1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Sal Uçak Bileti

Sal Para Birimi
Yeşil Burun Adaları Eskudosu (CVE)
Sal Zaman Dilimi
GMT -1
Sal Şehri En İyileri
Sahilleri, Plajları, Balık

Sal Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Sal Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Sal Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
CV
Resmi Dil
Portekizce
Toplu Taşıma Fiyatı
10 CVE
Alkolsüz İçecek Fiyatı
10 CVE

Sal’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Ocak
En Ucuz Gün
Pazartesi
En İyi Mevsim
Yaz
En İyi Ay
Haziran

Sal Adası şehri içerisinde çok sıcak ve bir o kadar da nemli bir iklimin etkisi görülür. Bu sebeple yıl içinde farklı mevsimlere ait olacak şekilde uzun ve eğlenceli geziler kolayca yapılabilir. Yıllık sıcaklık ortalaması genel olarak 18 derece civarında görülür. Ağustos ve ekim ayları arasında ise yoğun bir şekilde yağış alır. Sal İstanbul arası uçakla kaç saat sorusu için toplam 8,5 saatlik bir seyahatin olacağını söylemek mümkündür. Ortalama uzunlukta bir uçuş gerçekleşir. Hava şartları konusunda bakıldığı zaman, hava şartları uçuş süresini olumsuz olarak etkilemez. Bahar döneminde de Sal Adası'nda rahat bir şekilde seyahat edilebilir.

Kış zamanı Sal Adası genel olarak ılıman bir iklime sahiptir ve çok soğuk olmaz. Bu nedenle kış döneminde de gezilmek için uygun bir lokasyondur. Yalnızca yoğun yağışlara karşı dikkat edilmelidir. Sal İstanbul uçak biletleri de her sezon için farklı fiyatlar ve fırsatlar sunar.

Sal İstanbul uçak bileti fiyatları için yolcular açısından uygun gelebilecek fırsatlar önceden fark edilmelidir. Festival zamanlarında da Sal Adası biletleri artış gösterebilir. Bu nedenle gidilmesi planlanan bir festival öncesinde bilet bakılması daha iyi olabilir.

Sal Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Sal Havalimanı'na geldikten sonra tüm misafirler, farklı yollarla seçilebilecek olan ulaşım ağları ile Sal Adası merkezine geçebilir.

Otobüs
Sal Havalimanı ve ada merkezi arasında gitmekte olan herhangi bir otobüs seferi bulunmamaktadır.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 30 CVE

Sal Havalimanı ve ada merkezi arasında çalışan shuttle servisleri ile ulaşım sağlanabilir.
Taksi

Ortalama Fiyatı: 100 CVE

Sal Havalimanı ve Sal Adası merkezi arasında ulaşım için taksiler de tercih edilebilir.
Araç Kiralama
Sal Havalimanı içinde hizmet sağlayan birçok araç kiralama firması ile özel araç temini gerçekleştirilebilir.

Sal Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Wifi
Emanet Eşya

Sal Havalimanı ile ada merkezi arasında 5 km uzaklık yer almaktadır. Bununla birlikte ortalama 10 dakika içerisinde de havalimanından ada merkezine geçmek mümkün olacaktır. Sal en ucuz uçak bileti fırsatlarından faydalanmak için yıl içerisindeki farklı dönemlere ait olarak sunulan biletlere mutlaka göz atılmalıdır. Her lokasyondan kampanya sağlayan bir uçak bileti şirketine denk gelinmesi söz konusu olabilir. Belirli zamanlar için daha yoğun bir şekilde turist ağırlamakta olan Sal Havalimanı'nda zamanı değerlendirmek adına faydalı olabilecek alternatifler tercih edilebilir. Bu şekilde misafirler de birçok etkinlikle uçağın saatini bekleyebilir.

Diğer seçenekler için erken rezervasyon kampanyaları daha ekonomik olacaktır. Arta kalan zamanı değerlendirmek adına da isteyen misafirler dinlenme salonlarında uçak kalkış saatini bekleyebilir ve zaman geçirebilir. Diğer misafirler de ihtiyaç olması durumunda alışveriş mağazalarını dolaşabilir ya da yemek yemek için restoranları tercih edebilir.

Sal’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Sal Adası içerisinde özellikle yaz tatillerini değerlendirmek adına keşfedilecek çok fazla sahil bulunmaktadır.
  2. Kültürel anlamda çeşitlilikler sunan yapıları da mutlaka yerinde keşfedilmelidir. Sal uçak bileti Qatar Airways ya da diğer bir hava yolu şirketinin sayesinde alınabilir ve bu şekilde kampanyalı biletlerden fayda sağlanabilir.
  3. Afrika mutfağının farklı tatlarını denemek isteyenler mutlaka adanın yerel lezzetlerini keşfetmeli ve yerinde denemelidir.
  4. Özgün etkinliklere katılmak ve eğlenceli zamanlar geçirmek isteyenler ilk olarak en ucuz Sal uçak bileti araştırmalarını sağlamalı ve sonra da katılmak istediği aktiviteleri not etmelidir. Sal Festivalleri arasında her tarza hitap edecek müzik, sanat, spor ve bilimsel etkinlikler mevcuttur.
  5. Sal uçak bileti rezervasyon işlemleri sonrası alışverişi de düşünen bireyler için yerel ürünler satan çok fazla dükkanın yer aldığını söylemek gerekiyor.

Sal Hakkında

Atlas Okyanusu üzerinde yer alan Yeşil Burun Adaları ülkesinin içerisinde bir ada olan Sal, Batı Afrika'ya yaklaşık 900 km uzaklıktadır. Ülkenin resmi adı Cape Verde olarak geçer. Hem doğal yerleri hem de kültürel oluşumu ile Afrika'da görmeye değer bir ada olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de Sal uçak bileti satışları konusunda da çok sık bir şekilde rağbet görülür. Yaz dönemi öncesi için daha uygun fiyatlar ile satın alınabilecek bilet fırsatlarını kaçırmamak için Sal uçak bileti alternatiflerine göz atılması uygun olacaktır. Erken zamanda alındığında fiyat açısından daha iyi gelecektir.

Doğal alanları ve uzun sahilleri nedeniyle Sal Adası gezisi çok özgün ve keyifli geçebilir. Bu nedenle adaya gezi düzenlemeyi düşünenler ilk olarak Sal ucuz uçak bileti araştırmalarını yaparak adım atmalıdır. Yeşil Burun Adaları ülkesinin merkezi bir adası olarak kabul edilen ve yaşantısı ile de dikkatleri üzerine çeken Sal Adası, balıkçılık ve tarım alanlarında da gelişimini hızla devam ettiren bir adadır. Ada içerisinde gelişmiş ve hareketli bir yaşam durumu mevcuttur.

Sal uçak bileti THY ya da farklı diğer birçok hava yolu şirketi aracılığı ile farklı zamanlar için kolaylıkla satın alınabilir. Farklı milletlerden gelerek zamanla adaya yerleşen birçok vatandaşının hayatını devam ettirdiği Sal Adası, kültürel çeşitliliği açısından da çok dikkat çeker. Her sene hem yerli hem de yabancı birçok turistin görmek için gezi planladığı turistik adalar arasında yer almaktadır. Sal uçak bileti fiyatları, uygun imkanlarla satın alındığında daha ekonomik olacaktır.

Sal Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Sal Adası içerisinde dolaşılması düşünülen tüm lokasyonlar için otobüsler ile oldukça rahat bir şekilde ulaşım gerçekleştirilebilir. Bu sebeple en popüler ulaşım aracı olarak da otobüsler bilinir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Sal Adası içerisinde ulaşım sağlamak açısından taksi ve bisikletler de sıklıkla kullanılır.

Sal Vize Şartları

Yeşil Burun Adaları Vize İstiyor mu?
Evet
Yeşil Burun Adaları Vize Ücreti
25 EUR
Yeşil Burun Adaları Vize Detayları
Ülkemizde temsilcisi bulunmadığı için vize havalimanlarından alınabilir.

Sal’da Gezilecek Yerler

Monte Grando
Salinas De Padra De Lume
Sal Adası Sahilleri
Viverio Botanic Garden
Calheta Funda
Manzara Görmek İsteyenler İçin Monte Grando

Sal Adası'nın muhteşem manzarasını görmek için Monte Grando adasına mutlaka çıkılması gereklidir. Buradan görülen ada manzarası eşliğinde fotoğraf çekilebilir.

Sal Adası Tarihine Tanıklık Edin: Salinas de Padra de Lume

Adanın müzesi olarak geçen bu yapı aynı zamanda eşsiz mimarisi için bile görülmeye değer kültürel yerlerinin başında gelmektedir.

Sörf ve Diğer Eğlenceler İçin Sal Adası Sahilleri

Sal Adası'nda ziyaret edilecek her sahil, ziyaretçilere farklı keyifler ve deneyimler sunar. Sörf ise her sahilin en vazgeçilmez etkinliği olarak bilinir.

Canlı Çeşitliliğine Verilen Değer: Viverio Botanic Garden

Sal Adası'nda farklı bitki ve hayvan çeşitliliklerini yakından görmek isteyenler mutlaka bu bahçeyi ziyaret etmelidir.

Korumaya Alınan Özel Bir Alan: Calheta Funda

Ada güvenliği tarafından korumaya alınan bu doğal alanda yürüyüş yapmak ve temiz havasını solumak çok iyi gelecektir. Sal İstanbul uçak seferleri sonrası dinlenmek için iyi gelebilir.

Sal’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

İstiridye Tabağı
Deniz Mahsülleri
Cachupa
Tosta Mista

Sal Adası içinde, Afrika toprakları etkisine ait olan birçok değişik lezzeti burada denemek oldukça heyecan verici gelebilir. Bu sebeple ilk olarak Sal Adası restoranları konusunda bir araştırma yapılmalıdır.

Adanın En Meşhur Yemeği Olan İstiridye Tabağı

Adada her deniz ürünü oldukça meşhur. Bu tatlar arasında özenle hazırlanan baharatlı ve sebzeli istiridye tabağı mutlaka denenmeli.

Adada Çıkan Her Şeyi Ünlü: Deniz Mahsülleri

Sal Adası deniz mahsülleri konusunda zengin bir adadır. Bu konuda farklı tatlar mutlaka denenmeli.

Mısır ve Patatesin Muhteşem Birleşimi: Cachupa

Mısırlı ve patatesli bir yemek olan Cachupa, her öğün için tercih edilebilecek oldukça doyurucu bir yemektir.

Jambonlu Sandviçte Bir Tat Denemesi: Tosta Mista

Jambon ve peynirle hazırlanan bu sandviç, adanın en meşhur lezzetidir ve hızlıca karın doyurmak için de ideal bir seçimdir.

Oldukça Meşhur Olan Ton Balıklı Yemekler

Adanın en iyi balık çeşidi olarak bilinen ton balığı ile hazırlanan farklı yemekler de mutlaka denenmelidir.

Konaklama İçin Sal Otel Seçenekleri

Sal Adası içerisinde konaklama için tercih edilebilecek birçok otel seçeneği mevcuttur. Sal uçak seferleri sonrası ada içerisinde konaklama otellerine kolayca ulaşım sağlanabilir.

Meliá Dunas Beach Resort & Spa
Adanın en iyi otelleri dendiği zaman başlarda gelen bir tesistir. Konforlu bir konaklama isteyenler için ilk tercihlerden biri olmaya adaydır.
Santa Maria 4110, Cape Verde
Meliá Tortuga Beach
Sal İstanbul uçak saatleri sonrası dinlenmek için idealdir. En merkezi sahillere olan yakınlığı sayesinde de avantajlı bir konumdadır.
Urbanização da Cabocan, ZDTI de Ponta Preta, Cape Verde
Murdeira Village Resort
Sal İstanbul uçuş süresi sonrası iyi gelecek bir tesistir. Merkezi konumunun yanında oldukça iyi sahillere yakınlığı ile dikkat çeker.
345 Espargos Murdeira Bay Sal CPV

Sal Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

  • Sal şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
    Yılın en uygun zamanı Ocak ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Sal ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Covid-19 Hakkında Bilgi Alınabilecek Güncel Kaynaklar
Covid-19 Hakkında Bilgi Alınabilecek Güncel Kaynaklar
31 Mart 2020
Koronavirüs hakkında bilgi alabileceğiniz kayanlar, Koronavirüs hakkında genel bilgiler, Tedavisi var mı? Güncel veriler nerlerdir? gibi başlıklara sizin için bu yazıda yer verdik. Bu süreçte özellikl
Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
Çocuklar İçin Sanal Hayvanat Bahçeleri #EvdeKal
30 Mart 2020
Covid-19 nedeni ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de insanlar evden dışarı çıkmıyor. Evde çocuklarınızla verimli dakikalar geçirebilmeniz için bu yazıyı sizlere hazırladık. Sanal Hayvanat bahçele
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
Koronavirüs Salgınıyla Mücadele İçin 46 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu
21 Mart 2020
Gün geçtikçe etkilerini göstermeye devam eden korona virüsü salgını kapsamında, ülkemizde tedbirler alınmaya devam etmekte. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yaptığı son açıklama ile 46 ülkeye uçuşla
Avrupa’da Mutfağı İle Nam Salmış 7 Ülke
Avrupa’da Mutfağı İle Nam Salmış 7 Ülke
18 Mayıs 2017
Elbette ki hemen hemen herkes için dünyanın en güzel yemeği, annelerinin ellerinden çıkan yemektir. Fakat gittiğiniz her yerde anne yemeği yeme fırsatı bulamayabilir veya farklı yemekler denemek istey

Sal Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (53)
İyi (31)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%63
%37
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,6
84 Değerlendirme
A*** A***
4 Kasım Pazartesi
Şehir değişik bir şekilde gül kokuyordu
G*** T***
1 Eylül Pazar
Muhtemelen bir kere daha giderim ,
E*** G***
25 Ekim Cuma
tatil için çok iyi yerlerden
G*** E***
25 Nisan Perşembe
Biraz nemli geldi bana
2
4
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sal Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:43:31 )

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678