1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
Yeni bir şey deneyin!Tekrar Dene

Santa Cruz Uçak Bileti

Para Birimi
Filipin Pesosu (PHP)
Zaman Dilimi
GMT -4
Santa Cruz Şehri En İyileri
  • Deniz Turizmi
  • Santa Cruz Beach Boardwalk
  • Burrito

Santa Cruz Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
PH
Priz Voltajı ve Tipi
220v
Resmi Dil
Filipince
Toplu Taşıma Fiyatı
1,50 PHP
Yemek Fiyatı
10 PHP
Alkolsüz İçecek Fiyatı
3 PHP

Santa Cruz’a Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
İlkbahar
En Ucuz Ay
Nisan
En Ucuz Gün
Cuma
En İyi Mevsim
İlkbahar
En İyi Ay
Mayıs

Ucuz Santa Cruz uçak bileti tarifelerinden istifade ederek kenti ziyarete gelen yolcuların bilmemesi gerekenlerin başında tabi ki Santa Cruz'a gelmek için en uygun vaktin ne zaman olduğu sorusudur. Şehir genel itibari ile tropikal kuşakta yer aldığı için ılıman bir şehirdir. Yıl boyu sıcaklık farkı çok azdır. Ancak her ne kadar ılıman olsa da akşam üzerileri çıkan esinti havanın serinlemesine neden olmaktadır.

Santa Cruz'a seyahat için en uygun ve en en ucuz mevsimi İlkbahar sezonudur. Özellikle Mayıs ve Haziran ayları denizin keyfinin çıkarıldığı aylardır. Halk günü olarak tabir edilen ve gelenekselliği içerisinde barındıran gün is Cuma günleridir. Şehirde cuma günleri çoğu süpermarkette ve türevi yerlerde indirimler yapıldığını göreceksiniz.

Santa Cruz Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Santa Cruz uçak bileti ile buraya gelen ziyaretçiler Santa Cruz şehir merkezine gitmek için ibr çok ulaşım aracı alternatifleri bulunmaktadır.

Metro

Ortalama Fiyatı: 2 USD

San Jose havaalanının 2 km ilerisinde metro istasyonu mevcuttur. Ayrıca metro istasyonuna ücretsiz olarak ulaşım sağlayan havalimanı ringleri bulunmaktadır. Metro istasyonu alternatifi ile Santa Cruz'un tam merkezine ulaşımını gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 5 USD

90 dakika Havalimanından uzaklık: 48 km

Araç Kiralama

havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama ofislerinden arzuladığınız bir aracı kiralayarak Santa Cruz şehir merkezine ulaşımını konforlu bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Santa Cruz Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Santa Cruz kenti bünyesine de bir havaalanı barındırmamaktadır. Ancak buraya en yakın uluslararası havalimanının adı San Jose Uluslararası Havaalanıdır. Santa Cruz uçak bileti ile burasını ziyarete gelen yolcular, Santa Cruz şehir merkezine ulaşmak için aktarmalı yolculuk yapacaklardır.

San Jose Uluslararası Havaalanı'nın merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 48 km ve araç ile Santa Cruz şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 60 dk sürmektedir.

Ayrıca Havaalanı'nda vakit geçirmek isteyen ziyaretçilerin vakitlerini geçirebileceği hava alanı içerisinde yer alan bir çok hizmet mevcuttur. San Jose Uluslararası Havaalanı'nı ziyaretçilerine kafeteryalardan free shoplara, araç kiralama ofislerinden ücretsiz emanet eşya ofislerine kadar bir çok hizmeti yolcularına sunmaktadır. Ayrıca San Jose Uluslararası Havaalanı, çok sayıda ünlü yeme içme mekanını da içerisinde barındırmaktadır.

Santa Cruz’a Uçmak İçin 5 Sebep

  1. Santa Cruz uçak bileti kampanyalarından yararlanarak şehre ziyaret gerçekleştirenler, gerçek manada şehrin kültürel, sosyal ve doğal zenginliklerini tanıma fırsatı yakalayacaklardır. Diğer bir yandan Santa Cruz, sahip olduğu ılıman iklim ve muhteşem plajlarıyla deniz turizminin yoğun olarak yaşandığı kentlerden biridir. Denizin berraklığı ve yüzmek için elverişli sular bölgeyi tercih sebepleri yapmaktadır.
  2. Dünyanın en güzel temiz ve ince kumlu kumsalının Santa Cruz sahilleri olduğu bilinmektedir. Santa Cruz County kumun tadını çıkarmak isteyenlerin uğrak noktası olmaya aday bir şehirdir.
  3. Kent aynı zamanda bir çok tabiat harikasını da içerisinde barındırmaktadır. Dünyaca ünlü koruma altına alınmış tabiat parkları, nesli tükenmeye yüz tutmuş bir çok hayvan ve endemik bitkiye ev sahipliği yapmaktadır.
  4. Santa Cruz gündüzler her ne kadar sade bir yaşam kenti olarak görülse de kentin gece hayatı bir o kadar çılgındır. Kent sahip olduğu birbirinden çılgın ve coşkulu gece kulüpleri ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatmaktadır.
  5. Santa Cruz, Amerika'nın keşfinden itibaren bir çok uygarlığın durak noktası olmuştur. Şehir İspanyol mimarisinden Meksika Mimarisine, Portekiz tarihi yapılarından günümüz Amerikan modern yapılarına kadar bir çok tarihi yapıyı içerisinde barındırmakta olan kozmopolit bir kenttir.

Santa Cruz Hakkında

Santa Cruz County, Kaliforniya'nın Orta Kıyısında, San Francisco'nun 65 mil güneyinde ve Monterey'nin 35 mil kuzeyinde yer almaktadır. Monterey Körfezi'nin kuzey tarafında yer alan ve sekoya ormanlık dağlara sarılmış Santa Cruz County, 29 mil uzunluğunda plajlara ve olağanüstü sayıda devlet parkına ve plajına sahiptir. En yakın havaalanı San Jose’de, Santa Cruz’un 48 km kuzeydoğusundadır.

Bölge 1820'lerde Meksika kontrolü altına girdi ve sonrasında kente Amerikalılar gelmeye başladı. 1846'da ABD kontrolüne girdikten sonra, yerleşim bir kereste, kireç işleme, balıkçılık ve tarım merkezi olarak ilerleme gösterdi. 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren, kent artan sanayileşme ile istikrarlı bir büyüme yaşamıştır. Tarım kent ekonomisinde önemli olmaya devam etmekte ve kentin başlıca endüstrileri artık turizm, gıda işleme , üretim ve yüksek teknolojiyi de içermektedir. .

Bölge konum olarak dünyanın en güzel plajlarının olduğu bir bölgededir. Santa Cruz bu yüzden yıl içerisinde birçok turistin ilgisini çeken bir tatil alternatifi haline gelmiştir. Yıllık ortalama ısının ılıman seyrettiği bir iklim tipine sahip olan şehir adeta doğa ile iç içedir. Bölge lokasyon olarak aynı zamanda doğa gezginlerinin de ilgisini oldukça çeken bir şehir olma özelliği gösteriyor.

Santa Cruz Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 USD
Taksi
2,86 USD/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Kentte yaygın olarak kullanılan popüler ulaşım araçlar metro ve şehir otobüsleridir. Bu sık kullanılan ulaşım araçları şehrin bütün merkez olarak nitelendirilebilecek noktalarına ulaşım sağlamaktadır. Diğer bir yandan şehir de bisiklet kullanımı da çok yaygın bir ulaşım alternatifidir. Bisiklet kiralama ofislerinden dilediğiniz vakit bisiklet kiralayarak şehrin ve kordonun tadını çıkarabilirsiniz.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Kentte sık kullanılmayan ulaşım aracı ise taksilerdir. Taksilerin ulaşım maliyetinin çok olması ve şehir içinde merkezi yerlerin yürüme mesafesinde olması nedeniyle bu ulaşım türü yerel halk ve ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmeyen bir yöntemdir.

Santa Cruz Vize Şartları

Filipinler Vize İstiyor mu?
Hayır
Filipinler Vizesiz Kalınabilecek Süre
30 Gün
Filipinler Vize Detayları
Eğer seyehatinizi uzatmak isterseniz göçmenlik bürolarına giderek size tanıdığı vizesiz 30 günün üzerine belirli ücret karşılığında 30 veya 59 gün vizenizi uzatabilirsiniz.

Santa Cruz’da Gezilecek Yerler

Santa Cruz Beach Boardwalk
Natural Bridges State Beach
Seabright Beach
Empire Cave
Dünyanın En Muhteşem Plajlarından Biri: Santa Cruz Beach Boardwalk

Santa Cruz muhteşem ve devasa büyüklükte bir plaja ev sahipliği yapmaktadır. Santa Cruz Beach Boardwalk plajı muazzam güzellikte ve aynı zamanda ziyaretçilerinin her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilecek potansiyelde bir plaj olma özelliği göstermektedir. Ayrıca plaj içerisinde dünyanın en çılgın oyunlarının yer aldığı bir lunapark bulunmaktadır.

Natural Bridges State Sahili

Muazzam güzellikte bir plaj ve arkanızda kartpostalları kıskandıracak cinsten bir manzara istiyorsanız Natural Bridges State Sahili tam size göre bir seçenek olacaktır. İnce kumları ile meşhur plaj aynı zamanda bir çok su sporlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Seabright Beach

Seabrigth Plajı, sörf yapmayı arzulayan ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen bir plaj olma özelliğini içerisinde barındırır. Kumsa da ulaşan devasa dalgalar sörf yapabilmek için zemin hazırlamaktadır.

Doğal Oluşumlar: Empire Cave

Ülkemizdeki Peri Bacalarına benzer bu doğal oluşumlar ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi çekici bulunaktadır. Empire Cave'i ziyaret ettiğiniz vakit bol bol resim karerleri çektirerek hatırlarınızı ölümsüzleşmesini sağlayabilirsiniz.

Santa Cruz’da Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cobb Salatası
Cioppino
Burrito
Santa Cruz İle Özdeşleşen Salata: Cobb Salatası

Tavuk, yumurta ve çeşitli sos ve sebzelerin bir araya getirilip harmanlanmasıyla oluşan bu lezzet özellik Hollywood'da ve Santa Cruz'da sıkça tüketilen bir salata çeşididir. Buradaki yerel halk Cobb Salatasını yemek masalarından eksik etmezler. Cobb salatası, Santa Cruz uçak bileti imkanları ile şehre gelindiğinde mutlaka tadılması gereken lezzetlerdendir

Enfes Kokusu İle Cioppino

Bir tür balık yemeğidir. Özel olarak hazırlanan sos ve yağlar ile servis edilen bu yemekte aynı zamanda organik olarak yetiştirilen be özel işlemlerden geçirilen sebzelerde kullanılmaktadır. Muhteşem sunumu ile dikkat çeken mutlaka denenmesi gereken Santa Cruz yemekleri arasında gösterilebilir.

Şehre Özel Lezzet: Burrito

Bir et türlüsü olan Burrito, Santa Cruz'a has yöresel lezzetlerden birisidir. Herhangi bir restoranda bulabileceğiniz bu lezzet, ziyaretçiler tarafından oldukça beğenilmekte ve doyurucu bulunmaktadır.

Konaklama İçin Santa Cruz Otel Seçenekleri

Ucuz Santa Cruz uçak bileti tarifeleri ile bu güzel şehirde konaklayabilmek için bir çok imkanı Santa Cruz, ziyaretçilerine sunmaktadır.

Ocean Gate Inn

Bu güzide şehrin tam kalbinde yer lan Ocean Gate İnn, lüksseverler için son derece muazzam bir seçenek. Otel plaja,kordona ve eğlence merkezlerine yürüme mesafesinde ve bir çok hizmeti müşterilerine ücretsiz olarak sunmaktadır.

111 Ocean Street, Santa Cruz, CA 95060, ABD,
Pacific Inn Santa Cruz

34 Odalı ve modern mimarisi ve dizayni ile konaklamak için mükemmel bir konaklama alternatifidir. Otel bir çok merkezi yere yürüme mesafesindedir. Yürümek istemiyorsanız ise Pacific İn Santa Cruz müşterilerine ücretsiz bisiklet hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda Santa Cruz uçak seyahati ile buraya gelen ziyaretçiler otelde mini bar ve restoran bölümünden çok uygun fiyatlarla yararlanabilmektedir.

330 Ocean St 95060 CA Santa Cruz USA
Oceana Inn

Kentin tam merkezinde yer alan Oceana in muhteşem fiyat ve kalitesiyle konaklamak için ender otellerden biridir. Otel daha çok bulunduğu lokasyon itibari ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca otel içerisinde yer alan mini bar ve restoran gün boyu müşterilerine ücretsiz hizmet vermektedir.

25 Ocean St, Santa Cruz, CA, 95060 ABD,

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Santa Cruz ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
Doğu Ekspres Bileti Nasıl Alınır? Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları
12 Temmuz 2019
Doğu Ekspresi 2016-2017 yılları arasında popülerleşmiş ve "Kars'a giderken Erzurum'dan Cağ kebabı yesek mi?" söylemi ile herkesi heveslendiren bir seyahat trendidir. Özellikle kar eşliğindeki manzaral
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
Dünyanın En Büyüleyici Tren İstasyonları
08 Ekim 2018
Artık çoğu insan hızından ötürü uçağı tercih ediyor olsa da seyahat tutkunlarını büyüleyen tren rotaları da bulunuyor. Tren ile seyahat oldukça eski zamanlara dayansa da günümüzde oldukça konforlu yol
Adrenalin Tutkunları İçin Avrupa'nın En Harika Eğlence Parkları
Adrenalin Tutkunları İçin Avrupa'nın En Harika Eğlence Parkları
03 Ağustos 2018
Eğlenceyi, unutulmaz bir tatilin olmazsa olmaz bir parçası olarak gören ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan eğlence merkezlerini keşfetmek isteyenleri bu kez adrenalin dolu bir yolculuğa davet ediy
Uçak Yolculukları Hakkında İlginç Bilgiler (İnfografik)
Uçak Yolculukları Hakkında İlginç Bilgiler (İnfografik)
25 Temmuz 2018
Uçak yolculukları belki de tüm seyahat çeşitlerinin arasından en ilginci ve kimileri için en eğlencelisidir. 1919 yıllarında Zeplinlerle başlayan hava yolculuğu macerası, günümüzde tam donanımlı, konf

Santa Cruz Uçak Seyahati Hakkında Kullanıcılarımızın Yorumları

Çok İyi (6)
İyi (0)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%100
%0
%0
%0
%0
Ortalama Puan
5,0
6 Değerlendirme
Herşey çok güzeldi tur ile gitmiştik, teşekkürler
Tur ile giitmiştik, gerçekten çok güzeldi yolculukta tatilde
Birbirinden farklı yemek ve içeceklerini denemek istiyorsanız ilk önce buradan başlayın derim
Sevgilim ile bu haftasonu kampa gidiyoruz, inşallah memnun kalırız.
Gerçektne herkesin bir kere gidip görmesi gereken bir yer
Herşey muhteşemdi teşekkür ederiz, tur ile gitmiştik.
2
6
Devamını Göster
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Santa Cruz Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir.

16.07.2019 02:36:46

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=10948
/
10948