Sao Paulo Uçak Bileti

Kolay Rezervasyon
Müşteri Desteği
Taksitli Ödeme

Sao Paulo Kalkışlı En Çok Uçuş Düzenlenen Ülkeler

Sao Paulo Hakkında Bilgiler

Brezilya'nın uçsuz bucaksız ülkenin güney kısımlarında deniz kıyısında bulunan Sao Paulo şehri, birçok yabancı tarafından ülkenin en tanınan şehirlerinden bir olarak gösteriliyor. Şehir aynı zamanda 20 milyonluk nüfusu ile Güney Amerika'nın ve haliyle de Brezilya'nın en büyük metropol alanıdır. Sadece kent merkezi 12 milyon insan barındırıyor. Şehrin kuruluşu ise 1554'te Portekizli papazlarca kurulmasına dayanıyor. Bu tarihte Sao Paulo şehri, Serra do Mar adı verilen tepeler üzerine kurulmuştur.

1700'lerin başında oldukça küçük bir kasaba olan Sao Paulo, daha sonradan çeşitli özellikleri nedeniyle hep bir çekim merkezi olarak kaldı ve nüfusu hızla arttı. Bunda verimli toprakları ve sıcaklardan arınmış yüksek rakımı sayesinde gelişen kahve üretimi ve ticareti yatar. 1800'lü yıllarda ise kahve ticaretinin getirdiği zenginlikle sanayi, ticaret ve bankacılık gibi yönlerde de oldukça gelişti. İlk kurulduğundan itibaren yoğun göç alan şehir İtalyan, Portekiz, İspanyol ve Almanlar'ın yoğun göçüne sahne oldu.

Sao Paulo, Brezilya'nın 26 eyaletinden birinin de başkentidir. Yakınındaki işlek bir liman kenti olan Santos'a elektrikli tren hatları ve otobanlar ile bağlanmıştır. Karnavallarıyla ünlü şehir Rio de Janeiro ise Sao Paulo şehrine 355 kilometre uzaklıkta yer alır. Kentin sanayisi dokumacılık ürünleri, elektrikli ve mekanik aletler, ilaç, mobilya ürünleri ve gıda maddeleri gibi birçok ayrı kola ayrılır. Ayrıca ülkenin en büyük petrol rafinerisi de şehirde bulunmaktadır. Tarımsal anlamda da gelişmiş olan şehirde kahve, şeker kamışı, pirinç, pamuk ve mısır gibi önemli gıda maddeleri üretilir.

Şehirde sanat faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. Ayrıca birçok tarihi eserin de mevcut olduğu Sao Paulo şehri, İspanyol ve Portekiz mimarisinden de oldukça etkilenmiştir. Kentin şekillenmesinde Portekizliler'in önemli katkısı olmuştur.

İnsanları, doğası ve tarihi ile Sao Paulo şehri, dünyadaki en önemli turist çekim alanlarından birisidir. Cana yakın insanları ile oldukça hoş bir şehir olarak görülmeye değer.

 

Sao Paulo Seferi Düzenleyen Uçak Firmaları

Sao Paulo Havalimanları

Havalimanı Telefon Şehir Merkezine Uzaklık Ulaşım
Guarulhos Gov Andre Franco Montouro Havalimanı
Congonhas Havalimanı
flight
ba-favicon-white