1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Pristina Uçak Bileti

Pristina Para Birimi
Euro (EUR)
Pristina Zaman Dilimi
GMT +1
Pristina Şehri En İyileri
Dağ Sporları, Rahibe Teresa Caddesi, Pljeskavica
Pristina Hava Durumu (6 Haziran) 22°C Bulutlu
Pristina Hava Durumu (7 Haziran) 23°C Parçalı Bulutlu

En Ucuz Pristina Varışlı Uçak Seferleri

28 Haz 2020
12 Haz 2020
26 Haz 2020
19 Haz 2020
02 Tem 2020
11 Haz 2020
23 Haz 2020
05 Tem 2020
Antalya - Pristina
Türk Hava Yolları
21 Haz 2020
16 Haz 2020
Denizli - Pristina
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Konya - Pristina
Türk Hava Yolları
03 Tem 2020
Sivas - Pristina
Türk Hava Yolları
20 Haz 2020
Kars - Pristina
Türk Hava Yolları
09 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Pristina Kalkışlı Uçak Seferleri

25 Haz 2020
15 Haz 2020
03 Tem 2020
15 Haz 2020
Pristina - Zürih
Swiss International Air Lines
15 Haz 2020
Pristina - Dusseldorf
Türk Hava Yolları
27 Haz 2020
Pristina - Antalya
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Pristina - Frankfurt
Türk Hava Yolları
30 Haz 2020
Pristina - Gaziantep
Türk Hava Yolları
10 Haz 2020
Pristina - Adana
Türk Hava Yolları
14 Haz 2020
Pristina - Kayseri
Türk Hava Yolları
13 Haz 2020
Pristina - Trabzon
Türk Hava Yolları
12 Haz 2020
Pristina - Saraybosna
Türk Hava Yolları
29 Haz 2020
Pristina - Basel
Türk Hava Yolları
15 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Pristina Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Pristina Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Pristina Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
XK
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Arnavutça-Sırpça
Toplu Taşıma Fiyatı
0,50 EUR
Yemek Fiyatı
2,50 EUR
Alkolsüz İçecek Fiyatı
0,80 EUR

Pristina’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Eylül
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Ağustos

Ucuz Pristina uçak bileti alarak Kosova'nın başkenti olan Pristina'ya gitmek için en uygun aylar Mayıs ve Eylül ayları arasıdır. Karasal iklimin hakim olduğu bölgede yılın büyük bir bölümü soğuk geçmektedir.

Ancak Temmuz ve Ağustos aylarında şehrin sıcaklığı 25 derece olduğundan ve bunaltıcı bir durum yaratmadığından oldukça ideal aylar olarak kabul edilmektedir.

Eylül ayı, sıcaklık değerlerinin normal seviyede olması nedeniyle turistlerin en sık geldikleri aydır. Özellikle denizi olmayan bir yere seyahat etmeyi düşünenler ve hava sıcaklığının yüksek olmamasını isteyenler için Pristina şehri son derece ideal bir kenttir.

Pristina Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Pristina uçak bileti alarak şehre seyahat eden yolcular, Üsküp Havalimanı'na iniş yaptıklarında şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarını tercih edebilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 6 EUR

Üsküp Havalimanının iç hatlar terminalinin ön kısmında bulunan otobüs durakları, havalimanına iniş yapan ve yolculuklarını toplu taşıma aracı ile tamamlamak isteyenlere hizmet vermektedirler. Otobüsler ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir. Yolcular, otobüslerden yararlanarak şehir merkezinde istedikleri noktaya ulaşım sağlayabilmektedirler.

Taksi

Ortalama Fiyatı: 25 EUR

Üsküp Havalimanı'na iniş yapan yolcular için yalnızca otobüs hizmetleri bulunmamaktadır. Buna alternatif olarak hizmet veren ve yolculuklarını toplu taşıma araçları ile tamamlamak istemeyenler için, terminal girişlerinde bulunan sarı taksiler de oldukça sık tercih edilebilmektedir.

Araç Kiralama

Ticari taksileri ve otobüsleri tercih etmeyenler, iç hatlar terminalinde bulunan 4 adet araç kiralama firmasına ait ofislere giderek kendilerine uygun araçları kiralayabilmektedirler.

Pristina Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Pristina'ya havayolu üzerinden gelmek isteyenler için faal durumda bulunan ve en sık kullanılan havalimanı Üsküp Havalimanı'dır. Pristina uçak biletinin avantajlarından faydalanarak havayolu yolculuğunu tercih ederek şehre gelmek isteyenler genelde bu havalimanını kullanmaktadırlar.

Üsküp Havalimanı'nın şehir merkezine uzaklığı tam olarak 83 km'dir. Havalimanına iniş yapan yolcuların şehir merkezine gitmeleri, 1 saat gibi ek bir kara yolculuğu gerektirmektedir.

Üsküp Havalimanı'nda hem iç hatlar hem de dış hatlar terminali bulunmaktadır. Dış hatlar terminalinde giden yolculara hizmet veren çok sayıda restaurant, cafe ve sağlık üniteleri bulunmaktadır.

Üsküp Havalimanı'nın iç hatlar terminalinde ise çeşitli ürünlerin satıldığı alışveriş merkezleri, restaurantlar, araç kiralama ofisleri, büfeler, kafeler ve sağlık üniteleri bulunmaktadır.

Pristina’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Pristina uçak bileti için belirlenen avantajlardan yararlanarak Pristina'ya gelmek isteyenler için onlarca neden bulunmaktadır. Bunların başında gelen tarihi ve kültürel yapılar, şehrin mozaiğinin temelini oluşturmaktadır.
 2. M.Ö 2. Yüzyıla dayanan geçmişi ve sürekli gelişerek bugünlere gelmesi, aynı zamanda birçok imparatorluk ve krallıklar tarafından egemenlik altına alınmış olması şehrin tarihi açıdan son derece zengin olmasını sağlamaktadır.
 3. Pristina'da dağcılık ve diğer dağ sporları oldukça gelişmiştir. Bağımsızlığını yakın bir süre önce ilan etmiş olsa da, kültürel faaliyetlerin ve uluslararası aktivelerin şehirden hiç eksik olmadığı görülmektedir.
 4. Uçsuz bucaksız doğa manzaralarına sahip olan Pristina, sakinlik isteyen ve yemyeşil ovaları fotoğraflamak isteyenler için oldukça ideal.
 5. Şehrin çok kültürlü olması, yöresel lezzetlerin de gelişmesini sağlamıştır.

Pristina Hakkında

Kosova'nın başkenti olan Pristina, 2008 yılında bağımsızlığını ilan ederek Sırbistan'dan ayrılmıştır. Kosava'nın en büyük ve en gelişmiş ülkesi olarak kabul edilen Pristina'da hem Arnavutça hem de Sırpça konuşulmaktadır. Ülkede İngilizce bilenlerin sayısı bir hayli azdır. Tiran ve Ankara ile kardeş şehir olan Pristina, en çok dış ticareti de Türkiye ile yapmaktadır.

Şehrin bilinen tarihi M.Ö 2. yüzyıla dayanmaktadır. Ancak M.Ö 518 yılında yaşanan deprem sonucu şehrin inşası baştan sona yeniden yapılmıştır. Slavlar tarafından M.S 6. yüzyılda ele geçirilen Pristina, 800 yıl boyunca Slavların egemenliği altında kalmıştır.

Pristina, Asya ile Batı Avrupa'nın tam ortasında yer aldığı için, ticari açıdın son derece büyük öneme sahiptir. Özellikle yeraltı madenleri sayesinde, şehrin gelişimi hızla devam etmiştir.

1389 yılında Osmanlı İmparatorluğu ile Kosova ile savaşması sonucu tüm Kosova toprakları gibi Pristina'da Osmanlı egemenliğine girmiştir. 1912 yılına kadar Osmanlı egemenliği altında kalan Pristina, daha sonra Sırplar tarafından ele geçirilerek kurulacak olan Yugoslavya Krallığı'na dahil edilmiştir. Yakın bir süre önce Kosova'nın bağımsızlığı ilan etmesi ile Sırbistan'dan ayrılarak, tam bağımsız bir ülke olarak bugünkü halini almıştır.

Kosova denilince ilk akla gelen şehir olan Pristina, dünyanın birçok ülkesinden yabancı turist çekmektedir. Geçmişi bir hayli eskiye dayanan şehirde gezilip görülmesi gereken yüzlerce tarihi yapı ve kültürel miraslar bulunmaktadır.

Pristina Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
0,50 EUR
Taksi
0,40 EUR/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Pristina oldukça küçük bir şehir olmasına rağmen toplamda 14 adet otobüs hattı bulunmaktadır. Şehri bu otobüsler ile dolaşmak ekonomik açıdan da oldukça avantajlıdır. Şehrin dışındaki yerleri gezmek isteyenler, tren yolculuğunu da tercih edebilmektedirler. Özellikle şehir merkezinden havalimanına yolculuk eden kişilerin tercihleri bu otobüslerden yana olmaktadır.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Toplu taşıma aracı olan otobüsler ve tren dışında, tercih edilebilecek bir diğer şehir içi ulaşım aracı da taksilerdir. Taksilerde gelişmiş taksimetre uygulamaları mevcuttur. Ekonomik olarak biraz daha bütçe gerektirse de, konfor açısından taksilerin de sık tercih edildiği görülmektedir. Pristina'da şehir içi ulaşımda özellikle şehir hakkının tercih ettikleri ücretli bisikletler de bulunmaktadır. Saati 2 Euro olan bu bisikletler ile yakın mesafede bulunan turistik mekanların ziyaret edilebilmesi de mümkün olabilmektedir. Metro çalışmalarının devam ettiği şehirde, yakın süre içersinde faaliyete geçirilecek olan bir metro hattının da olduğu bilinmektedir.

Pristina Vize Şartları

Kosova Vize İstiyor mu?
Hayır
Kosova Vizesiz Kalınabilecek Süre
90 Gün
Kosova Vize Detayları
180 günde 90 günü aşmayacak şekilde TC vatandaşlarından pasaport fark etmezsizin vize istememektedir.

Pristina’da Gezilecek Yerler

Rahibe Teresa Caddesi
Fatih Camii (Imperial Mosque)
Priştine Milli Kütüphanesi
İskender Bey Heykeli
Newborn Anıtı
Sosyal Etkileşimin Merkezi: Rahibe Teresa Caddesi

Şehrin merkezinde bulunan Rahibe Teresa Caddesi, kentin hem sosyal açıdan daha gelişmiş olan bir yerinde bulunması, hem de turistik mekanların hemen hemen tamamının burada olması nedeniyle en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Caddede bulunan turistik mekanların çoğu Osmanlı ve Bizans döneminden kalmadır. Caddede yemek isteyenler için çok sayıda restaurant ve kafe bulunur.

Kültürel Miras: Fatih Camii

Fatih Camii, Kosova'nın Sırbistan'a bağlı olduğu dönemlerde de kültür varlığı olarak kabul edilmekteydi. Fatih Sultan Mehmet'in emri ile 1461 yılında yaptırılan bu tarihi yapı, bir dönem katolik kilisesi olarak kullanılmış ise de, günümüzde camii olarak faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Tarih Belgelendiği Mekan: Priştine Milli Kütüphanesi

Priştine Milli Kütüphanesi'nin tarihi 14. yüzyıla dayanmaktadır. 99 kubbe bulunduran bu sıra dışı bina, yalnızca Pristina'nın değil tüm Kosova ülkesi için en değerli mekanlardan biridir. Kütüphane halen 2 milyondan fazla kitap vardır. Özellikle, Arapça, Yunanca ve Latince olarak yazılan ve nadir bulunan eserlerin de bu kütüphanede bulunması, tarih meraklıları için cezp edici özelliklerden biridir.

İskender Bey Heykeli

İskender Bey Heykeli, Rahibe Terasa Caddesi'nin sonunda bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu'na karşı yaklaşık 30 yıl boyunca mücadele eden ve topraklarını savunan İskender Bey'in anısına yaptırılmıştır. İskender Bey'in, Osmanlı İmparatorluğu'nun batıya doğru ilerleyişini geciktirdiği bilinmektedir.

Newborn Anıtı

Newborn Anıtı, Kosova'nın bağımsızlığını simgeleyen bir anıttır. 9 ton ağırlığı bulunan bu anıt, Kosova'yı resmi olarak tanıyan tüm dünya devletlerinin bayrakları ile donatılmıştır.

Pristina’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pljeskavica
Trileçe Tatlısı
Rasol
Elbesan Tava
Pljeskavica

Pljeskavica, aslında bir tür köftedir. Ancak, köftenin yapısı oldukça büyük ve yuvarlak şekildedir. İçerisine peynir, biber, kırmızı et ve çeşitli baharatlar eklenerek pişirilir.

Trileçe Tatlısı

Şehrin en önemli lezzetlerinden biri olan ve tüm ülke halkı tarafından en çok sevilen Trileçe Tatlısı, yabancı turistlerin de oldukça ilgi duydukları bir tatlıdır.

Rasol

Alman suyu olarak da bilinen ve hem Almanların hem de Orta Avrupalıların çok sık tükettikleri Rasol, kafkasyanın neredeyse tamamı tarafından bilinen ve darı irmiğinden yapılan bir çeşit içecektir.

Elbesan Tava

Elbesan Tava, görüntü açısından oldukça göz alıcıdır. Şehrin birçok restaurantında servis edilen ve yabancı turistlerin en çok beğendikleri yemeklerden biri olan Elbesan Tava, kuzu eti, yoğurt ve sos ile hazırlanarak pişirilir.

Konaklama İçin Pristina Otel Seçenekleri

Ucuz Pristina uçak bileti ile şehri ziyaret edenlerin konaklayabilecekleri farklı alternatifler sunan yerler bulunmaktadır.

Swiss Diamond Hotel Prishtina
Hotel, ünlü turizm merkezleri ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu yerde konumlanmıştır. 5 yıldızlı olan tesis, Türk hamamı ve ücretsiz otopark gibi hizmetlerinin yanı sıra, dünya mutfağına ait zengin yemek çeşitleri de sunmaktadır.
Sheshi Nëna Terezë, Priştine
Hotel Sirius Prishtina
Pristina'nın merkezine bulunan tesis, VIP oda, ücretsiz WiFi, ücretsiz havalimanı servisi ve turizm bölgelerine tur gibi hizmetler sunmaktadır. Balayı suit dairelerinde bulunduğu hotelde, 52 modern oda bulunmaktadır.
Rr. Agim Ramadani, Priştine
Hotel City Central Pristina<p style="text align: left;"><span style="text decoration: underline;">3*</span></p>
Hotelin her yerinde ücretsiz internet hizmetleri bulunmaktadır. Özellikle şehir merkezinde konaklamak isteyenler için oldukça ideal olan Hotel City Central, yöresel kültürlere dayalı zengin yemek menülerine de sahiptir.
Rr. Ardian Krasniqi nr.3, Priştine

Pristina Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Pristina 375,90 TL 1 Saat 45 Dakika
İzmir - Pristina 556,90 TL 14 Saat 30 Dakika
Bodrum - Pristina 583,90 TL 11 Saat 25 Dakika
Ankara - Pristina 618,90 TL 5 Saat 35 Dakika
Samsun - Pristina 702,65 TL 15 Saat
Adana - Pristina 864,65 TL 13 Saat 55 Dakika
Ordu - Pristina 893,73 TL 14 Saat 55 Dakika
Trabzon - Pristina 919,65 TL 14 Saat 50 Dakika

Pristina Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Pristina uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Deutsche Lufthansa, Eurowings, Pegasus, Swiss International Air Lines, Türk Hava Yolları.
 • Pristina yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Pristina varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Pristina olup, bilet fiyatı 375,90 TL'dir.
 • Pristina şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Eylül ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Pristina ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Covid-19 Nedeni İle Yolcu Hakları Askıya Alındı
Covid-19 Nedeni İle Yolcu Hakları Askıya Alındı
25 Mart 2020
COVID-19 (Koronavirüs) salgını nedeniyle yolcuların havayolu firmalarına karşı haklarını düzenleyen yönetmeliğin 3 maddesi geçici olarak askıya alındı. Havayolu ile seyahat eden yolcuların haklarını
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi
14 Kasım 2019
Kartalkaya Kayak Merkezi Hakkında Kartalkaya Bolu ilinin güneydoğu tarafında yer almaktadır. Özellikle İstanbul halkının ziyaret ettiği Türkiye’nin en nezih kayak merkezleri arasındadır. Büyüleyi
Her İnsanın Hayatı Boyunca En Az Bir Kere Deneyimlemesi Gereken Yerler
Her İnsanın Hayatı Boyunca En Az Bir Kere Deneyimlemesi Gereken Yerler
28 Ağustos 2019
Dünya üzerinde milyonlarca insan, milyonlarca farklı kültür ve farklı doğa mevcut. Her köşesi farklı hikayeler ve deneyimlerle dolu. Bu sebeple öğrenebileceklerimizin sınırı yok. Bu yazıda dünya üzeri
Burçlara Göre Gezi Rehberi
Burçlara Göre Gezi Rehberi
22 Temmuz 2019
Her burcun karakteri ayrı. Bu nedenle her burca özel tatil rotalarını sizin için listeledik. Koç Burcu Koç burcu dediğimiz zaman aklımıza macera gelir. Enerjik ve özgür ruhları ile koçlar doğa sporl

Pristina Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (59)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%72
%28
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
82 Değerlendirme
G*** M*** U***
28 Ekim Pazar
Bundan sonra devamlı yurtdışı gezilerim arasında olacak bir şehir
C*** P***
19 Haziran Salı
Kendinize farklılık yaratmak isttiyorsanız gitmeniz gereken tek yer buraı bizce
A*** E***
15 Haziran Cuma
Sevgilime evlenme teklfiini burada yapmıştım gerçekten güzeldi
A*** S*** K***
24 Ekim Çarşamba
Tur ile gitmiştik, rehberimiz çok ilgiliydi teşekkürler.
N*** A***
10 Ekim Çarşamba
Çok zaman geçirdik, çok güzel bir tatildi bizim için
2
6
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Pristina Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 02:58:51 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Priştine, (PRN)
PRN
XK

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699