonbahar mevsimidir. Sonbaharda hava ısısının dengelenmesi ve yağışların son bulması, turistlerin Port Harcourt İstanbul uçak biletleri hakkında araştırma yapmasını sağlamaktadır. Port Harcourt İstanbul arası uçakla kaç saat diye aklında soru bulunduran turistlerin hangi aylarda şehri ziyaret etmesi gerektiğini bilmelidir. Port Harcourt İstanbul uçak bileti fiyatları ekim aylarında düşüş göstermektedir. Eylül aylarında şehirde fazlasıyla turist bulunmaktadır. Bunun sebebiyse eylül ayında havanın tam olarak güzelleşmesi ve festivallerin düzenlenmesidir. Cuma gününde alınan biletler, diğer günlere göre daha uygun fiyatlıdır. Böylelikle şehirde bulunan turistlerin tasarruf etmesi mümkündür. Aylar öncesinden bilet araştırması yapmak şehre daha uygun fiyatla ulaşım sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Port Harcourt Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşmak için ortalama 25 dakikaya ihtiyaç duyulmaktadır. THY ve diğer uçak firmalarıyla şehre gelen yolcuların şehir merkezine ulaşması için ulaşım kartlarını yanlarında bulundurması gerekmektedir. Şehir merkeziyle hava limanı arasında 13 kilometre bulunmaktadır.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 150 NGN

Şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler, ortalama 25 dakika içerisinde şehir merkezine ulaştırmaktadır. Otobüsler hava limanı otobüs durağından geçmekte ve ortalama 20 dakikada bir araçlar değişmektedir.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 150 NGN

Metro ve tramvay gibi ulaşım araçları aktarma gerektirmeden şehir merkezine ulaştırmaktadır. Tek yön bilet veya kartla ulaşımı gerçekleştiren bu ulaşım araçları, otobüsle hemen hemen aynı hıza sahiptir.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 1.000 NGN

Hızlı ve konforlu olan taksiler, yanında fazla yük bulunduran yolcuların en çok tercih ettiği araçlardan biridir. Konforu ön planda tutan taksilerin fiyatları biraz pahalıdır.

Araç Kiralama

Hava limanında hizmet veren araç kiralama firmaları her bütçeye uygun araçları bünyelerinde bulundurmaktadır. Hizmete sunulan bu araçlar, hava limanından teslim edilmektedir. Teslim alınma esnasında şehrin her bölgesinden aracı teslim etmek mümkündür.

Port Harcourt Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Hava limanında bulunan yolcuların çoğu sessiz dinlenme salonunda istediği kadar vakit geçirebilmektedir. Beklemek zorunda olan yolcuların dinlenme salonlarında internet erişiminde bulunması hava limanı yönetimi tarafından mümkün hale getirilmiştir ve bu hizmet tamamen ücretsizdir. Port Harcourt en ucuz uçak bileti alarak hava limanında ihtiyaçlarını karşılamak isteyen yolcuların tabelalar yoluyla istediği ihtiyaca ulaşabilmesi mümkündür. Hava limanında bulunan yolcular, büfelerden tek yön bilet veya kart almalıdır. Şehir merkezine ulaşım sağlamak için kart veya tek yön bilet gereklidir.

Port Harcourt’a Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şehir merkezinde kurulan günlük pazarlar sayesinde alışveriş yapmak daha kolay bir hale gelmektedir. Port Harcourt ucuz uçak bileti alıp, alışveriş yapmak isteyen kişilerin şehir merkezine gitmesi gerekir. Pazarlarda yiyecek ağırlıklı ürünler satılmaktadır.
 2. Şehir içi turlar hemen hemen her gün düzenlenmektedir. Port Harcourt uçak bileti fiyatları araştırması yapan turistlerin çoğu turlar hakkında da bilgi edinmektedir. Edinilen bilgiler sayesinde şehir daha kolay tanınmaktadır.
 3. Ekonomik tatil yapmak için Port Harcourt oldukça uygun bir şehirdir. Port Harcourt uçak bileti THY firmasından alıp şehre gelen yolcuların fazla masraf yapmadan şehirde zaman geçirmesi mümkündür. Konaklamadan yiyeceğe kadar tüm fiyatlar uygundur.
 4. Tarihi mekanları sınırları içerisinde bulunduran Port Harcourt, özel bir konuma sahiptir. Yolcuların tarihi mekanları ziyaret ederek şehir hakkında bilgi toplaması mümkündür. Bu bilgiler sayesinde şehrin kültürü öğrenilecektir.
 5. Nijerya'nın en ilginç yemekleri Port Harcourt'ta yer almaktadır. Şehirde tatil yapan turistlerin bu lezzetlerle tanışması tavsiye edilmektedir. Farklı bir tat arayanlar için bu lezzetler oldukça uygundur.

Port Harcourt Hakkında

Nijerya'nın Rivers eyaletinin başkenti olan Port Harcourt, eyaletin en büyük ve en gelişmiş şehridir. Sınırları içerisinden nehirlerin geçmesi ve mükemmel bir manzaranın oluşması, turistlerin şehri ziyaret etme sebeplerinden biridir. Port Harcourt uçak bileti alarak şehre gelen kişilerin uygun fiyatlı bir tatil yapması mümkündür. Port Harcourt uçak bileti alarak şehrin gelişimlerinden faydalanan turistler, her yaz şehri ziyaret etmektedir. Ekonomi ve turizm alanlarında gelişen şehir, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Port Harcourt uçak bileti alan kişilerin çoğu aylar öncesinde rezervasyon yapmaktadır. Rezervasyon sayesinde daha uygun fiyata bilet bulunabilmektedir. Şehir tüm bunların yanı sıra Nijerya açısından önemli bir konuma sahiptir. Yerli halk şehri iş amacıyla da ziyaret etmektedir.

Port Harcourt Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
150 NGN
Taksi
75 NGN/Km
Tramvay
150 NGN
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En popüler şehir içi ulaşım aracı otobüstür. Port Harcourt İstanbul saat farkı ile uyumlu çalışmaktadır. Şehre gelen yolcular otobüsler sayesinde her saatte ulaşım aracı bulabilmekte ve hızlı ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Tramvay, metro ve diğer servisler şehir içi ulaşım araçları arasında bulunmaktadır. Uzak bölgelere gitmek için genellikle metro tercih edilmektedir. Bu ulaşım araçlarını kullanabilmek için tek yön bilet veya kart gereklidir.

Port Harcourt Vize Şartları

Nijerya Vize İstiyor mu?
Evet
Nijerya Vize Süresi
30 Gün
Nijerya Vize Ücreti
850 TL
Nijerya Vize Detayları
Diplomatik pasaport sahipleri 90 gün vizeden muaftır. Diğer pasaport sahibi kişilerin gerekli yerlere başvuru yaparak vize alması gerekmektedir.

Port Harcourt’da Gezilecek Yerler

Isaac Boro Park
Port Harcourt Zoo
Garden City Amusement Park
Port Harcourt Pleasure Park
Mother Cat Junction
Şehrin En Büyük Parkı: Isaac Boro Park

Şehrin en büyük parklarından biri olan Isaac Boro Park, gezmek ve dinlenmek için en ideal mekanlardan biridir. Yeşilliklerle kaplı olan park, turistlerin dinlenme mekanı olarak nitelendirilmekte ve sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Şehrin Meşhur Hayvanat Bahçesi: Port Harcourt Zoo

Hayvanat bahçesinde çeşitli hayvanlar bulunmakta ve daha önceden görülmemiş hayvanların görünmesi burada mümkündür. İçeriye girebilmek için bilet almak gerekmektedir ve şehir merkezine yakın bir konumdadır.

En Popüler Eğlence Merkezi: Garden City Amusement Park

Havuzun ve çeşitli oyunların bulunduğu park, çocukların eğlenme mekanlarından biridir. Aileyle giden kişilerin mutlaka bu parkı ziyaret etmesi gerekmektedir. Nijerya kültürüne ait oyunlar da parkın içerisinde yer almaktadır.

Nehir Gezisi Yapmaya Olanak Sağlayan: Port Harcourt Pleasure Park

Parkın nehre yakın olması ve insanların nehirde araçlarla gezmesi mümkündür. Belli bir ücret karşılığında nehirde gezi yapılmakta ve gereken tüm önlemler alınmaktadır. Yelek giyerek araçlara biniliyor ve istenildiği kadar gezi yapılabiliyor.

Şehrin Tarihini Anlatan: Mother Cat Junction

Mother Cat Junction, şehrin en eski yapıtlarından biridir. Şehrin sahip olduğu köklü geçmişini ve yıllar öncesinden yaşanan olayları temsil etmektedir. Turistlerin en çok merak ettiği mekanlardan biri olarak bilinmektedir.

Port Harcourt’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Afang Yahnisi
Puff Puff
Jollof Pilavı
Akara

Port Harcourt en ilginç lezzetleri mutfağında bulundurmaktadır. Port Harcourt İstanbul uçuş süresi esnasında nelerin yenileceği mutlaka araştırılmalıdır. Araştırılmadığı taktirde bilinmeyecek bir yemekle karşılaşmak mümkün olacaktır.

Sebzelerle Yapılan Geleneksel Yemek: Afang Yahnisi

Et veya balıkla yapılan yahninin içerisine çeşitli sebzeler eklenmektedir. Sebzelerin ve etlerin bir araya gelmesi mükemmel bir lezzet oluşturmaktadır. Restoranlarda soslarla servis edilmekte ve oldukça lezzetli bir yemektir.

Şehrin En Popüler Yemeği: Puff Puff

Hamurun üzeri şekerlerle kaplanarak kızartılır. İçerisinde konulan deniz mahsulleri veya kıyma ortaya mükemmel bir lezzet çıkarmaktadır. Kızartılma esnasında kişinin isteğine bağlı olarak yumurta da kullanılmaktadır.

En Doyurucu Yemek: Jollof Pilavı

Soğan, biber ve domates gibi sebzelerle yapılan yemek en doyurucu yemektir. Uygun fiyatla yenilebilen bu yemek etle birlikte servis edilmektedir. Yapımı esnasında farklı teknikler uygulanmaktadır.

Kızartılmış Fasulye Püresiyle Yapılan: Akara

Pürenin yanında sos bulunmaktadır. Sosla birlikte servis edilen bu yemek, Port Harcourt'un en önemli lezzetlerinden biridir. Tüm restoranlarda bulunan bu yemek, en çok tercih edilen yemekler arasında bulunmaktadır.

Et ve Sebzelerle Yapılan Nadide Lezzet: Moin Moin

Moin Moin; fasulye, soğan, biber ve domates ile yapılan bir yemektir. İçerisine peynir de konulan bu yemeğin ana besini etten oluşmaktadır. Protein deposu olarak nitelendirilen bu yemek turistlerin en sevdiği yemekler arasına girmiştir.

Konaklama İçin Port Harcourt Otel Seçenekleri

Şehirde her saatte otel bulabilmek mümkündür. Otellerin hepsi şehir merkezine kolay ulaşım sağlayacak konumdadır.

 

 

Swiss International Mabisel
Şehir merkezine en yakın otellerden biri olan Swiss International Mabisel, müşterilerini memnun edebilmek için hizmet kalitesini üst düzeyde tutuyor. İnternet erişimi otelin her bölgesinde bulunuyor. Fiyatları 690 ile 850 TL arasında değişiyor.
No 9, Mabisel Avenue, Off Peter Odili Road, 00000, Port Harcourt, Nijerya
Le Meridien Ogeyi Place
Nehire manzarası olan otel, dört yıldızlı oteller arasında bulunuyor. Havuz, SPA ve çeşitli hizmetler müşterilerin rahat bir şekilde konaklaması için sunuluyor. Fiyatları 1360 ile 1500 TL arasında değişiyor.
45 Tombia Street, Port Harcourt, Nijerya
Novotel Port Harcourt
Odalarında konforu ön planda tutan Novotel Port Harcourt, çamaşır yıkama gibi hizmetleri müşterilerine sunuyor. Hijyen konusundaki hassasiyet müşterileri memnun ediyor. Fiyatları 400 ile 750 TL arasında değişiyor.
3 Stadium Road Rumuomasi Port Harcourt Rivers State, Port Harcourt, Nijerya

Port Harcourt Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Port Harcourt 1.977,51 TL 7 Saat 10 Dakika
Lefkoşa - Port Harcourt 4.130,20 TL 18 Saat 20 Dakika
Hatay - Port Harcourt 4.689,30 TL 24 Saat 50 Dakika
Adana - Port Harcourt 6.518,50 TL 11 Saat 35 Dakika
İzmir - Port Harcourt 6.532,78 TL 10 Saat
Ankara - Port Harcourt 10.836,31 TL 22 Saat 5 Dakika
Paris - Port Harcourt 4.700,19 TL 24 Saat 10 Dakika
Frankfurt - Port Harcourt 16.681,91 TL 8 Saat

Port Harcourt Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Port Harcourt uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları.
 • Port Harcourt yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Port Harcourt varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Port Harcourt olup, bilet fiyatı 1.977,51 TL'dir.
 • Port Harcourt şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ekim ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Port Harcourt ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Koronavirüs Zamanı Seyahat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Koronavirüs Zamanı Seyahat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
26 Mart 2020
Son zamanlarda ortaya çıkan Koronavirüsü tüm dünyanın gündeminde olan ve toplum sağlığını tehdit eden bir virüs. Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan bu virüs maalesef dünyaya hızla yayılmış ve insanl
Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless’ın Filmlere Senaryo Olmuş Hikayesi
Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless’ın Filmlere Senaryo Olmuş Hikayesi
04 Kasım 2019
Christopher Johnson Mccandless’ın kimdir? Cristopher Johnson Mccandless 12 şubat 1968’de doğmuştur. 1990 yılında Emory Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra üniversite hayatı boyunca biriktirdiğ
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
Bu Yazın Nereye Gitsem Diyenlere Bir Önerimiz Var: Kaş
12 Temmuz 2019
Son zamanların sosyal medya paylaşımlarını süsleyen, yazın hem yerli hem yabancı turistlerin gözdesi tatil yeri: Kaş. Kaş adeta Akdeniz’in mücevheri gibi. Doğallığı, güzelliği ve eskiden beri var oluş
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
Avrupa'yı Öğrendik, Sıra Geldi Asya'nın En Ünlü Lezzetlerine!
31 Mayıs 2019
Xiaolongbao, Şangay “Xiaolongbao” veya bir başka değişle “büyük boy mantı” dünya çapında tanınmış ve en çok beğenilen lezzetler arasında kendine yer kazanmıştır. Bildiğimiz mantıya benzer şekilde anc

Port Harcourt Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (60)
İyi (26)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%70
%30
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
86 Değerlendirme
S*** E***
10 Ekim Perşembe
bu işler kısmet işi biraz ama gezme fırsatı bulursanız sakın kaçırmayın derim
S*** C***
13 Nisan Cumartesi
Ne zmandır hanım istiyordu kısmet bugüneymiş
Y*** B***
12 Temmuz Cuma
beğenerek gittiğim yerlerden
S*** Ö***
1 Ekim Salı
gezilmesi gerekn yerlerden
G*** K***
9 Ağustos Cuma
çok temiz bir havası var
2
5
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Port Harcourt Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 06:48:46 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Portharcourt, (Tümü)
PHCT
NG

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678