1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Porto Alegre Uçak Bileti

Porto Alegre Para Birimi
Brezilya Reali (BRL)
Porto Alegre Zaman Dilimi
GMT -3
Porto Alegre Şehri En İyileri
Ticaret Kenti, MARGS, Feijoada
Porto Alegre Hava Durumu (6 Haziran) 17°C Sağanak Yağmur
Porto Alegre Hava Durumu (7 Haziran) 18°C Gök Gürültülü Fırtına

En Ucuz Porto Alegre Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Porto Alegre
Qatar Airways
05 Tem 2020
Ankara - Porto Alegre
Türk Hava Yolları
19 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Porto Alegre Kalkışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Porto Alegre Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Porto Alegre Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Porto Alegre Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
BR
Priz Voltajı ve Tipi
127v / 220v
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
4,10 BRL
Yemek Fiyatı
20 BRL
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 BRL

Porto Alegre’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Haziran
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Porto Alegre genellikle ağustos aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. En uygun hava koşulları ağustos ayında olduğundan dolayı birçok kişinin tercihi bu yöndedir. Bir ay öncesinden gidip, mükemmel bir tatil yaparak tasarruf yapılabilir. Ağustos ayındaki biletlerin biraz daha yüksek maliyete sahip olduğunu söylemek gerekir. Porto Alegre İstanbul arası uçakla kaç saat diye düşünülmesi yerine en uygun ayın hangi ay olduğunu araştırmak gerekir. Haziran aylarında genellikle daha uygun fiyatlarla uçmak mümkündür. Porto Alegre İstanbul uçak biletleri Cuma günlerinde ve Haziran ayında alınırsa, üst düzey bir tasarruf gerçekleşir. Porto Alegre İstanbul uçak biletleri fiyatları Haziran aylarında düşüş yaşamaktadır. Yaz aylarında bu şehre gidilmesi, daha kaliteli bir zaman geçirmeyi sağlayacaktır.

Porto Alegre Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehri gezmek isteyen kişilerin şehir içi ulaşım araçlarını kullanması yeterli olacaktır. THY firmasından bilet alarak şehre gelmek, daha avantajlıdır. Tek basım veya birden fazla basımı olan kartları alarak şehir rahatça gezilebilir.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 4,10 BRL

T5, T11 otobüsleriyle hava limanından, şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Bu araçların dışında B09 numaralı araç da, kolay bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 4,10 BRL

Şehir içerisinde 22 adet durağı olan metro bulunmaktadır. Metrolar en iyi ulaşım araçlarından biridir. Tek yön bilet kullanımıyla rahat bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 BRL

En konforlu ulaşım araçlarından biri olan taksi, ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Daha hızlı bir ulaşım seçeneği olması tercih edilme sebeplerinden biridir. Valiz gibi eşyaları bulunan kişilerin taksi tercihinde bulunduğunu söylemek gerekir.
Araç Kiralama
Hava alanında bulunan araç kiralama firmaları çok sayıda aracı müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Geniş veya yük araçları da firmalar tarafından sağlanmaktadır. Çok sayıda araç kiralama firması mesai saatleri içerisinde araç teslimi yapmaktadır.

Porto Alegre Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Porto Alegre hava limanında keyifli bir şekilde vakit geçirilmesi için hava alanı yönetimi çok sayıda imkan sunmuştur. Sessiz dinleme salonlarında rahatça beklenebilir veya alışveriş salonlarından alışveriş yapılabilir. Porto Alegre uçak bileti rezervasyon yaparak, şehre gelen kişilerin en güzel yemeklerle karşılaşması için restoranlara göz atması yeterlidir. Restoranlarda Porto Alegre'nin en güzel yemekleri bulunmaktadır.

Porto Alegre en ucuz uçak bileti alarak, şehre gelen kişilerin aynı zamanda araç kiralama firmalarından araç kiralaması mümkündür. Şehirde rahat bir şekilde gezebilmek ve toplu taşımaya maruz kalmadan her yere giden kişilerin bu yolu tercih ettiğini söylemek gerekir. Tüm bunların yanı sıra ekonomik alışveriş yapmak isteyen kişilerin hava alanında bulunan alışveriş salonlarına gitmesi yeterlidir. Porto Alegre İstanbul uçak bileti alıp, şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen kişilerin çok sayıda alternatife ulaşması mümkündür. Şehir yeterince gelişmiş olduğundan dolayı kolay bir şekilde şehir merkezine gidilebilir.

Porto Alegre’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Şehrin kültür başkenti olarak bilinmesiyle birlikte çok sayıda kültürel yapıyı bünyesinde bulundurmaktadır. Porto Alegre ucuz uçak bileti alarak, şehrin en önemli yapıtları ziyaret edilebilir. Şehrin aynı zamanda kültürel gezilere müsait olması en bilindik özelliklerinden biridir.
 2. Şehirde çok sayıda sergi alanı bulunmaktadır. Porto Alegre uçak bileti için THY firmasını tercih ederek, birçok kişi sanatsal çalışmaları görebilmiştir. Sergi alanlarında yıllar boyunca varlığını sürdüren sanatsal çalışmalar gösterilmektedir.

 3. Şehrin belli dönemlerinde festivaller düzenlenmektedir. Porto Alegre uçak bileti fiyatları araştırması yaparken, festival tarihlerine de bakmak gerekir. Festivaller sosyalleşmeyi sağlamakta ve şehirde yabancılık çekmeyi engellemektedir.
 4. Ticari açıdan gelişen şehirde ekonomik alışveriş yapılabilmektedir. Çeşitli pazarlar ve mağazalar uygun fiyatlı ürünleri satışa sunmaktadır.
 5. Ticaretini geliştirmek isteyen iş adamlarının bu şehre ziyaret ettiğini söylemek gerek. En ucuz Porto Alegre uçak bileti alarak şehre gelen diğer yolcular da, buradan ürün satın alıp başka yerlerde satışa sunabilir. Dünyadaki en iyi ürünler Porto Alegre şehrinde satışa sunuluyor.

Porto Alegre Hakkında

Sul eyaletinin başkenti olarak bilinen Porto Alegre, Brezilya'nın güney kısmında yer almaktadır. Porto Alegre kültür ve sanatın başkenti olarak nitelendirilmekte, çok sayıda turistin bu yüzden şehri ziyaret ettiği gözden kaçılmaz bir gerçektir. Porto Alegre uçak bileti alarak, şehirdeki sanatsal çalışmalara göz atılabilir. Porto Alegre uçak bileti alıp, kültür başkentinin nasıl bir yapıya sahip olduğunu görmek mümkündür. Yaşam kalitesini en üst düzeye çeken Porto Alegre, ticaret açısından da gelişmiş bir şehirdir. Birçok iş adamının şehri bu yüzden ziyaret ettiğini söylemek gerekir.

Porto Alegre uçak bileti alıp, şehirdeki ticaretin gelişiminden faydalanmak mümkündür. Alışverişin gelişmesi ve istenilen tüm ürünlerin şehirde bulunması, ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Brezilya'nın kitap başkenti olarak nitelendirilen Porto Alegre, en yüksek okuma ve yazma oranına sahiptir. Şehirde kültüre, sanata önem verilmesi tüm Avrupa'nın dikkatini çekmiştir. Tüm bunların yanı sıra eğitim konusunda da gelişim sağladığını söylemek gerekir. Brezilya'nın en iyi üniversitesi Porto Alegre şehir sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Porto Alegre Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
4,10 BRL
Taksi
6,50 BRL/Km
Tramvay
4,10 BRL
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Şehrin en popüler ulaşım aracı metrodur. Metro 22 duraktan oluşmaktadır ve şehrin her bölgesine kolaylıkla ulaşım sağlamaktadır. Tek yönlü bilet ile metroyla ulaşım sağlamak mümkündür ve fiyatı diğer ulaşım araçlarına göre ucuzdur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Şehrin her bölgesine ulaştıran otobüsler, günün belli saatlerinde hizmet vermektedir. Fiyatının makul olması ve konforunun taksiler kadar yüksek olmamasını söylemek gerekir. Taksiler ise konforu yüksektir fakat maliyeti yüksektir. Her saatte ulaşım sağlamakta olan taksiler, hızlı bir şekilde ulaştırma yapar.

Porto Alegre Vize Şartları

Brezilya Vize İstiyor mu?
Hayır
Brezilya Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Brezilya Vize Detayları
90 Günlük izin sadece turistik tek giriş için gereklidir.

Porto Alegre’de Gezilecek Yerler

Açorianos Anıtı
Usina Do Gasômetro
Margs
Farroupilha Parkı
Feira Lo Divro
Porto Alegre'yi İlk Keşfeden Kişiler İçin Dikilen Anıt: Açorianos Anıtı

Porto Alegre'yi ilk kendileri keşfetmiş ve adlarına bir anıt oluşturulmuştur. Kentin merkezinde yer alan bu anıtın her gün birçok kişi tarafından ziyaret edildiği doğrudur. Şehrin en önemli yapıtlarından biri olarak nitelendirilmektedir.

Sanat Fuarlarına Ev Sahipliği Yapan: Usina do Gasômetro

Sahip olduğu manzarayla bilinen Usina do Gasômetroi, içerisinde sanatsal galerileri bulundurmaktadır. Binlerce kişi ziyaret etmekte ve sanatsal galerilere göz atmaktadır. Aynı zamanda içerisinde mağazaları, sinemaları da bulundurarak hizmet vermektedir.

Porto Alegre Kültürünü Anlatan: Margs

Porto Alegre kültürünü yapıtlarla ve eserlerle gözler önüne seren Margs, her gün ziyaretçi akınına uğramaktadır. Şehrin sanat ve kültür başkenti olmasında bu yapıtların rolü vardır. Müzenin Porto Alegre hakkında çeşitli bilgileri öne sürmesi, herkesin kültürel manada gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Yemyeşil Doğası ve İç Açıcı Manzarasıyla Bilinen: Farroupilha Parkı

Manzarasının yanı sıra siyasi yapısıyla da ön plana çıkan park, aynı zamanda sanatsal çalışmalara ev sahipliği yapmakta. Konserler, çeşitli gösteriler bu mekanda sunuulmaktadır.

Kültür Seviyesini Kaliteli Hale Getiren: Feira Lo Divro

Uygun fiyatlarla kitap satışının bu bölgede bulunması ve çeşitli sanatsal çalışmaları kendi bünyesinde bulundurması ilgi çekici olarak nitelendirilmektedir. Herkesin hemen hemen bu bölgeyi ziyaret etmesi gerektiğini söylemek gerekir.

Porto Alegre’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Empanada
Chourasco
Coxinha
Feijoada

Porto Alegre, Brezilya'nın en meşhur ve en güzel yemeklerini kendi bünyesinde bulunduruyor. Porto Alegre İstanbul uçuş süresi sırasında araştırma yapmak, daha uygun bir lezzet bulmaya yardımcı olacaktır. Yemeklerin özel soslarla yapılması en dikkat çekici özelliklerinden biridir.

Brezilya'nın En Meşhur Börek Çeşidi: Empanada

Kıymayla veya deniz ürünleriyle yapılan bu böreğin birçok yerde satıldığını söylemek gerekir. Sahip olduğu lezzet, merakların artışına sebebiyet vermiştir. Çok sayıda kişinin bu yemeği merak ederek restorana akın ettiğini söylemek gerekir. 

Brezilyalıların Ulusal Yemeği: Chourasco

Mangal çeşidi olan Chourasco, açık ateşlerde barbekü sosuyla pişiriliyor. Restoranların hemen hemen hepsinde satışa sunulan yemeğin içerisinde dana ve kuzu gibi et çeşitleri de bulunabiliyor. Barbeküyle mükemmel bir hal alıyor.

Özel Baharatlarla Yapılan: Coxinha

Coxinha, köfte olarak nitelendirilmektedir. İçerisinde baharatlar, sebzeler ve haşlanmış tavuk göğsü bulunmaktadır. Köfte halinde servis edilmesi ve krem peynirle hazırlanması ortaya mükemmel bir lezzet çıkarmaktadır.

Siyah Fasulye ve Dana Etiyle Hazırlanan Brezilya Güveci: Feijoada

İçerisinde siyah fasulye, dana bulunan bu yemek en çok tercih edilen yemeklerden biridir.

Brezilya'nın En Sevilen Atıştırmalığı: Cassava

Manyok otuyla yapılan Cassava, patatesle yakın bir tada sahiptir. Bitkinin kızartılarak servis edilmesi ve oluşan koku çok kişinin dikkatini çekmektedir. Brezilya halkı tarafından en sevilen atıştırmalık olduğunu söylemek gerekir.

Konaklama İçin Porto Alegre Otel Seçenekleri

Porto Alegre şehir merkezinde otel bulmak mümkündür. Porto Alegre İstanbul uçak saatleri sırasında araştırma yapılırsa uygun fiyatlı bir otel bulunabilir. Şehir merkezinde konaklama yapılırsa şehirde daha kaliteli

Blue Tree Millenium Porto Alegre
Spor salonu, SPA, otel barı gibi hizmetler sunan otel; 4 yıldızlı oteller kategorisinde yer almaktadır. Sahip olduğu konumla birçok yere kolay ulaşım sağlanabilmektedir. Fiyatları 350 ile 400 TL arasında değişim göstermektedir.
Avenida Borges de Medeiros, 3120 Praia de Belas, 90110 150, Porto Alegre, Brezilya
Master Grande Hotel
Şehir merkezine en yakın otellerden biri olan Master Grande Hotel, otelin her bölgesinde İnternet erişimi sağlamaktadır. Müşterilerine oda konforunu yaşatmakta ve sosyal yaşamlarını olumlu düzeyde etkileyecek hizmetler sunmaktadır. Fiyatları 240 ile 400 TL arasında değişim göstermektedir.
Rua Riachuelo 1070 , 90010 270, Porto Alegre, Brezilya
Everest Porto Alegre
Evcil hayvan kabul edip, restoranları kendi bünyesinde bulunduran Everest Porto Alegre oteli; müşterilerine aynı zamanda spor salonu, havuz gibi hizmetler sunmaktadır. Mükemmel manzarasıyla 24 saat hizmet vermektedir.
Rua Duque de Caxias, 1357, 90010-280, Porto Alegre, Brezilya

Porto Alegre Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Porto Alegre 5.610,37 TL 41 Saat 55 Dakika
Ankara - Porto Alegre 20.533,03 TL 28 Saat 45 Dakika

Porto Alegre Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Porto Alegre uçuşu olan firmalar hangileridir?
  British Airways, Lan Chile, Qatar Airways, Türk Hava Yolları.
 • Porto Alegre yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Porto Alegre varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Porto Alegre olup, bilet fiyatı 5.610,37 TL'dir.
 • Porto Alegre şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Haziran ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Porto Alegre ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
Yıllarca Dayanacak Bavul Nasıl Seçilir?
25 Şubat 2020
Konforlu bir yolculuğun olmazsa olmazlarından biri de bavulunuzdur. Yeri geldiğinde yolculuğunuzu çekilmez bir çile dönüştüren bavullarınız, yeri geldiğinde bir seyahatin en konforu unsuru da olabilir
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
Denizli'de Gezilecek Yerler: Denizli'de Nereye Gidilir?
03 Şubat 2020
Pamukkele travertenleri ile ünlü olan Denizli, bundan çok daha fazlasını vadediyor. Horozu, kaplıcaları, antik kentleri ve doğal güzellikleri bunlardan birkaçı sadece. Denizli’de gidilecek yerleri in
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
Dünyanın En Sıradışı Ve İlgi Çekici Sokak Sanatı Şehirler
17 Ağustos 2019
Sokak sanatı toplumsal alanlarda yaratılan, gerekince sosyal mesajlar veren gerekince sadece görsel bir şölen sunmak amacıyla üretilmiş resimlerdir. Bu yazımızda sizlerle dünyanın en sıradışı ve ilgin
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
15 Temmuz Tatil Mi? 15 Temmuz Kaç Gün Tatil?
09 Temmuz 2019
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik gününün bu yıl 3. senesi, 15 Temmuz 2016 tarihinde şehit olan vatandaşları, polisleri ve askerleri anmak için ve demokrasi zaferini kutlamak için öncelikle darbe gi

Porto Alegre Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (75)
İyi (15)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%83
%17
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
90 Değerlendirme
Ç*** E***
2 Ağustos Cuma
Keşke biletler çok daha ucuz olsa da her hafta sonu gitsek
A*** K***
20 Eylül Cuma
Otobüs bileti ile gitmek için çılgın olmak lazım zatenb
S*** Ö***
11 Mart Pazartesi
burada işlerim oluyor sık sık seyahat ediyorum
O*** K***
13 Eylül Cuma
yurtdışını görmek çok güzeldi ufkum açıldı
Ş*** A***
4 Ekim Cuma
Gezilebilecek en gğzel yerlerden birisi
2
7
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Porto Alegre Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 05:01:51 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Porto Alegre, (POA)
POA
BR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699