1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
- +
Akıllı Arama Teknolojisi İle Biletall Seyahat Arama Motoru Hizmetinizde!
"Low fares, Made simple."

Ryanair Ryanair Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1985
Firma Kısaltması
RYR
Firma Merkezi
Dublin
IATA Kodu
FR
Çağrı Merkezi
+871 246 00 00
Uçak Sayısı
300
Firma Yorum Sayısı
23
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,7/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

Ryanair Hakkında

Ryanair, son yıllarda ciddi bir yükseliş yakalamıştır. Bu hava yolu firması, hem son derece uygun fiyatları hem de uçuş noktaları ile dikkat çeker. Gerçekten filosu öylesine geniştir ki Avrupa'da uçmadığı yer yok denecek kadar azdır.

Nihayetinde Türkiye'de de bu firma boy göstermeye başlamıştır. Dalaman havalimanı üzerinden Slovakya'nın başkenti olan Bratislava'ya ve yine Dalaman kalkışlı ve varışlı olarak İrlanda'nın başkenti Dublin'e seferler düzenlenmektedir. Ancak bu firma hakkında bilinmesi icap eden belki de en önemli husus, firmanın bir low cost hava yolu firması olmasıdır. Yani konfor ve marka prestijinden ziyade uygun fiyatlı yolculuk sunulmaya çalışılır. Hal böyle olunca da pek çok masraftan kısılmıştır.

Öyle ki vakti zamanında ayakta yolcu taşınması dahi gündeme getirilmiş ancak sonrasında bu öneri rafa kaldırılmıştır. Aynı zamanda bu şirket hakkında bilinmesi icap eden bir diğer nokta da firmanın son derece güvenli olduğudur. Gerçekten birkaç cam kırılması haricinde herhangi bir şekilde ölüm ile sonuçlanmış kazası bulunmamaktadır. Hal böyle olunca da bu firmanın pekala tercih edilebilir olduğu ve daha ziyade düşük bütçeli gezginlere hitap ettiği rahatlıkla ifade edilebilir.

Ryanair Online Check - in

Bu firmada online check-in ücretsizdir. Aynı zamanda havalimanında check-in yaptırmak isteyenlerin ek ücret ödemesi talep edilecektir ve bu ücret de son derece yüksektir. Öyle ki zaman zaman bilet fiyatının birkaç katına kadar çıkabilir. Bu alanda talep edilen ücret genel olarak 40 Euro olarak belirlenmiş durumdadır. Ayrıca belirtilmesi icap eder ki yolcular biletlerini önceden çıktı alarak Ryanair bürosuna onaylatmak zorundadır.

Aksi halde ya uçuşa kabul edilmeleri söz konusu olmayacak ya da bahse konu ücreti ödemek mecburiyetinde kalacaklardır. Nihayetinde yolcuların mobil biniş kartları ile de uçağa binmeleri mümkündür. Mobil biniş kartı, yine online check in sonrasında yolculara sunulacaktır ve yolcuların cep telefonlarındaki barkodu biniş esnasında cihaza okutmaları istenecektir. Ancak Fas başta olmak üzere bazı ülkelerde Ryanair ile uçan yolcuların mobil biniş kartı kullanmaları söz konusu değildir. Bu durumda muhakkak biniş kartının çıktısının alınması suretiyle onaylanması icap edecektir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Ryanair, online check-in sırasında koltuk seçimi hizmeti sunmak ile beraber bunu ücretsiz olarak yapmaz. Her koltuğun ücreti farklıdır. Buna ek olarak koltukların ücretleri rezervasyonun yapıldığı süreye ve sefere göre de değişkenlik arz edebilir. Buna ek olarak check-in öncesinde de koltuk seçimi yapılması pekala mümkündür. Nihayetinde yolcuların yemek seçimi yapmasına dair bir hizmet mevcut değildir. Ryanair, kapsamlı menüler sunmaz. Ancak uçak içerisinde talep edilebilecek birtakım sıcak ve soğuk yemekler mevcuttur. Bununla birlikte hava yolu firması, merkezi olan Dublin kalkışlı uçuşlarda kahvaltı servisi yapmakta ve bu hizmeti önceden sipariş esasına uygun olarak sunmaktadır.

Ryanair Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Ryanair Hava Yolları, belki de dünaydaki en uygun fiyatlı hava yolu firmasıdır. Buna ek olarak Ryanair firması uzun mesafeli uçuşlar için dahi pek çok zaman sanki yurt içi uçuş yapılırmış gibi fiyatlar talep etmektedir.
 2. Ryanair Hava Yolları, son derece güvenli bir firmadır. Öyle ki bu firmanın hiçbir kazası mevcut değildir. Yani uygun fiyatına karşın güvenlikten hiçbir zaman ödün verilmesi söz konusu olmayan bir firma olduğundan bahsetmek pekala mümkündür.
 3. Ryanair, son derece geniş bir uçuş ağına sahiptir. Gerçekten Avrupa'da uçmadığı nokta yok denecek kadar azdır. Buna ek olarak Türkiye ve Afrika'nın bazı bölgelerine de bu firma oldukça sık uçuşlar icra etmektedir. Bununla da kalmayarak uçuş ağını ve filosunu her geçen gün bir miktar daha genişletmektedir.
 4. Ryanair, son derece yeni uçaklara sahiptir. Her ne kadar oldukça uygun fiyatlar üzerinden hizmet verse dahi bu durum uçaklarının eski ve bakımsız olduğunu göstermez. Hatta tam aksine bu firmaya ait uçaklar, dünya üzerindeki en genç filolardan bir tanesini meydana getirir.
 5. Ryanair hava yolları her zaman için en nitelikli personeli istihdam eder. Bu kapsama kabin ekiplerinden yer hizmetleri personeline kadar herkes dahildir. Aynı zamanda pilotları da son derece nitelikli ve deneyimlidir.
 6. Ryanair Hava Yolları, pek çok zaman çeşitli kampanyalar organize etmektedir. Bu kampanyaların takip edilmesi halinde son derece rahat bir şekilde uygun fiyatlar ile seyahat edilmesi söz konusudur. Hatta zaman zaman otobüs biletlerinden dahi çok uygun fiyata bilet bulunması mümkün olmaktadır.
 7. Ryanair Hava Yolları, transfer hizmeti yönünden de birtakım avantajlı teklifler sunar. Bu bağlamda şirketi tercih etmiş olan yolcuların, Ryanair ile anlaşması bulunan firmalar ile çok daha uygun fiyattan transfer hizmetinden yararlanması mümkün olacaktır. Buna ek olarak aynı avantajlı durum araç kiralama ve konaklama için de pek çok zaman geçerli olacaktır. Yani uygun fiyata satılan uçak biletlerinden elde edilen avantaj yerde de devam edecektir.

Ryanair Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Ryanair, yolcularına hiçbir zaman ücretsiz bagaj hakkı sunmaz. Bu alanda herhangi bir istisna söz konusu değildir ve her hatta bu durum geçerlidir. Ancak zaman zaman bu alanda son derece avantajlı kampanyalara rastlamak da mümkündür. Öyle ki daha önceden satın alınmış olan bagaj hakkı sayesinde son derece uygun fiyattan bu hizmetten yararlanmak söz konusu olacaktır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

Ryanair Hava Yolları, ücretsiz bagaj hakkını sadece el bagajı için uygulamaktadır. Bunun haricinde check in bagajı için yer yer son derece yüklü ücretlerin talep edilmesi söz konusudur.

Bagaj: Ryanair Hava Yolları ücretsiz bagaj hakkı sunmaz. Bagaj hakkının önceden satın alınması halinde ödenecek olan tutar yaklaşık 40 Euro kadardır.

Kabin/El Bagajı: Ryanair Hava Yolları, el bagajı olarak sadece bir adet çantaya müsaade etmektedir. Bu çanta sekiz kilogram ağırlığı geçmemelidir. Aksi takdirde ek ücrete tabi olacaktır. Buna ek olarak Ryanair bu alanda son derece titiz davranmakta ve uçuştan önce tüm çantaları tartmaktadır. Keza kabin bagajlarının firma tarafından belirlenmiş olan ölçülere uygun olması da bir diğer şarttır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: Ryanair, ek bagaj ücretini iki ayrı grupta değerlendirir. Bunlardan bir tanesi ikinci kabin bagajı, bir diğeri ise check in bagajıdır. Check in bagajının ücreti 40 Euro'dur. İkinci kabin bagajının ücreti ise satın alındığı tarihe göre değişmekle birlikte genel olarak check in bagajından çok daha uygun bir fiyata sahiptir.

Yurtdışı: Ryanair firmasında İrlanda içi ve dışı şeklinde bir ayrım mevcut değildir. Firmanın uçuş icra ettiği her ülkede kural olarak aynı tarife geçerlidir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

Ryanair, bagajlara son derece özen göstermek ile birlikte kimi zaman bagajların elde olmayan sebepler ile hasar görmesi, kaybolması ya da geç teslim edilmesi söz konusu olabilir. İşte bu gibi durumlara karşı yapılması gereken, Ryanair kayıp bagaj ofisi ile iletişime geçmektir. Bu iletişim e-posta vasıtası ile de kurulabilecektir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

Firmanın bagaj kısıtlamalarında uluslararası sivil havacılık kuralları geçerli olacaktır. Örnek olarak tek bir kap içerisinde 100 mililitreyi geçen sıvılar, kesici ve delici aletler ile deodorant ve sprey benzeri materyaller bu kısıtlama kapsamında değerlendirilecektir.

Ryanair Yiyecek, İçecek ve İkram

 • Economy Class İkramlar

Bu firmada ücretsiz ikram bulunmamaktadır. Aynı zamanda diğer yiyecek ve içeceklerin ücretinin de son derece yüksek olduğu ifade edilebilir. Ancak konuklar genel olarak uçak içerisinde servis edilen ücretli sıcak yemeklerin başta lazanya olmak üzere tadını son derece lezzetli bulurlar. Bunun yanı sıra uçak içerisinde ücret karşılığında içecekler, sandviç çeşitleri, çeşitli kuruyemişler ile bazı sıcak ve soğuk yemekler, nihayetinde çeşitli atıştırmalıklar yolculara sunulur.

 • Business Class İkramlar

Uçakta herhangi bir şekilde sınıf ayrımı yer almadığından dolayı tüm yolculara sunulan menü birebir aynıdır. Buna ek olarak firma yolcularının kendi yiyeceklerini yanlarında getirmesine de sıcak bakar. Yani yolcular kabin kısıtlamasına dahil olmayan yiyecekleri pekala getirebilirler.

 • Özel Yemek Servisi

Ryanair sadece İrlanda kalkışlı sabah uçuşlarında kahvaltı servisi sunmaktadır. Bunun haricinde herhangi bir özel yemek siparişi söz konusu değildir. Sadece yolcuların menüden seçebileceği birtakım sıcak ve soğuk yemekler ile atıştırmalıklar mevcuttur.

Ryanair : Business Class

Bu firma low cost olarak hizmet vermekte olduğundan dolayı business class hizmeti ya da buna benzer herhangi bir ayrıcalığı mevcut değildir. Ancak buna karşın öncelikli biniş ve benzeri hakların sunulduğu avantajlı bir paket mevcuttur. Bu paket kapsamında öncelikli binişe ek olarak ön sıralardan rezerve edilmiş koltuk imkanı, 10 kilogram kabin bagajı imkanı ve 20 kilogram check in bagajı imkanı da yolculara sunulmaktadır. Aynı zamanda bu paketten istifade etmekte olan yolculara yönelik esnek bilet imkanı da mevcuttur.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Ryanair Hava Yolları business flex paketi sayesinde yolcular acil çıkış kapılarından ve uçağın ön kısmından koltuk rezerve ederek daha geniş diz mesafesi ile seyahat edebilirler.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Ryanair Hava Yolları herhangi bir yiyecek içecek ikramında bulunmamaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

Ryanair'a ait özel salonlar yoktur. Ancak bu firmanın uçtuğu bazı havalimanlarında ücret karşılığı yararlanmanın mümkün olduğu bazı CIP Lounge hizmetleri mevcuttur.

Ryanair Mil Programı

Bu firma bir low cost hava yolu firması olduğu için herhangi bir mil programı mevcut değildir. Ancak my Ryanair adı altında sunulan bir hizmet dahilinde zaman zaman seyahat kartına bonus bakiyelerin yüklenmesi söz konusu olabilir. Ancak bu durum son derece nadirdir.

Ryanair Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Ryanair, Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında çok sayıda ülkeye ve bu ülkelerin pek çok şehrine sefer düzenlemektedir. Öyle ki sefer icra ettiği yerler arasında Yunan Adaları dahi vardır. Her geçen gün bu sefer ağına bir yenisi daha eklenmekte ve Ryanair uçuş ağını biraz daha genişletmektedir.

 • Ryanair Seferleri: Ryanair, üç kıtada birden faaliyet göstermektedir. Bu kıtalarda çok sayıda ülkeye uçmak ile birlikte bu uçuşların tamamını son derede uygun fiyatlar üzerinden gerçekleştirir.
 • Ryanair Rezervasyon: Ryanair Hava Yollarına ait biletlerin teminine yönelik rezervasyonlar Biletall.com vasıtası ile son derece kolay bir şekilde yapılabilmektedir.
 • Ryanair Bilet Al: İnternet üzerinden Ryanair Hava Yolları için bilet satın alınması son derece kolaydır. Biletall.com'dan rahatlıkla satın alınan biletler ile pek çok ülkeye uygun fiyatlı seyahat etmek mümkündür.

Ryanair Bilet İptal/İade Prosedürü

Ryanair biletleri genel olarak iade edilemez. Ancak biletlerin tamamı değiştirilebilir durumdadır. Ancak şunu da bilmekte yarar vardır ki, biletler her ne kadar değiştirilebilir de olsa değişim tazminatı son derece yüksektir. Öyle ki yer yer biletin değiştirilmesini anlamsız kılacak düzeyde olabilir. Bundan dolayı gezginler seyahat planları kesinleştikten sonra bilet temini yapmalıdırlar. Aksi halde ciddi ekonomik kayıplar ile karşılaşmaları söz konusu olabilir.

Ryanair Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

Ryanair Hava Yolları, her ne kadar pek fazla geniş koltuk aralıkları sunmasa dahi bu koltukların konforu son derece yerindedir. Bununla birlikte koltuklar arasındaki diz mesafesi de gayet makuldür denilebilir.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

Ryanair Hava Yolları, her seferde bebek yolculara yönelik bebek can yeleği ve bebek emniyet kemeri bulundurur. Bu materyaller gerektiği zaman kabin ekibince temin edilecektir.

 • Hamile Yolcular

Ryanair Hava Yolları, hamile yolcular için ek bir prosedür uygulamaz. Sadece uluslararası kuralların gerekleri icra edilir.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Engelli yolculara yönelik özel hizmet talebinde bulunulması mümkündür. Hasta yolcuların ise refakatsiz seyahat etmesinde sakınca bulunan hallerde yalnız yolculuk yapmalarına müsaade edilmemektedir.

 • Evcil Hayvanlar

Uçaklarda belirli bir ücret karşılığında evcil hayvan taşınması da mümkündür. Ancak bunun için belirli bir süre öncesinden rezervasyon yapılması lazımdır.

Ryanair Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Ryanair kaç yılında kuruldu?

  1985 yılında kurulmuştur.
 • Ryanair firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Dublin şehrindedir.
 • Ryanair IATA kodu nedir?

  FR uluslar arası IATA kodudur.
 • Ryanair çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +871 246 00 00

Ryanair Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (57)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%71
%29
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
80 Değerlendirme
İ*** B*** E***
15 Kasım Perşembe
Umuyorum ki personelleriniz bir daha ki sefere daha güler yüzlü olur
M*** Ç***
1 Kasım Perşembe
Biz memnun kaldık gerçekten ilgili bir firma personel güler yüzlü
İ*** K***
8 Ekim Pazartesi
Herşey çok güzeldi keyifli bir yolculuktu teşekkürler içecekler biraz daha iyi olabilirdi o kadar
A*** G*** K***
7 Ekim Pazar
Firmayı yurtdışı seyahatinde deneme fırsatım oldu fakat memnun kalmadık gibi bilemedim ki
F*** N*** A***
9 Eylül Pazar
Mecbur kalıp bu firmadan aldık fakat hizmet gerçekten çok güzel
2
23
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com Ryanair sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. Ryanair Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 30.09.2020 00:03:22 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=54961
/ True
54961