1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!
"Freedom to choose"
S7 Airlines

S7 Airlines S7 Airlines Uçak Bileti

Kuruluş Tarihi
1957
Firma Kısaltması
S7
Firma Merkezi
Novosibirsk
IATA Kodu
S7
Uçtuğu Şehir Sayısı
11
Çağrı Merkezi
+7 (495) 783 07 07
Uçak Sayısı
86
Ortalama Kullanıcı Puanı
4,8/5
Nasıl Oy Verilir? Oy Ver

S7 Airlines Popüler Uçak Seferleri

Aşkabat - Moskova
Uçak Bileti
04 Ağu 2020
Antalya - Tyumen
Uçak Bileti
04 Ağu 2020
Antalya - Barselona
Uçak Bileti
30 Tem 2020
Rostov - Tiflis
Uçak Bileti
30 Tem 2020
Kazan - Antalya
Uçak Bileti
17 Tem 2020
Makhachkala - Bakü
Uçak Bileti
13 Tem 2020
Osh - Ankara
Uçak Bileti
16 Tem 2020
Abakan - İstanbul
Uçak Bileti
31 Tem 2020
Krasnodar - Bağdat
Uçak Bileti
27 Tem 2020
Ufa - İstanbul
Uçak Bileti
15 Tem 2020
Perm - Antalya
Uçak Bileti
20 Tem 2020
Omsk - İstanbul
Uçak Bileti
26 Tem 2020
Osh - İstanbul
Uçak Bileti
07 Ağu 2020
Kazan - Ankara
Uçak Bileti
01 Ağu 2020
Kaliningrad - Ankara
Uçak Bileti
31 Tem 2020
14 Tem 2020
Novosibirsk - Ankara
Uçak Bileti
01 Ağu 2020
Soçi - Ankara
Uçak Bileti
27 Tem 2020
Krasnoyarsk - Antalya
Uçak Bileti
17 Tem 2020
Chelyabinsk - Antalya
Uçak Bileti
20 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

S7 Airlines Hakkında

S7 Airlines 1957 yılında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nde Sivil Havacılık Müdürlüğü bünyesinde, Tolmachevo Birleşik filosu olarak işlem yapmaya başlamıştır. 1990 yılında Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla ortaya çıkan ekonomik reformlar sonrasında 1992 yılında bir filo olarak kuruldu ve 1994 yılında Siberia Havayolları olarak kuruldu. IATA havayolu kodu ile işlem yapmaya başladı.

Sibirya Havayolları 1997 yılında Moskova’da merkez oluşturabilmek için Vnukovo Havayolları'nı satın almak istedi ancak gerçekleştiremedi. 1998 yılındaki Rusya mali krizi sonrasında Vnukovo Havayolları iflas etme eşiğine geldi ve Sibirya Havayolları birleşme teklifinde bulundu. Vnukovo havayolları bu teklifi kabul etmedi. 1999 yılında iflas eden Vnukovo Havayolları Sibirya Havayollarına devredildi.

Sibirya Havayolları devraldığı Vnukovo Havayolları filosuna ait uçakları renkleri ile boyadı ve Moskova – Vnukovo’dan hizmet vermeye başladı. Daha sonra tüm uçuşlarını Moskova – Domodedovo üzerinden yapmaya başladı.

S7 Airlines Online Check - in

S7 Airlines havayollarını tercih eden ve uçak bileti alan yolcular şirketin belirtmiş olduğu süre aralığında check-in işlemlerinin yapılmasını istemektedir. Check-in işlemleri için hava alanlarına gittiğinizde, şirkete ait gişelerden yapabilirsiniz. Ya da zaman kazanmak için, check-in yapılabilen online siteler üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Online check-in işlemlerinde sizlerden bilet PNR numaranız istenecektir onun için biletinizin ya da bilet bilgilerinizin yanınızda olması önemlidir. Online sistemleri PNR numarası, ad, soyadı bilgileri girilerek işlemler rahatlıkla yapılabilir.

 • Online Check in Sırasında Koltuk Seçimi ve Yemek Siparişi

Dünya genelinde tüm hava yolu şirketleri online check-in işlemleri yapılırken yolculara koltuk seçme hakkı vermektedir. Havaalanı gişelerinden check-in yaparken koltuk seçimi talebinizi özel olarak bildirmeniz gereklidir. Online check-in işlemleri sırasında yolculuk sürenize göre özel yemek siparişi oluşturabilirsiniz.

S7 Airlines Firmasını Seçmek İçin 7 Sebep

 1. Rusya’nın en iyi havayolu şirketi olarak en iyi hizmetleri vermeyi amaç edinmiştir. Yolcuları ile özel ilgilenen personelleri mevcuttur.
 2. Yeterli düzeydeki uçak filosu sayesinde dünyanın birçok noktasına sürekli seferler düzenlemektedir. S7 Airlines şirketi ile Rusya’ya haftanın her günü uçuş bulabilir ve uçabilirsiniz
 3. Online sistemler üzerinden ve web sitesinden bilet ve ek bagaj rezervasyonu yapabilirsiniz. Uçaklar yeni ve personeli dost canlısı olarak yaklaşım sergilemektedir.
 4. S7 AIRLİNES yolcuları sürekli olarak Miles&Smiles avantajlarından ve ayrıcalıklarında faydalanabilmektedir.
 5. S7 AIRLİNES şirketi ile yolculuk yapanlar, online sistemler üzerinden erken rezervasyon yaparak, istedikleri yere gidebilmek için daha ekonomik bilet seçenekleri ile karşılaşacaklardır. Sık sık promosyonlar düzenlenmekte ve indirim kodları verilmektedir.
 6. S7 AIRLİNES uçaklarında tüm yolcuları için ücretsiz soğuk meze ve alkolsüz içecekler ikram edilerek, yolculuğun eğlenceli geçmesi sağlanmaktadır.
 7. S7 AIRLİNES özel durumu bulunan yolcular için avantajlı uçuşlar sağlamaktadır. Engelli olan yolcularına indirimli bilet imkanı sunmakta, ayrıca engelli insanlardan sürekli belge istememek için Miles and Smiles şirketi ile işbirliği yapmaktadır.

S7 Airlines Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

S7 bagaj kapasitesi ve taşıma sınırları ile en iyi hizmeti sunmaya çalışmaktadır.

 • Ücretsiz Bagaj Hakkı Ne Kadar?

S7, yolcularına el bagajı (kabin içi) ve check in bagaj hakkı olmak üzere iki farklı hakkı tanımaktadır.

Bagaj: S7 Airlines şirketinde bagaj için verilen limit yolcu sınıfına göre değişmektedir. Economy sınıfındaki yolcular için bagaj ağırlık limiti 20 kg, business sınıfındaki yolcular için 30 kg ağırlık limiti bulunmaktadır. Bu limitlerin üzerinde olan ağırlıklar kg başına ücretlendirilmektedir.

Kabin/El Bagajı: Business sınıfında bulunan yolculara her biri 7 kg ağırlığında iki adet eşya bulundurmaya izin verilmektedir. economy sınıfı içinde aynı ağırlık limiti konulmuştur. Bagaj boyutları ise 55*40*20 ölçülerinde olmalıdır.

 • Fazla Bagajım Varsa Ne Kadar Ücret Öderim?

Yurtiçi: yurtiçi uçuşlar için belirlenen bagaj limitinin aşılması durumunda kilo başına 2 dolar, aktarmalı uçuşlar mevcutsa kilo başı 2.5 dolar ek ücret belirlenmiştir.

Yurtdışı: S7 Airlines ile yapacağınız yurtdışı uçuşlarda limit aşımı bagaj ücretlendirmeleri uçuş yapılan ülkeye göre değişmektedir.

 • ABD Bagaj Kuralları

S7 AIRLİNES ile ABD'ye yapılan seyahatlerde Economy bölümündeki yolcular kabin içerisinde 14 kg, check-in için 20 kg, Business bölümü yolcuları ise kabinde 14 kg, check in için 30 kg bagaj bulundurabilir.

 • Kayıp, Hasarlı, Eksik Ve Geç Teslim Edilen Bagaj

S7 Airlines havayolları şirketi yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarında yolcularına ait bagajları özenle taşımaya dikkat etmektedir. Eşya unutma ya da kaybolma durumlarında S7 kayıp eşya ofisine müracaat edilebilir.

 • Bagaj Kısıtlamaları Nelerdir?

S7 Airlines havayolları tüm uçuşlarında, kabin içerisinde bazı maddelerin bulundurulmasını yasaklamıştır. Bu maddeler, zehirli gazlar, biber gazı, her türlü silah, kesici delici alet, radyoaktif madde gibi maddelerdir. Özel para çantaları izinli olarak taşınır ve uçakta özel bölümlerde muhafaza edilir.

S7 Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

S7 Airlines tüm yolcularına çeşitli ayrıcalıklar tanımakta ve bunların başında yiyecek ve içecek ikramları gelmektedir. Tüm uçuş boyunca yolcular ikramlardan faydalanabilir.

 • Economy Class İkramlar

S7 Airlines şirketi ekonomi bölümü yolcuları için yurt içi ve yurtdışı uçuşlarda, soğuk meze türü yiyecekler ve alkolsüz tüm içeceklerden ikramda bulunmaktadır. Uçuş mesafesine göre sunulan seçenekler değişiklik gösterebilir.

 • Business Class İkramlar

Business bölümü yolcularına ilk ikram olarak içecek ikramı yapılmaktadır. Yolcular özel tercihlerine göre çeşitli et yemekleri, balık ürünleri, meze türleri gibi çeşitli yemekleri isteyebilirler.

 • Özel Yemek Servisi

S7 Airlines havayolları her seyahatinde yolcularına özel yemek sipariş hakkı vermektedir. Yolcuların tercihlerini memnuniyetle karşılayan personel, özel olarak bebek yemekleri, et yemekleri, hafif yağlı yemek çeşitleri ile yolcu siparişlerini hazırlar ve ikram ederler.

S7 Airlines : Business Class

S7 Airlines müşterilerinin farklı bölümlerde yolculuk yapmalarına imsan sunmakta ve business bölümü yolcularına özel ayrıcalıklar tanımaktadır.

 • Koltuk Diz Mesafesi

Ekonomi bölümünde yer alan üçlü koltuklar arasındaki diz mesafesi 65 cm, business bölümünde yer alan koltukların diz mesafesi ise 89 cm olarak tasarlanmıştır. Koltuklarda baş desteği bulunmakta ve isteyen yolcuya battaniye ve yastık verilmektedir.

 • Yiyecek, İçecek ve İkram

Uçuş mesafesi ve süresine göre ekonomi bölümündeki yolculara, plastik kaplarda sıcak yemek ve atıştırmalık verilmekte, business bölümündeki yolculara ise alkolsüz içecekleri ve zengin yemek menüleri sunulmaktadır.

 • CIP Salonu / CIP Lounge

S7 Airlines özellikle Business yolcuları için uçuş öncesinde CIP Salonunda bekletmekte ve salonun tüm avantajlarından faydalandırmaktadır. Lounge sayesinde yolcularının uçuş öncesi ve sonrası bekleme zamanlarında yemek yeme, duş alma, iyi vakit geçirmeleri için tüm olanaklardan faydalanmasını sağlamaktadır.

 • Diğer Özellikler

S7 Airlines sunduğu avantajlar arasında yolcularına ek bagaj hakkı ve online işlemlerde indirimli ve ekstra bilet kazanma şansı vermektedir.

S7 Airlines: Miles and Smiles

Çeşitli havayolu şirketleri için avantajlar sağlayan Miles and Smiles sisteminin S7 Airlines şirketi tarafından kullanılmadığı görülmüştür.

S7 Airlines Seferleri, Rezervasyon ve Bilet Al

Rusya’nın Novosibirsk şehrinde merkezi bulunan S7 Airlines şirketi Rusya’nın en büyük yerli havayolu şirketidir ve Avrupa’nın pek çok noktasına seferleri bulunmaktadır. Bunun yanında, Tacikistan, Kazakistan, Uzakdoğu ülkeleri ve diğer Rus Cumhuriyetlerine seferleri bulunmaktadır.

 • S7 Seferleri: S7 Airlines şirketi haftanın her günü dünyanın farklı noktalarına uçuşlar düzenleyerek profesyonelce hizmet vermeye çalışmaktadır. S7 dünya genelinde 146 farklı noktaya belirlenen programlar dahilinde uçuşlar düzenlemektedir.
 • S7 Rezervasyon: S7 Airlines yolcuları bilet rezervasyonların Biletall.com üzerinden rahatlıkla yapabilmektedir.
 • S7 Bilet Al: S7 Airlines şirketi tarafından düzenlenen uçuşlar için bilet almak isteyen yolcular, Biletall.com üzerinden online olarak biletlerini satın alabilirler.

S7 Airlines Bilet İptal/İade Prosedürü

S7 Airlines havayolları şirketi ile uçuş yapabilmek için almış olduğunuz biletlerinizi iade etmek istediğinizde şirket çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz veya Biletall.com ile irtibat kurulması önemlidir. Business bölümü yolcuları için iadelerin yapılmasında uçuştan 12 saat ve daha öncesi yapılan işlemler için %10 bilet ücretinden kesinti yapılarak iade alınır. Uçuş süresine kalan zaman 2 saat ise iade işlemlerinde kesinti oranı %30 olarak yapılmaktadır. İade işlemleri yurt içi uçuşlar için belirlenmiştir. Yurtdışı uçuşlar için herhangi bir iade alma söz konusu değildir.

Ekonomi bölümünü kullanan yolcuların bilet iade işlemleri için 12 saatten fazla uçuş süresi varsa %20 kesinti yapılmakta, uçuşa kalan süre 2 saat ve daha az ise kesinti oranı %40 olarak yapılmaktadır. Yurtdışı uçuşlarda iptal söz konusu değildir, sadece yolcuya bilet ücreti vergi tutarı geri ödenir.

S7 Airlines Diğer Önemli Bilgiler

 • Koltuk Özellikleri

S7 havayollarına ait uçaklarda yer alan koltuklar ekonomi ve business bölümleri için farklı olarak tasarlanmıştır. Her bölüm için koltuk mesafeleri farklıdır. Koltukların tümünde elektrik bağlantısı bulunmakta ve koltuklar masaj koltuğu konforundadır.

 • Bebek ve Çocuk Yolcular

S7 uçaklarında bebekli aileler özel olarak düşünülmüştür. Çocuklar ve bebekler için özel kemer sistemi bulunmaktadır. Aileler çocukları için özel koltuk talebinde bulunabilirler. Uçakta bebekler için özel mama siparişi verilebilmektedir.

 • Hamile Yolcular

S7 hamile olan bayanlarda doktor raporu istemekte ve raporda uçak ile seyahat edebilir yazısının olmasını istemektedir. Hamilelikleri 28 ile 35 hafta arasında olanlar raporlu olarak seyahat edebilir. Hamileliği 36.haftadan sonra olanlara raporlu dahi olsa izin verilmez.

 • Hasta ve Engelli Yolcular

Hasta ve engelli yolcular doktor raporu ve yanlarında refakatçileri bulunması durumlarında uçağa binebilir ve uçuşlarını yapabilirler.

 • Evcil Hayvanlar

S7 Airlines uçakları bet bölümleri ile yolcuların evcil hayvanların taşımaktadır. Evcil hayvanlar için yolcular ek ücret öder ve yolculardan veteriner raporu istenir.

 • Seyahat Sigortası

S7 Airlines şirketi yolcularını bilet aldıkları anda uçuş için sağlık güvence sigortası kapsamına dahil etmektedir. Tüm yolcuları sigortalı olarak yolculuk yapmaktadır.

S7 Airlines Ucuz Uçak Bileti İçin Seferler ve Bilet Fiyatları

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Aşkabat - Moskova 1.412,01 TL 1 Saat 55 Dakika
Antalya - Tyumen 1.637,99 TL 10 Saat 50 Dakika
Rostov - Tiflis 2.006,00 TL 30 Saat 40 Dakika
Kazan - Antalya 2.105,82 TL 24 Saat 5 Dakika
Makhachkala - Bakü 2.581,83 TL 28 Saat 15 Dakika
Osh - Ankara 2.634,10 TL 33 Saat 45 Dakika
Abakan - İstanbul 3.124,17 TL 26 Saat 30 Dakika
Krasnodar - Bağdat 3.163,91 TL 26 Saat 45 Dakika
Perm - Antalya 3.402,46 TL 20 Saat 45 Dakika
Omsk - İstanbul 3.578,13 TL 27 Saat 25 Dakika

S7 Airlines Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • S7 Airlines uçak bileti ne kadar?

  S7 Airlines firmasının popüler seferlerinden en ucuzu Aşkabat - Moskova olup, bilet fiyatı 1.412,01 TL'dir.
 • S7 Airlines kaç yılında kuruldu?

  1957 yılında kurulmuştur.
 • S7 Airlines firma merkezi neresidir?

  Firma merkezi Novosibirsk şehrindedir.
 • S7 Airlines IATA kodu nedir?

  S7 uluslar arası IATA kodudur.
 • S7 Airlines çağrı merkezi numarası kaçtır?

  Çağrı merkezi numarası +7 (495) 783 07 07

S7 Airlines Firması Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (78)
İyi (21)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%79
%21
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,8
99 Değerlendirme
E*** U***
20 Eylül Perşembe
Koridorlar biraz daha büyük olabilirdi ama güzeldi teşekkürler
M*** G*** Y***
1 Eylül Cumartesi
Güvenilir olabilir fakat fiyat konusun da kendilerini geliştirmeleri gerekme
M*** B***
22 Ağustos Çarşamba
Firma kaliteli uygun fiyatlı güler yüzlü bizce yeterliydi hizmetleri
B*** K***
12 Ağustos Pazar
Firma gerçekten kendini biliyor , fiyatlarını da ona göre ayarlıyor
M*** F*** S***
10 Ağustos Cuma
Fiyatlara laf edenler sunulan hizmeti görmezden gelmesin lütfen
2
26
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Biletall.com S7 Airlines sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. S7 Airlines Firması kendine ait kuralları ve özellikleri istediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. ( 12.07.2020 03:07:46 )

Kazan, (KZN)
KZN
RU
Antalya, (AYT)
AYT
TR

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=47857
/ True
47857