1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Saint Louis Uçak Bileti

Para Birimi
ABD Doları (USD)
Zaman Dilimi
GMT +1
Saint Louis Şehri En İyileri
  • Müzeleri
  • Gateway Arch
  • Kurabiyeli Dondurma

Saint Louis Uçuşu Olan Firmalar

Saint Louis Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
US
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İngilizce
Toplu Taşıma Fiyatı
2,50 USD
Yemek Fiyatı
14 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4 USD

Saint Louis’e Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Aralık
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz St. Louis uçak bileti ile St. Louis’e gitmek isteyen yolcular gezi planlarını önceden yapmalı ve kalacakları yerleri önceden ayarlamaları gerekir. Ekonomik olarak en uygun seyahatler için yolculuk zamanını seçmek yolcular için her zaman çok önemlidir.

Saint Louis Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

St. Louis uçak bileti ile Amerika Birleşik Devletleri’nin bu güzel kentine gelen yolcular uçak yolculuğundan sonra şehir merkezine ulaşmak için 40 kilometre yol gitmeleri gereklidir. Bunun için çeşitli ulaşım araçlarından faydalanabilirler.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 10 USD

Uçak ile St. Louis’e gelen yolcular uçak yolculuğundan sonra güvenli hızlı ve ekonomik bir şekilde havaalanından şehre ulaşım sağlamak isterlerse havaalanının anlaşmalı olduğu shuttle otobüs hizmetinden faydalanabilirler. Otobüse binebilmek için öncesinden bilet almanız gerektiğini unutmayın.

Metro

Ortalama Fiyatı: 2,50 USD

St. Louis kentinde oldukça gelişmiş ve konforlu, kaliteli bir metro ağı bulunmaktadır. Metro ile şehirde hemen hemen her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Uçak ile St. Louis şehrine gelen yolcular havaalanından şehre ulaşmak için metro hattını da kullanabilirler. Havaalanından ortalama süre: 45 dakika Havaalanından uzaklık: 40 km

Taksi

Ortalama Fiyatı: 50 USD

St. Louis’e gelen yolcular kaliteli bir şekilde kent merkezine ulaşmak isterlerse taksi ile de gidebilirler.

Otobüs

Havaalanından şehre pek çok şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunlardan biriside belediye otobüsleridir. Belediye otobüslerini kullanarak şehre rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Ortalama fiyat: 2,5 Dolar

Saint Louis Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

St. Louis şehrine hava yolu kullanılarak ulaşıma çok uygun bir şehirdir çünkü şehirde 3 hava alanı mevcuttur. Lambert-St. Louis International Airport – STL, şehrin kuzey batı yönünde, Spirit of St. Louis Airport – SUS, şehrin batısında ve St. Louis Downtown Airport, şehrin güney doğu yönünde bulunmaktadır ama ulaşım için en uygun olan havaalanı STL (Lambert St Louis International, St Louis) havaalanıdır.

Saint Louis’e Uçmak İçin 5 Sebep

  1. St. Louis uçak bileti Biletall.com sitesi üzerinden online olarak uygun fiyata alınabilir ve aynı zamanda sitenin değişik zamanlarda yaptığı çeşitli avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Biletall sitesi üzerinden hem sizin bütçenize uygun bileti rahatlıkla bulabilir hem de güvenilir bir uçak biletine sahip olabilir ve kaliteli konforlu ve rahat bir şekilde yolculuğunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.
  2. Şehirde 3 farklı havaalanı bulunmaktadır bunlardan şehir merkezine en yakın ve ulaşım için en uygun olanı STL (Lambert St Louis International, St Louis) havaalanıdır.
  3. Şehirde metro ve metrobüs toplu taşıma aracı olarak yerli halk ve şehre gelen turistler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Metro ve metrobüs sistemi şehirde bulunan bütün turistik yerlere ulaşımı sağlar.
  4. Amerika’da basketboldan sonra en sevilen bir diğer spor Salı ise beysboldur ve St. Louis takımı beysbol takımlarından St. Louis Cardinals beysbol takımına ev sahipliği yapar ve stadın büyüklüğü 45 bin kişiliktir.
  5. Gateway Arch 1800'lü yılların başında Amerikalıların batıya doğru olan keşiflerini anımsatan bir anıttır. Boyu 192 metreye kadar ulaşan bu bina Amerika’da inşa edilmiş en yüksek anıttır. Bu yapı Missouri eyaletinin en yüksek yapısıdır. Hatta dünyada kemer şeklinde tasarlanmış en büyük mimari yapı da Gateway Arch'tır.

Saint Louis Hakkında

St. Louis şehri yaklaşık olarak 320.000 kişilik nüfusu ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Missouri Eyaleti’nin en büyük şehridir. Şehir dünyaca ünlü olan Mississippi Nehri boyunca konumlanmıştır. Gateway Arc, Mississippi Nehri ile Missouri Nehri’nin kesişme noktasında konumlanmıştır ve şehrin en ünlü noktasıdır. Her turistin fotoğraflarında ve şehirle alakalı her fotoğrafta burası yer alır.

The Gateway, 1800’lü yılların başında insanların batıya doğru yaptıkları keşif gezilerini anımsattığı için buraya ‘Batı Geçidi’ de denmektedir. Şehir hakkında ilginç olan ve mutlaka bilmeniz gereken şey ise şehirde yapılan bütün etkinliklerin ücretsiz olmasıdır.

Sanat Müzesi, Dünya Kuş Cenneti, Hayvanat Bahçesi, Bilim Merkezi gibi pek çok yeri ücretsiz olarak ziyaret etme imkânına sahipsiniz. Uygun fiyata güzel bir gezi planlıyorsanız St. Louis tam size göre bir yer. Bunlara ek olarak şehirde Eski Adliye Sarayı, Saint Louis Katedrali ve şehrin birçok eski, tarihi ve sanatsal mimari yapılarını hiçbir ücret ödemeden gezme imkânına sahipsiniz.

Saint Louis Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
1,24 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

St. Louis’te şehir içinde toplu taşıma aracı olarak yerli halk tarafından en çok kullanılan araçlar metro, otobüs ve bisiklettir. Gelişmiş bir metro hattı olduğu için ve metrolarında çok geniş ve konforlu olmasından dolayı bu toplu taşıma aracı herkes için her açıdan çok uygundur.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

St. Louis park ve bahçelerin bol olduğu hatta park ve bahçeleriyle ünlü olan bir şehirdir. Bu kadar fazla park ve bahçe olduğu için yerli halk ve turistlerde genellikle ulaşım için ya parkların içerisinden yürümeyi ya da bisiklet kullanmayı tercih ederler. Bunların dışında şehirde her köşe başında görebileceğiniz taksileri kullanarak da istediğiniz yere rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Saint Louis Vize Şartları

Amerika Birleşik Devletleri Vize İstiyor mu?
Evet
Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücreti
160 USD
Amerika Birleşik Devletleri Vize Detayları
Genellikle TC vatandaşlarına 10 yıllık multiple olarak verilmektedir. Pasaport süresi 10 yıldan az olması vize süresini etkilememektedir.

Saint Louis’de Gezilecek Yerler

Gateway Arch
City Museum
Forest Park
Missouri Botanical Garden
Saint Louis Zoo
Gateway Arch

Gateway Arch veya halk tarafından sıklıkla kullanılar diğer ismiyle Gateway to the West Missouri eyaletinin St. Louis kentinde bulunan bir anıt kemerdir. Gateway Arch ABD'nin 1800’lü yılların başlarında batıya doğru keşiflerine adanmış bir anıttır.

City Museum

Şehir müzesi sizinde gittiğiniz zaman fark edeceğiniz gibi eşsiz güzellikte ve ailecek çocuklarla beraber vakit geçirmek için tek kelime ile mükemmel bir yerdir. Çeşitli kaydırak ve tünellerle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Forest Park

Kentte bulunan en güzel, en etkileyici ve büyük park olan forest park yerli halkın tatil günlerinde en sık gittiği ve rahatladığı yerlerden birisidir. Parklarıyla ünlü olan St. Louis’de bu eşsiz parkı görmenizi tavsiye ederiz.

Missouri Botanical Garden

St.Louis şehrinde bulunan Missouri Botanik Bahçesi’nde “Bakewell Osmanlı Bahçesi” isimli bir bölüm bulunmaktadır ve 2006 yılında açılmıştır. St. Louis’de yaşayan türk mimar Fazıl Sütçü’nün kendi isteğiyle çalışmalarına yardım ettiği Bakewell Osmanlı Bahçesi, pek çok açıdan Türk bahçe kültürüne ait özellikler taşımaktadır. Bahçe pek çok açıdan eşsiz ve görkemlidir, köşkünden, yan duvarların süslemelerine kadar birçok ayrıntı da Türk sanatçılar tarafından yapılmıştır.

Saint Louis Zoo

Amerika Birleşik Devletleri'nin Missouri Eyaleti'ndeki Saint Louis Hayvanat Bahçesi ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır. Burada bulunan bir çita 8 yavru meydana getirerek tarihe geçmiştir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Saint Louis Hayvanat Bahçesi’ndeki bu çitanın 8 yavrusu da sağlıklı olarak yaşamaktadır. Hayvanat bahçesinde pek çok vahşi ve evcil hayvan da bulunmaktadır. Güzel vakit geçirmek için oldukça ideal bir yer.

Saint Louis’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Pancake
Sosisli Sandviç
Kurabiyeli Dondurma
Limonata
St. Louis Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Sosisli Sandviç

Amerika’nın en ünlü sokak atıştırmalığı tartışmasız sosisli sandviçtir. St. Louis’te de sokakta kime sorarsanız sorun yine aynı cevabı alacaksınız ve neredeyse her köşe başında bulabileceğiniz sosisli sandviçler şehrin en önemli atıştırmalığıdır.

Pancake

Akçaağaç şurubuyla tatlandırılan pancake’ler, Amerika’da ve St. Louis’te sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Şehirdeki birçok kafe ve restoranda bulabileceğiniz bu lezzetli atıştırmalığı küçük işletmelerin daha güzel yaptığını söyleyebiliriz.

Kurabiyeli Dondurma

Her mevsim severek tüketilen tatlıların başında tüm dünyada dondurma geliyor. Özellikle kurabiye parçaları ile hazırlanan dondurma bu şehirde çok popüler olmuş ve herkes tarafından çok sevilerek tüketilmektedir.

Limonata

Genellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan ve tüm dünyada çok meşhur olan limonata bu şehirde naneli, çilekli gibi farklı aromalarla tatlandırılıyor. Kafe ve restoranlarda bulabileceğiniz bu lezzet aynı zamanda eğlence parklarında da küçük büyük herkesin vazgeçilmezlerinden biri.

Konaklama İçin Saint Louis Otel Seçenekleri

Ucuz St. Louis uçak bileti tercihi ile Amerika Birleşik Devletleri’nin St. Louis kentine yapılacak iş ve turistik gezler için gelen yolculara şehirde pek çok çeşitli konaklama seçenekleri sunulu

Hyatt Regency Saint Louis at The Arch

Şehir merkezine 5 km mesafede yer alan bu lüks ve konforlu otel, şehre gelen ziyaretçiler için oldukça uygun fiyatta ve konumdadır.

315 Chestnut Street, Downtown St. Louis, Saint Louis, MO 63102, ABD<strong>&</strong>
La Quinta Inn & Suites St. Louis Westport

St. Louis şehir merkezine ve havaalanına biraz uzaktadır ancak kaliteli ve konforlu bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler için çok lüks bir oteldir. Uluslararası bir otel olduğu için dünyada çoğu ülkede şubeleri vardır ve bu yüzden kalite açısından tek kelime ile mükemmeldir.

11805 Lackland Road, Saint Louis, MO 63146, ABD
Hampton Inn St Louis at the Arch

St. Louis şehir merkezine 5 km mesafede bulunur ancak ulaşım için gezi yerlerine yine de oldukça uygun mesafededir.

333 Washington Avenue, Downtown St. Louis, Saint Louis, MO 63102, ABD

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Saint Louis ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

İstanbul Airport Terminal Rehberi
İstanbul Airport Terminal Rehberi
22 Mayıs 2019
İstanbul Airport (İstanbul Havalimanı) hakkında Türk Hava Yolları'nın hazırlamış olduğu giden yolcu katı ve gelen yolcu katı için terminal rehberini sizlerle paylaşıyoruz. İstanbul Havalimanı'na seyah
Seyahat Sırasında Yapılması Gerekenleri Öğrendik, Peki Yapılmaması Gerekenler?
Seyahat Sırasında Yapılması Gerekenleri Öğrendik, Peki Yapılmaması Gerekenler?
18 Mart 2019
Dünya genelinde her gün milyonlarca insan çeşitli nedenler dolayısıyla seyahat ediyor. Eğer bu yazıyı okuyorsanız sizin de bu insanlardan biri olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Şu ana kadar çoğunlukla
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
İstanbul Havalimanı Hakkında Merak Edilenler
06 Aralık 2018
29 Ekim’de birçok ülkenin devlet başkanlarının katılımıyla ve büyük bir törenle açılan İstanbul Yeni Havalimanı hakkında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz, Dünya’daki en büyük ha
Tatil Sırasında Acil Durumlar İçin Almanız Gereken Önlemler
Tatil Sırasında Acil Durumlar İçin Almanız Gereken Önlemler
10 Ağustos 2018
Keyifli bir seyahat için her türlü hazırlığı yaparken, olumsuz durumların meydana gelmesini önlemek istiyorsak gerekli özeni göstermemiz gerekir. Farklı ülke ve şehirlere yolculuk etmek her zaman sağl

Saint Louis Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Okuldan vizeler arasında kaçmıştık ev arkadaşım ile güzel oldu
Biz çok keyif aldık, 2 gün yağmur yağdı ama keyifliydi
Buraya çok gitmek istiyordum, bu hafta gideceğiz kısmet olursa
Biz çok keyif aldık çok güzeldi herşey
Sevgilim ile gittik çok güzel bir şehir, gerçekten gezilecek çok yeri var
Tur ile gitmiştik, rehberimiz çok ilgiliydi teşekkürler.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Saint Louis Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

23.07.2019 03:12:30

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948