1
(12-65)
- +
(2-12)
- +
(0-2)
- +
(13-24)
- +
(65+)
- +
- +
AKILLI ARAMA TEKNOLOJİSİ İLE BİLETALL SEYAHAT ARAMA MOTORU HİZMETİNİZDE!

Satu Mare Uçak Bileti

Satu Mare Para Birimi
Romen Leyi (RON)
Satu Mare Zaman Dilimi
GMT +3
Satu Mare Şehri En İyileri
Ahşap Kiliseler, Sucevita Monastery, Gulaş
Satu Mare Hava Durumu (25 Mayıs) 16°C Açık
Satu Mare Hava Durumu (26 Mayıs) 18°C Çoğunlukla Bulutlu

En Ucuz Satu Mare Varışlı Uçak Seferleri

Fiyatlar önümüzdeki bir ay için en ucuz uçak bileti fiyatlarıdır. Anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Satu Mare Uçuşu Olan Firmalar

Satu Mare Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Şehirler

Satu Mare Kalkışlı Uçuş Olan Popüler Ülkeler

Satu Mare Şehri İçin Faydalı Bilgiler

Ülke Kodu
RO
Priz Voltajı ve Tipi
230v
Resmi Dil
Romence
Toplu Taşıma Fiyatı
2 RON
Yemek Fiyatı
25 RON
Alkolsüz İçecek Fiyatı
4,60 RON

Satu Mare’ye Gitmek İçin En Uygun Zaman

En Ucuz Mevsim
Yaz
En Ucuz Ay
Ağustos
En Ucuz Gün
Pazar
En İyi Mevsim
Sonbahar
En İyi Ay
Kasım

Ucuz Satu Mare uçak bileti kullanarak Satu Mare’ye gitmek isteyen ziyaretçilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konulardan birisi de Satu Mare’ye ziyaret ve yolculuk için en uygun zamanın hangisi olduğunu tespit etmektir.

Satu Mare Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Satu Mare uçak bileti ile seyahat eden yolcular Satu Mare International Airport havalimanından kent merkezine gitmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilmektedirler.

Otobüs

Ortalama Fiyatı: 20 RON

Satu Mare International Airport Havalimanından Satu Mare kent merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek olan ulaşım araçlarından birisi Satu Mare Inter otobüsleridir. Satu Mare International Airport Havalimanı'na inen tüm uçuşlardan 40 dakika sonra havalimanından şehir merkezinin farklı noktalarına otobüs seferleri düzenlenmektedir.
Havalimanı Servisleri

Ortalama Fiyatı: 2 RON

Toplu taşıma ile Satu Mare International Airport havalimanından Satu Mare şehir merkezine gitmek isteyen yolcular Satu Mare belediye otobüslerinden yararlanarak da Satu Mare International Airport havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.
Otobüs

Ortalama Fiyatı: 2,70 RON

2.00 RON Taksi: Satu Mare International Airport Havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmak istemeyen ve daha rahat bir şekilde Satu Mare şehrine gitmek isteyen ziyaretçiler için en uygun seçeneklerden birisi de taksidir. Satu Mare International Airport Havalimanından günün her saati kalkan taksiler sayesinde istenilen noktaya daha kısa ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.
Araç Kiralama
Yukarıda belirtilen ulaşım seçeneklerinin yanı sıra Satu Mare International Airport havalimanına iniş yapan ziyaretçiler Satu Mare International Airport havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde yer alan araç kiralama şirketlerinden istedikleri özellik

Satu Mare Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kafe
ATM
Restoran
Büfe
Araç Kiralama
Emanet Eşya

Satu Mare’de havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı Satu Mare International Airport Havalimanı'dır. Satu Mare uçak bileti avantajlarından yararlanarak Satu Mare International Airport havayolu ile şehre seyahat eden yolcular ve farklı noktalara uçmak isteyen yolcular havalimanını kullanmaktadır.

Satu Mare International Airport Havalimanı'nın şehir merkezine olan uzaklığı 14 km olduğu için Satu Mare International Airport havalimanından kent merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanabilmektedir.

Satu Mare International Airport Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminale sahiptir. Satu Mare International Airport İç hatlar terminalinde yolcular için cafe, büfeler, araç kiralama ofisleri, sağlık ünitesi ve emanet eşya ofisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde Satu Mare International Airport dış hatlar terminalinde de sayıları birer adet olmak üzere sağlık ünitesi, gazete büfesi, araç kiralama ofisi ve restoran bulunmaktadır.

Satu Mare’ye Uçmak İçin 5 Sebep

 1. Satumare uçak bileti avantajlarından yararlanarak Satu Mare ye gitmek için en önemli nedenlerden birisi yörede bulunan Karpat dağlarıdır. Vasile Lucaciu Romanyanın Satu Mare şehrinde bulunan İlçe Müzesi, 2018 yılında hizmete açılmıştır. Satu Mare şehrinin Yüzüncü Yıl'dan günümüze kadar uzanan tarihini ve kültürünü anlatan ve bu yıllarda neler olduğunu izah etmeye çalışan birçok eser sergilenmektedir.
 2. Romanya halkı kiliselerin yapıldığı dönemlerde kiliselerin taştan yapılmasına karşı çıkmışlardı. Budan dolayı yöneticiler kiliselerin ağaçtan yani ahşap olarak yapılmasına karar verdiler. Yaklaşık olarak 200 yıl boyunca kiliseler ahşap olacak şekilde yapılmışlardır. Bu karar dönemi içerisinde 300 ahşap kilise yapılmıştır. Ancak bugün baktığımızda bu ahşaptan yapılan kiliselerden sadece 100 tanesi sağlam kalmıştır. İşte bu ülkeye gelen turistlerin ayakta kalan kiliselerini görmeleri mümkün olmaktadır.
 3. Romanya’da Satu Mare şehrine gelen turistlerin buharlı trenlerle karla kaplı dağlar arasından yolculuk yapmaları o muhteşem doğayı izlemeleri bu şehre gelen misafirlere tavsiye edilmektedir. Turistlerin bu yolculuğu yapabilmeleri için karlat dağlarını görmek için buharlı tren yolculuğu yapmaları ve doğanın keyfini çıkarmaları önerilmektedir. Buharlı trenler turistik bir gezi için güzel bir alternatif sunmaktadır.
 4. Romanya ve Satu Mare denildiği zaman ilk akla gelen doğa güzelliklerini görmek oluyor. Satu Mare şehrine gelen bir doğa aşıklarına Tuna Deltasını mutlaka görmeleri öneriliyor. Turistlere yapılan diğer bir tavsiyede buraya gelirken yanlarında dürbün getirmeleridir. Çünkü burada vahşi doğayı da görebilme ihtimali çok yüksek olduğu içindir.
 5. Romanya’da bulunan ünlü kayak merkezi Karpat dağlarındadır. Karlarla kaplı olan bu dağlara kayak yapmak için dünyanın her yerinden misafirler gelmektedir. Satu Mare şehrine gelen konuklarda bu kayak merkezine gidebilirler. Karpat dağlarında bulunan kayak merkezinin uzunluğu 25 kilometre kadardır.

Satu Mare Hakkında

Romanya’nın merkezi konumundaki ili Satu Mare olmaktadır. Romanyada büyük bir ili olan Satu Mare yaklaşık 220bin kişilik bir nüfusa sahiplik etmektedir. Akademik, endüstriyel, ticari ve kültürel acıdan merkez durumunda bulunan Satu Mare, Romanya’nın kuzeybatı bölümünde yer almaktadır. Somes Nehri’nin üzerinde yerleşmiş olan bu şehir, Macaristan sınırına 15 kilometre ve Ukrayna sınırına ise 25 kilometre mesafesindedir. Ağaçlıklı bol yeşilli alanları ve özlü ağaçları ile şehrin karakteristik özelliklerini ortay çıkarmaktadır. Satu Mare Şehrinin en büyük parkı olan Garden of Rome’da ise, nadir bulunan birçok ağaç, ağaç çeşidi bu parkta görülmektedir.

Romanya’nın bu büyük Şehri Satu Mare’de demiryolu İstasyonu’nun yanı sıra, kentin 13 kilometre kuzeyinde bulunan Satu Mare Uluslararası Havaalanı vardır. Şehir içi ulaşım ise çok sayıdaki taksi ve otobüs hatları ile sağlanıyor. Karasal iklimin yaşandığı Satu Mare’de, yaz ayları yoğun sıcak yüzünden kuru geçerken, kış ayları ise çok oldukça soğuk geçmektedir. Şehrin kuzey bölgesi diğer yerlerine bakarak daha çok soğuk olmaktadır.

Satu Mare Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Belediye Otobüsleri
2 RON
Taksi
2,70 RON/Km
Popüler Şehir İçi Ulaşım Aracı

Satu Mare 'de şehir içi ulaşımda kullanılan en temel ulaşım aracı tramvaydır. Şehrin tüm merkezi noktalarından geçtiği için Satu Mare halkı diğer ulaşım araçlarına göre tramvayı tercih etmektedir. Satu Mare Havalimanına inen yolcular Satu Mare tramvay hattını kullanarak havalimanından kent merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Diğer Şehir İçi Ulaşım Araçları

Satu Mare kentinin farklı noktalarına onlarca sefer düzenlenen belediye otobüsleri ile ekonomik bir şekilde seyahat edilebilmektedir. Ancak konfor anlamında daha rahat olan taksi seçeneğinin bulunmaktadır.

Satu Mare Vize Şartları

Romanya Vize İstiyor mu?
Evet
Romanya Vize Ücreti
60 EUR
Romanya Vize Detayları
Diplomatik pasaportu olan kişilerin vize almasına gerek yoktur. 90 gün vize almadan turistik seyahat yapabilirler. Vize başvurusunda verdiğiniz evrakların yeni tarihli olmasına dikkat edilmelidir.

Satu Mare’de Gezilecek Yerler

Biertan Fortified Church
Salina Turda
Sucevita Monastery
Corvin Castle
Poiana Brasov
Biertan Fortified Church

Satu Mare’ye gelen misafirler için önerilen yerlerden birisi de Biertan Fortified kilisesidir. Bu bölgenin Macaristan ait olduğu zamanlarda bu kilise Macar halkı için inşa edilmiştir. O dönemde Osmanlıların akınlarına da maruz kalmıştır. Osmanlıların bölgeyi karşı güçlere korumak için yeni bir kale yapmak istemiştir. Ancak yöre halkı kale yapmak yerine kiliseyi daha güçlendirmeyi tercih etmişler. Bu olaydan dolayı da günümüzde Romanya’daki en büyük kiliselerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Salina Turda

Dünyanın oldukça az bir bölgesinde tuz madeni bulunmaktadır. Romanya’da Salina Turda çok değerli bir tuz madenidir. Ancak 1932 yılında bu tuz madeninden tuz çıkarma işlemleri durdurulmuştur. Günümüzde bilim kurgu film sahneleri burada çekilmektedir.

Sucevita Monastery

Mimari güzellikleri ile bilinen bu yer Romanya ve Satu Mare’ye gelen misafirlerin görmesi gereken yerlerden en güzelidir. Bu yerde Sucevita Manastırı bulunur. Bu Manastır’ın gotik ve Bizans tarzının bir karışımı olan mimariyi görebilirler. Ünlü manastırın içine girdiğiniz de 1600’lü yıllardan kalma boyalı resim tablolarını inleye bilirler.

Corvin Castle

Romanya Satu Mare’ye kaleleriyle ünlüdür. Corcin Castle kalesi de Romanya’nın ortaçağdan bu güne dek yapılmış ola en heybetli kalelerinden bir tanesidir. Romaya bu kale 15. Yüzyıldan kalmıştır.

Poiana Brasov

Romanya denildiği zaman karları düşünenler için. Karlarla kaplı dağlar ve kayak merkezler. Buraya dünyanın pek çok noktasından kayakçılar gelmektedir. Bu sebepledir ki Karpat dağlarında bulunan kayak merkezi gelen misafirler ülke turizmine oldukça kazanç sağlamaktadır.

Satu Mare’de Ne Yenir? Nesi Meşhur?

Cıorba De Fasole Cu Ciolan
Gulaş
Mamaliga
Tuica
Satu Mare Denince Akla İlk Gelen Lezzet: Kayak Merkezidir

Satu Mare’de ekonomisi açısından son derece önemli olan bu dağlar kentin dünyaca ün yapmış kayak merkezlerinden birisidir. Satu Mare uçak bileti olanakları ile sadece kayak yapmak için bile dünyanın bir ucundan şehri ziyaret eden çok sayıda ziyaretçi akın etmektedir. Satu Mare’ya gelen misafirler Rumen Mutfağının Osmanlı mutfağından alıntılı yemeklerini görebilir ve Romanya’nın birbirinden şık restoranlarında bölgeye has pek çok özel lezzeti tadına varabilirler.

Cıorba De Fasole Cu Ciolan

Fasulye çorbası da denilen bu çorba Romanya’nın geleneksel yemeklerindendir. Romanya’da kış aylarına yakışan bu yemeğe kırmızı et parçaları koymaktalar.

Gulaş

Gulaş aslında bir Rumen çorbasıdır. Ancak bizim türk yemek kültürümüzde bu çorbaya etli güveç denir. Aslen Macaristan mutfağından olan bu çorba Romanya’da da çok tüketilen yemeklerden biridir.

Mamaliga

Mamaliga Rumenlerin oldukça çok sevdiği öğütülmüş mısır unundan yapılan bir yemektir.

Pilav yerine yenen bir yemek olan Mamaliga Romanya’da mutlaka önerilen lezzetlerden bir diğeridir.

Tuica

Rumenlerin En Güzel İçkisi olan Tuica isminde bir içecektir. Rumenlerin milli içkisi olarak ta bilinen bu içki Erikten yapılmaktadır.

Konaklama İçin Satu Mare Otel Seçenekleri

Satu Mare Apartments
Hotel Tranzit'in bütün birimlerde kablolu TV, gardırop ve duşlu özel banyo, buzdolabı mevcuttur. Otelin Bazı odalarında da orman manzarası da bulunmaktadır.
37, V. Lucaciu, 440038 Satu Mare, Romanya
Pensiunea Tranzit
Satu Mare'de oteli şehir merkezine 2 km mesafede bulunur. Ayrıca Hotel Tranzit oteli konuklarına ücretsiz Wi Fi erişimli ve spor salonu ve tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark sunmaktadır.
Str. Aurel Vlaicu, Nr. 52, 440122 Satu Mare, Romanya
Satu Mare Apartments
Tüm odalarda klima, kablolu TV ve minibar bulunmaktadır. Tesis genelinde ücretsiz Wi Fi erişimi sağlanmaktadır. Süitlerde ek bir oturma odası yer almaktadır.
Bulevardul Vasile Lucaciu 37, Satu Mare 440038, Romanya

Satu Mare Uçak Bileti Fiyatları İçin Seferler

Güzergah Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
İstanbul - Satu Mare 1.700,40 TL 38 Saat 10 Dakika
Bükreş - Satu Mare 456,02 TL 1 Saat 25 Dakika

Satu Mare Uçak Bileti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

 • Satu Mare uçuşu olan firmalar hangileridir?
  Air France, Tarom.
 • Satu Mare yurt dışı uçak bileti ne kadar?
  Satu Mare varışlı popüler yurt dışı uçak seferlerinden en ucuzu Bükreş - Satu Mare olup, bilet fiyatı 456,02 TL'dir.
 • Satu Mare şehrine gitmek için en uygun zaman hangisi?
  Yılın en uygun zamanı Ağustos ayıdır.

Seyahatlerinizde Yardımcı Olabilecek Satu Mare ve Diğer Şehirler Hakkındaki Blog Yazılarımız

6 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
6 Eylül Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler
03 Mart 2020
Kalkış Şehir: İzmir Varış Şehir: Bandırma Rota Uzunluğu: 240 Km Yolculuk Süresi: 6 Saat 20 Dakika 6 Eylül Ekspresi Nedir? 6 Eylül Ekspresi, İzmir’in tarihi garı Basmane ve Balıkesir Bandırma Ga
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
Dağcı Olmak İsteyenler Buraya: İşte Tırmanması En Kolay 7 Dağ
26 Temmuz 2019
Hiçkimse bir dağa tırmanmanın kolay olduğunu söylemedi, söyleseler de inanmamalısınız. Ancak bazı zirvelere ulaşmanın diğerlerinden daha kolay olduğu doğru. Eğer formunuza güveniyorsanız, doğa yürüyüş
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
Avrupa'nın En Popüler İçeceklerini Biliyor Musunuz?
16 Temmuz 2019
Lezzet tatili yapmayı sevenler buraya! Pizzası, makarnası, paellası, pastası, dondurması, Avrupa’da tadacak lezzet bitmez. Şimdi sıra geldi içeceklere! Horchata / İspanya İspanya’nın yemeklerinin ne
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
Tatil Zamanı Sınırlı Olanlara Özel: Daha Kolay Seyahat İçin 7 Öneri
05 Temmuz 2019
Kesinlikle gitmek istediğiniz yerleri listeleyin. Bazen her şey bir kağıt ve bir kalemi elinize almanızla başlar. Bir yere gitmeden önce şurayı da görmek istiyorum orayı da görmek istiyorum dersiniz

Satu Mare Uçak Seyahati Hakkında En Faydalı Yorumlar

Çok İyi (63)
İyi (27)
Orta (0)
Kötü (0)
Çok Kötü (0)
%70
%30
%0
%0
%0
Ortalama Puan
4,7
90 Değerlendirme
S*** Ü***
21 Ağustos Salı
Güzel zaman geçirmek istiyorsanız sevgiliniz ile kesin gidin
K*** K***
16 Temmuz Pazartesi
Maç için gitmiştik, ilk defa gittiğimiz bir yer insanları biraz yobaz gibi ama olsun
S*** E*** A***
2 Temmuz Pazartesi
Sevgilime evlilik teklifinde bulunmak için burayı tercih ettim.
E*** C*** S***
17 Haziran Pazar
Biz çok keyif aldık, güzel bir tatil geçirdik muhteşemdi herşey
M*** M*** Ö*** M***
11 Ekim Perşembe
Çok güzel bir arkadaş edindim, 2 gün beraber kaldık.
2
8
Devamını Göster
Yorum Yap
Kaynaklar Hakkında Bilgilendirme

Bu sayfada kullanılan görseller veya materyaller kullanıcılara daha doğru ve açıklayıcı bilgi vermek amacı ile çeşitli kaynaklardan sağlanmış olabilir. Bu materyaller hakkında bilgi almak için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Satu Mare Uçak Bileti sayfasında sunulan veriler istatistik verileridir. ( 25.05.2020 02:28:38 )

İstanbul, (Tümü)
IS1T
TR
Satumare, (SUJ)
SUJ
RO

Arayın, Uçak biletiniz için yardımcı olalım!

+90 (850) 360 32 58
Sizi Arayalım
Beni Ara
https://biletall-cdn.mncdn.com/img-v7/ortak/preloader.svg?v=44678
/ True
44678