1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Santa Ana Uçak Bileti

Santa Ana Para Birimi
ABD Doları (USD)
Santa Ana Zaman Dilimi
GMT -7
Santa Ana Şehri En İyileri
Renkli Sokaklar, Irvine Park, Cioppino
Santa Ana Hava Durumu (6 Haziran) 21°C Parçalı Bulutlu
Santa Ana Hava Durumu (7 Haziran) 24°C Güneşli

En Ucuz Santa Ana Varışlı Uçak Seferleri

İstanbul - Santa Ana
Deutsche Lufthansa
07 Haz 2020
Kayseri - Santa Ana
Türk Hava Yolları
11 Haz 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

En Ucuz Santa Ana Kalkışlı Uçak Seferleri

Santa Ana - San Francisco
Alaska Airlines
29 Haz 2020
Santa Ana - İstanbul
American Airlines
01 Tem 2020
Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Santa Ana Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Santa Ana Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Santa Ana Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
SV
Priz Voltajı ve Tipi
120v
Resmi Dil
İspanyolca
Toplu Taşıma Fiyatı
1,75 USD
Alkolsüz İçecek Fiyatı
2 USD

Santa Ana’ya Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Kış
En Ucuz Ay
Kasım
En Ucuz Gün
Salı
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Ekim

Ucuz Santa Ana uçak bileti aldıktan sonra şehre kolaylıkla gidilebilir. Ancak bazı mevsimlerde bu şehre gitmek daha uygun olacaktır. Santa Ana genel anlamı ile sıcak bir şehirdir. Yıl boyunca kışları bile nadiren eksilerin altına düşer. Genelde yazları 30 derecenin üzerindeyken kışları 10-20 derece araları değişmektedir. Sıcak sevmeyen kişiler için yazları bu şehri ziyaret etmek pek uygun olmayacaktır. Bu nedenle şehre gitmek için en uygun zaman Sonbahar mevsimidir. Sonbahar'da herhangi bir sorun olmadan ılık bir mevsimde şehri gezmek söz konusu oluyor. Çok sıcak olmadığı için de istenilen her bölge rahatlıkla gezilebilir.

Santa Ana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Santa Ana uçak bileti alınmasının ardından havalimanına ulaşım sağlanır. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için de birçok yol bulunabilir.

Havalimanı Servisleri
Sık sık kullanılan bir ulaşım seçeneği olmuştur. Santa Ana'da çok fazla ulaşım aracı olmadığı için şehirde bir yerden bir yere gitmek için Uber kullanılan bir yöntemdir. Uber'i bulmak ve kullanmak zor olmadığı için turistlerin ve yerel halkın sık sık kullanmış olduğu bir ulaşım yöntemidir.
Taksi
Uber dışında normal taksiler de sık sık tercih edilen bir ulaşım aracıdır. Taksiler biraz daha pahalı bulunduğu için çok fazla tercih edilen bir yol değildir. Ancak özellikle belli başlı yerlere gitmek için tercih ediliyor.
Metro
Santa Ana'da en sık tercih edilen toplu taşıma aracı metrodur. Metro kullanılarak yaklaşık yirmiye yakın durağa gidilebilir. Metro için bilet fiyatları değişmekle birlikte 2 dolardan başlamaktadır. Git gide yükselme söz konusu oluyor.
Araç Kiralama
Özellikle geniş bir gezi rotasına sahip olan kişilerin tercih ettiği ulaşım yöntemi olarak araç kiralama bulunuyor. Araçları kiralayarak her yere ulaşım sağlanabilir. Araçları havalimanından kiralamak mümkündür. Turistler kendi ihtiyaçlarına göre genişli

Santa Ana Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama

Santa Ana uçak ile havalimanına ulaşım sağlanır. John Wayne havalimanına gidildiğinde kişileri birçok hizmet bekliyor. Kişiler hem kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilir hem de almak istediği birtakım ürünleri alma imkanı bulabilir. Havalimanında yer alan en önemli yerlerden biri sağlık merkezleridir. Sağlık merkezlerinin sunduğu hizmetlerden haftanın her günü ve her saati yararlanmak mümkündür. Doktorlar ve hemşireler her daim bulunuyor.

Havalimanından çıkmadan önce şehre dair son alışverişleri yapmak mümkündür. Kişi ister kendine bir şeyler alabilir isterse de hediyelik eşya alma imkanı bulabilir. Duruma göre uygun fiyatlı ürünleri almak söz konusu olabilir. Bir diğer imkan ise bagaj imkanıdır. Bagaj taşımacılığı konusunda herhangi bir problem yaşanmaz. Çünkü bagajlar doğru şekilde taşınır ayrıca kayıp gibi problemlerde oluşmaz.

İletişim konusunda da birçok imkan sunuluyor. Yolcular için WiFi imkanları yer alıyor. Ayrıca isteyenler için telefon kullanma imkanı da söz konusudur. Para çevirmek isteyenler için döviz merkezleri bulunuyor. İsteyen istediği para birimini çevirebilir bu konuda bir problem yaşanmaz.

Son olarak havalimanında kafe ve restoranları keşfetmek mümkündür. Çeşitli yiyecekleri tüketmek uçak beklerken bir kahve içmek için imkan sunan bölgelerdir. Rahatlıkla yeyip içmek için bu mekanlar tercih edilebilir.

Santa Ana’ya Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Santa Ana uçak bileti alınmasının ardından şehre gidildiğinde görülmesi gereken birtakım noktalar vardır. Bunlardan biri de Santa Ana volkanlarıdır. Santa Ana volkanları sadece bir tane ile sınırlı kalmıyor. Birçok volkanı görmek ve keşfetmek mümkündür. Gerçek volkanlara ilgisi olan herkesin uğraması gereken yerlerdir.
 2. Eski sayılabilecek yerleşime sahip olan Santa Ana'da tarihi yerleşimler bulmak mümkündür. Birçok 1800'lü yıllardan kalma katedrale rastlamak mümkündür. Ayrıca şehirde birçok doğal parka rastlamak da mümkündür. Keyif yapmak ve rahatlamak isteyen herkes bu parklara gidebilir.
 3. Şehir oldukça renkli bir mimariye sahiptir. Santa Ana'ya gidildiği ilk andan itibaren rengarenk dairelere ve sokaklara rastlamak mümkün olacaktır. Keyifli fotoğraflara ev sahipliği yapar.
 4. Santa Ana mutfağı karma bir mutfaktır. İçerisinde Meksika ezgilerini de bulmak mümkündür. Aynı zamanda geleneksel Amerika mutfağı da yer alır.
 5. Başta Santa Ana arkeoloji müzesi olmak üzere birçok müze Santa Ana'da gezmek için uygun bölgelerdir. Tarihi müzeleri gezmek isteyenlerin genel tercihi olabilir.

Santa Ana Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri'nin en kalabalık ve ünlü eyaletlerinden biri olan Kaliforniya'da yer alan Santa Ana şehri oldukça ilgi çeken bir bölgedir. Orange County'de bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük 53. şehri olma özelliğine sahiptir. 1869 yılında kurularak bir yaşam bölgesi haline getirilmiştir.

Santa Ana Nehri verilen sulak alanın 10 kilometre yakınlarında kurulmuştur. Yüzölçümü olarak çok büyük bir şehir olmasa da Amerika'nın en kalabalık 4. şehri konumundadır. Meksika Amerika savaşına şahit olmuş bir şehir konumundadır. İçerisinde birçok kültürü barındırıyor. Amerika'nın diğer şehirlerinde olduğu gibi bu şehirde de farklı kültür birleşimlerini görmek mümkün olacaktır.

Hava sıcaklığı genel olarak yüksek bir şehirdir. Yıl boyunca eksilerin altına inildiği çok nadir görülür. Sıcak sever kişilerin tercih ettiği bir bölge konumundadır. Gezilecek birçok yerleri bulunuyor. Özellikle canlı canlı volkan görmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir bölgedir. Uluslararası parklar, müzeler, katedraller ziyaretçilerini bekliyor.

Santa Ana Kaliforniya eyaletinde bulunan bir bölge olduğu için çoğu ünlü bölgelere de yakındır. Yani kişiler Santa Ana'dan çıkıp çeşitli yerlere gezi rotasını kolaylıkla çevirebilirler.

Santa Ana Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
3,48 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

En sık kullanılan şehir içi ulaşım aracı metrodur. Her yere gitmese de halkın ve turistlerin tercihi oluyor.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Turistler ve ziyaretçiler için kiralık araç daha uygun bir ulaşım aracıyken şehir içinde yaşayanlar genelde taksileri tercih ediyor.

Santa Ana’da Gezilecek Yerler

Arkeoloji Müzesi
Adventure City
Irvine Park
Hayvanat Bahçesi
Bowers Museum
Arkeoloji Müzesi

Santa Ana'da yer alan Arkeoloji Müzesi dünyanın her yerinden gelen birtakım ürünlerin sergilendiği bir yerdir. Çoğu ilgisi olan kişi bu yerlere gitmeli ve görmelidir. Çünkü bu Arkeoloji Müzesi oldukça büyük ve çeşitlidir. Turistlerin sık sık yöneldiği bir yerdir. Doğal bir gezi noktasıdır.

Adventure City

Macera sitesi olarak geçen Adventure City de hem yerli halkın hem de turistlerin çok fazla ilgi duyduğu bir yerdir. Macerayı, eğlenmeyi, gülmeyi ve çığlık atmak mümkündür. Çeşitli araçlara binmek farklı yerleri görmek mümkündür.

Irvine Park

Santa Ana doğal sayılabilecek bir şehirdir. Hayata ara vermek isteyen kişiler, dinlenmek ve nefes almak isteyenler Irvine Park'a mutlaka gitmelidir. Yeşil bir alandır. Gün doğumu ve gün batımı esnasında huzuru bulmak isteyenlerin gitmesi gereken bir bölgedir.

Hayvanat Bahçesi

Santa Ana'da yine farklı bölgelerden gelen çeşitli hayvanlar bulunuyor. Bu hayvan çeşitlerini görmek için Zoo olarak adlandırılan Hayvanat Bahçesi'ne mutlaka uğranılmalıdır. Kimse hayatında görmediği hayvan çeşitlerini burada görebilir. Eğlenebilir ve eğitici olabilir.

Bowers Museum

Kültür, sanat, tarih, eğlence, eğlenme ve öğrenme açısından tercih edilecek bir müze olarak Bowers Museum görülebilir. Bowers Museum'da turistlerin aklına fotoğraf çekmek bile gelmeyecektir. Çünkü birbirinden eğitici ve ilgi çekici ürünler burada görülüyor.

Santa Ana’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cioppino
Cobb Salad
Burrito
Cioppino

Santa Ana uçak bileti aldıktan sonra şehre gidilir. Şehre gidildiği andan itibaren birçok tat alınabilir. Bu tatları keşfetmeye Cioppino'dan başlanılabilir. Cioppino adı verilen yiyecek bir balık yahnisidir. Bu balık yahnisi içerisinde yengeç, karides, midye, beyaz balık, deniztarağı ile yapılan bir yiyecektir. Bu yahnide domatesten yapılan bir sos kullanılıyor. Lezzetli bulunan bir yiyecektir.

Cobb Salad

Her restoranda bulunan bir yiyecektir. Cobb Salad içerisinde pastırma, mavi damarlı peynir, domates, yumurta, tavuk, avokado ile yapılan bir salata türüdür. Salatanın adı ise bu yiyeceği keşfeden Robert Cobb'dan gelmektedir.

Burrito

En lezzetli Burrito Santa Ana'da yer alır. Özel olarak yapılan tortillanın içerisine bol bol et koyuluyor. Daha lezzetli ve eğlenceli bir yiyecektir. Mutlaka denenmesi gerekiyor.

Konaklama İçin Santa Ana Otel Seçenekleri

Ucuz Santa Ana uçak bileti alıp şehre gittikten sonra kalacak birçok yer bulunuyor. Buradan gezmek mümkün olur.

Best Western Plus Orange County Airport
Bu otel içerisinde ücretsiz otopark ve WiFi hizmetleri veriliyor. Kahvaltı dahildir aynı zamanda sigara içilmeyen bir otel olduğu için tercih ediliyor. Ücretsiz havaalanı hizmeti verilirken fitness merkezi de bulunuyor.
2700 Hotel Ter, Santa Ana, CA 92705 5602
Hampton Inn Suites Santa Ana
Ücretsiz havaalanı transfer hizmetinin yanı sıra kahvaltı dahil ve WiFi hizmetleri bulunuyor. Suitler, fitness merkezleri yer alan bir yerdir.
2720 Hotel Ter, Santa Ana, CA 92705 5602
Candlewood Suites Orange County
Ücretsiz WiFi ile ücretsiz otopark hizmetleri veriliyor. Klima ve sigara içilmeyen odalar turistlere sunuluyor. Küçük mutfağı ve fitness merkezleri bulunuyor.
2600 Redhill Ave, Santa Ana, CA 92705-5517

Santa Ana Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Santa Ana 4.023,45 TL 21 Saat 30 Dakika
Kayseri - Santa Ana 7.370,94 TL 32 Saat 5 Dakika

Santa Ana Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Santa Ana uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Alaska Airlines, American Airlines, Deutsche Lufthansa, Türk Hava Yolları.
 • Santa Ana yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Santa Ana varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu İstanbul - Santa Ana olup, bilet fiyatı 4.023,45 TL'dir.
 • Santa Ana şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Kasım ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Santa Ana ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
17 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
03 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Bandırma Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat 20 Dakika 17 Eylül Ekspresi Nedir? 17 Eylül Ekspresi, İzmir Basmane ve Balıkesir Bandırma arasında günlük
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
Özlediğimiz Karlı Manzaralar! İşte Türkiye'de Karların En Çok Yakıştığı 10 Dağ
13 Ocak 2020
En uzun gece 21 Aralık’ın ardından kış kendini tüm yurtta hissettirmeye devam ediyor. Başta Doğu illerimiz olmak üzere, Türkiye’de karların en çok yakıştığı illerdeki 10 dağ manzarasını sizler için l
Ilgaz Kayak Merkezi
Ilgaz Kayak Merkezi
08 Kasım 2019
Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Kastamonu il sınırları içerisinde yer alan Ilgaz sıradağlarında konumlanan Ilgaz Kayak Merkezi, muhteşem doğası ile 2850 metre rakıma sahiptir. Gerek sempatikliği ger
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
Adıyaman’da Gezilecek Yerler: Adımayan'da Nereye Gidilir?
20 Ağustos 2019
Türkiye’nin güneydoğusunda, Fırat’ın merkezinde bulunan bölgenin arkaolojik araştırmalara göre geçmişi Paleolitik Çağ’a kadar uzanıyor! Cumhuriyet dönemine kadar ‘Hisn-i Mansur’ olarak bilinen bu şehi

Santa Ana Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (65)
İyi (23)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%74
%26
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
88 Değerlendirme
E*** E***
30 Eylül Pazar
Birbirinden farklı bir çok insan, kültür , yemek ve içecek güzeldi
C*** K*** K***
1 Eylül Cumartesi
Arkadaşımla beraber bir çılgınlık yapıp bu hafta buraya gidiyoruz.
H*** D*** A***
17 Ağustos Cuma
Haftasonu kaçamak olsun diye gittik, güzel bir yer internetten bulmuştuk
S*** E***
8 Temmuz Pazar
Biz çok keyif alarak gezdik, dolaştık çok güzeldi
C*** G***
9 Mart Cumartesi
Tatil için tercih edilebilecek güzel yerlerden
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Santa Ana Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 6.06.2020 05:17:00 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Santa Ana, (SNA)
SNA
US

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=74699
/ True
74699